Smuxi - IRC client - en to hr translation catalogue (259 entries)

en: Smuxi Preferences
hr: Smuxi osobitosti

en: The nickname to use. You can specify extra nicknames (separated by spaces) which will be used as fallbacks when the first choice is not available. By default $nick_ and $nick__ will be used as fallbacks.
hr: Nadimak za korištenje. Možete navesti dodatne nadimke (odvojene razmakom) za korištenje u slučaju da je prvi odabir nedostupan. Po zadanome $nick_ i $nick__ će se koristiti.

en: Nickname(s):
hr: Nadimaci:

en: Username:
hr: Korisnički ime:

en: Realname:
hr: Pravo ime:

en: Encoding:
hr: Kôdna stranica:

en: Automatically convert UTF-8 characters
hr: Automatski pretvori u UTF-8 znakove

en: <b>General</b>
hr: <b>Općenito</b>

en: Type:
hr: Vrsta:

en: Host:
hr: Poslužitelj:

en: Password:
hr: Lozinka:

en: Port:
hr: Ulaz:

en: Show Password
hr: Prikaži lozinku

en: <b>Network Proxy</b>
hr: <b>Mrežni proxy</b>

en: On Connect Commands:
hr: Naredbe pri povezivanju:

en: On Startup Commands:
hr: Naredbe pri pokretanju:

en: <b>Global Commands</b>
hr: <b>Opće naredbe</b>

en: C_onnection
hr: P_ovezivanje

en: Timestamp Format:
hr: Format vremena:

en: Buffer Lines:
hr: Redci međuspremnika:

en: Engine Buffer Lines:
hr: Redci međuspremnika pogona:

en: ss = seconds
    mm = minutes
    hh = hours (01 - 12)
    HH = hours (00 - 23)
    tt = AM/PM
    
    dd = day
    MM = month
    yy/yyyy = year
hr: ss = sekunde
    mm = minute
    hh = sati (01 - 12)
    HH = sati (00 - 23)
    tt = prijepodne/poslijepodne
    
    dd = dan
    MM = mjesec
    yy/yyyy = godina

en: Persistency Type:
hr: Vrsta stalnosti:

en: Volatile Buffer Lines:
hr: Redci nestalnog međuspremnika:

en: Persistent Buffer Lines:
hr: Redci stalnog međuspremnika:

en: <b>Message Buffer</b>
hr: <b>Međuspremnik poruka</b>

en: Strip Colors
hr: Ukloni boje

en: Strip Formattings
hr: Ukloni formatiranje

en: Strip UTF-8
hr: Ukloni UTF-8

en: Show Advanced Settings
hr: Prikaži napredne postavke

en: <b>Advanced</b>
hr: <b>Napredno</b>

en: General
hr: Općenito

note: Container child vbox6.Gtk.Box+BoxChild Container child vbox11.Gtk.Box+BoxChild
en: Top
hr: Vrh

note: Container child vbox6.Gtk.Box+BoxChild Container child vbox11.Gtk.Box+BoxChild
en: Bottom
hr: Dno

note: Container child vbox6.Gtk.Box+BoxChild Container child vbox12.Gtk.Box+BoxChild
en: Left
hr: Lijevo

note: Container child vbox6.Gtk.Box+BoxChild Container child vbox12.Gtk.Box+BoxChild
en: Right
hr: Desno

note: Container child vbox6.Gtk.Box+BoxChild Container child vbox11.Gtk.Box+BoxChild Container child vbox12.Gtk.Box+BoxChild
en: None
hr: Nedostupno

en: <b> Tabs Position </b>
hr: <b> Položaj kartica </b>

en: Highlight
hr: Isticanje

en: Activity
hr: Aktivnost

en: No Activity
hr: Bez aktivnosti

en: Join/Part/Mode
hr: Povezivanje/Napuštanje/Način

en: <b> Tab Colors </b>
hr: <b> Boje kartica </b>

en: Automatically switch to newly opened person chats
hr: Automatski prebaci na novo otvoreni osobni razgovor

en: Automatically switch to newly opened group chats
hr: Automatski prebaci na novo otvoreni grupni razgovor

en: Tree
hr: Stablo

en: Completion Character:
hr: Znak dovršavanja:

en: Command Character:
hr: Naredbeni znak:

en: Command History Size:
hr: Veličina naredbene povijesti:

en: Bash-Style Completion
hr: Završavanje na Bash način

en: <b> Entry Field </b>
hr: <b> Polje za unos </b>

en: Input
hr: Unos

en: Nick Colors
hr: Boje nadimka

en: <b> Person List Position </b>
hr: <b> Položaj popisa osoba </b>

en: Override
hr: Zaobiđi

en: <b> Font </b>
hr: <b> Slovo </b>

en: <b> Topic Position </b>
hr: <b> Položaj teme </b>

en: Foreground
hr: Prednja strana

en: Background
hr: Pozadina

en: <b> Color </b>
hr: <b> Boja </b>

note: This is a setting for character based line wrapping vs word based when showing messages
en: _Wrap Mode:
hr: _Način prijeloma:

en: <b> Chat </b>
hr: <b> Razgovor </b>

en: Highlight words:
hr: Istaknute riječi:

en: Beep on highlight
hr: Zvučni signal pri isticanju

en: <b> Highlighting </b>
hr: <b> Isticanje </b>

en: Output
hr: Ispis

en: Enable
hr: Omogući

en: Show always
hr: Prikaži uvijek

en: Show when window is minimized
hr: Prikaži kada je prozor smanjen

en: Show when window is closed
hr: Prikaži kada je prozor zatvoren

en: <b> Notification Area Icon </b>
hr: <b> Ikona obavijesnog područja </b>

en: Show Smuxi in the messaging menu
hr: Prikaži Smuxi u izborniku poruka

en: <b>Messaging Menu</b>
hr: <b>Izbornik poruka</b>

en: Show notification popups
hr: Prikažu obavijesne skočne prozore

en: <b>Notification Popups</b>
hr: <b>Obavijesni skočni prozori</b>

en: Notification
hr: Obavijest

en: _Interface
hr: _Sučelje

en: _Servers
hr: _Poslužitelji

en: _Filters
hr: _Filtri

en: Enabled
hr: Omogućeno

en: Log Filtered Messages
hr: Filtrirane poruke zapisa

en: _Logging
hr: _Zapisivanje

en: IRC Chat
hr: IRC Razgovor

en: Smuxi IRC Client
hr: Smuxi IRC klijent

en: Chat with other people on IRC
hr: Razgovarajte s drugim ljudima na IRC-u

en: chat;messaging;im;gnome;gtk;irc;twitter;facebook;gtalk;xmpp;jabber;campfire;jabbr;
hr: razgovor;poruke;im;gnome;gtk;irc;twitter;facebook;gtalk;xmpp;jabber;campfire;jabbr;

en: Chat with other people on IRC, Twitter, Jabber and Campfire
hr: Razgovarajte s drugim ljudima na IRC-u, Twitteru, Jabberu i Campfireu

en: Smuxi is an open-source, distributed and user-friendly chat client for IRC, Twitter, Jabber/XMPP, Campfire and SignalR's JabbR.
hr: Smuxi je otvorenog kôda, jednostavan klijent razgovora za IRC, Twitter, Jabber/XMPP, Campfire i SignalR's JabbR.

en: Inspired by the combination of screen and irssi, Smuxi has a detachable server (or like a "normal" client) that stays connected when you aren't, and can allow multiple Smuxi frontends to be connected and in sync. This is similar to screen+irssi or IRC bouncers, but more elegant and powerful.
hr: Inspiriran s kombinacijom zaslona i irssi, Smuxi ima odvojiv poslužitelj (ili kao "normalan" klijent) koji ostaje povezan kada vi niste, dopušta više povezanih i usklađenih Smuxi prednjih programa. To je slično kao zaslon+irssi ili IRC izbacivač, ali elegantnije i moćnije.

en: The main window showing an IRC channel
hr: Glavni prozor prikazuje IRC kanal

en: Smuxi Website
hr: Smuxi web stranica

en: Oops, I did it again...
hr: Ups, ponovno sam to učinio...

en: Smuxi crashed because an unhandled exception was thrown!
hr: Smuxi se srušio zbog iznimke kojom nije bilo moguće rukovati!

en: Here is the stacktrace, please report this bug!
hr: Ovdje je zapis, prijavite ovu grešku!

en: _Report Bug
hr: _Prijavi pogrešku

en: Engine not found.
hr: Pogon nije pronađen.

en: Engine Manager
hr: Upravitelj pogona

en: Select which Smuxi engine you want to connect to
hr: Odaberite Smuxi pogon s kojim se želite povezati

en: Engine:
hr: Pogon:

en: Use Low Bandwidth Mode
hr: Koristi način rada s niskom brzinom prijenosa

en: Local Engine
hr: Lokalni pogon

en: Please select an engine!
hr: Odaberite pogon!

en: Your frontend is not compatible with the engine!
    Engine Version: {0} Frontend Version: {1}
    Engine Protocol: {2} Frontend Protocol: {3}
hr: Vaše sučelje nije kompatibilno s pogonom!!
    Inačica pogona: {0} Inačica sučelja: {1}
    Protokol pogona: {2} Protokol sučelja: {3}

en: An error occurred while connecting to the engine!
hr: Došlo je do greška pri povezivanju s pogonom!

en: Engine URL: {0}
hr: URL pogona: {0}

en: Error: {0}
hr: Greška: {0}

en: Are you sure you want to delete the engine "{0}"?
hr: Sigurno želite obrisati pogon "{0}"?

en: You are going to paste {0} lines. Do you want to continue?
hr: Zalijepiti ćete {0} redaka. Želite li nastaviti?

note: TRANSLATOR: this line is used as a label / category for a list of commands below
en: Frontend Commands
hr: Naredbe sučelja

en: Enable debug output
hr: Omogući ispis otklanjanja greške

en: Show this help
hr: Prikaži ovu pomoć

en: Options:
hr: Mogućnosti:

en: Connect to engine
hr: Poveži se s pogonom

en: Opens the specified link in Smuxi
hr: Otvara određenu poveznicu u Smuxiu

en: Starts a new Smuxi instance and ignores an existing one
hr: Pokreće novi Smuxi primjerak i zanemaruje postojeći

en: Passing link to already running Smuxi instance...
hr: Prosljeđivanje poveznice u već pokrenuti Smuxi primjerak...

en: Bringing already running Smuxi instance to foreground...
hr: Dovođenje već pokrenutog Smuxi primjerka u sučelje...

en: {0} Users
hr: {0} korisnika

en: Sorry, not implemented yet!
hr: Nažalost, još nije implementirano!

en: Name
hr: Ime

en: Topic
hr: Tema

en: Searching for group chats without a filter is not recommended.  This may take a while, or may not work at all.
    Do you wish to continue?
hr: Pretraga za grupni razgovor bez filtra nije preporučena.  To bi moglo potrajati ili pak uopće ne raditi.
    Želite li nastaviti?

en: Error while fetching the list of group chats from the server.
hr: Greška pri dohvaćanju popisa grupnih razgovora s poslužitelja.

en: Disconnected from engine.
hr: Više niste povezani s pogonom.

en: Reconnecting to engine... (attempt {0})
hr: Ponovno povezivanje s pogonom... (pokušaj {0})

en: Cause: {0}
hr: Razlog: {0}

en: A fatal error has been detected because of a protocol incompatibility with the smuxi-server!
    
    Please install Mono on the frontend side so it matches the smuxi-server.
    
    More details about this issue can be found here:
    https://smuxi.im/issues/show/589
hr: Otkrivena je kobna greška zbog nekompatibilnosti protokola sa smuxi poslužiteljem!
    
    Instalirajte Mono na strani sučelja kako bi se podudarao sa smuxi poslužiteljem.
    
    Više pojedinosti o ovom problemu se može pronaći na:
    https://smuxi.im/issues/show/589

en: The frontend has lost the connection to the server.
    Do you want to reconnect now?
hr: Sučelje je izgubilo povezivanje s poslužiteljem.
    Želite li se ponovno povezati?

en: Reconnecting to the server has failed.
    Do you want to try again?
hr: Ponovno povezivanje s poslužiteljem nije uspjelo.
    Želite li pokušati ponovno?

en: The server has lost the connection to the frontend.
    Do you want to reconnect now?
hr: Poslužitelj je izgubio povezivanje sa sučeljem.
    Želite li se ponovno povezati?

en: Show
hr: Prikaži

en: Protocol
hr: Protokol

en: Hostname
hr: Naziv poslužitelja

en: Unable to load server:
hr: Nemoguće učitavanje poslužitelja:

en: Person / Private
hr: Osoba / Privatno

en: Group / Public
hr: Grupa / Javno

en: Engine Assistant - Smuxi
hr: Pomoćnik pogona - Smuxi

en: Add Smuxi Engine
hr: Dodaj Smuxi pogon

en: Edit Smuxi Engine
hr: Uredi Smuxi pogon

en: Connection
hr: Povezivanje

en: Credentials
hr: Vjerodajnice

en: Now you can use the Smuxi Engine
hr: Sada možete koristiti Smuxi pogon

en: Thank you
hr: Hvala vam

en: An engine with this name already exists! Please specify a different one.
hr: Pogon s tim nazivom već postoji! Odaberite drug inaziv.

en: Enter which chat to join
hr: Upiši kojem se razgovoru pridružiti

en: About Smuxi
hr: O Smuxiu

note: TODO: add cmd+, accelerator
en: Preferences
hr: Osobitosti

en: Unable to add server:
hr: Nemoguće dodavanje poslužitelja:

en: Switching to local engine will disconnect you from the current engine!
    Are you sure you want to do this?
hr: Prebacivanjem na lokalni pogon odvojiti ćete se od trenutnog pogona!
    Sigurno želite to učiniti?

en: Switching the remote engine will disconnect you from the current engine!
    Are you sure you want to do this?
hr: Prebacivanje na udaljeni pogon će vas odvojiti od trenutnog pogona!
    Sigurno to želite učiniti?

en: Day changed from {0} to {1}
hr: Dan se promijenio iz {0} u {1}

en: Day changed to {0}
hr: Dan promijenjen u {0}

en: Invalid filter regex: '{0}'. Reason: {1}
hr: Nepravilan regularan izraz filtra: '{0}'. Razlog: {1}

en: Are you sure you want to delete the selected filter?
hr: Sigurno želite ukloniti odabrani filtar?

en: Network
hr: Mreža

en: Protocol / Server
hr: Protokol / Poslužitelj

en: Chat Type
hr: Vrsta razgovora

en: Normal
hr: Normalan

en: Event
hr: Događaj

en: Type
hr: Način

en: Pattern
hr: Obrazac

en: No Proxy
hr: Bez proxya

en: System Default
hr: Zadano sustavom

en: Save
hr: Spremi

en: Add
hr: Dodaj

en: Unsupported
hr: Nepodržano

en: Low Bandwidth Mode is active: no messages synced.
hr: Način rada s niskom brzinom prijenosa je aktivan: nema usklađenih poruka.

en: Show _Menubar
hr: Prikaži _traku izbornika

en: Retrieving user list for {0}...
hr: Dohvaćanje popisa korisnika za {0}...

note: TRANSLATOR: this string will be appended to the one above
en: done.
hr: završeno.

en: Reconnect
hr: Ponovno se poveži

en: Closing the protocol chat will also close all open chats connected to it!
    Are you sure you want to do this?
hr: Zatvaranje protokola razgovora isto tako će se zatvoriti svi otvoreni povezani razgovori!
    Sigurno želite to učiniti?

en: Are you sure you want to delete the selected server?
hr: Sigurno želite ukloniti odabrani poslužitelj?

en: Unable to edit server:
hr: Nemoguće uređivanje poslužitelja:

en: Find
hr: Potraži

en: _Search for:
hr: _Potraži:

en: _Match Case
hr: _Razlikuj veliko i malo slovo

en: Search _Backwards
hr: Potraži _unatrag

en: _Wrap Around
hr: _Prelomi oko

en: Use _Regular Expressions
hr: Koristi _regularne izraze

en: Smuxi - Find Group Chat
hr: Smuxi - Potraži grupni razgovor

en: _Name:
hr: _Ime:

en: Join
hr: Pridruži se

en: _Smuxi
hr: Smuxi

en: _Server
hr: _Poslužitelj

en: _Chat
hr: _Razgovor

en: _Engine
hr: _Pogon

en: _View
hr: _Prikaz

en: _Help
hr: _Pomoć

en: Connect
hr: Poveži se

en: Open Log
hr: Otvori zapis

en: _Preferences
hr: _Osobitosti

en: _Quit
hr: _Zatvori

en: _Connect
hr: _Poveži se

en: _Add
hr: _Dodaj

en: _Manage
hr: _Upravljanje

en: _Open / Join Chat
hr: _Otvori / Pridruži se razgovoru

en: _Find Group Chat
hr: _Potraži grupni chat

en: C_lear All Activity
hr: U_kloni sve aktivnosti

en: _Next Chat
hr: _Sljedeći razgovor

en: _Previous Chat
hr: _Prijašnji razgovor

en: _Close
hr: _Zatvori

en: _Use Local Engine
hr: _Koristi lokalni pogon

en: _Add Remote Engine
hr: _Dodaj udaljeni pogon

en: Switch Remote Engine
hr: Promijeni udaljeni pogon

en: _Caret Mode
hr: _Način sa znakom za umetanje

en: _Browse Mode
hr: _Način pregledavanja

en: Show _Statusbar
hr: Prikaži traku _stanja

en: _Fullscreen
hr: _Cijeli zaslon

en: _About
hr: _O programu

en: Find Group Chat
hr: _Potraži grupni razgovor

en: _Website
hr: _Web stranica

en: Show _Toolbar
hr: Pokaži _alatnu traku

en: Smuxi - Connect
hr: Smuxi - Povezivanje

en: Smuxi - Preferences
hr: Smuxi - Osobitosti

en: Nicknames:
hr: Nadimci:

en: Tabs
hr: Kartice

en: <b> User List Position </b>
hr: <b> Položaj popisa korisnika </b>

en: <b> Channel </b>
hr: <b> Kanal </b>

en: <b>Channel Filters</b>
hr: <b>Filtri kanala</b>

en: <b>User Filters</b>
hr: <b>Korisnički filtri</b>

en: Use _SSH Tunnel
hr: Koristi _SSH tunel

en: <span size="small">Enables the use of SSH for the connection.  This has a small performance impact, but is more secure and required when using NAT or port-based firewalls</span>
hr: <span size="small">Omogućava korištenje SSH povezivanje.  To utječe malo na performanse, ali je sigurnije i potrebno pri korištenju NAT-a i vatrozida temeljenih na ulazu.</span>

en: SSH _Host:
hr: SSH _poslužitelj:

en: <span size="small">DNS or IP address and port of the SSH server</span>
hr: <span size="small">DNS ili IP adresa i ulaz SSH poslužitelja</span>

en: _Port:
hr: _Ulaz:

en: <span size="small">DNS or IP address and port of the Smuxi server</span>
hr: <span size="small">DNS ili IP adresa i ulaz Smuxi poslužitelja</span>

en: _Smuxi Host:
hr: _Smuxi poslužitelj:

en: _SSH Username: (optional)
hr: _SSH korisničko ime: (neobavezno)

en: <span size="small">Username which will be used to log into the SSH server</span>
hr: <span size="small">Korisničko ime koje će se koristiti za prijavu na SSH poslužitelj</span>

en: _SSH Password: (optional)
hr: _SSH lozinka: (neobavezna)

en: <span size="small">Password which will be used to log into the SSH server. The password is optional if SSH key authorization is used (see below).</span>
hr: <span size="small">Lozinka koja će se koristiti za prijavu na SSH poslužitelj. Lozinka nije obavezna ako se koristi SSH ključ ovjere (pogledaj ispod).</span>

en: _SSH Keyfile: (optional)
hr: _SSH ključ: (neobavezno)

note: Container child vbox17.Gtk.Box+BoxChild
en: Select a File
hr: Odaberite datoteku

en: <span size="small">SSH private keyfile which will be used to log into the SSH server</span>
hr: <span size="small">SSH privatni ključ koji će se koristiti za prijavu na SSH poslužitelj</span>

en: _Username:
hr: _Korisničko ime:

en: <span size="small">Username which will be used to log into the Smuxi server</span>
hr: <span size="small">Korisničko ime koje će se koristiti za prijavu na Smuxi poslužitelj</span>

en: _Password:
hr: _Lozinka:

en: <span size="small">Password of the user</span>
hr: <span size="small">Lozinka korisnika</span>

en: _Verify Password:
hr: _Potvrda lozinke:

en: <span size="small">Repeat the password for verification</span>
hr: <span size="small">Ponovite lozinku zbog provjere</span>

en: Welcome to the Smuxi Engine Configuration Assistant.
    You need to enter some information before you can use the engine.
    
    Click "Forward" to begin.
hr: Dobrodošli u pomoćnika podešavanja Smuxi pogona.
    Morate navesti određene informacije prije korištenja pogona.
    
    Kliknite "Naprijed" za početak.

en: _Engine Name:
hr: _Naziv pogona:

en: <span size="small">Profile name of the new engine</span>
hr: <span size="small">Naziv profila novog pogona</span>

en: _Default Engine:
hr: _Zadani pogon:

en: Use as new default engine
hr: Koristi kao novi zadani pogon

en: <span size="small">If enabled, the current engine will be the default next time Smuxi is started</span>
hr: <span size="small">Ako je omogućeno, novi pogon će biti zadan pri sljedećem pokretanju Smuxia</span>

en: Smuxi - Open Chat
hr: Smuxi - Otvori razgovor

en: _Type:
hr: _Vrsta:

en: Smuxi - Server
hr: Smuxi - Poslužitelj

en: _Hostname:
hr: _Naziv poslužitelja:

en: _Network:
hr: _Mreža:

en: Nickname:
hr: Nadimak:

en: _Protocol:
hr: _Protokol:

en: Automatically connect to server at startup
hr: Automatski se pri pokretanju poveži s poslužiteljem

en: Use Encryption
hr: Koristi šifriranje

en: Validate Server Certificate
hr: Provjeri vjerodajnicu poslužitelja

en: _On Connect Commands:
hr: _Naredbe pri povezivanju:

en: _Ignore Commands
hr: _Zanemari narebe
