snapd - en to th translation catalogue (7 entries)

note: TRANSLATORS: %s is an error message (e.g. “cannot yadda yadda: permission denied”)
en: %s (try with sudo)
th: %s (ลองด้วย sudo)

en: %s disabled
th: %s ปิดใช้งานแล้ว

en: %s enabled
th: %s เปิดใช้งานแล้ว

en: %s removed
th: %s ลบออกแล้ว

note: TRANSLATORS: first %s is a snap name, second %s is a revision
en: %s reverted to %s
th: %s กลับคืนเป็น %s แล้ว

note: TRANSLATORS: the args are a snap name optionally followed by a channel, then a version (e.g. "some-snap (beta) 1.3 installed")
en: %s%s %s installed
th: %s%s %s ติดตั้งแล้ว

en: -r can only be used with --hook
th: -r สามารถใช้ได้กับเฉพาะ --hook เท่านั้น
