Smuxi - IRC client - en to nb translation catalogue (17 entries)

note: TRANSLATOR: do NOT change the position of {0}!
en: {0} invites you to {1}
nb: {0} inviterer deg til {1}

en: away
nb: ikke tilstede

note: TRANSLATOR: {0} is the amount of seconds
en: lag: {0} seconds
nb: forsinkelse: {0} sekunder.

en: not connected
nb: ikke koblet til

en: Connecting to {0} port {1}...
nb: Kobler til {0} port {1}...

en: Connection to {0} established
nb: kobling til {0} oprettet

en: Logging in...
nb: logger in...

en: Connection failed!
nb: Tilkobling mislyktes!

en: Connection failed! Reason:
nb: Tilkobling mislyktes! Årsak:

en: Disconnecting...
nb: Kobler i fra...

en: Disconnecting from {0}...
nb: Kobler i fra {0}

en: Disconnected from {0}
nb: Koblet i fra {0}

en: Connection closed
nb: Tilkobling lukket.

en: Not connected
nb: Ikke koblet til

en: Reconnecting...
nb: Kobler til på nytt...

en: Reconnecting to {0}...
nb: Kobler til {0} på nytt...

en: Invalid port: {0}
nb: Ugyldig port: {0}
