snac - en to el_GR translation catalogue (166 entries)

en: Sensitive content:
el_GR: Ευαίσθητο περιεχόμενο:

en: Sensitive content description
el_GR: Περιγραφή ευαίσθητου περιεχομένου

en: Only for mentioned people:
el_GR: Μόνο για αναφερόμενα άτομα:

en: Reply to (URL):
el_GR: Απάντηση σε (URL):

en: Don't send, but store as a draft
el_GR: Μη δημοσιεύσεις, αλλά αποθήκευσε σαν προσχέδιο

en: Draft:
el_GR: Προσχέδιο:

en: Attachments...
el_GR: Επισυνάψεις...

en: File:
el_GR: Αρχείο:

en: Clear this field to delete the attachment
el_GR: Καθάρισε αυτό το πεδίο για να διαγράψεις την επισύναψη

en: Attachment description
el_GR: Περιγραφή επισύναψης

en: Poll...
el_GR: Δημοσκόπηση...

en: Poll options (one per line, up to 8):
el_GR: Επιλογές δημοσκόπησης (μία ανά σειρά, μέχρι 8):

en: One choice
el_GR: Μία επιλογή

en: Multiple choices
el_GR: Πολλαπλές επιλογές

en: End in 5 minutes
el_GR: Τελειώνει σε 5 λεπτά

en: End in 1 hour
el_GR: Τελειώνει σε 1 ώρα

en: End in 1 day
el_GR: Τελειώνει σε 1 ημέρα

en: Post
el_GR: Δημοσίευση

en: Site description
el_GR: Περιγραφή ιστότοπου

en: Admin email
el_GR: Email διαχειριστή

en: Admin account
el_GR: Διαχειριστής

en: %d following, %d followers
el_GR: %d ακολουθείτε, %d ακόλουθοι

en: private
el_GR: ιδιωτικό

en: public
el_GR: δημόσιο

en: notifications
el_GR: ειδοποιήσεις

en: people
el_GR: άνθρωποι

en: instance
el_GR: διακομιστής

en: Search posts by URL or content (regular expression), @user@host accounts, or #tag
el_GR: Αναζήτηση δημοσιεύσεων με URL ή περιεχόμενο (κανονική έκφραση), @χρήστης@διακομιστής, ή #ετικέτα

en: Content search
el_GR: Αναζήτηση περιεχομένου

en: verified link
el_GR: πιστοποιημένος σύνδεσμος

en: Location:
el_GR: Τοποθεσία:

en: New Post...
el_GR: Νέα Δημοσίευση...

en: What's on your mind?
el_GR: Τι έχεις στο μυαλό σου;

en: Operations...
el_GR: Λειτουργίες...

en: Follow
el_GR: Ακολούθησε

en: (by URL or user@host)
el_GR: (με URL ή user@host)

en: Boost
el_GR: Ενίσχυση

en: (by URL)
el_GR: (από URL)

en: Like
el_GR: Μου αρέσει

en: User Settings...
el_GR: Ρυθμίσεις Χρήστη...

en: Display name:
el_GR: Προβαλλόμενο όνομα:

en: Your name
el_GR: Το όνομα σου

en: Avatar:
el_GR: Εικόνα προφίλ:

en: Delete current avatar
el_GR: Διαγραφή τρέχουσας εικόνας προφίλ

en: Header image (banner):
el_GR: Εικόνα κεφαλίδας (banner):

en: Delete current header image
el_GR: Διαγραφή τρέχουσας εικόνας κεφαλίδας

en: Bio:
el_GR: Βιογραφικό:

en: Write about yourself here...
el_GR: Γράψε για τον εαυτό σου εδώ...

en: Always show sensitive content
el_GR: Πάντα πρόβαλε ευαίσθητο περιεχόμενο

en: Email address for notifications:
el_GR: Διεύθυνση email για ειδοποιήσεις:

en: Telegram notifications (bot key and chat id):
el_GR: Ειδοποιήσεις Telegram (κλειδί bot και chat id):

en: ntfy notifications (ntfy server and token):
el_GR: ειδοποιήσεις ntfy (διακομιστής ntfy και token):

en: Maximum days to keep posts (0: server settings):
el_GR: Διατήρηση δημοσιεύσεων για ημέρες (0: ρυθμίσεις διακομιστή):

en: Drop direct messages from people you don't follow
el_GR: Απόρριψη άμεσων μηνυμάτων από άτομα που δεν ακολουθείτε

en: This account is a bot
el_GR: Αυτός ο λογαριασμός είναι αυτοματοποιημένος (bot)

en: Auto-boost all mentions to this account
el_GR: Αυτόματη ενίσχυση όλων των αναφορών σε αυτό το λογαριασμό

en: This account is private (posts are not shown through the web)
el_GR: Αυτός ο λογαριασμός είναι ιδιωτικός (οι δημοσιεύσεις δεν εμφανίζονται στο διαδίκτυο)

en: Collapse top threads by default
el_GR: Αναδίπλωση κορυφαίων συζητήσεων εξ'ορισμού

en: Follow requests must be approved
el_GR: Τα αιτήματα ακόλουθων πρέπει να εγκρίνονται

en: Publish follower and following metrics
el_GR: Δημοσίευση στατιστικών ακόλουθων και ακολουθούμενων

en: Current location:
el_GR: Τρέχουσα τοποθεσία:

en: Profile metadata (key=value pairs in each line):
el_GR: Μεταστοιχεία προφίλ (κλειδί=τιμή ζευγάρια σε κάθε γραμμή):

en: Web interface language:
el_GR: Γλώσσα περιβάλλοντος web:

en: New password:
el_GR: Νέος κωδικός:

en: Repeat new password:
el_GR: Επανάληψη νέου κωδικού:

en: Update user info
el_GR: Ενημέρωση στοιχείων χρήστη

en: Followed hashtags...
el_GR: Ετικέτες που ακολουθείτε...

en: One hashtag per line
el_GR: Μία ετικέτα ανά γραμμή

en: Update hashtags
el_GR: Ενημέρωση ετικετών

en: Say you like this post
el_GR: Ανάφερε ότι σου αρέσει αυτή η δημοσίευση

en: Unlike
el_GR: Αναίρεση μου αρέσει

en: Nah don't like it that much
el_GR: Μπα δεν μ' αρέσει τόσο

en: Unpin
el_GR: Ξεκαρφίτσωμα

en: Unpin this post from your timeline
el_GR: Ξεκαρφίτσωμα αυτής της δημοσίευσης από τη ροή σας

en: Pin
el_GR: Καρφίτσωμα

en: Pin this post to the top of your timeline
el_GR: Καρφίτσωμα αυτής της δημοσίευσης στη κορυφή της ροής σας

en: Announce this post to your followers
el_GR: Ανακοίνωση αυτής της δημοσίευσης στους ακόλουθους σας

en: Unboost
el_GR: Αφαίρεση ενίσχυσης

en: I regret I boosted this
el_GR: Μετάνιωσα που το ενίσχυσα

en: Unbookmark
el_GR: Αφαίρεση σελιδοδείκτη

en: Delete this post from your bookmarks
el_GR: Διαγραφή αυτής της δημοσίευσης από τους σελιδοδείκτες σου

en: Bookmark
el_GR: Εισαγωγή σελιδοδείκτη

en: Add this post to your bookmarks
el_GR: Προσθήκη αυτής της δημοσίευσης στους σελιδοδείκτες σου

en: Unfollow
el_GR: Αναίρεση ακολουθίας

en: Stop following this user's activity
el_GR: Σταμάτα να ακολουθείς τη δραστηριότητα αυτού του χρήστη

en: Start following this user's activity
el_GR: Ξεκίνα να ακολουθείς τη δραστηριότητα αυτού του χρήστη

en: Unfollow Group
el_GR: Αναίρεση ακολουθίας ομάδας

en: Stop following this group or channel
el_GR: Σταμάτα να ακολουθείς αυτή την ομάδα ή κανάλι

en: Follow Group
el_GR: Ακολούθησε την Ομάδα

en: Start following this group or channel
el_GR: Ξεκίνα να ακολουθείς αυτή την ομάδα ή κανάλι

en: MUTE
el_GR: ΣΙΓΑΣΗ

en: Block any activity from this user forever
el_GR: Αποκλεισμός οποιασδήποτε δραστηριότητας από αυτόν τον χρήστη για πάντα

en: Delete
el_GR: Διαγραφή

en: Delete this post
el_GR: Διαγραφή αυτής της δημοσίευσης

en: Hide
el_GR: Απόκρυψη

en: Hide this post and its children
el_GR: Απόκρυψη αυτής της δημοσίευσης και των απαντήσεων της

en: Edit...
el_GR: Επεξεργασία...

en: Reply...
el_GR: Απάντηση...

en: Truncated (too deep)
el_GR: Έγινε περικοπή (πολύ βαθύ)

en: follows you
el_GR: σε ακολουθεί

en: Pinned
el_GR: Καρφιτσωμένο

en: Bookmarked
el_GR: Εισήχθηκε σελιδοδείκτης

en: Poll
el_GR: Δημοσκόπηση

en: Voted
el_GR: Ψήφισες

en: Event
el_GR: Εκδήλωση

en: boosted
el_GR: ενισχύθηκε

en: in reply to
el_GR: σε απάντηση του

en:  [SENSITIVE CONTENT]
el_GR:  [ΕΥΑΙΣΘΗΤΟ ΠΕΡΙΕΧΟΜΕΝΟ]

en: Vote
el_GR: Ψήφισε

en: Closed
el_GR: Έκλεισε

en: Closes in
el_GR: Κλείνει σε

en: Video
el_GR: Βίντεο

en: Audio
el_GR: Ήχος

en: Attachment
el_GR: Επισύναψη

en: Alt...
el_GR: Εναλλακτικό κείμενο...

en: Source channel or community
el_GR: Πηγή κανάλι ή κοινότητα

en: Time:
el_GR: Ώρα:

en: Older...
el_GR: Παλαιότερα...

en: about this site
el_GR: σχετικά με αυτό τον ιστότοπο

en: powered by
el_GR: λειτουργεί με

en: Dismiss
el_GR: Απόρριψη

en: Timeline for list '%s'
el_GR: Ροή για λίστα '%s'

en: Pinned posts
el_GR: Καρφιτσωμένες δημοσιεύσεις

en: Bookmarked posts
el_GR: Σελιδοδείκτες

en: Post drafts
el_GR: Προσχέδια δημοσιεύσεων

en: No more unseen posts
el_GR: Δεν υπάρχουν άλλες αδιάβαστες δημοσιεύσεις

en: Back to top
el_GR: Πίσω στη κορυφή

en: History
el_GR: Ιστορικό

en: More...
el_GR: Περισσότερα...

en: Unlimit
el_GR: Αφαίρεση περιορισμού

en: Allow announces (boosts) from this user
el_GR: Επέτρεψε ανακοινώσεις (ενισχύσεις) από αυτό το χρήστη

en: Limit
el_GR: Περιορισμός

en: Block announces (boosts) from this user
el_GR: Απέκλεισε ανακοινώσεις (ενισχύσεις) από αυτό το χρήστη

en: Delete this user
el_GR: Διαγραφή αυτού του χρήστη

en: Approve
el_GR: Έγκριση

en: Approve this follow request
el_GR: Έγκριση αυτού του αιτήματος ακόλουθου

en: Discard
el_GR: Απόρριψη

en: Discard this follow request
el_GR: Απόρριψη αυτού του αιτήματος ακόλουθου

en: Unmute
el_GR: Αφαίρεση σίγασης

en: Stop blocking activities from this user
el_GR: Διακοπή αποκλεισμού δραστηριοτήτων από αυτό το χρήστη

en: Block any activity from this user
el_GR: Αποκλεισμός οποιασδήποτε δραστηριότητας από αυτό τον χρήστη

en: Direct Message...
el_GR: Απευθείας Μήνυμα...

en: Pending follow confirmations
el_GR: Εκκεμείς επιβεβαιώσεις ακολουθήσεων

en: People you follow
el_GR: Άνθρωποι που ακολουθείτε

en: People that follow you
el_GR: Άνθρωποι που σας ακολουθούν

en: Clear all
el_GR: Εκκαθάριση όλων

en: Mention
el_GR: Αναφορά

en: Finished poll
el_GR: Ολοκληρωμένη δημοσκόπηση

en: Follow Request
el_GR: Αίτημα Ακόλουθου

en: Context
el_GR: Περιεχόμενο

en: New
el_GR: Νέο

en: Already seen
el_GR: Έχει ήδη προβληθεί

en: None
el_GR: Κανένα

en: Search results for account %s
el_GR: Αποτελέσματα αναζήτηση για λογαριασμό %s

en: Account %s not found
el_GR: Ο λογαριασμός %s δεν βρέθηκε

en: Search results for tag %s
el_GR: Αποτελέσματα αναζήτησης για ετικέτα %s

en: Nothing found for tag %s
el_GR: Δε βρέθηκε κάτι για ετικέτα %s

en: Search results for '%s' (may be more)
el_GR: Αποτελέσματα αναζήτησης για '%s' (μπορεί να υπάρχουν περισσότερα)

en: Search results for '%s'
el_GR: Αποτελέσματα αναζήτησης για '%s'

en: No more matches for '%s'
el_GR: Δεν υπάρχουν άλλα αποτελέσματα για '%s'

en: Nothing found for '%s'
el_GR: Δε βρέθηκε κάτι για '%s'

en: Showing instance timeline
el_GR: Προβάλλεται η ροή του διακομιστή

en: Showing timeline for list '%s'
el_GR: Προβάλετε η ροή της λίστας '%s'

en: Search results for tag #%s
el_GR: Αποτελέσματα αναζήτησης για ετικέτα #%s

en: Recent posts by users in this instance
el_GR: Πρόσφατες αναρτήσεις από χρήστες σε αυτό τον ιστότοπο

en: Blocked hashtags...
el_GR: Αποκλεισμένες ετικέτες...
