Smuxi - IRC client - en to sv translation catalogue (38 entries)

en: Home Timeline
sv: Din tidslinje

en: Replies & Mentions
sv: Svar och omnämnanden

en: Direct Messages
sv: Direktmeddelanden

en: Using proxy: {0}:{1}
sv: Använder proxy: {0}:{1}

en: Connecting to Twitter...
sv: Ansluter till Twitter…

en: Twitter authorization required.
sv: Inloggning till Twitter krävs.

en: Please open the following URL and click "Allow" to allow Smuxi to connect to your Twitter account: {0}
sv: Vänligen öppna följande URL och klicka "Godkänn" för att tillåta Smuxi att ansluta till ditt Twitterkonto: {0}

en: Once you have allowed Smuxi to access your Twitter account, Twitter will provide a PIN.
sv: När Smuxi har tillgång till ditt Twitterkonto, kommer Twitter att tillhandahålla en PIN-kod.

en: Please type: /pin PIN_FROM_TWITTER
sv: Vänligen skriv: /pin PINKOD_FRÅN_TWITTER

en: Connection failed!
sv: Anslutning misslyckades!

en: Connection failed! Reason: {0}
sv: Anslutning misslyckades! Anledning: {0}

en: Fetching user details from Twitter, please wait...
sv: Hämtar användarinformation från Twitter. Vänligen vänta…

en: Finished fetching user details.
sv: Hämtade användarinformation.

en: Successfully connected to Twitter.
sv: Ansluten till Twitter.

en: Failed to fetch user details from Twitter. Reason:
sv: Misslyckades med att hämta användarinformation från Twitter. Anledning:

en: Fetching friends from Twitter, please wait...
sv: Hämtar vänner från Twitter. Vänligen vänta…

en: Finished fetching friends.
sv: Hämtade vänner.

en: Failed to fetch friends from Twitter. Reason:
sv: Misslyckades med att hämta vänner från Twitter. Anledning:

note: TRANSLATOR: this line is used as a label / category for a list of commands below
en: Twitter Commands
sv: Twitter-kommandon

en: No pending authorization request!
sv: Ingen pågående auktoriseringsansökan!

en: Failed to authorize with Twitter: {0}
sv: Misslyckades att autentisera med Twitter: {0}

en: Twitter did not accept your PIN.  Did you enter it correctly?
sv: Twitter accepterade inte din PIN-kod. Angav du den korrekt?

en: Please retry by closing this tab and reconnecting to the Twitter "{0}" account.
sv: Vänligen försök igen genom att stänga denna flik och återansluta till Twitterkontot "{0}".

en: Migrated Twitter account from basic auth to OAuth.
sv: Migrerade Twitterkontot från enkel auktorisering till OAuth.

en: Successfully authorized Twitter account "{0}" for Smuxi
sv: Lyckades att auktorisera Twitterkontot "{0}" för Smuxi

en: Could not update status - Reason: {0}
sv: Kunde inte uppdatera status. Anledning: {0}

en: Cannot send message - no target specified. Use: /msg $nick message
sv: Kan inte skicka meddelande - inget mål specificerades. Använd /msg $nick meddelande

en: Could not send message - Reason: {0}
sv: Kunde inte skicka meddelande. Anledning: {0}

en: Other timelines
sv: Andra tidslinjer

en: Could not send message - the specified user does not exist.
sv: Kunde inte skicka meddelande - den specificerade användaren hittades inte.

en: Search {0}
sv: Sök {0}

en: Successfully deleted tweet {0}.
sv: Tog bort tweet {0}.

en: Successfully favorited tweet {0}.
sv: Gillade tweet {0}.

en: Successfully unfavorited tweet {0}.
sv: Avgillade tweet {0}.

en: An error occurred while fetching the friends timeline from Twitter. Reason: {0}
sv: Ett fel uppstod när vännernas tidslinjer skulle hämtas från Twitter. Anledning: {0}

en: An error occurred while fetching the replies from Twitter. Reason: {0}
sv: Ett fel uppstod när svar skulle hämtas från Twitter. Anledning: {0}

en: An error occurred while fetching direct messages from Twitter. Reason: {0}
sv: Ett fel uppstod när direktmeddelanden skulle hämtas från Twitter. Anledning: {0}

en: Twitter didn't send a valid response, they're probably overloaded
sv: Twitter skickade inte ett giltigt svar, de är antagligen överbelastade
