Smuxi - IRC client - en to fi translation catalogue (22 entries)

en: Enable debug output
fi: Kytke debug-ulostulo

en: Show this help
fi: Näytä tämä avustustieto

en: Usage: smuxi-message-buffer [options] action action-options
fi: Käyttö: smuxi-message-buffer [valinnat] toiminnat toiminto-vaihtoehdot

en: Actions:
fi: Toiminnot:

en: Options:
fi: Vaihtoehdot:

en: Unknown action: '{0}'
fi: Tuntematon toiminto: '{0}'

en: Command line error: {0}
fi: Komentorivin virhe: {0}

en: Database format (valid values: auto, db4o, sqlite)
fi: Tietokannan muoto (käytettävät valinnat: auto, db4o, sqlite)

en: Unknown {0} option: '{1}'
fi: Tuntematon {0} valinta: '{1}'

en: Usage: smuxi-message-buffer {0} [action-options] db_path
fi: Käyttö: smuxi-message-buffer {0} [toimintavaihtoehdot] tietokanta_polku

en: Database path
fi: Tietokannan polku

en: db_path is required
fi: tietokanta_polku vaaditaan

en: Source format (valid values: auto, db4o, sqlite)
fi: Lähteen muoto (kelvolliset arvot: auto, db4o, sqlite)

en: Destination format (valid values: auto, db4o, sqlite)
fi: Kohdemuoto (kelvolliset arvot: auto, db4o, sqlite)

en: Usage: smuxi-message-buffer {0} [action-options] source_db destination_db
fi: Käyttö: smuxi-message-buffer {0} [toimintavaihtoehdot] lähde_tietokanta kohde_tietokanta

en: Source file path
fi: Lähdetiedoston polku

en: Destination file path or -/empty for stdout
fi: Kohdetiedoston polku tai -/empty käyttääksesi stdout:ia

en: source_db and destination_db are required
fi: lähde_tietokanta ja kohde_tietokanta vaaditaan

en: sourceFile must not be empty.
fi: Lähdetiedosto ei saa olla tyhjä.

en: Destination database {0} must be empty!
fi: Kohdetietokannan {0} pitää olla tyhjä!

en: Unknown file format: '{0}'
fi: Tuntematon tiedostomuoto: '{0}'

en: Unsupported buffer type: '{0}'
fi: Puskurityyppiä ei tueta: '{0}'
