Smuxi - IRC client - en to da translation catalogue (38 entries)

en: Home Timeline
da: Hjemmetidslinje

en: Replies & Mentions
da: Svar og omtale

en: Direct Messages
da: Direkte beskeder

en: Using proxy: {0}:{1}
da: Bruger proxy: {0}:{1}

en: Connecting to Twitter...
da: Tilslutter til Twitter …

en: Twitter authorization required.
da: Twittergodkendelse krævet.

en: Please open the following URL and click "Allow" to allow Smuxi to connect to your Twitter account: {0}
da: Åbn venligst den følgende adresse og klik »Tillad« for at tillade Smuxi at forbinde til din Twitterkonto: {0}

en: Once you have allowed Smuxi to access your Twitter account, Twitter will provide a PIN.
da: Når du har tilladt Smuxi at tilgå din Twitterkonto, vil Twitter tilbyde en PIN.

en: Please type: /pin PIN_FROM_TWITTER
da: Indtast venligst: /pin PIN_FRA_TWITTER

en: Connection failed!
da: Tilslutning mislykkedes!

en: Connection failed! Reason: {0}
da: Forbindelse mislykkedes! Årsag: {0}

en: Fetching user details from Twitter, please wait...
da: Henter brugerdetaljer fra Twitter, vent venligst …

en: Finished fetching user details.
da: Færdig med hentning af brugerdetaljer.

en: Successfully connected to Twitter.
da: Tilsluttet Twitter.

en: Failed to fetch user details from Twitter. Reason:
da: Kunne ikke hente brugerdetaljer fra Twitter. Årsag:

en: Fetching friends from Twitter, please wait...
da: Henter venneliste fra Twitter, vent venligst …

en: Finished fetching friends.
da: Afsluttede hentning af venneliste.

en: Failed to fetch friends from Twitter. Reason:
da: Kunne ikke hente venneliste fra Twitter. Årsag:

note: TRANSLATOR: this line is used as a label / category for a list of commands below
en: Twitter Commands
da: Twitterkommandoer

en: No pending authorization request!
da: Ingen igangværende godkendelsesforespørgsel!

en: Failed to authorize with Twitter: {0}
da: Kunne ikke indhente godkendelse hos Twitter: {0}

en: Twitter did not accept your PIN.  Did you enter it correctly?
da: Twitter accepterede ikke din PIN. Indtastede du den korrekt?

en: Please retry by closing this tab and reconnecting to the Twitter "{0}" account.
da: Forsøg igen ved at lukke dette faneblad og forbinde igen til Twitter »{0}-kontoen«.

en: Migrated Twitter account from basic auth to OAuth.
da: Migrerede Twitterkonto fra grundlæggende auth til Oauth.

en: Successfully authorized Twitter account "{0}" for Smuxi
da: Godkendte Twitterkonto »{0}« til Smuxi

en: Could not update status - Reason: {0}
da: Kunne ikke opdatere status - årsag: {0}

en: Cannot send message - no target specified. Use: /msg $nick message
da: Kan ikke sende besked - intet mål angivet. Brug: /msg $nick besked

en: Could not send message - Reason: {0}
da: Kunne ikke sende besked - årsag: {0}

en: Other timelines
da: Andre tidslinjer

en: Could not send message - the specified user does not exist.
da: Kunne ikke sende besked - den angivne bruger findes ikke.

en: Search {0}
da: Søg {0}

en: Successfully deleted tweet {0}.
da: Slettede tweet {0}.

en: Successfully favorited tweet {0}.
da: Lavede favorit ud af tweet {0}.

en: Successfully unfavorited tweet {0}.
da: Fjernede tweet {0} som favorit.

en: An error occurred while fetching the friends timeline from Twitter. Reason: {0}
da: Der opstod en fejl under hentning af vennetidslinjen fra Twitter. Årsag: {0}

en: An error occurred while fetching the replies from Twitter. Reason: {0}
da: Der opstod en fejl under hentning af svar fra Twitter. Årsag: {0}

en: An error occurred while fetching direct messages from Twitter. Reason: {0}
da: Der opstod en fejl under hentning af direkte beskeder fra Twitter. Årsag: {0}

en: Twitter didn't send a valid response, they're probably overloaded
da: Twitter sendte ikke et gyldigt svar, de er sikkert overbelastet
