Smuxi - IRC client - en to fi translation catalogue (26 entries)

en: Add user to Server
fi: Lisää käyttäjä palvelimeen

en: Modify existing user of Server
fi: Muokkaa olemassaolevaa palvelimen käyttäjää

en: Delete user from Server
fi: Poista käyttäjä palvelimelta

en: List all existing users of Server
fi: Listaa kaikki palvelimen käyttäjät

en: User to create, modify or delete
fi: Luotava, muokattava tai poistettava käyttäjä

en: Password of the user when creating or modifying a user
fi: Käyttäjän salasana, jos luodaan tai muokataan käyttäjää

en: Enable debug output
fi: Vianetsinnän tuloste päälle

en: Optimize message buffers and exit (valid values: none, defrag, index, all)
fi: Optimoi viestipuskurit ja poistu (validit arvot: none, defrag, index, all)

en: Show this help
fi: Näytä tämä aputeksti

en: Usage: smuxi-server [options]
fi: Käyttö: smuxi-server [vaihtoehdot]

en: Options:
fi: Vaihtoehdot:

en: Show version
fi: Näytä versio

en: Unknown option: '{0}'
fi: Tuntematon vaihtoehto: '{0}'

en: Command line error: {0}
fi: Komentorivin virhe: {0}

en: At most one of --add-user, --modify-user, and --delete-user may be used at a time.
fi: Vain yhtä komennoista --add-user, --modify-user tai --delete-user voi käyttää kerrallaan.

en: You must specify a username with the --username option.
fi: Käyttäjänimen ilmoittaminen --username -komennolla on pakollista.

en: Username must not be empty.
fi: Käyttäjänimi ei saa olla tyhjä.

en: You must specify a password with the --password option.
fi: Salasanan ilmoittaminen --password -vaihtoehdolla on pakollista.

en: Password must not be empty.
fi: Salasana ei saa olla tyhjä.

en: Invalid optimization value passed to --optimize-message-buffer, valid values are: {0}
fi: Epäkelpo optimointiarvo välitetty komennolle --optimize-message-buffer, kelvolliset arvot ovat: {0}

en: User "{0}" successfully added to server.
fi: Käyttäjä "{0}" lisätty palvelimelle onnistuneesti.

en: User "{0}" successfully modified.
fi: Käyttäjää "{0}" muokattu onnistuneesti.

en: User "{0}" successfully deleted from server.
fi: Käyttäjä "{0}" poistettu palvelimelta onnistuneesti.

en: Users:
fi: Käyttäjät:

en: Successfully optimized {0} message buffers.
fi: {0} viestipuskuria optimoitu onnistuneesti.

en: Failed to optimize message buffers: {0}
fi: Viestipuskurien optimointi epäonnistui: {0}
