Smuxi - IRC client - en to sv translation catalogue (23 entries)

en: Enable debug output
sv: Aktivera felsökningsmeddelanden

en: Show this help
sv: Visa den här hjälpen

en: Unknown action: '{0}'
sv: Okänd handling: '{0}'

en: Command line error: {0}
sv: Kommandoradsfel: {0}

en: Usage: smuxi-message-buffer [options] action action-options
sv: Användning: smuxi-message-buffer [alternativ] handling handlings-alternativ

en: Actions:
sv: Handlingar:

en: Options:
sv: Alternativ:

en: Database format (valid values: auto, db4o, sqlite)
sv: Databasformat (giltiga värden: auto, db4o, sqlite)

en: Unknown {0} option: '{1}'
sv: Okänt alternativ för {0}: '{1}'

en: Usage: smuxi-message-buffer {0} [action-options] db_path
sv: Användning: smuxi-message-buffer {0} [handlings-alternativ] db_path

en: Database path(s)
sv: Databassökväg(ar)

en: db_path is required
sv: db_path är nödvändig

en: Source format (valid values: auto, db4o, sqlite)
sv: Källformat (giltiga värden: auto, db4o, sqlite)

en: Destination format (valid values: auto, db4o, sqlite)
sv: Målformat (giltiga värden: auto, db4o, sqlite)

en: Usage: smuxi-message-buffer {0} [action-options] source_db(s)... destination_db
sv: Användning: smuxi-message-buffer {0} [handlings-alternativ] source_db(s)... destination_db

en: Source file path(s)
sv: Källfilssökväg(ar)

en: Destination file path or -/empty for stdout
sv: Målfilssökväg eller  -/empty för stdout

en: source_db and destination_db are required
sv: source_db och destination_db är nödvändiga

en: sourceFile must not be empty.
sv: sourceFile får inte vara tom.

en: sourceFiles must not be empty.
sv: sourceFiles får inte vara tom.

en: Destination database {0} must be empty!
sv: Måldatabas {0} måste vara tom!

en: Unknown file format: '{0}'
sv: Okänt filformat: '{0}'

en: Unsupported buffer type: '{0}'
sv: Buffertypen stöds inte: '{0}'
