snapd - en to nb translation catalogue (224 entries)

note: TRANSLATORS: 1. snap name, 2. snap version (keep those together please). the 3rd %s is a path (where it's mounted from).
en: %s %s mounted from %s
nb: %s %s montert fra %s

note: TRANSLATORS: %s is an error message (e.g. “cannot yadda yadda: permission denied”)
en: %s (see "snap login --help")
nb: %s (se «snap login --help»)

note: TRANSLATORS: %s is an error message (e.g. “cannot yadda yadda: permission denied”)
en: %s (try with sudo)
nb: %s (prøv med sudo)

en: %s disabled
nb: %s slått av

en: %s enabled
nb: %s slått på

en: %s removed
nb: %s fjernet

note: TRANSLATORS: first %s is a snap name, second %s is a revision
en: %s reverted to %s
nb: %s tilbakestilt til %s

note: TRANSLATORS: the args are a snap name optionally followed by a channel, then a version, then the developer name (e.g. "some-snap (beta) 1.3 from 'alice' installed")
en: %s%s %s from '%s' installed
nb: %s%s %s fra «%s» installert

note: TRANSLATORS: the args are a snap name optionally followed by a channel, then a version (e.g. "some-snap (beta) 1.3 installed")
en: %s%s %s installed
nb: %s%s %s installert

en: --list does not take mode nor channel flags
nb: «--list» kan ikke brukes med modus- eller kanalvalg

en: -r can only be used with --hook
nb: «-r» kan bare brukes sammen med «--hook»

note: TRANSLATORS: This needs to begin with < and end with >
en: <assertion file>
nb: <forutsetningsfil>

note: TRANSLATORS: This needs to begin with < and end with >
en: <assertion type>
nb: <forutsetningstype>

note: TRANSLATORS: This needs to begin with < and end with >
en: <change-id>
nb: <endrings-ID>

note: TRANSLATORS: This needs to begin with < and end with >
en: <conf value>
nb: <oppsettsverdi>

note: TRANSLATORS: This is a noun, and it needs to begin with < and end with > TRANSLATORS: This is a noun and it needs to begin with < and end with >
en: <email>
nb: <e-post>

note: TRANSLATORS: This needs to begin with < and end with >
en: <filename>
nb: <filnavn>

note: TRANSLATORS: This needs to begin with < and end with >
en: <header filter>
nb: <hodefilter>

note: TRANSLATORS: This needs to begin with < and end with >
en: <key-name>
nb: <nøkkelnavn>

note: TRANSLATORS: This needs to begin with < and end with >
en: <key>
nb: <nøkkel>

note: TRANSLATORS: This needs to begin with < and end with >
en: <model-assertion>
nb: <modellforutsetning>

note: TRANSLATORS: This needs to begin with < and end with >
en: <query>
nb: <spørring>

note: TRANSLATORS: This needs to begin with < and end with >
en: <root-dir>
nb: <rotmappe>

note: TRANSLATORS: This needs to begin with < and end with >
en: <snap>:<plug>
nb: <snap>:<plugg>

note: TRANSLATORS: This needs to begin with < and end with >
en: <snap>:<slot or plug>
nb: <snap>:<spor eller or plugg>

note: TRANSLATORS: This needs to begin with < and end with >
en: <snap>:<slot>
nb: <snap>:<spor>

en: Abort a pending change
nb: Avbryt pågående endring

en: Adds an assertion to the system
nb: Legger til en forutsetning i systemet

note: TRANSLATORS: This should not start with a lowercase letter.
en: Alias for --dangerous (DEPRECATED)
nb: Alias for «--dangerous» (UTGÅTT)

en: All snaps up to date.
nb: Alle snap-pakker er oppdatert.

note: TRANSLATORS: This should not start with a lowercase letter.
en: Alternative command to run
nb: Alternativ kommando som skal kjøres

note: TRANSLATORS: This should not start with a lowercase letter.
en: Always return document, even with single key
nb: Vis alltid dokument, selv med enkeltknapp

note: TRANSLATORS: This should not start with a lowercase letter (unless it's "login.ubuntu.com"). Also, note users on login.ubuntu.com can have multiple email addresses.
en: An email of a user on login.ubuntu.com
nb: E-postadresse til en bruker på login.ubuntu.com

note: TRANSLATORS: This should not start with a lowercase letter.
en: Assertion file
nb: Forutsetningsfil

note: TRANSLATORS: This should not start with a lowercase letter.
en: Assertion type name
nb: Forutsetningstypenavn

en: Authenticates on snapd and the store
nb: Autentiserer mot snapd og butikk

en: Bad code. Try again:
nb: Ugyldig kode. Prøv igjen:

en: Buys a snap
nb: Kjøper en snap

note: TRANSLATORS: This should not start with a lowercase letter.
en: Configuration value (key=value)
nb: Oppsettsverdi (nøkkel=verdi)

en: Confirm passphrase:
nb: Bekreft passordfrase:

en: Connect %s:%s to %s:%s
nb: Koble %s:%s til %s:%s

en: Connects a plug to a slot
nb: Kobler en plugg til et spor

note: TRANSLATORS: This should not start with a lowercase letter.
en: Constrain listing to a specific snap or snap:name
nb: Begrens visning til bestemt snap eller snap:navn

note: TRANSLATORS: This should not start with a lowercase letter.
en: Constrain listing to specific interfaces
nb: Begrens visning til bestemt grensesnitt

note: TRANSLATORS: This should not start with a lowercase letter.
en: Constrain listing to those matching header=value
nb: Begrens visning til elementer som samsvarer med hode=verdi

en: Copy snap %q data
nb: Kopier snap %q-data

en: Create a cryptographic key pair that can be used for signing assertions.
nb: Lag kryptografisk nøkkelpar som kan brukes til å signere forutsetninger.

en: Create cryptographic key pair
nb: Lag kryptografisk nøkkelpar

en: Create snap build assertion
nb: Lag forutsetning for snap-build

en: Create snap-build assertion for the provided snap file.
nb: Lag snap-build-forutsetning for valgt snap-fil.

en: Creates a local system user
nb: Lager lokal systembruker

en: Delete cryptographic key pair
nb: Slett kryptografisk nøkkelpar

en: Delete the local cryptographic key pair with the given name.
nb: Sletter lokalt krytografisk nøkkelpar med valgt navn.

en: Disable %q snap
nb: Slå av %q snap

en: Disables a snap in the system
nb: Slår av en snap i systemet

en: Discard interface connections for snap %q (%s)
nb: Forkast grensesnitt-tilkoblinger for snap %q (%s)

en: Disconnect %s:%s from %s:%s
nb: Koble %s:%s fra %s:%s

en: Disconnects a plug from a slot
nb: Kobler en plugg fra et spor

en: Download snap %q%s from channel %q
nb: Last ned snap %q%s fra kanal %q

note: TRANSLATORS: This should not start with a lowercase letter.
en: Download the given revision of a snap, to which you must have developer access
nb: Last ned valgt revisjon av en snap som du må ha utviklertilgang til

en: Enable %q snap
nb: Slå på %q snap

en: Enables a snap in the system
nb: Slår på en snap i systemet

en: Export a public key assertion body that may be imported by other systems.
nb: Eksporter forutsetningskropp for offentlig nøkkel som kan importeres til andre systemer.

en: Export cryptographic public key
nb: Eksporter kryptografisk offentlig nøkkel

en: Fetch and check assertions for snap %q%s
nb: Hent og kontroller forutsetninger for snap %q%s

en: Fetching assertions for %q
nb: Henter forutsetninger for %q

en: Fetching snap %q
nb: Henter snap %q

note: TRANSLATORS: This should not start with a lowercase letter.
en: Filename of the snap you want to assert a build for
nb: Filnavn på snap som du vil bygge for

en: Finds packages to install
nb: Finner pakker som skal installeres

en: Format public key material as a request for an account-key for this account-id
nb: Formater offentlig nøkkelmateriell som forespørsel for en kontonøkkel til denne konto-id-en

en: Generate device key
nb: Lag enhetsnøkkel

note: TRANSLATORS: This should not start with a lowercase letter.
en: Generate the manpage
nb: Lag bruksanvisning («manpage»)

note: TRANSLATORS: This should not start with a lowercase letter.
en: Grade states the build quality of the snap (defaults to 'stable')
nb: Grad viser snap-ens byggekvalitet (standard er «stable» - stabil)

note: TRANSLATORS: This should not start with a lowercase letter.
en: Grant sudo access to the created user
nb: Gi sudo-tilgang til opprettet bruker

en: Help
nb: Hjelp

note: TRANSLATORS: This should not start with a lowercase letter.
en: Hook to run
nb: Krok som skal kjøres

en: ID	Status	Spawn	Ready	Summary
nb: ID	Status	Framtoning	Klar	Sammendrag

note: TRANSLATORS: This should not start with a lowercase letter.
en: Identifier of the signer
nb: Signatur-identifisering

note: TRANSLATORS: This should not start with a lowercase letter.
en: Identifier of the snap package associated with the build
nb: Identifisering av snap-pakke som er knyttet til bygget

en: Initialize device
nb: Klargjør enhet

en: Install %q snap
nb: Installer %q snap

en: Install %q snap from %q channel
nb: Installer %q snap fra %q kanal

en: Install %q snap from file
nb: Installer %q snap fra fil

en: Install %q snap from file %q
nb: Installer %q snap fra fil %q

note: TRANSLATORS: This should not start with a lowercase letter.
en: Install from the beta channel
nb: Installer fra beta-kanal

note: TRANSLATORS: This should not start with a lowercase letter.
en: Install from the candidate channel
nb: Installer fra kandidat-kanal

note: TRANSLATORS: This should not start with a lowercase letter.
en: Install from the edge channel
nb: Installer fra edge-kanal

note: TRANSLATORS: This should not start with a lowercase letter.
en: Install from the stable channel
nb: Installer fra stable-kanal

en: Install snap %q
nb: Installer snap %q

note: TRANSLATORS: the %s is a comma-separated list of quoted snap names
en: Install snaps %s
nb: Installer %s

note: TRANSLATORS: This should not start with a lowercase letter.
en: Install the given revision of a snap, to which you must have developer access
nb: Installer valgt revisjon av en snap som du må ha utviklertilgang til

note: TRANSLATORS: This should not start with a lowercase letter.
en: Install the given snap file even if there are no pre-acknowledged signatures for it, meaning it was not verified and could be dangerous (--devmode implies this)
nb: Installerer valgt snap-fil selv om det ikke finnes noen forhåndsgodkjente signaturer for den. Dette betyr at snap-en ikke er bekreftet, og at den kan være farlig (dette er vanlig ved bruk av «--devmode»)

en: Installs a snap to the system
nb: Installerer en snap på systemet

note: TRANSLATORS: This should not start with a lowercase letter.
en: Key of interest within the configuration
nb: Interessenøkkel i oppsettet

en: List a change's tasks
nb: Vis endringsoppgaver

en: List cryptographic keys
nb: Vis kryptografiske nøkler

en: List cryptographic keys that can be used for signing assertions.
nb: Vis kryptografiske nøkler som kan brukes til å signere forutsetninger.

en: List installed snaps
nb: Vis installerte snap-er

en: List system changes
nb: Vis systemendringer

en: Lists interfaces in the system
nb: Vis systemgrensesnitt

en: Log out of the store
nb: Logg ut av butikk

en: Login successful
nb: Du er logget inn

en: Make current revision for snap %q unavailable
nb: Gjør gjeldende revisjon av snap %q utilgjengelig

en: Make snap %q (%s) unavailable to the system
nb: Gjør snap %q (%s) utilgjengelig for systemet

en: Make snap %q unavailable to the system
nb: Gjør snap %q utilgjengelig for systemet

en: Make snap %q%s available to the system
nb: Gjør snap %q%s tilgjengelig for systemet

en: Mount snap %q%s
nb: Monter snap %q%s

note: TRANSLATORS: This should not start with a lowercase letter.
en: Name of key to create; defaults to 'default'
nb: Navn på nøkkel som skal lages (standard er «default»)

note: TRANSLATORS: This should not start with a lowercase letter.
en: Name of key to delete
nb: Navn på nøkkel du vil slette

note: TRANSLATORS: This should not start with a lowercase letter.
en: Name of key to export
nb: Navn på nøkkel du vil eksportere

note: TRANSLATORS: This should not start with a lowercase letter.
en: Name of the GnuPG key to use (defaults to 'default' as key name)
nb: Navn på GnuPG-nøkkel du vil bruke (bruker navnet «default» som standard)

note: TRANSLATORS: This should not start with a lowercase letter.
en: Name of the key to use, otherwise use the default key
nb: Navn på nøkkelen du vil bruke (hvis annet enn standardnøkkel)

en: Name	SHA3-384
nb: Navn	SHA3-384

en: Name	Version	Developer	Notes	Summary
nb: Navn	Versjon	Utvikler	Merknader	Sammendrag

en: Name	Version	Rev	Developer	Notes
nb: Navn	Versjon	Rev	Utvikler	Merknader

en: No snaps are installed yet. Try "snap install hello-world".
nb: Ingen snap-er er installert enda. Prøv «snap install hello-world».

note: TRANSLATORS: This should not start with a lowercase letter.
en: Output results in JSON format
nb: Skriv ut treff i JSON-format

en: Passphrase:
nb: Passordfrase:

en: Prepare a snappy image
nb: Forbered snappy-bilde

en: Prepare snap %q (%s)
nb: Forbered snap %q (%s)

en: Prepare snap %q%s
nb: Forbered snap %q%s

en: Print the version and exit
nb: Skriv ut versjon og avslutt

en: Refresh %q snap
nb: Oppdater %q snap

en: Refresh %q snap from %q channel
nb: Oppdater %q snap fra %q kanal

en: Refresh snap %q
nb: Oppdater snap %q

note: TRANSLATORS: the %s is a comma-separated list of quoted snap names
en: Refresh snaps %s
nb: Oppdater snap-er %s

en: Refresh to the given revision
nb: Oppdater til valgt revisjon

en: Refreshes a snap in the system
nb: Oppdaterer en snap på systemet

en: Remove %q snap
nb: Fjern %q snap

en: Remove data for snap %q (%s)
nb: Fjern snap-data %q (%s)

note: TRANSLATORS: This should not start with a lowercase letter.
en: Remove only the given revision
nb: Bare fjern valgt revisjon

en: Remove security profile for snap %q (%s)
nb: Fjern sikkerhetsprofil for snap %q (%s)

en: Remove snap %q
nb: Fjern snap %q

en: Remove snap %q (%s) from the system
nb: Fjern snap %q (%s) fra systemet

note: TRANSLATORS: the %s is a comma-separated list of quoted snap names
en: Remove snaps %s
nb: Fjern snap-er %s

en: Removes a snap from the system
nb: Fjerner en snap fra systemet

en: Request device serial
nb: Be om enhets-serienummer

en: Revert %q snap
nb: Tilbakestill %q snap

en: Reverts the given snap to the previous state
nb: Tilbakestiller valgt snap til tidligere tilstand

note: TRANSLATORS: This should not start with a lowercase letter.
en: Run a shell instead of the command (useful for debugging)
nb: Kjør skall i stedet for kommando (nyttig ved feilsøking)

en: Run the given snap command
nb: Kjør valgt snap-kommando

en: Run the given snap command with the right confinement and environment
nb: Kjør valgt snap-kommando med korrekt begrensning og miljø

note: TRANSLATORS: This should not start with a lowercase letter.
en: Search private snaps
nb: Søk etter private snap-er

en: Setup snap %q%s security profiles
nb: Sett opp sikkerhetsprofiler for snap %q%s

en: Shows known assertions of the provided type
nb: Viser kjente forutsetninger av aktuell type

en: Sign an assertion
nb: Signer forutsetning

en: Sign an assertion using the specified key, using the input for headers from a JSON mapping provided through stdin, the body of the assertion can be specified through a "body" pseudo-header.
nb: Signer en forutsetning ved å bruke valgt nøkkel, og bruk hode-inndata fra JSON-tilknytning via standard inndata. Bruk pseudo-hodet «body» for å ta med innholdstekst for forutsetninga.

en: Slot	Plug
nb: Spor	Plugg

note: TRANSLATORS: This should not start with a lowercase letter.
en: Snap name
nb: Snapnavn

en: Start snap %q (%s) services
nb: Start tjenester for snap %q (%s)

en: Start snap %q%s services
nb: Start tjenester for snap %q%s

en: Start snap services
nb: Start snap-tjenester

en: Status	Spawn	Ready	Summary
nb: Status	Framtoning	Ready	Summary

en: Stop snap %q (%s) services
nb: Stopp snap-tjenester %q (%s)

en: Stop snap %q services
nb: Stopp snap-tjenester %q

en: Stop snap services
nb: Stopp snap-tjenester

en: Tests a snap in the system
nb: Tester en snap på systemet

note: TRANSLATORS: This should not start with a lowercase letter (unless it's "login.ubuntu.com")
en: The login.ubuntu.com email to login as
nb: Brukernavn/e-postadresse (login.ubuntu.com) som skal brukes til innlogging

note: TRANSLATORS: This should not start with a lowercase letter.
en: The model assertion name
nb: Modell-forutsetningsnavn

note: TRANSLATORS: This should not start with a lowercase letter.
en: The output directory
nb: Utdata-mappe

note: TRANSLATORS: This should not start with a lowercase letter.
en: The snap to configure (e.g. hello-world)
nb: Snap som skal settes opp (f.eks. «hello-world»)

note: TRANSLATORS: This should not start with a lowercase letter.
en: The snap whose conf is being requested
nb: Snap som oppsett blir forespurt for

en: This command logs the current user out of the store
nb: Denne kommandoen logger gjeldende bruker ut av butikken

en: Tool to interact with snaps
nb: Interaksjonsverktøy for snap-er

en: Two-factor code:
nb: Toveis-autentiseringskode:

note: TRANSLATORS: This should not start with a lowercase letter.
en: Use a specific snap revision when running hook
nb: Bruk bestemt snap-revisjon ved kjørng av krok

note: TRANSLATORS: This should not start with a lowercase letter.
en: Use this channel instead of stable
nb: Bruk denne kanalen i stedet for «stable» (stabil)

en: WARNING: failed to activate logging: %v
nb: ADVARSEL: klarte ikke å slå på loggføring: %v

en: Waiting for server to restart
nb: Venter på omstart av tjener

en: Wrong again. Once more:
nb: Feil igjen. Prøv én gang til:

en: Yes, yes it does.
nb: Ja, det gjør den.

en: You need to be logged in to purchase software. Please run 'snap login' and try again.
nb: Du må logge inn for å kjøpe programvare.Kjør «snap login» og prøv på nytt.

en: 
    The abort command attempts to abort a change that still has pending tasks.
nb: 
    Kommandoen «abort» prøver å avbryte en endring som fremdeles har pågående oppgaver.

en: 
    The ack command tries to add an assertion to the system assertion database.
    
    The assertion may also be a newer revision of a preexisting assertion that it
    will replace.
    
    To succeed the assertion must be valid, its signature verified with a known
    public key and the assertion consistent with and its prerequisite in the
    database.
nb: 
    Kommandoen «ack» prøver å legge til en forutsetning i systemets forutsetningsdatabase.
    
    Forutsetninga kan også være en nyere revisjon av en eksisterende forutsetning som blir erstattet.
    
    For at dette skal gå bra må forutsetninga være gyldig, signatur må være bekreftet med en kjent offentlig nøkkel og forutsetninga må passe med foregående forutsetning som ligger i systemdatabasen.

en: 
    The buy command buys a snap from the store.
nb: 
    Kommandoen «buy» kjøper en snap fra butikken.

en: 
    The changes command displays a summary of the recent system changes performed.
nb: 
    Kommandoen «changes» viser sammendrag av nylig utførte systemendringer.

en: 
    The create-user command creates a local system user with the username and SSH
    keys registered on the store account identified by the provided email address.
    
    An account can be setup at https://login.ubuntu.com.
nb: 
    Kommandoen «create-user» lager en lokal systembruker med brukernavn og SSH-nøkler
    fra butikkontoen som er koblet med angitt e-postadresse.
    
    Gå til https://login.ubuntu.com hvis du vil lage ny konto.

en: 
    The disable command disables a snap. The binaries and services of the
    snap will no longer be available. But all the data is still available
    and the snap can easily be enabled again.
nb: 
    Kommandoen «disable» tar en snap ut av bruk. Binærfiler og tjenester
    for snap-en blir gjort utilgjengelig. Alle data forblir tilgjengelig,
    og snap-en kan enkelt tas i bruk igjen.

en: 
    The enable command enables a snap that was previously disabled.
nb: 
    Kommandoen «enable» tar en deaktivert snap i bruk igjen.

en: 
    The install command installs the named snap in the system.
nb: 
    Kommandoen «install» installerer valgt snap på systemet.

en: 
    The interfaces command lists interfaces available in the system.
    
    By default all slots and plugs, used and offered by all snaps, are displayed.
     
    $ snap interfaces <snap>:<slot or plug>
    
    Lists only the specified slot or plug.
    
    $ snap interfaces <snap>
    
    Lists the slots offered and plugs used by the specified snap.
    
    $ snap interfaces -i=<interface> [<snap>]
    
    Filters the complete output so only plugs and/or slots matching the provided details are listed.
nb: 
    Kommandoen «interfaces» viser tilgjengelige grensesnitt på systemet.
    
    Alle spor og plugger som brukes og tilbys av snap-er vises som standard.
     
    $ snap interfaces <snap>:<spor eller plugg>
    
    Viser bare valgt spor eller plugg.
    
    $ snap interfaces <snap>
    
    Viser spor som tilbys og plugger som brukes av valgt snap.
    
    $ snap interfaces -i=<grensensitt> [<snap>]
    
    Filtrerer utskrift til plugger og/eller spor som samsvarer med valgt[e] gresensnitt/snap[-er].

en: 
    The known command shows known assertions of the provided type.
    If header=value pairs are provided after the assertion type, the assertions
    shown must also have the specified headers matching the provided values.
nb: 
    Kommandoen «known» viser kjente forutsetninger av valgt type.
    Hvis du oppgir hode=verdi etter forutsetningstype, må forutsetninger også ha valgte
    hoder som samsvarer med valgte verdier.

en: 
    The list command displays a summary of snaps installed in the current system.
nb: 
    Kommandoen «list» viser sammendrag av snap-er som er installert på systemet.

en: 
    The login command authenticates on snapd and the snap store and saves credentials
    into the ~/.snap/auth.json file. Further communication with snapd will then be made
    using those credentials.
    
    Login only works for local users in the sudo, admin or wheel groups.
    
    An account can be setup at https://login.ubuntu.com
nb: 
    Kommandoen «login» autentiserer deg mot snapd og snap-butikken. 
    Akkreditiver lagres i fila «~/.snap/auth.json». Videre kommunikasjon med snapd utføres
    med angitte akkreditiver.
    
    Innlogging kan bare utføres av lokal bruker som er medlem av en av 
    gruppene sudo, admin og/eller wheel.
    
    Gå til https://login.ubuntu.com for å lage ny konto

en: 
    The refresh command refreshes (updates) the named snap.
nb: 
    Kommandoen «refresh» oppdaterer valgt snap.

en: 
    The revert command reverts the given snap to its state before
    the latest refresh. This will reactivate the previous snap revision,
    and will use the original data that was associated with that revision,
    discarding any data changes that were done by the latest revision. As
    an exception, data which the snap explicitly chooses to share across
    revisions is not touched by the revert process.
nb: 
    Kommandoen «revert» tilbakestiller valgt snap til tilstanden den
    hadde før forrige oppdatering. Denne handlinga tar i bruk forrige
    snap-revisjon og bruker data som var tilknyttet denne revisjonen.
    Dataendringer utført i seneste revisjon blir forkastet, unntatt data
    som snap-en uttrykkelig velger å dele på tvers av revisjoner.

en: a single snap name is needed to specify mode or channel flags
nb: du må oppgi et snap-navn for å bruke modus- eller kanalvalg

en: a single snap name is needed to specify the revision
nb: du må oppgi et snap-navn for å velge revisjon

en: bought
nb: kjøpt

note: TRANSLATORS: if possible, a single short word
en: broken
nb: ødelagt

note: TRANSLATORS: %q is the directory whose creation failed, %v the error message
en: cannot create %q: %v
nb: klarte ikke å lage %q: %v

en: cannot create assertions file: %v
nb: klarte ikke å lage forutsetningsfil: %v

note: TRANSLATORS: %q gets the snap name, %v gets the resulting error message
en: cannot extract the snap-name from local file %q: %v
nb: klarte ikke å hente ut snap-navn fra lokal fil %q: %v

en: cannot find app %q in %q
nb: fant ikke program %q i %q

note: TRANSLATORS: %q gets the snap name, %v the list of things found when trying to list it
en: cannot get data for %q: %v
nb: klaret ikke å hente data for %q: %v

note: TRANSLATORS: %q gets what the user entered, %v gets the resulting error message
en: cannot get full path for %q: %v
nb: klarte ikke å hente fullstendig filsti for %q: %v

en: cannot get the current user: %v
nb: fant ikke gjeldende bruker: %v

en: cannot mark boot successful: %s
nb: klarte ikke å merke oppstart som vellykket: %s

en: cannot open the assertions database: %v
nb: klarte ikke å åpne forutsetningsdatabase: %v

en: cannot read assertion input: %v
nb: klarte ikke å lese forutsetningsinndata: %v

en: cannot sign assertion: %v
nb: klarte ikke å signere forutsetning: %v

note: TRANSLATORS: %q is the key name, %v the error message
en: cannot use %q key: %v
nb: klarte ikke å bruke nøkkelen %q: %v

en: cannot use devmode and jailmode flags together
nb: du kan ikke velge både «devmode» og «jailmode» samtidig

en: change finished in status %q with no error message
nb: endring utført med status %q, uten feilmelding

note: TRANSLATORS: if possible, a single short word
en: disabled
nb: slått av

en: error: %v
nb: feil: %v

en: internal error, please report: running %q failed: %v
nb: intern programfeil. Rapporter følgende: 
    Kjøring av %q mislyktes: %v

en: invalid attribute: %q (want key=value)
nb: attributt %q er ugyldig (du må bruke nøkkel=verdi)

en: invalid configuration: %q (want key=value)
nb: oppsettsverdi %q er ugyldig (du må bruke nøkkel=verdi)

en: invalid header filter: %q (want key=value)
nb: hodefilter %q er ugyldig (du må bruke nøkkel=verdi)

en: invalid parameter: %q (want key=value)
nb: parameter %q er ugyldig (du må bruke nøkkel=verdi)

en: invalid value: %q (want snap:name or snap)
nb: verdi %q er ugyldig (du må bruke «snap:navn» eller «snap»)

en: key name %q is not valid; only ASCII letters, digits, and hyphens are allowed
nb: nøkkelnavn %q er ugyldig. Du kan bare bruke ASCII-bokstaver, sifre og bindestreker

en: need the application to run as argument
nb: programmet må kjøres som argument

en: no changes found
nb: fant ingen endringer

en: no interfaces found
nb: fant ingen grensesnitt

en: no matching snaps installed
nb: fant ingen installerte snap-er som samsvarer

note: TRANSLATORS: if possible, a single short word
en: private
nb: privat

en: reboot scheduled to update the system - temporarily cancel with 'sudo shutdown -c'
nb: omstart er planlagt for å oppdatere systemet. Avbryt dette midlertidig med kommandoen «sudo shutdown -c»

note: TRANSLATORS: free as in gratis
en: snap is free
nb: gratis snap

en: too many arguments for command
nb: du har brukt for mange argumenter

note: TRANSLATORS: %q is the hook name; %s a space-separated list of extra arguments
en: too many arguments for hook %q: %s
nb: du har brukt for mange argumenter for krok %q: %s

note: TRANSLATORS: the %s is the list of extra arguments
en: too many arguments: %s
nb: du har brukt for mange argumenter: %s

en: unavailable
nb: utilgjengelig
