Smuxi - IRC client - en to fi translation catalogue (56 entries)

en: No network connections
fi: Ei verkkoyhteyttä

en: Optimizing: {0}...
fi: Optimoidaan: {0}...

en: Failed to optimize: {0}. Reason: {1}
fi: Optimointi epäonnistui: {0}. Syy: {1}

en: Your chat history is no longer available because of an error but will be preserved from now on.
fi: Viestihistoriasi ei ole saatavilla virheen vuoksi mutta se tallennetaan tästä eteenpäin.

en: {0} is typing...
fi: {0} kirjoittaa...

en: {0} has stopped typing...
fi: {0} lopetti kirjoittamisen...

en: {0} is away
fi: {0} on poissa

en: {0} is offline
fi: {0} on offline-tilassa

en: {0} is online
fi: {0} on linjoilla

en: not connected
fi: ei yhteydessä

en: Not connected to server
fi: Ei yhteyttä palvelimeen

en: Not enough parameters for {0} command
fi: Ei tarpeeksi parametrejä komennolle {0}

en: Connected to {0}
fi: Yhdistetty kohteeseen {0}

en: Disconnected from {0}
fi: Yhteys katkaistu kohteesta {0}

en: Automatically connecting to {0}...
fi: Yhdistetään automaattisesti kohteeseen {0}...

en: Automatic connect to {0} failed!
fi: Automaattinen yhdistys palvelimeen {0} epäonnistui!

note: TRANSLATOR: this line is used as a label / category for a list of commands below
en: Engine Commands
fi: Moottorin komennot

en: Connect failed!
fi: Yhdistäminen epäonnistui!

en: Disconnect failed - could not find server: {0}
fi: Yhteyden katkaisu epäonnistui - palvelinta {0} ei löydetty

en: Reconnect failed!
fi: Uudelleenyhdistäminen epäonnistui!

en: Configuration reloaded
fi: Asetukset ladattu uudelleen

en: Configuration saved
fi: Asetukset tallennettu

en: Invalid key/value format.
fi: Epäkelpo avain/arvo -muoto.

en: Invalid config key: '{0}'
fi: Epäkelpo asetusavain: '{0}'

en: Could not convert config value: '{0}' to type: {1}
fi: Ei voitu kääntää asetusavainarvoa: '{0}' tyyppiin: {1}

en: Invalid config remove key: '{0}'. Valid remove keys: MessagePatterns/{{ID}}.
fi: Epäkelpo valinnan poisto-avain: '{0}'. Kelvolliset poisto-avaimet: MessagePatterns/{{ID}}.

en: Message pattern with ID: '{0}' does not exist.
fi: Viestikuviota joka sisältää ID: '{0}' ei ole olemassa.

en: Message pattern with ID: '{0}' removed.
fi: Viestikuvio ID: '{0}' poistettu.

en: Invalid parameter for config; use load, save, get or set.
fi: Epäkelpo parametri asetuksille; käytä komentoja load, save get tai set.

en: Invalid parameter for network; use list, switch, or close
fi: Epäkelpo parametri network:lle, käytä komentoja list, switch tai close

note: TRANSLATOR: this line is used as a label / category for a list of networks below
en: Connected Networks
fi: Yhdistetyt Verkot

en: Network
fi: Verkko

en: Protocol
fi: Protokolla

en: Host
fi: Isäntä

en: Port
fi: Portti

note: TRANSLATOR: no connected networks TRANSLATOR: no available networks
en: None
fi: Ei mitään

note: TRANSLATOR: this line is used as a label / category for a list of networks below
en: Available Networks
fi: Saatavilla olevat verkot

en: Network close failed - could not find network: {0}
fi: Verkon sulkeminen epäonnistui - verkkoa ei löytynyt: {0}

en: Network switch failed - could not find network: {0}
fi: Verkon vaihtaminen epäonnistui - verkkoa ei löytynyt: {0}

en: Not connected to any network
fi: Ei yhdistettynä yhteenkään verkkoon

en: Failed to write to chat history. Your chat history will not be preserved. Reason: {0}
fi: Chat-historian tallennus epäonnistui. Chat-historiaasi ei säilötä. Syy: {0}

note: just in case the ProtocolManager is not setting the protocol chat
en: Connect failed.
fi: Yhdistäminen epäonnistui.

en: No protocol manager found for the protocol: {0}
fi: Protokollan hallintaa ei löydetty protokollalle {0}

en: Welcome to Smuxi
fi: Tervetuloa Smuxiin

en: Type /help to get a list of available commands.
fi: Kirjoita /help saadaksesi listan käytössäolevista komennoista.

en: After you have made a connection the list of available commands changes. Go to the newly opened connection tab and use the /help command again to see the extended command list.
fi: Yhteydenmuodostuksen jälkeen lista käytettävistä komennoista muuttuu. Mene uuteen avautuneeseen yhteysvälilehteen ja käytä /help -komentoa nähdäksesi laajennetun komentolistauksen.

en: Username must not be empty.
fi: Käyttäjänimi ei saa olla tyhjä.

en: Password must not be empty.
fi: Salasana ei saa olla tyhjä.

en: User "{0}" doesn't exist.
fi: Käyttäjää "{0}" ei ole olemassa.

en: User "{0}" already exists.
fi: Käyttäjä "{0}" on jo olemassa.

en: Network must not be empty.
fi: Verkko ei saa olla tyhjä.

en: Server hostname must not be empty.
fi: Palvelimen isäntänimi ei saa olla tyhjä.

en: Server hostname contains invalid characters (newline).
fi: Palvelimen isäntänimi sisältää epäkelpoja merkkejä (rivinvaihto).

en: Server ID '{0}' already exists.
fi: Palvelin ID:llä '{0}' on jo olemassa.

en: Failed to load chat history. Your chat history will not be preserved. Reason: {0}
fi: Chat-historian lataaminen epäonnistui. Chat-historiaasi ei tallenneta. Syy: {0}

en: Failed to open chat history for writing. Your chat history will not be preserved. Reason: {0}
fi: Chat-historian avaaminen tallentamista varten epäonnistui. Chat-historiaasi ei tallenneta. Syy: {0}
