Smuxi - IRC client - en to da translation catalogue (23 entries)

en: Enable debug output
da: Aktiver fejlsøgningsuddata

en: Show this help
da: Vis denne hjælp

en: Unknown action: '{0}'
da: Ukendt handling: »{0}«

en: Command line error: {0}
da: Kommandolinjefejl: {0}

en: Usage: smuxi-message-buffer [options] action action-options
da: Brug: smuxi-message-buffer [tilvalg] handling handlingstilvalg

en: Actions:
da: Handlinger:

en: Options:
da: Tilvalg:

en: Database format (valid values: auto, db4o, sqlite)
da: Databaseformat (gyldige værdier: auto, db4o, sqlite)

en: Unknown {0} option: '{1}'
da: Ukendt {0} tilvalg: »{1}

en: Usage: smuxi-message-buffer {0} [action-options] db_path
da: Brug: smuxi-message-buffer {0} [handlingstilvalg] db_sti

en: Database path(s)
da: Databasestier

en: db_path is required
da: db_sti er krævet

en: Source format (valid values: auto, db4o, sqlite)
da: Kildeformat (gyldige værdier: auto, db4o, sqlite)

en: Destination format (valid values: auto, db4o, sqlite)
da: Destinationsformat (gyldige værdier: auto, db4o, sqlite)

en: Usage: smuxi-message-buffer {0} [action-options] source_db(s)... destination_db
da: Brug: smuxi-message-buffer {0} [handlingstilvalg] kilde-db'er… mål_db

en: Source file path(s)
da: Kildefilstier

en: Destination file path or -/empty for stdout
da: Destinationsfilsti eller /empty for standardud

en: source_db and destination_db are required
da: source_db og destination_db er krævet

en: sourceFile must not be empty.
da: kildefil må ikke være tom.

en: sourceFiles must not be empty.
da: kildefiler må ikke være tom.

en: Destination database {0} must be empty!
da: Destinationsdatabase {0} skal være tom!

en: Unknown file format: '{0}'
da: Ukendt filformat: »{0}«

en: Unsupported buffer type: '{0}'
da: Ikke understøttet buffertype: »{0}«
