Smuxi - IRC client - en to nl translation catalogue (243 entries)

en: Smuxi Preferences
nl: Smuxi-voorkeuren

en: The nickname to use. You can specify extra nicknames (separated by spaces) which will be used as fallbacks when the first choice is not available. By default $nick_ and $nick__ will be used as fallbacks.
nl: De bijnaam om te gebruiken. U kunt extra bijnamen opgeven (gescheiden door spaties), welke gebruikt zullen worden als reserve als de eerste keus niet beschikbaar is. Standaard worden $bijnaam_ en $bijnaam__ gebruikt als reserve.

en: Nickname(s):
nl: Bijna(a)m(en):

en: Username:
nl: Gebruikersnaam:

en: Realname:
nl: Echte naam:

en: Encoding:
nl: Codering:

en: Automatically convert UTF-8 characters
nl: UTF-8-tekens automatisch omzetten

en: <b>General</b>
nl: <b>Algemeen</b>

en: Password:
nl: Wachtwoord:

en: Port:
nl: Poort:

en: Show Password
nl: Wachtwoord tonen

en: <b>Network Proxy</b>
nl: <b>Netwerkproxy</b>

en: On Connect Commands:
nl: Opdrachten bij verbinding:

en: On Startup Commands:
nl: Opdrachten bij opstarten:

en: <b>Global Commands</b>
nl: <b>Globale opdrachten</b>

en: C_onnection
nl: V_erbinding

en: Timestamp Format:
nl: Tijdsaanduiding:

en: Buffer Lines:
nl: Bufferregels:

en: Engine Buffer Lines:
nl: Enginebufferregels:

en: ss = seconds
    mm = minutes
    hh = hours (01 - 12)
    HH = hours (00 - 23)
    tt = AM/PM
    
    dd = day
    MM = month
    yy/yyyy = year
nl: ss = seconden
    mm = minuten
    hh = uren (01 - 12)
    HH = uren (00 - 23)
    tt = AM/PM
    
    dd = dag
    MM = maand
    yy/yyyy = jaar

en: Persistency Type:
nl: Persistency-type:

en: Volatile Buffer Lines:
nl: Vluchtige bufferregels:

en: Persistent Buffer Lines:
nl: Blijvende bufferregels:

en: <b>Message Buffer</b>
nl: <b>Berichtenbuffer</b>

en: Strip Colors
nl: Kleuren strippen

en: Strip Formattings
nl: Opmaak strippen

en: Strip UTF-8
nl: UTF-8 strippen

en: Show Advanced Settings
nl: Geavanceerde instellingen weergeven

en: <b>Advanced</b>
nl: <b>Geavanceerd</b>

en: General
nl: Algemeen

note: Container child vbox6.Gtk.Box+BoxChild Container child vbox11.Gtk.Box+BoxChild
en: Top
nl: Boven

note: Container child vbox6.Gtk.Box+BoxChild Container child vbox11.Gtk.Box+BoxChild
en: Bottom
nl: Onder

note: Container child vbox6.Gtk.Box+BoxChild Container child vbox12.Gtk.Box+BoxChild
en: Left
nl: Links

note: Container child vbox6.Gtk.Box+BoxChild Container child vbox12.Gtk.Box+BoxChild
en: Right
nl: Rechts

note: Container child vbox6.Gtk.Box+BoxChild Container child vbox11.Gtk.Box+BoxChild Container child vbox12.Gtk.Box+BoxChild
en: None
nl: Geen

en: <b> Tabs Position </b>
nl: <b> Positie van tabbladen </b>

en: Highlight
nl: Markeren

en: Activity
nl: Activiteit

en: No Activity
nl: Geen activiteit

en: Join/Part/Mode
nl: Join/Part/Modus

en: <b> Tab Colors </b>
nl: <b> Kleuren van tabbladen </b>

en: Automatically switch to newly opened person chats
nl: Automatisch omschakelen naar nieuw geopende één-op-één-gesprekken

en: Automatically switch to newly opened group chats
nl: Automatisch omschakelen naar nieuw geopende groepsgesprekken

en: Tree
nl: Boom

en: Completion Character:
nl: Aanvullingsteken:

en: Command Character:
nl: Opdrachtteken:

en: Command History Size:
nl: Grootte van opdrachtgeschiedenis:

en: Bash-Style Completion
nl: Bash-stijl-aanvulling

en: <b> Entry Field </b>
nl: <b> Invoerveld </b>

en: Input
nl: Invoer

en: Nick Colors
nl: Bijnaamkleuren

en: <b> Person List Position </b>
nl: <b> Positie van personenlijst </b>

en: Override
nl: Overschrijven

en: <b> Font </b>
nl: <b> Lettertype </b>

en: <b> Topic Position </b>
nl: <b> Positie van onderwerp </b>

en: Foreground
nl: Voorgrond

en: Background
nl: Achtergrond

en: <b> Color </b>
nl: <b> Kleur </b>

note: This is a setting for character based line wrapping vs word based when showing messages
en: _Wrap Mode:
nl: _Omloopmodus:

en: <b> Chat </b>
nl: <b> Gesprek </b>

en: Highlight words:
nl: Woorden markeren:

en: Beep on highlight
nl: Piepen bij markering

en: <b> Highlighting </b>
nl: <b> Markering </b>

en: Output
nl: Uitvoer

en: Enable
nl: Inschakelen

en: Show always
nl: Altijd weergeven

en: Show when window is minimized
nl: Tonen als het venster geminimaliseerd is

en: Show when window is closed
nl: Tonen als het venster gesloten is

en: <b> Notification Area Icon </b>
nl: <b> Pictogram in meldingsgebied </b>

en: Show Smuxi in the messaging menu
nl: Smuxi tonen in het berichtenmenu

en: <b>Messaging Menu</b>
nl: <b>Berichtenmenu</b>

en: Show notification popups
nl: Meldingspop-ups tonen

en: <b>Notification Popups</b>
nl: <b>Meldingspop-ups</b>

en: Notification
nl: Melding

en: Enabled
nl: Ingeschakeld

en: Log Filtered Messages
nl: Gefilterde berichten opslaan in logboek

en: _Logging
nl: _Loggen

en: IRC Chat
nl: IRC-chat

en: Smuxi IRC Client
nl: Smuxi-IRC-cliënt

en: Chat with other people on IRC
nl: Praat met andere mensen op IRC

en: chat;messaging;im;gnome;gtk;irc;twitter;facebook;gtalk;xmpp;jabber;campfire;jabbr;
nl: chat;messaging;im;gnome;gtk;irc;twitter;facebook;gtalk;xmpp;jabber;campfire;jabbr;berichten;gesprekken;babbelen;praten;spreken;klappen;kletsen;

en: Chat with other people on IRC, Twitter, Jabber and Campfire
nl: Praat met andere mensen op IRC, Twitter, Jabber en Campfire

en: Smuxi is an open-source, distributed and user-friendly chat client for IRC, Twitter, Jabber/XMPP, Campfire and SignalR's JabbR.
nl: Smuxi is een vrije, gedistribueerde en gebruiksvriendelijke chatcliënt voor IRC, Twitter, Jabber/XMPP, Campire en JabbR van SignalR.

en: Inspired by the combination of screen and irssi, Smuxi has a detachable server (or like a "normal" client) that stays connected when you aren't, and can allow multiple Smuxi frontends to be connected and in sync. This is similar to screen+irssi or IRC bouncers, but more elegant and powerful.
nl: Geïnspireerd op een combinatie van screen en irssi heeft Smuxi een loskoppelbare server (of zoals een ‘normale’ cliënt) die verbonden blijft terwijl u dat niet bent, en de mogelijkheid biedt om meerdere Smuxi-frontends verbonden en gesynchroniseerd te houden. Dit is gelijkaardig aan screen+irssi of IRC-bouncers, maar eleganter en krachtiger.

en: The main window showing an IRC channel
nl: Het hoofdvenster, met een IRC-kanaal

en: Smuxi Website
nl: Website van Smuxi

en: Oops, I did it again...
nl: Oops, I did it again…

en: Smuxi crashed because an unhandled exception was thrown!
nl: Smuxi is gecrasht door een onverwerkte uitzondering!

en: Here is the stacktrace, please report this bug!
nl: Hier is de stacktrace, gelieve deze bug te melden!

en: _Report Bug
nl: Bug _melden

en: Engine not found.
nl: Engine niet gevonden.

en: Engine Manager
nl: Enginebeheer

en: Select which Smuxi engine you want to connect to
nl: Kies met welke Smuxi-engine u verbinding wilt maken

en: Use Low Bandwidth Mode
nl: Lagebandbreedtemodus gebruiken

en: Local Engine
nl: Lokale engine

en: Please select an engine!
nl: Kies een engine!

en: Your frontend is not compatible with the engine!
    Engine Version: {0} Frontend Version: {1}
    Engine Protocol: {2} Frontend Protocol: {3}
nl: Uw frontend is niet compatibel met de engine!
    Engineversie: {0}, Frontendversie: {1}
    Engineprotocol: {2}, Frontendprotocol: {3}

en: An error occurred while connecting to the engine!
nl: Er is een fout opgetreden tijdens het verbinden met de engine!

en: Engine URL: {0}
nl: Engine-URL: {0}

en: Error: {0}
nl: Fout: {0}

en: Are you sure you want to delete the engine "{0}"?
nl: Weet u zeker dat u engine ‘{0}’ wilt verwijderen?

en: You are going to paste {0} lines. Do you want to continue?
nl: U staat op het punt om {0} regels te plakken. Wilt u echt verdergaan?

note: TRANSLATOR: this line is used as a label / category for a list of commands below
en: Frontend Commands
nl: Frontend-opdrachten

en: Enable debug output
nl: Debuguitvoer inschakelen

en: Show this help
nl: Deze hulp tonen

en: Options:
nl: Opties:

en: Connect to engine
nl: Verbinden met engine

en: Opens the specified link in Smuxi
nl: Opent de opgegeven verwijzing met Smuxi

en: Starts a new Smuxi instance and ignores an existing one
nl: Opent een nieuwe instantie van Smuxi en negeert de bestaande instantie

en: Passing link to already running Smuxi instance...
nl: Verwijzing wordt doorgegeven aan bestaande Smuxi-instantie…

en: Bringing already running Smuxi instance to foreground...
nl: Bestaande Smuxi-instantie wordt naar voorgrond getrokken…

en: {0} Users
nl: {0} gebruikers

en: Sorry, not implemented yet!
nl: Sorry, nog niet geïmplementeerd!

en: Name
nl: Naam

en: Topic
nl: Onderwerp

en: Searching for group chats without a filter is not recommended.  This may take a while, or may not work at all.
    Do you wish to continue?
nl: Zonder filter zoeken naar groepsgesprekken wordt niet aanbevolen.  Dit kan nogal lang duren, of zelfs helemaal niet werken.
    Wilt u toch doorgaan?

en: Error while fetching the list of group chats from the server.
nl: Fout tijdens het ophalen van een lijst met groepsgesprekken vanaf de server.

en: Disconnected from engine.
nl: Verbinding met engine verbroken.

en: Reconnecting to engine... (attempt {0})
nl: Opnieuw verbinden met engine… (poging {0})

en: Cause: {0}
nl: Oorzaak: {0}

en: A fatal error has been detected because of a protocol incompatibility with the smuxi-server!
    
    Please install Mono on the frontend side so it matches the smuxi-server.
    
    More details about this issue can be found here:
    https://smuxi.im/issues/show/589
nl: Er is een fatale fout gedetecteerd door een incompatibiliteit met het protocol van de smuxi-server!
    
    Installeer Mono zodat dit overeenkomt met de smuxi-server.
    
    Meer informatie over dit probleem kan hier gevonden worden:
    https://smuxi.im/issues/show/589

en: The frontend has lost the connection to the server.
    Do you want to reconnect now?
nl: De frontend is de verbinding met de server verloren.
    Wilt u de verbinding herstellen?

en: Reconnecting to the server has failed.
    Do you want to try again?
nl: Het opnieuw verbinden met de server is mislukt.
    Wilt u het opnieuw proberen?

en: The server has lost the connection to the frontend.
    Do you want to reconnect now?
nl: De server is de verbinding met de frontend kwijt.
    Wilt u de verbinding herstellen?

en: Show
nl: Tonen

en: Hostname
nl: Hostnaam

en: Unable to load server:
nl: Kan server niet laden:

en: Person / Private
nl: Persoon / privé

en: Group / Public
nl: Groep / openbaar

en: Engine Assistant - Smuxi
nl: Engine-assistent - Smuxi

en: Add Smuxi Engine
nl: Smuxi-engine toevoegen

en: Edit Smuxi Engine
nl: Smuxi-engine bewerken

en: Connection
nl: Verbinding

en: Credentials
nl: Aanmeldgegevens

en: Now you can use the Smuxi Engine
nl: U kunt de Smuxi-engine nu gebruiken

en: Thank you
nl: Dank u

en: An engine with this name already exists! Please specify a different one.
nl: Er bestaat al een engine met deze naam. Kies er een andere.

en: Enter which chat to join
nl: Voer in aan welk gesprek u wilt deelnemen

en: About Smuxi
nl: Over Smuxi

note: TODO: add cmd+, accelerator
en: Preferences
nl: Voorkeuren

en: Unable to add server:
nl: Kan server niet toevoegen:

en: Switching to local engine will disconnect you from the current engine!
    Are you sure you want to do this?
nl: Omschakelen naar lokale engine zal uw verbinding met de huidige engine verbreken!
    Weet u zeker dat u dit wilt doen?

en: Switching the remote engine will disconnect you from the current engine!
    Are you sure you want to do this?
nl: Omschakelen naar externe engine zal uw verbinding met de huidige engine verbreken!
    Weet u zeker dat u dit wilt doen?

en: Day changed from {0} to {1}
nl: Dag gewijzigd van {0} naar {1}

en: Day changed to {0}
nl: Dag gewijzigd naar {0}

en: Invalid filter regex: '{0}'. Reason: {1}
nl: Ongeldige filter-regex: ‘{0}’. Reden: {1}

en: Are you sure you want to delete the selected filter?
nl: Weet u zeker dat de geselecteerde filter wilt verwijderen?

en: Network
nl: Netwerk

en: Protocol / Server
nl: Protocol / server

en: Chat Type
nl: Gesprekstype

en: Normal
nl: Normaal

en: Event
nl: Gebeurtenis

en: Pattern
nl: Patroon

en: No Proxy
nl: Geen proxy

en: System Default
nl: Systeemstandaard

en: Save
nl: Opslaan

en: Add
nl: Toevoegen

en: Unsupported
nl: Niet ondersteund

en: Low Bandwidth Mode is active: no messages synced.
nl: Lagebandbreedtemodus is actief: geen berichten gesynchroniseerd.

en: Show _Menubar
nl: _Menubalk tonen

en: Retrieving user list for {0}...
nl: Ophalen van gebruikerslijst voor {0}…

note: TRANSLATOR: this string will be appended to the one above
en: done.
nl: klaar.

en: Reconnect
nl: Opnieuw verbinden

en: Closing the protocol chat will also close all open chats connected to it!
    Are you sure you want to do this?
nl: Het sluiten van het protocolverkeer zal ook alle open gesprekken die hiermee verbonden zijn afsluiten. 
    Weet u zeker dat u dit wilt doen?

en: Are you sure you want to delete the selected server?
nl: Weet u zeker dat u de geselecteerde server wilt verwijderen?

en: Unable to edit server:
nl: Kan server niet bewerken:

en: Find
nl: Zoeken

en: _Search for:
nl: _Zoeken naar:

en: _Match Case
nl: Hoo_fdlettergevoelig

en: Search _Backwards
nl: Achter_waarts zoeken

en: _Wrap Around
nl: Doo_rgaan na documenteinde

en: Use _Regular Expressions
nl: _Reguliere expressies gebruiken

en: Smuxi - Find Group Chat
nl: Smuxi - Groepsgesprek zoeken

en: _Name:
nl: _Naam:

en: Join
nl: Deelnemen

en: _Chat
nl: _Gesprek

en: _View
nl: _Beeld

en: Connect
nl: Verbinden

en: Open Log
nl: Logboek openen

en: _Preferences
nl: _Voorkeuren

en: _Quit
nl: _Afsluiten

en: _Connect
nl: _Verbinden

en: _Add
nl: _Toevoegen

en: _Manage
nl: _Beheren

en: _Open / Join Chat
nl: _Gesprek openen / binnengaan

en: _Find Group Chat
nl: _Groepsgesprek zoeken

en: C_lear All Activity
nl: A_lle activiteiten wissen

en: _Next Chat
nl: Volge_nd gesprek

en: _Previous Chat
nl: Vorig ges_prek

en: _Close
nl: Sl_uiten

en: _Use Local Engine
nl: Lokale engine gebr_uiken

en: _Add Remote Engine
nl: _Externe engine toevoegen

en: Switch Remote Engine
nl: Omschakelen naar externe engine

en: _Caret Mode
nl: _Cursor-modus

en: _Browse Mode
nl: _Bladermodus

en: Show _Statusbar
nl: _Statusbalk tonen

en: _Fullscreen
nl: _Volledig scherm

en: _About
nl: _Info

en: Find Group Chat
nl: Groepsgesprek zoeken

en: Show _Toolbar
nl: Werkbalk _tonen

en: Smuxi - Connect
nl: Smuxi - Verbinden

en: Smuxi - Preferences
nl: Smuxi - Voorkeuren

en: Nicknames:
nl: Bijnamen:

en: Tabs
nl: Tabbladen

en: <b> User List Position </b>
nl: <b> Positie van gebruikerslijst </b>

en: <b> Channel </b>
nl: <b> Kanaal </b>

en: <b>Channel Filters</b>
nl: <b>Kanaalfilters</b>

en: <b>User Filters</b>
nl: <b>Gebruikersfilters</b>

en: Use _SSH Tunnel
nl: _SSH-tunnel gebruiken

en: <span size="small">Enables the use of SSH for the connection.  This has a small performance impact, but is more secure and required when using NAT or port-based firewalls</span>
nl: <span size="small">Maakt het mogelijk SSH te gebruiken voor de verbinding. Dit heeft een kleine impact op de prestaties, maar is veiliger en noodzakelijk bij het gebruik van NAT- of poort-gebaseerde firewalls</span>

en: SSH _Host:
nl: SSH-_host:

en: <span size="small">DNS or IP address and port of the SSH server</span>
nl: <span size="small">DNS- of IP-adres en poort van de SSH-server</span>

en: _Port:
nl: _Poort:

en: <span size="small">DNS or IP address and port of the Smuxi server</span>
nl: <span size="small">DNS- of IP-adres en poort van de Smuxi-server</span>

en: _Smuxi Host:
nl: _Smuxi-host:

en: _SSH Username: (optional)
nl: _SSH-gebruikersnaam: (optioneel)

en: <span size="small">Username which will be used to log into the SSH server</span>
nl: <span size="small">Gebruikersnaam die gebruikt zal worden voor het aanmelden bij de SSH-server</span>

en: _SSH Password: (optional)
nl: _SSH-wachtwoord: (optioneel)

en: <span size="small">Password which will be used to log into the SSH server. The password is optional if SSH key authorization is used (see below).</span>
nl: <span size="small">Wachtwoord dat gebruikt zal worden voor het aanmelden bij de SSH-server. Het wachtwoord is optioneel als SSH-sleutelauthenticatie wordt gebruikt (zie hieronder).</span>

en: _SSH Keyfile: (optional)
nl: _SSH-sleutelbestand: (optioneel)

note: Container child vbox17.Gtk.Box+BoxChild
en: Select a File
nl: Kies een bestand

en: <span size="small">SSH private keyfile which will be used to log into the SSH server</span>
nl: <span size="small">SSH-privésleutelbestand dat gebruikt zal worden voor het aanmelden bij de SSH-server</span>

en: _Username:
nl: _Gebruikersnaam:

en: <span size="small">Username which will be used to log into the Smuxi server</span>
nl: <span size="small">Gebruikersnaam die gebruikt zal worden voor het aanmelden bij de Smuxi-server</span>

en: _Password:
nl: _Wachtwoord:

en: <span size="small">Password of the user</span>
nl: <span size="small">Wachtwoord van de gebruiker</span>

en: _Verify Password:
nl: _Verifieer wachtwoord:

en: <span size="small">Repeat the password for verification</span>
nl: <span size="small">Herhaal het wachtwoord ter verificatie</span>

en: Welcome to the Smuxi Engine Configuration Assistant.
    You need to enter some information before you can use the engine.
    
    Click "Forward" to begin.
nl: Welkom bij de Smuxi-engineconfiguratie-assistent.
    U dient wat informatie in te voeren voordat u de engine kunt gebruiken.
    
    Klik op ‘Verder’ om te beginnen.

en: _Engine Name:
nl: _Enginenaam:

en: <span size="small">Profile name of the new engine</span>
nl: <span size="small">Profielnaam van de nieuwe engine</span>

en: _Default Engine:
nl: _Standaardengine:

en: Use as new default engine
nl: Gebruiken als nieuwe standaardengine

en: <span size="small">If enabled, the current engine will be the default next time Smuxi is started</span>
nl: <span size="small">Indien geselecteerd zal de huidige engine ingesteld worden als standaardengine de volgende keer dat u Smuxi opstart</span>

en: Smuxi - Open Chat
nl: Smuxi - Gesprek openen

en: _Hostname:
nl: _Hostnaam:

en: _Network:
nl: _Netwerk:

en: Nickname:
nl: Bijnaam:

en: Automatically connect to server at startup
nl: Automatisch verbinden met server bij opstarten

en: Use Encryption
nl: Versleuteling gebruiken

en: Validate Server Certificate
nl: Servercertificaat valideren

en: _On Connect Commands:
nl: _Opdrachten bij verbinding:

en: _Ignore Commands
nl: _Negeeropdrachten
