snapd - en to lt translation catalogue (11 entries)

note: TRANSLATORS: 1. snap name, 2. snap version (keep those together please). the 3rd %s is a path (where it's mounted from).
en: %s %s mounted from %s
lt: %s %s prijungta iš %s

note: TRANSLATORS: %s is an error message (e.g. “cannot yadda yadda: permission denied”)
en: %s (see "snap login --help")
lt: %s (žiūrėkite "snap login --help")

note: TRANSLATORS: %s is an error message (e.g. “cannot yadda yadda: permission denied”)
en: %s (try with sudo)
lt: %s (pabandykite su sudo)

en: %s disabled
lt: %s išjungta

en: %s enabled
lt: %s įjungta

en: %s removed
lt: %s pašalinta

note: TRANSLATORS: first %s is a snap name, second %s is a revision
en: %s reverted to %s
lt: %s sugrąžinta į %s

note: TRANSLATORS: the args are a snap name optionally followed by a channel, then a version, then the developer name (e.g. "some-snap (beta) 1.3 from 'alice' installed")
en: %s%s %s from '%s' installed
lt: %s%s %s iš "%s" įdiegta

note: TRANSLATORS: the args are a snap name optionally followed by a channel, then a version (e.g. "some-snap (beta) 1.3 installed")
en: %s%s %s installed
lt: %s%s %s įdiegta

note: TRANSLATORS: This needs to begin with < and end with >
en: <key>
lt: <raktas>

en: Abort a pending change
lt: Nutraukti laukiamą pakeitimą
