snapd - en to gl translation catalogue (402 entries)

en: %q does not contain an unpacked snap.
    
    Try "snapcraft prime" in your project directory, then "snap try" again.
gl: %q non contén un snap desempaquetado.
    
    Probe «snapcraft prime» no cartafol do proxecto, despois «snap try» de novo.

note: TRANSLATORS: the first %q will be the (quoted) snap name, the second a channel
en: %q switched to the %q channel
gl: %q cambiou á canle %q

note: TRANSLATORS: 1. snap name, 2. snap version (keep those together please). the 3rd %s is a path (where it's mounted from).
en: %s %s mounted from %s
gl: %s %s montouse desde %s

note: TRANSLATORS: %s is an error message (e.g. “cannot yadda yadda: permission denied”)
en: %s (try with sudo)
gl: %s (tentar con sudo)

en: %s already installed
gl: %s xa está instalado

en: %s not installed
gl: %s non está instalado

en: --time does not take mode nor channel flags
gl: --time non acepta sinaladores de modo nin de canle

note: TRANSLATORS: This needs to begin with < and end with >
en: <alias-or-snap>
gl: <alias-ou-snap>

note: TRANSLATORS: This needs to begin with < and end with >
en: <assertion file>
gl: <ficheiro de aserción>

note: TRANSLATORS: This needs to begin with < and end with >
en: <assertion type>
gl: <tipo de aserción>

note: TRANSLATORS: This needs to begin with < and end with >
en: <change-id>
gl: <cambiar-id>

note: TRANSLATORS: This needs to begin with < and end with >
en: <conf value>
gl: <valor de configuración>

note: TRANSLATORS: This is a noun, and it needs to begin with < and end with > TRANSLATORS: This is a noun and it needs to begin with < and end with >
en: <email>
gl: <correo electrónico>

note: TRANSLATORS: This needs to begin with < and end with >
en: <filename>
gl: <nome de ficheiro>

note: TRANSLATORS: This needs to begin with < and end with >
en: <header filter>
gl: <filtro de cabeceira>

note: TRANSLATORS: This needs to begin with < and end with >
en: <model-assertion>
gl: <modelo-aserción>

note: TRANSLATORS: This needs to begin with < and end with >
en: <query>
gl: <consulta>

note: TRANSLATORS: This needs to begin with < and end with >
en: <root-dir>
gl: <directorio raíz>

note: TRANSLATORS: This needs to begin with < and end with >
en: <snap>:<plug>
gl: <snap>:<conector>

note: TRANSLATORS: This needs to begin with < and end with >
en: <snap>:<slot or plug>
gl: <snap>:<rañura ou conector>

note: TRANSLATORS: This needs to begin with < and end with >
en: <snap>:<slot>
gl: <snap>:<rañura>

en: Abort a pending change
gl: Cancelar un cambio pendente

note: TRANSLATORS: this is used to introduce a list of aliases that were added
en: Added
gl: Engadido

en: Adds an assertion to the system
gl: Engade unha aserción ao sistema

note: TRANSLATORS: This should not start with a lowercase letter.
en: Alias for --dangerous (DEPRECATED)
gl: Alias para --dangerous (DESFASADO)

en: All snaps up to date.
gl: Todos os snaps está actualizados.

note: TRANSLATORS: This should not start with a lowercase letter.
en: Alternative command to run
gl: Orde alternativa a executar

note: TRANSLATORS: This should not start with a lowercase letter.
en: Always return document, even with single key
gl: Devolver sempre un documento, incluso cunha soa chave

note: TRANSLATORS: This should not start with a lowercase letter.
en: Always return list, even with single key
gl: Devolver sempre unha lista, incluso cunha soa chave

note: TRANSLATORS: This should not start with a lowercase letter (unless it's "login.ubuntu.com"). Also, note users on login.ubuntu.com can have multiple email addresses.
en: An email of a user on login.ubuntu.com
gl: Correo electrónico dun usuario en login.ubuntu.com

note: TRANSLATORS: This should not start with a lowercase letter.
en: Assertion file
gl: Ficheiro de aserción

note: TRANSLATORS: This should not start with a lowercase letter.
en: Assertion type name
gl: Nome do tipo de aserción

en: Authenticates on snapd and the store
gl: Autentica en snapd e na tenda

en: Auto-refresh %d snaps
gl: Actualizar automaticamente %d snaps

en: Auto-refresh snap %q
gl: Actualizar automaticamente o snap %q

note: TRANSLATORS: the %s is a comma-separated list of quoted snap names
en: Auto-refresh snaps %s
gl: Actualizar automaticamente os snaps %s

en: Buys a snap
gl: Compra unha snap

en: Changes configuration options
gl: Cambia as opcións de configuración

en: Command	Alias	Notes
gl: Orde	Alias	Notas

note: TRANSLATORS: This should not start with a lowercase letter.
en: Configuration value (key=value)
gl: Valor da configuración (chave=valor)

en: Confirm passphrase:
gl: Confirme a frase de paso:

en: Connect %s:%s to %s:%s
gl: Conectar %s:%s a %s:%s

en: Connects a plug to a slot
gl: Conecta o conector nunha rañura

note: TRANSLATORS: This should not start with a lowercase letter.
en: Constrain listing to a specific snap or snap:name
gl: Restrinxir a lista a un snap específico ou snap:nome

note: TRANSLATORS: This should not start with a lowercase letter.
en: Constrain listing to specific interfaces
gl: Restrinxir a lista a interfaces específicas

note: TRANSLATORS: This should not start with a lowercase letter.
en: Constrain listing to those matching header=value
gl: Restrinxir a lista ás coincidencias cabeceira=valor

en: Copy snap %q data
gl: Copiar os datos do snap %q

en: Create a cryptographic key pair that can be used for signing assertions.
gl: Crear un par de chaves de cifrado para asinar asercións.

en: Create cryptographic key pair
gl: Crear par de chaves de cifrado

en: Create snap build assertion
gl: Crear unha aserción de construción de paquete snap

en: Create snap-build assertion for the provided snap file.
gl: Crear unha aserción de construción de paquete snap para o ficheiro snap proporcionado.

en: Delete cryptographic key pair
gl: Eliminar par de chaves de cifrado

en: Delete the local cryptographic key pair with the given name.
gl: Eliminar o par de chaves de cifrado locais co nome indicado.

en: Disable %q snap
gl: Desactivar snap %q

en: Disable aliases for snap %q
gl: Desactivar os alias para o snap %q

en: Disable all aliases for snap %q
gl: Desactivar todos os alias do snap %q

en: Disables a snap in the system
gl: Desactivar un snap no sistema

en: Discard interface connections for snap %q (%s)
gl: Desbotar as conexións de interface do snap %q (%s)

en: Disconnect %s:%s from %s:%s
gl: Desconectar %s:%s de %s:%s

en: Disconnects a plug from a slot
gl: Desconecta un conector dunha rañura

note: TRANSLATORS: This should not start with a lowercase letter.
en: Do not wait for the operation to finish but just print the change id.
gl: Non agardar a que a operación remate, simplemente imprimir o identificador do cambio.

en: Download snap %q%s from channel %q
gl: Descargar o snap %q%s da canle %q

note: TRANSLATORS: This should not start with a lowercase letter.
en: Download the given revision of a snap, to which you must have developer access
gl: Descargar a revisión dada dun snap, para isto debe ter acceso de desenvolvedor

en: Downloads the given snap
gl: Descarga o snap indicado

en: Email address:
gl: Enderezo de correo-e:

en: Enable %q snap
gl: Activar snap %q

en: Enables a snap in the system
gl: Activa un snap do sistema

en: Ensure prerequisites for %q are available
gl: Comprobar que os pre-requisitos para %q están dispoñíbeis

en: Export a public key assertion body that may be imported by other systems.
gl: Exportar unha aserción de chave pública que pode ser importada por outros sistemas.

en: Export cryptographic public key
gl: Exportar a chave pública de cifrado

en: Fetch and check assertions for snap %q%s
gl: buscar e comprobar asercións para o snap %q%s

en: Fetching assertions for %q
gl: Obtendo asercións para %q

en: Fetching snap %q
gl: Obtendo o snap %q

note: TRANSLATORS: This should not start with a lowercase letter.
en: Filename of the snap you want to assert a build for
gl: Nome do ficheiro do paquete snap para o que desexa definir unha versión

en: Finds packages to install
gl: Busca paquetes para instalar

note: TRANSLATORS: This should not start with a lowercase letter.
en: Force adding the user, even if the device is already managed
gl: Forzar a adición do usuario incluso se o dispositivo xa está administrado

note: TRANSLATORS: This should not start with a lowercase letter.
en: Force import on classic systems
gl: Forzar importación en sistemas clásicos

en: Format public key material as a request for an account-key for this account-id
gl: Formatar o material da chave pública como unha petición de chave de conta para este identificador de conta.

en: Generate device key
gl: Xerar chave do dispositivo

note: TRANSLATORS: This should not start with a lowercase letter.
en: Generate the manpage
gl: Xerar o manual

note: TRANSLATORS: This should not start with a lowercase letter.
en: Grade states the build quality of the snap (defaults to 'stable')
gl: O grao indica a calidade da versión do snap («estábel» como predeterminada)

note: TRANSLATORS: This should not start with a lowercase letter.
en: Grant sudo access to the created user
gl: Conceder acceso sudo ao usuario creado

en: Help
gl: Axuda

note: TRANSLATORS: This should not start with a lowercase letter.
en: Hook to run
gl: «Hook» a executar

en: ID	Status	Spawn	Ready	Summary
gl: Identificador	Estado	Descendencia	Listo	Resumo

note: TRANSLATORS: This should not start with a lowercase letter.
en: Identifier of the signer
gl: Identificador do asinante

note: TRANSLATORS: This should not start with a lowercase letter.
en: Identifier of the snap package associated with the build
gl: Identificador do paquete snap asociado á versión

note: TRANSLATORS: This should not start with a lowercase letter.
en: Ignore validation by other snaps blocking the refresh
gl: Ignorar a validación por outros snaps que bloquean a actualización

en: In order to buy %q, you need to agree to the latest terms and conditions. Please visit https://my.ubuntu.com/payment/edit to do this.
    
    Once completed, return here and run 'snap buy %s' again.
gl: Para poder comprar %q debe aceptar os termos e condicións máis recentes. Visite https://my.ubuntu.com/payment/edit para facer isto.
    
    Unha vez completad o proceso, volva aquí e execute «snap buy %s» de novo.

en: Include a verbose list of a snap's notes (otherwise, summarise notes)
gl: Incluír unha lista detallada de notas dos snaps (do contrario, resumir notas)

note: TRANSLATORS: This should not start with a lowercase letter.
en: Include unused interfaces
gl: Incluír interfaces non usadas

en: Initialize device
gl: Iniciar dispositivo

en: Inspects devices for actionable information
gl: Busca información nos dispositivos que permita iniciar accións.

en: Install %q snap
gl: Instalar o snap %q

en: Install %q snap from %q channel
gl: Instalar o snap %q da canle %q

en: Install %q snap from file
gl: Instalar o snap %q desde ficheiro

en: Install %q snap from file %q
gl: Instalar o snap %q desde o ficheiro %q

note: TRANSLATORS: This should not start with a lowercase letter.
en: Install from the beta channel
gl: Instalar da canle beta

note: TRANSLATORS: This should not start with a lowercase letter.
en: Install from the candidate channel
gl: Instalar da canle candidata

note: TRANSLATORS: This should not start with a lowercase letter.
en: Install from the edge channel
gl: Instalar da canle avanzada

note: TRANSLATORS: This should not start with a lowercase letter.
en: Install from the stable channel
gl: Instalar da canle estábel

en: Install snap %q
gl: Instalar snap %q

note: TRANSLATORS: the %s is a comma-separated list of quoted snap names
en: Install snaps %s
gl: Instalar snaps %s

note: TRANSLATORS: This should not start with a lowercase letter.
en: Install the given revision of a snap, to which you must have developer access
gl: Instalar a revisión indicada dun snap, para o cal debe ter acceso de desenvolvedor

note: TRANSLATORS: This should not start with a lowercase letter.
en: Install the given snap file even if there are no pre-acknowledged signatures for it, meaning it was not verified and could be dangerous (--devmode implies this)
gl: Instalar o snap indicado incluso se non hai sinaturas pre-recoñecidas para el, o cal significa que non foi comprobado e podería ser perigoso (--devmode implica isto)

note: TRANSLATORS: This should not start with a lowercase letter.
en: Install the given snap without enabling its automatic aliases
gl: Instalar o snap indicado sen activar os seus alias automáticos

en: Installs a snap to the system
gl: Instala un snap no sistema

note: TRANSLATORS: This should not start with a lowercase letter.
en: Key of interest within the configuration
gl: Chave de interese na configuración

en: List a change's tasks
gl: Listar as tarefas dun cambio

en: List cryptographic keys
gl: Listar chaves de cifrado

en: List cryptographic keys that can be used for signing assertions.
gl: Lista de chaves de cifrado que se poden usar para asinar asercións.

en: List installed snaps
gl: Listar snaps instalados

en: List system changes
gl: Listar os cambios do sistema

en: Lists aliases in the system
gl: Lista os alias do sistema

en: Lists all repairs
gl: Lista todos os arranxos

en: Lists interfaces in the system
gl: Lista interfaces no sistema

en: Lists snap interfaces
gl: Lista as interfaces de snap

en: Log out of the store
gl: Saír da tenda

en: Login successful
gl: Inicio de sesión correcto

en: Make current revision for snap %q unavailable
gl: Facer a revisión actual do snap %q non dispoñíbel

en: Make snap %q (%s) available to the system
gl: Facer o snap %q (%s) dispoñíbel para o sistema

en: Make snap %q (%s) unavailable to the system
gl: Facer o snap %q (%s) non dispoñíbel para o sistema

en: Make snap %q unavailable to the system
gl: Facer o snap %q non dispoñíbel para o sistema

en: Make snap %q%s available to the system
gl: Facer o snap %q%s dispoñíbel para o sistema

en: Mark system seeded
gl: Marcar o sistema como propagado

en: Mount snap %q%s
gl: Montar o snap %q%s

note: TRANSLATORS: This should not start with a lowercase letter.
en: Name of key to create; defaults to 'default'
gl: Nome da chave a crear; a predeteminación é «predeterminada»

note: TRANSLATORS: This should not start with a lowercase letter.
en: Name of key to delete
gl: Nome da chave a eliminar

note: TRANSLATORS: This should not start with a lowercase letter.
en: Name of key to export
gl: Nome da chave a exportar

note: TRANSLATORS: This should not start with a lowercase letter.
en: Name of the GnuPG key to use (defaults to 'default' as key name)
gl: Nome da chave GnuPG a usar (nome da chave «predeterminada» por omisión)

note: TRANSLATORS: This should not start with a lowercase letter.
en: Name of the key to use, otherwise use the default key
gl: Nome da chave a usar, do contrario usar a chave predeterminada

en: Name	SHA3-384
gl: Nome	SHA3-384

en: Name	Summary
gl: Nome	Resumo

en: Name	Version	Developer	Notes	Summary
gl: Nome	Versión	Desenvolvedor	Notas	Resumo

en: Name	Version	Rev	Developer	Notes
gl: Nome	Versión	Opin.	Desenvolvedor	Notas

en: No snaps are installed yet. Try "snap install hello-world".
gl: Aínda non hai snaps instalados. Probe «snap install hello-world».

note: TRANSLATORS: This should not start with a lowercase letter.
en: Output results in JSON format
gl: Saída de resultados en formato JSON

en: Passphrase:
gl: Frase de paso:

en: Password of %q:
gl: Contrasinal de %q:

note: TRANSLATORS: %q, %q and %s are the snap name, developer, and price. Please wrap the translation at 80 characters.
en: Please re-enter your Ubuntu One password to purchase %q from %q
    for %s. Press ctrl-c to cancel.
gl: Introduza de novo o contrasinal de Ubuntu One para comprar %q en %q
    para %s. Prema ctrl-c para cancelar.

en: Prefer aliases for snap %q
gl: Preferir alias para o snap %q

en: Prefer aliases from a snap and disable conflicts
gl: Preferir alias dun snap e desactivar conflitos

en: Prefer aliases of snap %q
gl: Preferir alias do snap %q

en: Prepare a snappy image
gl: Preparar unha imaxe snappy

en: Prepare snap %q (%s)
gl: Preparar o snap %q (%s)

en: Prepare snap %q%s
gl: Preparar o snap %q%s

en: Print the version and exit
gl: Imprimir a versión e saír

en: Prints configuration options
gl: Imprime as opcións de configuración

en: Prints the confinement mode the system operates in
gl: Imprime o modo confinado no que opera o sistema

en: Prints whether system is managed
gl: Imprime se o sistema está administrado

en: Prune automatic aliases for snap %q
gl: Purgar os alias automáticos do snap %q

note: TRANSLATORS: This should not start with a lowercase letter.
en: Put snap in classic mode and disable security confinement
gl: Poñer snap no  modo clásico e desactivar o confinamento de seguranza

note: TRANSLATORS: This should not start with a lowercase letter.
en: Put snap in development mode and disable security confinement
gl: Poñer snap en modo desenvolvemento e desactivar o confinamento de seguranza

note: TRANSLATORS: This should not start with a lowercase letter.
en: Put snap in enforced confinement mode
gl: Poñer snap en modo confinamento forzado

en: Query the status of services
gl: Consulta o estado dos servizos

en: Refresh %q snap
gl: Actualizar %q snap

en: Refresh %q snap from %q channel
gl: Actualizar %q snap desde a canle %q

en: Refresh aliases for snap %q
gl: Actualizar os alias do snap %q

en: Refresh all snaps: no updates
gl: Actualizar todos os snaps: non hai actualizacións

en: Refresh snap %q
gl: Actualizar snap %q

note: TRANSLATORS: the %s is a comma-separated list of quoted snap names
en: Refresh snaps %s
gl: Actualizar snaps %s

note: TRANSLATORS: the %s is a comma-separated list of quoted snap names
en: Refresh snaps %s: no updates
gl: Actualizar snaps %s: non hai actualizacións

en: Refresh to the given revision
gl: Actualizar á revisión indicada

en: Refreshes a snap in the system
gl: Actualiza un snap no sistema

en: Remove %q snap
gl: Eliminar %q snap

en: Remove aliases for snap %q
gl: Eliminar alias do snap %q

en: Remove data for snap %q (%s)
gl: Eliminar datos do snap %q (%s)

en: Remove manual alias %q for snap %q
gl: Retirar o alias manual %q do snap %q

note: TRANSLATORS: This should not start with a lowercase letter.
en: Remove only the given revision
gl: Retirar só a revisión indicada

en: Remove security profile for snap %q (%s)
gl: Retirar o perfil de seguranza do snap %q (%s)

en: Remove security profiles of snap %q
gl: Retirar os perfís de seguranza do snap %q

en: Remove snap %q
gl: Eliminar snap %q

en: Remove snap %q (%s) from the system
gl: Eliminar o snap %q (%s) do sistema

note: TRANSLATORS: the %s is a comma-separated list of quoted snap names
en: Remove snaps %s
gl: Eliminar snaps %s

note: TRANSLATORS: this is used to introduce a list of aliases that were removed
en: Removed
gl: Retirado

en: Removes a snap from the system
gl: Retira un snap do sistema

en: Request device serial
gl: Solicitar a serie do dispositivo

en: Restart services
gl: Reiniciar servizos

en: Restarted.
gl: Reiniciado.

note: TRANSLATORS: This should not start with a lowercase letter.
en: Restrict the search to a given section
gl: Restrinxir a busca a unha sección dada

en: Retrieve logs of services
gl: Recuperar os rexistros dos servizos

en: Revert %q snap
gl: Reverter %q snap

en: Reverts the given snap to the previous state
gl: Reverte o snap indicado ao estado anterior

note: TRANSLATORS: This should not start with a lowercase letter.
en: Run a shell instead of the command (useful for debugging)
gl: Executar un intérprete de ordes no canto da orde (útil para depuración)

en: Run configure hook of %q snap
gl: Executar o «hook» configure de %q snap

en: Run configure hook of %q snap if present
gl: Executar o «hook»  configure de %q snap se está presente

en: Run hook %s of snap %q
gl: Executar o «hook» %s do snap %q

en: Run install hook of %q snap if present
gl: Executar o «hook» install de %q snap se está presente

en: Run post-refresh hook of %q snap if present
gl: Executar o «hook» post-refresh de %q snap se está presente

en: Run prepare-device hook
gl: Executar o «hook» prepare-device

en: Run remove hook of %q snap if present
gl: Executar o «hook» remove de %q snap se está presente

en: Run the given snap command
gl: Executar a orde do snap indicada

en: Run the given snap command with the right confinement and environment
gl: Executar a orde do snap indicada co confinamento e contorno correctos

en: Runs debug commands
gl: Executa ordes do modo depuración

note: TRANSLATORS: This should not start with a lowercase letter.
en: Search private snaps
gl: Buscar snaps privados

en: Select last change of given type (install, refresh, remove, try, auto-refresh etc.)
gl: Seleccione o último cambio do tipo especificado (instalar, actualizar, retirar, probar, actualizar automaticamente etc...)

en: Set automatic aliases for snap %q
gl: Estabelecer os alias automáticos para o snap %q

en: Sets up a manual alias
gl: Configura un alias manual

en: Setup alias %q => %q for snap %q
gl: Configurar o alias %q => %q para o snap %q

en: Setup manual alias %q => %q for snap %q
gl: Configurar o alias manual %q => %q do snap %q

en: Setup snap %q (%s) security profiles
gl: Configurar os perfís de seguranza do snap %q (%s)

en: Setup snap %q aliases
gl: Configurar os alias do snap %q

en: Setup snap %q%s security profiles
gl: Configurar os perfís de seguranza do snap %q%s

en: Setup snap %q%s security profiles (phase 2)
gl: Configurar os perfís de seguranza do snap %q%s (fase 2)

note: TRANSLATORS: This should not start with a lowercase letter.
en: Show all revisions
gl: Mostrar todas as opinións

note: TRANSLATORS: This should not start with a lowercase letter.
en: Show auto refresh information but do not perform a refresh
gl: Mostrar a información da actualización automática pero non realizar ningunha actualización

en: Show available snaps for refresh but do not perform a refresh
gl: Mostrar snaps dispoñíbeis para actualizar pero non realizar ningunha actualización

note: TRANSLATORS: This should not start with a lowercase letter.
en: Show details of a specific interface
gl: Mostrar os detalles dunha interface específica

note: TRANSLATORS: This should not start with a lowercase letter.
en: Show interface attributes
gl: Mostrar atributos da interface

en: Shows known assertions of the provided type
gl: Mostra asercións coñecidas do tipo indicado

en: Shows specific repairs
gl: Mostra os arranxos específicos

en: Shows version details
gl: Mostrar detalles da versión

en: Sign an assertion
gl: Asinar unha aserción

en: Sign an assertion using the specified key, using the input for headers from a JSON mapping provided through stdin, the body of the assertion can be specified through a "body" pseudo-header.
gl: Asinar unha aserción coa chave específicada usando como entrada para as cabeceiras un modelo JSON proporcionado vía stdin. O corpo da aserción pode especificarse por medio dunha pseudocabeceira «body».

en: Slot	Plug
gl: Rañura	Conector

note: TRANSLATORS: This should not start with a lowercase letter.
en: Snap name
gl: Nome do snap

en: Sorry, your payment method has been declined by the issuer. Please review your
    payment details at https://my.ubuntu.com/payment/edit and try again.
gl: Sentímolo pero o seu método de pagamento foi rexeitado polo emisor. Revise a súa
    información de pagamento en https://my.ubuntu.com/payment/edit e volva tentalo.

en: Start services
gl: Iniciar servizos

en: Start snap %q (%s) services
gl: Iniciar os servizos snap %q (%s)

en: Start snap %q%s services
gl: Iniciar os servizos %q%s do snap

en: Start snap services
gl: Iniciar os servizos do snap

en: Start the userd service
gl: Iniciar o servizo userd

en: Started.
gl: Iniciado:

en: Status	Spawn	Ready	Summary
gl: Estado	Descendencia	Listo	Resumo

en: Stop services
gl: Parar servizos

en: Stop snap %q (%s) services
gl: Parar os servizos snap %q (%s)

en: Stop snap %q services
gl: Iniciar os servizos snap %q

en: Stop snap services
gl: Parar os servizos do snap

en: Stopped.
gl: Parado.

note: TRANSLATORS: This should not start with a lowercase letter.
en: Strict typing with nulls and quoted strings
gl: Escritura estrita con cadeas baleiras e entre comiñas

en: Switch %q snap to %s
gl: Cambiar o snap %q a %s

en: Switch snap %q from %s to %s
gl: Parar os servizos do snap %q

en: Switch snap %q to %s
gl: Cambiar o snap %q a %s

en: Switches snap to a different channel
gl: Cambia o snap a unha canle diferente

note: TRANSLATORS: This should not start with a lowercase letter.
en: Temporarily mount device before inspecting
gl: Montar temporalmente o dispositivo antes de inspeccionalo

en: Tests a snap in the system
gl: Proba un snap no sistema

note: TRANSLATORS: %q and %s are the same snap name. Please wrap the translation at 80 characters.
en: Thanks for purchasing %q. You may now install it on any of your devices
    with 'snap install %s'.
gl: Grazas pola compra de %q. Pode instalalo en calquera dos seus dispositivos
    con «snap install %s».

en: The get command prints configuration and interface connection settings.
gl: A orde «get» imprime a configuración e os axustes de conexión da interface.

note: TRANSLATORS: This should not start with a lowercase letter (unless it's "login.ubuntu.com")
en: The login.ubuntu.com email to login as
gl: Correo electrónico de login.ubuntu.com para iniciar sesión

note: TRANSLATORS: This should not start with a lowercase letter.
en: The model assertion name
gl: Nome da aserción do modelo

note: TRANSLATORS: This should not start with a lowercase letter.
en: The output directory
gl: O cartafol de saída

note: TRANSLATORS: This should not start with a lowercase letter.
en: The snap to configure (e.g. hello-world)
gl: O snap a configurar (p.e.: hello-world)

note: TRANSLATORS: This should not start with a lowercase letter.
en: The snap whose conf is being requested
gl: O snap da configuración que está sendo solicitada

en: The userd command starts the snap user session service.
gl: A orde «userd» inicia o servizo de sesión de usuario do snap.

en: This command logs the current user out of the store
gl: Esta orde pecha a sesión do usuario actual na tenda

en: Tool to interact with snaps
gl: Ferramenta para interactuar con snaps

en: Transition security profiles from %q to %q
gl: Transición dos perfís de seguranza de %q a %q

en: Transition ubuntu-core to core
gl: Transición do ubuntu-core a core

en: Try %q snap from %s
gl: Probar %q snap de %s

en: Two-factor code:
gl: Código de dous factores:

en: Unalias a manual alias or an entire snap
gl: Eliminar un alias manual ou un snap completo

note: TRANSLATORS: This should not start with a lowercase letter.
en: Use a specific snap revision when running hook
gl: Usar unha revisión específica do snap cando se execute o «hook».

note: TRANSLATORS: This should not start with a lowercase letter.
en: Use known assertions for user creation
gl: Usar asercións coñecidas para a creación do usuario

note: TRANSLATORS: This should not start with a lowercase letter.
en: Use this channel instead of stable
gl: Usar esta canle no canto da estábel

en: WARNING: The output of "snap get" will become a list with columns - use -d or -l to force the output format.
gl: AVISO: a saída de «snap get» converterase nunha lista con columnas. Use -d ou -l para forzar o formato de saída.

en: WARNING: failed to activate logging: %v
gl: AVISO: produciuse un fallo na activación do rexistro %v

en: Waiting for server to restart
gl: Agardando polo reinicio do servidor

en: Watch a change in progress
gl: Ver un cambio en proceso

en: Wrong again. Once more:
gl: Incorrecto outra vez. Unha vez máis:

en: Xauthority file isn't owned by the current user %s
gl: O ficheiro Xauthority non é propiedade do usuario actual %s

en: Yes, yes it does.
gl: Si, si faino.

en: You need to be logged in to purchase software. Please run 'snap login' and try again.
gl: Precisa iniciar sesión para comprar software. Execute «snap login» e ténteo de novo.

en: You need to have a payment method associated with your account in order to buy a snap, please visit https://my.ubuntu.com/payment/edit to add one.
    
    Once you’ve added your payment details, you just need to run 'snap buy %s' again.
gl: Debe ter un medio de pagamento asociado á súa conta para poder comprar un snap. Vaia a https://my.ubuntu.com/payment/edit para engadir un.
    
    Unha vez engadida a información de pagamento só necesitará executar «snap buy %s» de novo.

note: TRANSLATORS: the %s is the argument given by the user to "snap changes"
en: "snap changes" command expects a snap name, try: "snap tasks %s"
gl: A orde «snap changes» espera un nome de snap, tente «snap tasks %s»

en: 
    Install, configure, refresh and remove snap packages. Snaps are
    'universal' packages that work across many different Linux systems,
    enabling secure distribution of the latest apps and utilities for
    cloud, servers, desktops and the internet of things.
    
    This is the CLI for snapd, a background service that takes care of
    snaps on the system. Start with 'snap list' to see installed snaps.
gl: 
    Instale, configure, actualice e retire paquetes snap. Os snaps son 
    paquetes «universal» que funcionan en moitos sistemas Linux,
    permitindo a distribución segura dos máis recentes aplicativos e utilidades
    para a nube, servidores, escritorios e o internet das cousas.
    
    Este é o CLI para snapd, un servizo en segundo plano que coida dos
    snaps do sistema. Inícieo con «snap list» para ver os snaps instalados.

en: 
    The abort command attempts to abort a change that still has pending tasks.
gl: 
    A orde «abort» tenta cancelar un cambio que aínda ten tarefas pendentes.

en: 
    The ack command tries to add an assertion to the system assertion database.
    
    The assertion may also be a newer revision of a preexisting assertion that it
    will replace.
    
    To succeed the assertion must be valid, its signature verified with a known
    public key and the assertion consistent with and its prerequisite in the
    database.
gl: 
    A orde «ack» tenta engadir unha aserción á base de datos de asercións do sistema.
    
    A aserción pode ser unha revisión máis nova da preexistente á que substituirá.
    
    Para ter éxito, a aserción debe ser válida, a súa sinatura comprobada cunha chave
    pública coñecida e a aserción debe ser consistente co seu prerequisito na base de datos.

en: 
    The alias command aliases the given snap application to the given alias.
    
    Once this manual alias is setup the respective application command can be invoked just using the alias.
gl: 
    A orde «alias» asigna o aplicativo snap ao alias indicado.
    
    Unha vez configurado o alias manual a orde do aplicativo correspondente pode invocarse usando só o alias.

en: 
    The aliases command lists all aliases available in the system and their status.
    
    $ snap aliases <snap>
    
    Lists only the aliases defined by the specified snap.
    
    An alias noted as undefined means it was explicitly enabled or disabled but is
    not defined in the current revision of the snap; possibly temporarely (e.g
    because of a revert), if not this can be cleared with snap alias --reset.
gl: 
    A orde «aliases» lista todos os alias dispoñíbeis no sistema e mais o seu estado.
    
    $ snap aliases <snap>
    
    Lista só os alias definidos polo snap indicado.
    
    Un alias calificado como indefinido significa que foi activado ou desactivado
    explicitamente pero non está definido na revisión actual do snap, posiblemente
    de forma temporal (p.e.: por mor dunha reversión), noutro caso pode eliminarse
    con «snap alias --reset».

en: 
    The auto-import command searches available mounted devices looking for
    assertions that are signed by trusted authorities, and potentially
    performs system changes based on them.
    
    If one or more device paths are provided via --mount, these are temporariy
    mounted to be inspected as well. Even in that case the command will still
    consider all available mounted devices for inspection.
    
    Imported assertions must be made available in the auto-import.assert file
    in the root of the filesystem.
gl: 
    A orde «auto-import» busca nos dispositivos montados dispoñíbeis asercións
    asinadas por autoridades de confianza e pode realizar cambios no sistema 
    baseados nelas.
    
    Se se indican unha ou máis rutas vía --mount, estes montaranse temporalmente para 
    seren inspeccionados. Incluso neste caso a orde considerará para inspección todos os
    dispositivos montados.
    
    As asercións importadas deben estar dispoñíbeis no ficheiro auto-import.assert
    na raíz do sistema de ficheiros.

en: 
    The buy command buys a snap from the store.
gl: 
    A orde «buy» compra un snap na tenda.

en: 
    The changes command displays a summary of the recent system changes performed.
gl: 
    A orde «changes» mostra un resumo dos cambios recentes no sistema.

en: 
    The confinement command will print the confinement mode (strict, partial or none)
    the system operates in.
gl: 
    A orde «confinement» imprimirá o modo confinamento (estrito, parcial ou ningún)
    no que opera o sistema.

en: 
    The connect command connects a plug to a slot.
    It may be called in the following ways:
    
    $ snap connect <snap>:<plug> <snap>:<slot>
    
    Connects the provided plug to the given slot.
    
    $ snap connect <snap>:<plug> <snap>
    
    Connects the specific plug to the only slot in the provided snap that matches
    the connected interface. If more than one potential slot exists, the command
    fails.
    
    $ snap connect <snap>:<plug>
    
    Connects the provided plug to the slot in the core snap with a name matching
    the plug name.
gl: 
    A orde «connect» conecta un conector a unha rañura.
    Pode chamarse das seguintes formas:
    
     $ snap connect <snap>:<conector> <snap>:<rañura>
    
    Conecta o conector indicado na rañura dada.
    
     $ snap connect <snap>:<conector> <snap>
    
    Conecta o conector específico na única rañura do snap proporcionado que 
    coincide coa interface conectada. Se existe máis dun slot potencial, a orde
    falla.
    
    $ snap connect <snap>:<conector>
    
    Conecta o conector proporcionado á rañura no snap principal co nome
    coincidente co nome do conector.

en: 
    The create-user command creates a local system user with the username and SSH
    keys registered on the store account identified by the provided email address.
    
    An account can be setup at https://login.ubuntu.com.
gl: 
    A orde «create-user» crea un usuario no sistema local co nome e chaves SSH
    rexistrados na conta da tenda identificada polo enderezo de correo-e proporcionado.
    
    Pode configurar unha conta en https://login.ubuntu.com.

en: 
    The debug command contains a selection of additional sub-commands.
    
    Debug commands can be removed without notice and may not work on
    non-development systems.
gl: 
    A orde «debug» contén unha selección de subordes adicionais.
    
    As ordes de depuración poden retirarse sen aviso e é posíbel que non funcionen
    en sistemas que non son para desenvolvemento.

en: 
    The disable command disables a snap. The binaries and services of the
    snap will no longer be available. But all the data is still available
    and the snap can easily be enabled again.
gl: 
    A orde «disable» desactiva un snap. Os binarios e servizos do snap
    xa non estarán dispoñíbeis pero todos os datos do snap seguirán
    accesíbeis e o snap poderá ser activado de novo facilmente.

en: 
    The disconnect command disconnects a plug from a slot.
    It may be called in the following ways:
    
    $ snap disconnect <snap>:<plug> <snap>:<slot>
    
    Disconnects the specific plug from the specific slot.
    
    $ snap disconnect <snap>:<slot or plug>
    
    Disconnects everything from the provided plug or slot.
    The snap name may be omitted for the core snap.
gl: 
    A orde «disconnect» desconecta un conector dunha rañura.
    Pode chamarse das seguintes formas:
    
     $ snap disconnect <snap>:<conector> <snap>:<rañura>
    
    Desconecta o conector específico da rañura específica.
    
     $ snap disconnect <snap>:<rañura ou conector>
    
    Desconecta todo do conector ou rañura indicados.
    O nome do snap pode omitirse no snap principal.

en: 
    The download command downloads the given snap and its supporting assertions
    to the current directory under .snap and .assert file extensions, respectively.
gl: 
    A orde «download» descarga o snap indicado e as súas asercións de apoio
    ao cartafol actual coas extensións .snap e .assert respectivamente.

en: 
    The enable command enables a snap that was previously disabled.
gl: 
    A orde «enable» activa un snap previamente desactivado.

en: 
    The find command queries the store for available packages in the stable channel.
gl: 
    A orde «find» pregunta polos paquetes dispoñíbeis na tenda na canle estábel.

en: 
    The get command prints configuration options for the current snap.
    
        $ snapctl get username
        frank
    
    If multiple option names are provided, a document is returned:
    
        $ snapctl get username password
        {
            "username": "frank",
            "password": "..."
        }
    
    Nested values may be retrieved via a dotted path:
    
        $ snapctl get author.name
        frank
    
    Values of interface connection settings may be printed with:
    
        $ snapctl get :myplug usb-vendor
        $ snapctl get :myslot path
    
    This will return the named setting from the local interface endpoint, whether a plug
    or a slot. Returning the setting from the connected snap's endpoint is also possible
    by explicitly requesting that via the --plug and --slot command line options:
    
        $ snapctl get :myplug --slot usb-vendor
    
    This requests the "usb-vendor" setting from the slot that is connected to "myplug".
gl: 
    A orde «get» imprime as opcións de configuración do snap actual.
    
        $ snapctl get nome_do_usuario
        catuxa
    
    Se se proporcionan varios nomes de opcións, devolve un documento:
    
        $ snapctl get nome_do_usuario contrasinal
        {
            "username": "catuxa",
            "password": "..."
        }
    
    Os valores aniñados poden obterse indicando a ruta con puntos:
    
        $ snapctl get author.name
        catuxa
    
    Os valores dos axustes da conexión da interface poden imprimirse con:
    
        $ snapctl get :conector usb-vendor
        $ snapctl get :rañura ruta
    
    Isto devolverá o parámetro indicado desde o extremo da interface local, sen un conector nin rañura. A devolución do parámetro desde o extremo do snap conectado tamén é posíbel por petición
    explícita por medio das opcións por liña de ordes --plug e --slot:
    
        $ snapctl get :conector --slot usb-vendor
    
    Isto solicita o parámetro «usb-vendor» desde a rañura ligada ao «conector».

en: 
    The get command prints configuration options for the provided snap.
    
        $ snap get snap-name username
        frank
    
    If multiple option names are provided, a document is returned:
    
        $ snap get snap-name username password
        {
            "username": "frank",
            "password": "..."
        }
    
    Nested values may be retrieved via a dotted path:
    
        $ snap get snap-name author.name
        frank
gl: 
    A orde «get» imprime as opcións de configuración do snap indicado.
    
        $ snap get nome-do-snap nome-do-usuario
        lois
    
    Se se indican varios nomes de opcións, xenera un documento:
    
        $ snap get nome-do-snap nome-do-usuario contrasinal
        {
            "username": "lois",
            "password": "..."
        }
    
    Os valores aniñados poden obterse indicando a ruta con puntos:
    
        $ snap get nome-do-snap author.name
        lois

en: 
    The help command shows helpful information. Unlike this. ;-)
gl: 
    A orde «help» mostra información útil. A diferenza desta. ;-)

en: 
    The info command shows detailed information about a snap, be it by name or by path.
gl: 
    A orde «info» mostra información detallada sobre un snap, ben polo nome ou pola ruta.

en: 
    The install command installs the named snap in the system.
gl: 
    A orde «install» instala o snap indicado no sistema.

en: 
    The interface command shows details of snap interfaces.
    
    If no interface name is provided, a list of interface names with at least
    one connection is shown, or a list of all interfaces if --all is provided.
gl: 
    A orde «interface» mostra información das interfaces do snap.
    
    Se non se indica un nome de interface, mostrarase unha lista de nomes
    de interfaces con alomenos unha conexión ou unha lista de todas as interfaces
    se se especifia --all.

en: 
    The interfaces command lists interfaces available in the system.
    
    By default all slots and plugs, used and offered by all snaps, are displayed.
     
    $ snap interfaces <snap>:<slot or plug>
    
    Lists only the specified slot or plug.
    
    $ snap interfaces <snap>
    
    Lists the slots offered and plugs used by the specified snap.
    
    $ snap interfaces -i=<interface> [<snap>]
    
    Filters the complete output so only plugs and/or slots matching the provided details are listed.
gl: 
    A orde «interfaces» lista as interfaces dispoñíbeis no sistema.
    
    De forma predeterminada mostra todas as rañuras e conectores usados e ofrecidos
    polos paquetes snap.
    
    $ snap interfaces <snap>:<rañura ou conector>
    
    Lista só a rañura ou conector especificado.
    
    $ snap interfaces <snap>
    
    Lista as rañuras ofrecidas e os conectores usados polo snap indicado.
    
    $ snap interfaces -i=<interface> [<snap>]
    
    Filtra toda a saída para listar só os conectores e/ou rañuras coincidentes cos datos proporcionados.

en: 
    The known command shows known assertions of the provided type.
    If header=value pairs are provided after the assertion type, the assertions
    shown must also have the specified headers matching the provided values.
gl: 
    A orde «known» mostra asercións coñecidas do tipo indicado.
    Se os pares cabeceira=valor se indican despois do tipo de aserción, as asercións
    mostradas deben ter tamén as cabeceiras correspondentes aos valores proporcionados.

en: 
    The list command displays a summary of snaps installed in the current system.
gl: 
    A orde «list» mostra un resumo dos snaps instalados no sistema actual.

en: 
    The login command authenticates on snapd and the snap store and saves credentials
    into the ~/.snap/auth.json file. Further communication with snapd will then be made
    using those credentials.
    
    Login only works for local users in the sudo, admin or wheel groups.
    
    An account can be setup at https://login.ubuntu.com
gl: 
    A orde «login» autentica no snapd e na tenda de snaps ademais de gardar as
    credenciais no ficheiro ~/.snap/auth.json. As comunicacións futuras con snapd
    usarán estas credenciais.
    
    «login» só funciona en grupos locais de usuarios sudo, admin ou wheel.
    
    Pode configurar unha conta en https://login.ubuntu.com

en: 
    The managed command will print true or false informing whether
    snapd has registered users.
gl: 
    A orde «managed» imprimirá «true» ou «false» informando se
    snapd ten usuarios rexistrados.

en: 
    The pack command packs the given snap-dir as a snap.
gl: 
    A orde «pack» empaqueta o snap-dir indicado como un snap.

en: 
    The prefer command enables all aliases of the given snap in preference
    to conflicting aliases of other snaps whose aliases will be disabled
    (removed for manual ones).
gl: 
    A orde «prefer» activa todos os alias do snap dado e desactiva os 
    alias dos outros snaps que entran en conflito.
    (ou elimínaos se son alias manuais).

en: 
    The publisher of snap %q has indicated that they do not consider this revision
    to be of production quality and that it is only meant for development or testing
    at this point. As a consequence this snap will not refresh automatically and may
    perform arbitrary system changes outside of the security sandbox snaps are
    generally confined to, which may put your system at risk.
    
    If you understand and want to proceed repeat the command including --devmode;
    if instead you want to install the snap forcing it into strict confinement
    repeat the command including --jailmode.
gl: 
    O publicador do snap %q indicou que non considera esta revisón con calidade
    para produción e que só está pensada para desenvolvemento ou probas.
    Como consecuencia este snap non se actualizará automaticamente e pode
    executar cambios arbitrarios no sistema fóra dos confinamentos de seguranza
    que xeralmente teñen os paquetes snap, así podería poñer o sistema en risco.
    
    Se entendeu isto e desexa continuar repita a orde incluíndo --devmode, se polo
    contrario desexa instalar o snap forzándoo no confinamento estrito repita
    a orde incluíndo --jailmode.

en: 
    The refresh command refreshes (updates) the named snap.
gl: 
    A orde «refresh» actualiza o snap indicado.

en: 
    The remove command removes the named snap from the system.
    
    By default all the snap revisions are removed, including their data and the common
    data directory. When a --revision option is passed only the specified revision is
    removed.
gl: 
    A orde «remove» elimina do sistema o snap indicado.
    
    De xeito predeterminado retira todas as revisións do snap incluídos os seus datos e o
    cartafol común de datos. Cando se especifica a opción --revision só se elimina a revisión  indicada.

en: 
    The repair command shows the details about one or multiple repairs.
gl: 
    A orde «repair» mostra información sobre un ou varios arranxos.

en: 
    The repairs command lists all processed repairs for this device.
gl: 
    A orde «repair» lista todos os arranxos procesados para este dispositivo.

en: 
    The restart command restarts the given services of the snap. If executed from the
    "configure" hook, the services will be restarted after the hook finishes.
gl: 
    A orde «restart» reinicia os servizos indicados do snap. Se se executa desde o
     «hook» «configure», os servizos reiniciaranse despois de que remate o  «hook».

en: 
    The revert command reverts the given snap to its state before
    the latest refresh. This will reactivate the previous snap revision,
    and will use the original data that was associated with that revision,
    discarding any data changes that were done by the latest revision. As
    an exception, data which the snap explicitly chooses to share across
    revisions is not touched by the revert process.
gl: 
    A orde «revert» reverte o snap indicado ao seu estado previo á
    última actualización. Isto reactivará a revisión previa do snap, e
    usará os datos orixinais asociados a esa revisión, desbotando 
    todos os cambios nos datos feitos pola última revisión. Como
    excepción, os datos que o snap escolle explicitamente para
    compartir entre revisións non se tocarán polo proceso de reversión.

en: 
    The set command changes the provided configuration options as requested.
    
        $ snap set snap-name username=frank password=$PASSWORD
    
    All configuration changes are persisted at once, and only after the
    snap's configuration hook returns successfully.
    
    Nested values may be modified via a dotted path:
    
        $ snap set author.name=frank
gl: 
    A orde «set» cambia as opcións de configuración indicadas segundo o solicitado.
    
        $ snap set nome-do-snap nome-do-usuario=lois contrasinal=$PASSWORD
    
    Todos os cambios na configuración consérvanse ao mesmo tempo e só despois
    de que o «hook» da configuración do snap se execute correctamente.
    
    Os valores aniñados poden modificarse mediante unha ruta con puntos:
    
        $ snap set author.name=lois

en: 
    The set command changes the provided configuration options as requested.
    
        $ snapctl set username=frank password=$PASSWORD
    
    All configuration changes are persisted at once, and only after the hook
    returns successfully.
    
    Nested values may be modified via a dotted path:
    
        $ snapctl set author.name=frank
    
    Plug and slot attributes may be set in the respective prepare and connect hooks by
    naming the respective plug or slot:
    
        $ snapctl set :myplug path=/dev/ttyS0
gl: 
    A orde «set» cambia as opcións de configuración proporcionadas segundo o solicitado.
    
        $ snapctl set nome_do_usuario=brais contrasinal=$PASSWORD
    
    Todos os cambios na configuración consérvanse ao mesmo tempo e só despois de que o «hook» se execute
    correctamente.
    
     Os valores aniñados poden modificarse mediante unha ruta con puntos:
    
        $ snapctl set author.name=brais
    
    Os atributos conector e rañura poden estabelecerse nos «prepare» respectivos e conectar os «hooks»
    nomeando o conector ou rañura respectivos.
    
        $ snapctl set :myplug path=/dev/ttyS0

en: 
    The start command starts the given services of the snap. If executed from the
    "configure" hook, the services will be started after the hook finishes.
gl: 
    A orde «start» inicia os servizos indicados do snap. Se se executa desde o
     «hook» «configure», os servizos iniciaranse despois de que remate o  «hook».

en: 
    The stop command stops the given services of the snap. If executed from the
    "configure" hook, the services will be stopped after the hook finishes.
gl: 
    A orde «stop» para os servizos indicados do snap. Se se executa desde o
     «hook» «configure», os servizos pararán despois de que remate o  «hook».

en: 
    The switch command switches the given snap to a different channel without
    doing a refresh.
gl: 
    A orde «switch» cambia o snap indicado a unha canle diferente sen
    facer unha actualización.

en: 
    The tasks command displays a summary of tasks associated to an individual change.
gl: 
    A orde «tasks» mostra un resumo das tarefas asociadas a un cambio individual.

en: 
    The try command installs an unpacked snap into the system for testing purposes.
    The unpacked snap content continues to be used even after installation, so
    non-metadata changes there go live instantly. Metadata changes such as those
    performed in snap.yaml will require reinstallation to go live.
    
    If snap-dir argument is omitted, the try command will attempt to infer it if
    either snapcraft.yaml file and prime directory or meta/snap.yaml file can be
    found relative to current working directory.
gl: 
    A orde «try» instala un snap desempaquetado no sistema coa finalidade de facer probas.
    O contido do snap desempaquetado continúa usándose incluso despois da instalación, así
    que os cambios nos non-metadatos aplícanse instantaneamente. Os cambios nos metadatos
    como os executados en snap.yaml requerirán a reinstalación para aplicarse.
    
    Se se omite o argumento snap-dir, a orde «try» tentará deducilo se atopa o ficheiro snapcraft.yaml
    e o cartafol primario ou o ficheiro meta/snap.yaml relacionado co cartafol de traballo actual.

en: 
    The unalias command tears down a manual alias when given one or disables all aliases of a snap, removing also all manual ones, when given a snap name.
gl: 
    A orde «unalias» anula un alias manual cando se lle indica un ou desactiva todos os alias dun snap,
    retirando tamén todos os feitos manualmente cando se lle indica un nome de snap.

en: 
    The version command displays the versions of the running client, server,
    and operating system.
gl: 
    A orde «version» mostra as versións do cliente en execución, servidor
    e sistema operativo.

en: 
    The watch command waits for the given change-id to finish and shows progress
    (if available).
gl: 
    A orde «watch» agarda a que o identificador do cambio indicado remate e
    mostra o progreso (se está dispoñíbel).

en: 
    The whoami command prints the email the user is logged in with.
gl: 
    A orde «whoami» imprime o correo electrónico do usuario conectado.

en: 
    This revision of snap %q was published using classic confinement and thus may
    perform arbitrary system changes outside of the security sandbox that snaps are
    usually confined to, which may put your system at risk.
    
    If you understand and want to proceed repeat the command including --classic.
gl: 
    Esta revisión do snap %q publicouse usando un confinamento clásico e pode
    realizar cambios arbitrarios no sistema fóra do confinamento usado normalmente
    polos paquetes snap, así pode poñér en risco o seu sistema.
    
    Se o entendeu e desexa continuar repita a orde incluíndo --classic.

en: a single snap name is needed to specify mode or channel flags
gl: é necesario un único nome de snap para indicar sinaladores de modo ou canle

en: a single snap name is needed to specify the revision
gl: precísase un único nome de snap para indicar a revisión

en: a single snap name must be specified when ignoring validation
gl: débese especificar un único nome de snap cando se ignore a validación

en: active
gl: activo

en: bought
gl: comprado

note: TRANSLATORS: if possible, a single short word
en: broken
gl: roto

en: cannot %s without a context
gl: non é posíbel %s sen un contexto

en: cannot buy snap: %v
gl: non é posíbel comprar o snap: %v

en: cannot buy snap: invalid characters in name
gl: non foi posíbel comprar o snap: hai caracteres incorrectos no nome

en: cannot buy snap: it has already been bought
gl: non foi posíbel comprar o snap: xa foi comprado

note: TRANSLATORS: %q is the directory whose creation failed, %v the error message
en: cannot create %q: %v
gl: non é posíbel crear %q: %v

en: cannot create assertions file: %v
gl: non é posíbel crear o ficheiro de asercións: %v

note: TRANSLATORS: %q gets the snap name, %v gets the resulting error message
en: cannot extract the snap-name from local file %q: %v
gl: non é posíbel extraer o nome do snap do ficheiro local %q: %v

en: cannot find app %q in %q
gl: non é posíbel atopar o aplicativo %q en %q

en: cannot find hook %q in %q
gl: non foi posíbel atopar o «hook» %q en %q

note: TRANSLATORS: %q gets the snap name, %v the list of things found when trying to list it
en: cannot get data for %q: %v
gl: non é posíbel obter datos de %q: %v

note: TRANSLATORS: %q gets what the user entered, %v gets the resulting error message
en: cannot get full path for %q: %v
gl: non foi posíbel obter a ruta completa de %q: %v

en: cannot get the current user: %s
gl: non é posíbel obter o usuario actual: %s

en: cannot get the current user: %v
gl: non é posíbel obter o usuario actual: %v

en: cannot mark boot successful: %s
gl: non é posíbel marcar o arranque como correcto: %s

en: cannot open the assertions database: %v
gl: non é posíbel abrir a base de dato de asercións: %v

en: cannot read assertion input: %v
gl: non é posíbel ler a entrada da aserción: %v

note: TRANSLATORS: %v the error message
en: cannot read symlink: %v
gl: non é posíbel ler a ligazón simbólica: %v

en: cannot resolve snap app %q: %v
gl: non é posíbel determinar o aplicativo snap %q: %v

en: cannot sign assertion: %v
gl: non é posíbel asinar a aserción: %v

en: cannot update the 'current' symlink of %q: %v
gl: non é posíbel actualizar a ligazón simbólica «actual» de %q: %v

note: TRANSLATORS: %q is the key name, %v the error message
en: cannot use %q key: %v
gl: non é posíbel usar a chave %q: %v

en: cannot use change ID and type together
gl: non é posíbel usar o identificador e o tipo do cambio xuntos

en: cannot use devmode and jailmode flags together
gl: non é posíbel usar os sinaladores devmode e jailmode xuntos

en: cannot validate owner of file %s
gl: non é posíbel validar o propietario do ficheiro %s

en: cannot write new Xauthority file at %s: %s
gl: non foi posíbel escribir o novo ficheiro de Xauthority en %s: %s

en: change finished in status %q with no error message
gl: o cambio rematou co estado %q sen mensaxe de erro

en: classic confinement requires snaps under /snap or symlink from /snap to %s
gl: o confinamento clásico require os snaps en /snap ou ligazóns simbólicas de /snap a %s

en: created user %q
gl: creado o usuario %

note: TRANSLATORS: if possible, a single short word
en: disabled
gl: desactivado

en: email:
gl: Correo electrónico:

en: enabled
gl: activado

en: error: %v
gl: erro: %v

en: error: the `<snap-dir>` argument was not provided and couldn't be inferred
gl: erro: non se indicou o argumento «<snap-dir>» e non foi posíbel deducilo

en: get which option?
gl: obter que opción?

en: inactive
gl: inactivo

en: interface attributes can only be read during the execution of interface hooks
gl: os atributos da interface só se poden ler durante a execución dos «hooks» da interface

en: interface attributes can only be set during the execution of prepare hooks
gl: os atributos da interface só se poden estabelecer durante a execución dos «hooks» de «prepare»

en: internal error, please report: running %q failed: %v
gl: erro interno, informe: a execución do %q fallou: %v

en: internal error: cannot find attrs task
gl: erro interno: non é posíbel atopar a tarefa attrs

en: internal error: cannot find plug or slot data in the appropriate task
gl: erro interno: non é posíbel atopar os datos do conector nin da rañura na tarefa apropiada

en: internal error: cannot get %s from appropriate task
gl: erro interno: non é posíbel obter %s da tarefa apropiada

en: invalid argument for flag ‘-n’: expected a non-negative integer argument, or “all”.
gl: argumento non válido para o sinalador «-n»: agardábase un argumento enteiro non negativo ou «all».

en: invalid attribute: %q (want key=value)
gl: atributo incorrecto: %q (agarda chave=valor)

en: invalid configuration: %q (want key=value)
gl: configuración incorrecta: %q (agarda chave=valor)

en: invalid header filter: %q (want key=value)
gl: filtro de cabeceira incorrecto: %q (agarda chave=valor)

en: invalid parameter: %q (want key=value)
gl: parámetro incorrecto: %q (agárdase chave=valor)

en: invalid value: %q (want snap:name or snap)
gl: valor incorrecto: %q (agarda snap:nome ou snap)

en: key name %q is not valid; only ASCII letters, digits, and hyphens are allowed
gl: o nome da chave %q non é correcto, só se permiten letras ASCII, díxitos e guións

en: missing snap-confine: try updating your snapd package
gl: falta snap-confine: tente actualizar o paquete snapd

en: need the application to run as argument
gl: precisa que o aplicativo se execute como argumento

en: no changes found
gl: non foi posíbel atopar cambios

en: no changes of type %q found
gl: non foi posíbel atopar cambios do tipo %q

en: no interfaces currently connected
gl: actualmente non hai interfaces conectadas

en: no interfaces found
gl: non foi posíbel atopar interfaces

en: no matching snaps installed
gl: non hai snaps coincidentes instalados

en: no such interface
gl: non hai tal interface

en: no valid snaps given
gl: non se indicaron snaps válidos

en: please provide change ID or type with --last=<type>
gl: proporcione o identificador ou tipo de cambio con --last=<tipo>

note: TRANSLATORS: if possible, a single short word
en: private
gl: privado

en: reboot scheduled to update the system - temporarily cancel with 'sudo shutdown -c'
gl: reinicio programado para actualizar o sistema, cancelar temporalmente con «sudo shutdown -c»

en: repairs are not available on a classic system
gl: os arranxos non están dispoñíbeis nun sistema clásico

en: set failed: %v
gl: fallou «set»: %v

en: set which option?
gl: estabelecer que opción?

note: TRANSLATORS: %%q will become a %q for the snap name; %q is whatever foo the user used for --revision=foo
en: snap %%q not found (at least at revision %q)
gl: non foi posíbel atopar o snap %%q (polo menos na revisión %q)

note: TRANSLATORS: %%q will become a %q for the snap name; %q is whatever foo the user used for --channel=foo
en: snap %%q not found (at least in channel %q)
gl: non foi posíbel atopar o snap %%q (polo menos na canle %q)

en: snap %q has no updates available
gl: o snap %q non ten actualizacións dispoñíbeis

en: snap %q is already installed, see "snap refresh --help"
gl: o snap %q xa está instalado, vexa «snap refresh --help»

en: snap %q not found
gl: non foi posíbel atopar o snap %q

note: TRANSLATORS: free as in gratis
en: snap is free
gl: o snap é de balde

en: too many arguments for command
gl: demasiados argumentos para a orde

note: TRANSLATORS: %q is the hook name; %s a space-separated list of extra arguments
en: too many arguments for hook %q: %s
gl: demasiados argumentos para o «hook» %q: %s

note: TRANSLATORS: the %s is the list of extra arguments
en: too many arguments: %s
gl: demasiados argumentos: %s

en: unavailable
gl: non dispoñíbel

en: unknown attribute %q
gl: atributo descoñecido %q

en: unknown command %q, see "snap --help"
gl: orde descoñecida %q, vexa «snap --help»

en: unknown plug or slot %q
gl: conector ou rañura descoñecido %q

en: unknown service: %q
gl: servizo descoñecido: %q

en: Authenticate on snap daemon
gl: Autenticarse no daemon do snap

en: Authorization is required to authenticate on the snap daemon
gl: Requírese autorización para autenticarse no daemon do snap

en: Install, update, or remove packages
gl: Instalar, actualizar ou eliminar paquetes

en: Authentication is required to install, update, or remove packages
gl: Requírese autenticación para instalar, actualizar ou eliminar paquetes

en: Connect, disconnect interfaces
gl: Conectar, desconectar interfaces

en: Authentication is required to connect or disconnect interfaces
gl: Requírese autenticación para conectar ou desconectar interfaces
