update-manager - en to fa translation catalogue (218 entries)

en: Write Configuration
fa: نوشتن پیکربندی

en: To change software repository settings, you need to authenticate.
fa: برای تغییر تنظیمات مخزن نرم‌افزاری، نیاز به تأیید هویت دارید.

en: Software & Updates
fa: نرم‌افزارها و به‌روز رسانی‌ها

en: Configure the sources for installable software and updates
fa: پیکربندی منبع‌ها برای نرم‌افزارها و به‌روز رسانی‌های قابل نصب

en: Drivers;Repositories;Repository;PPA;
fa: Drivers;Repositories;Repository;PPA;درایور;راه‌انداز;مخزن;مخازن;

en: Software &amp; Updates
fa: نرم‌افزارها و به‌روز رسانی‌ها

en: The Software &amp; Updates app is a utility for configuring which apt repositories your computer uses for updates and how frequently your computer checks for updates.
fa: برنامهٔ نرم‌افزارها و به‌روز رسانی‌ها، ابزاری برای پیکربندی مخازن apt استفاده‌شده برای به‌روز رسانی‌ها و بسامد بررسی رایانه‌تان برای آن‌هاست.

en: The utility also allows selecting additional drivers for your computer and enabling the Canonical Livepatch service.
fa: هم‌چنین این ابزار می‌گذارد برای رایانه‌تان راه‌اندازهای اضافی گزیده و خدمت وصلهٔ زندهٔ کنونیکال را به کار بیندازید.

en: Software Sources
fa: منابع نرم‌افزاری

en: Manage Canonical Livepatch
fa: مدیریت وصلهٔ زندهٔ کنونیکال

en: Livepatch;Security;Update;
fa: Livepatch;Security;Update;وصلهٔ زنده;امنیت;به‌روز رسانی;

en: The --enable-component/-e command-line switch has been deprecated. Instead of 'software-properties-gtk -e multiverse' you can use 
    'add-apt-repository multiverse'
fa: سوییچ خط فرمان ‪--enable-component/-e‬‬ دیگر کار نمی‌کند. به‌جای ‪software-properties-gtk -e multiverse‬ می‌توانید
    از ‪add-apt-repository multiverse‬ استفاده کنید.

en: Print some debug information to the command line
fa: چاپ مقداری اطّلاعات اشکال‌زدایی در خط فرمان

en: Print a lot of debug information to the command line
fa: چاپ مقدار زیادی اطّلاعات اشکال‌زدایی در خط فرمان

en: No update on repository change (useful if called from an external program)
fa: بدون به‌روز رسانی هنگام تغییر مخزن (مفید هنگام فراخوانی از یک برنامهٔ خارجی)

en: Enable the specified component of the distro's repositories
fa: به کار انداختن بخش مشخّص‌شده از مخزن‌های توزیع

en: Open specific tab number on startup
fa: گشودن شمارهٔ زبانهٔ مشخّص‌شده هنگام شروع

en: Enable PPA with the given name
fa: به کار انداختن PPA با نام داده‌شده

en: Legacy option, unused
fa: گزینهٔ قدیمی، استفاده‌نشده

en: Win ID to act as a dialogue for
fa: شناسهٔ پنجره برای رفتار به عنوان گفت‌وگویش

en: data directory for UI files
fa: شاخهٔ داده برای پرونده‌های رابط کاربری

en: Print debug
fa: چاپ مشکل‌زدایی

en: Disable repository
fa: از کار انداختن مخزن

en: Allow downloading of the source packages from the repository
fa: اجازهٔ بارگیری بسته‌های مبدأ از مخزن

en: Components to use with the repository
fa: مؤلفه‌های مورد استفاده برای مخزن

en: Add entry for this pocket
fa: افزودن ورودی برای این جیب

en: Assume yes to all queries
fa: در نظر گرفتن بله برای تمام پرس‌وجوها

en: Do not update package cache after adding
fa: به‌روز نشدن انبارهٔ بسته پس از افزودن

en: Login to Launchpad.
fa: ورود به لانچ‌پد

en: Don't actually make any changes.
fa: تغییرات واقعاً انجام نشوند.

en: List currently configured repositories
fa: فهرست مخازن پیکربندی‌شدهٔ کنونی

en: PPA to add
fa: ‫PPA برای افزودن

en: Cloud Archive to add
fa: بیگانی ابری برای افزودن

en: Archive URI to add
fa: نشانی بایگانی برای افزودن

en: Full sources.list entry line to add
fa: خط کامل ورودی sources.list برای افزودن

en: sources.list line to add (deprecated)
fa: خط ورودی sources.list برای افزودن (منسوخ)

en: DRY-RUN mode: no modifications will be made
fa: حالت اجرای خشک: هیچ تغییری ایجاد نخواهد شد

en: Press [ENTER] to continue or Ctrl-c to cancel.
fa: برای ادامه «ورود» یا برای لغو، مهار+ز را بزنید.

en: Aborted.
fa: خاتمه یافت.

en: Repository: '%s'
fa: مخزن: «%s»

en: Description:
fa: شرح :

en: More info: %s
fa: اطّلاعات بیش‌تر: %s

en: Removing repository.
fa: برداشتن مخزن.

en: Adding repository.
fa: افزودن مخزن.

en: Added %s to: %s
fa: %s به %s افزوده شد

en: Removed %s from: %s
fa: %s از %s برداشته شد

en: Existing: %s
fa: موجود: %s

en: Adding: %s
fa: افزودن: %s

en: Disabled: %s
fa: از کار افتاده: %s

en: Enabled: %s
fa: به کار افتاده: %s

en: Added: %s
fa: افزوده: %s

en: Warning, missing deb-src for: %s
fa: هشدار. deb-src ناموجود برای: %s

en: Removing component(s) '%s' from all repositories.
fa: برداشتن مؤلفه‌(های) %s از تمام مخزن‌ها.

en: Adding component(s) '%s' to all repositories.
fa: افزودن مولفه(های) %s به تمام مخزن‌ها

en: Removing pocket %s for all repositories.
fa: برداشتن جیب %s برای تمامی مخزن‌ها.

en: Adding pocket %s for all repositories.
fa: افزودن جیب %s برای تمامی مخزن‌ها.

en: Disabling %s for all repositories.
fa: از کار انداختن %s برای تمام مخزن‌ها.

en: Enabling %s for all repositories.
fa: به کار انداختن %s برای تمام مخزن‌ها.

en: Error: must run as root
fa: خطا: باید با ریشه اجرا شود

en: Error: no actions requested.
fa: خطا: هیچ کنشی درخواست تشده.

en: <i>To improve the user experience of Ubuntu please take part in the popularity contest. If you do so the list of installed software and how often it was used will be collected and sent anonymously to the Ubuntu project on a weekly basis.
    
    The results are used to improve the support for popular applications and to rank applications in the search results.</i>
fa: <i>لطفاً برای بهبود تجربهٔ کاربری اوبونتو، در مسابقهٔ محبوبیت شرکت کنید. با انجام این کار، فهرست نرم‌افزارهای نصب‌شده و بسامد استفاده‌شان جمع‌آوری شده و به صورت ناشناس در دوره‌های هفتگی به پروژهٔ اوبونتو فرستاده می‌شوند.
    
    نتایج برای بهبود پشتیبانی از برنامه‌های محبوب و رتبه‌بندی برنامه‌های در نتایج جست‌وجو استفاده می‌شود.</i>

en: <i>To improve the user experiece of Debian please take part in the popularity contest. If you do so the list of installed software and how often it was used will be collected and sent anonymously to the Debian project.
    
    The results are used to optimise the layout of the installation CDs.
fa: <i>لطفاً برای بهبود تجربهٔ کاربری دبیان، در مسابقهٔ محبوبیت شرکت کنید. با انجام این کار، فهرست نرم‌افزارهای نصب‌شده و بسامد استفاده‌شان جمع‌آوری شده و به صورت ناشناس در دوره‌های هفتگی به پروژهٔ دبیان فرستاده می‌شوند.
    
    نتایج برای بهینه‌سازی چینش سی‌دی‌های نصب استفاده می‌شود.</i>

en: Submit the list of installed software and how often it is is used to the distribution project.
fa: فرستادن فهرست نرم‌افزارهای نصب‌شده و بسامد استفاده‌شان به پروژهٔ توزیع.

en: Mirror
fa: آینه

en: Testing Mirrors
fa: در حال آزمودن آینه‌ها

en: Cancel
fa: لغو

en: No suitable download server was found
fa: هیچ کارساز بارگیری مناسبی پیدا نشد

en: Please check your Internet connection.
fa: لطفاً اتّصال اینترنتیتان را بررسی کنید.

en: Canceling...
fa: در حال لغو…

en: Daily
fa: روزانه

en: Every two days
fa: یک روز در میان

en: Weekly
fa: هفتگی

en: Every two weeks
fa: هر دو هفته

en: Every %s days
fa: هر %s روز

en: Software updates
fa: به‌روز رسانی‌های نرم‌افزاری

en: Ubuntu Software
fa: نرم‌افزارهای اوبونتو

note: add a separator and the option to choose another mirror from the list #FIXME server_store.append(["sep", None, True])
en: Other...
fa: دیگر…

en: Import key
fa: درون‌ریزی کلید

en: Error importing selected file
fa: خطای درون‌ریزی پروندهٔ گزیده

en: The selected file may not be a GPG key file or it might be corrupt.
fa: شاید پروندهٔ گزیده، یک پروندهٔ کلید GPG نبوده یا خراب شده باشد.

en: Error removing the key
fa: خطا در برداشتن کلید

en: The key you selected could not be removed. Please report this as a bug.
fa: کلیدی که گزیدید نتوانست برداشته شود. لطفاً این موضوع را به عنوان اشکال گزارش کنید.

en: Could not refresh cache
fa: نتوانست انباره را تازه سازد

en: Reload
fa: بازخوانی

en: Your local copy of the software catalog is out of date.
fa: رونوشت محلّیتان از فهرست نرم‌افزارها قدیمی است.

en: A new copy will be downloaded.
fa: رونوشت جدیدی بارگیری خواهد شد.

en: Refreshing software cache
fa: در حال تازه‌سازی انبارهٔ نرم‌افزاری

en: Cache Refresh
fa: تازه‌یازی انباره

en: CD Error
fa: خطای سی‌دی

en: Error scanning the CD
fa: خطا در پویش سی‌دی

en: Error while applying changes
fa: خطا هنگام اعمال تغییرات

en: This device is using the recommended driver.
fa: این افزاره در حال استفاده از راه‌انداز توصیه‌شده است.

en: This device is using an alternative driver.
fa: این افزاره در حال استفاده از راه‌اندازی دیگر است.

en: This device is using a manually-installed driver.
fa: این افزاره در حال استفاده از راه‌اندازی است که به صورت دستی نصب شده است.

en: This device is not working.
fa: این افزاره کار نمی‌کند.

en: Continue using a manually installed driver
fa: ادامهٔ استفاده از راه‌انداز تصب‌شده به صورت دستی

en: Using {} from {}
fa: در حال استفاده از {} از {}

en: Using {}
fa: در حال استفاده از {}

en: open source
fa: نرم‌افزار آزاد

en: proprietary
fa: نرم‌افزار انحصاری

en: {base_description} ({licence}, tested)
fa: {base_description} ({licence}، آزموده)

en: Do not use the device
fa: استفاده نکردن از افزاره

note: 1 for priority over the icon to stretch
en: Unknown
fa: ناشناخته

en: No proprietary drivers are in use.
fa: هیچ راه‌انداز انحصاری‌ای در حال استفاده نیست.

en: CD Name
fa: نام سی‌دی

en: Please enter a name for the disc
fa: لطفاً نامی برای دیسک وارد کنید

en: Insert Disk
fa: درج دیسک

en: Please insert a disk in the drive:
fa: لطفاً دیسکی در گرداننده بگذارید:

note: L10N: the example is of the format: deb http://ftp.debian.org sarge main
en: Enter the complete APT line of the repository that you want to add.
fa: خط APT کامل مخزنی که می‌خواهید بیفزایید را وارد کنید.

en: Include the type, location and components of the repository. Example: %s
fa: شامل گونه، موقعیت و بخش‌های مخزن. مثال: %s

en: Binary
fa: دودویی

en: Source code
fa: کد مبدأ

en: (Source Code)
fa: (کد مبدأ)

en: Source Code
fa: کد مبدأ

en: New mirror
fa: آینهٔ جدید

en: Completed %s of %s tests
fa: %s از %s آزمون کامل شده

note: TRANS: %s stands for the distribution name e.g. Debian or Ubuntu
en: %s Software
fa: نرم‌افزارهای %s

en: Extended Security Maintenance
fa: نگه‌داری امنیتی تمدیدشده

en: Basic Security Maintenance
fa: نگه‌داری امنیتی پایه

en: Ended %s - extend or upgrade now
fa: پایان در %s - اکنون تمدید کرده یا ارتقا دهید

en: Ends %s - extend or upgrade soon
fa: پایان در %s - به‌زودی تمدید کرده یا ارتقا دهید

en: Active until %s
fa: فعّال تا %s

en: Extend…
fa: تمدید…

en: Ended %s
fa: پایان در %s

en: Custom
fa: سفارشی

en: Active
fa: فعّال

en: Key
fa: کلید

en: _Add key from paste data
fa: _افزودن کلید از داده‌ٔ چسباندن

en: Error importing key
fa: خطای درون‌ریزی کلید

en: The selected data may not be a GPG key file or it might be corrupt.
fa: شاید داده‌های گزیده، یک پروندهٔ کلید GPG نبوده یا خراب شده باشد.

en: Could not find a suitable CD.
fa: نتوانست سی‌دی مناسبی بیابد.

en: Applying changes...
fa: در حال اعمال تغییرات…

en: Re_vert
fa: _بارگردانی

en: _Apply Changes
fa: _اعمال تغییرات

en: _Cancel
fa: _لغو

en: _Restart...
fa: _شروع دوباره…

en: Searching for available drivers...
fa: در حال جست‌وجو برای راه‌اندازهای موجود…

en: An error occurred while searching for drivers.
fa: خطایی هنگام جست‌وجو برای راه‌اندازها رخ داد.

note: No drivers found.
en: No additional drivers available.
fa: هیچ راه‌انداز اضافی‌ای موجود نیست.

en: You need to restart the computer to complete the driver changes.
fa: برای تکمیل تغییرات راه‌انداز باید رایانه‌تان را دوباره شروع کنید.

en: %(count)d proprietary driver in use. | %(count)d proprietary drivers in use.
fa[0]: در حال استفاده از %(count)d راه‌انداز انحصاری.

en: Add Software Channels
fa: افزودن کانال‌های نرم‌افزاری

en: Install software additionally or only from this source? | Install software additionally or only from these sources?
fa[0]: نصب نرم‌افزارهای اضافی یا فقط از این منبع‌ها؟

en: You can either add the following sources or replace your current sources by them. Only install software from trusted sources.
fa: می‌توانید منبع‌های زیر را افزوده یا با منبع‌های کنونیتان جایگزین کنید. نرم‌افزارها را فقط از منبع‌های مطمئن نصب کنید.

en: There are no sources to install software from
fa: منبعی برای نصب نرم‌افزارها وجود ندارد

en: The file '%s' does not contain any valid software sources.
fa: پروندهٔ %s شامل هیچ منبع نرم‌افزاری معتبری نیست.

note: L10N: the example is of the format: deb http://ftp.debian.org sarge main
en: The APT line includes the type, location and components of a repository, for example  '%s'.
fa: خط APT شامل گونه، موقعیت و بخش‌های یک مخزن است. برای مثال
     «%s».

en: Error while refreshing cache
fa: خطا هنگام تازه‌سازی انباره

en: Invalid token
fa: ژتون نامعتبر

en: Valid token
fa: ژتون معتبر

en: Code expired
fa: کد منقضی

en: Failed to detach. Please try again
fa: شکست در جدا کردن. لطفاً دوباره تلاش کنید

en: Could not enable Livepatch. Please try again.
fa: نتوانست وصلهٔ زنده را به کار بیندازد. لطفاً دوباره تلاش کنید.

en: Could not disable Livepatch. Please try again.
fa: نتوانست وصلهٔ زنده را از کار بیندازد. لطفاً دوباره تلاش کنید.

note: some known keys
en: Ubuntu Archive Automatic Signing Key <ftpmaster@ubuntu.com>
fa: کلید امضای خودکار بایگانی اوبونتو <ftpmaster@ubuntu.com>

en: Ubuntu CD Image Automatic Signing Key <cdimage@ubuntu.com>
fa: کلید امضای خودکار تصویر سی‌دی اوبونتو <cdimage@ubuntu.com>

en: Ubuntu Archive Automatic Signing Key (2012) <ftpmaster@ubuntu.com>
fa: کلید امضای خودکار بایگانی اوبونتو (۲۰۱۲) <ftpmaster@ubuntu.com>

en: Ubuntu CD Image Automatic Signing Key (2012) <cdimage@ubuntu.com>
fa: کلید امضای خودکار تصویر سی‌دی اوبونتو (۲۰۱۲) <cdimage@ubuntu.com>

en: Ubuntu Extras Archive Automatic Signing Key <ftpmaster@ubuntu.com>
fa: کلید امضای خودکار بایگانی افزوده‌های اوبونتو <ftpmaster@ubuntu.com>

en: Source
fa: منبع

en: Edit Source
fa: ویرایش منبع

en: <b>Type:</b>
fa: <b>گونه:</b>

en: <b>URI:</b>
fa: <b>نشانی:</b>

en: <b>Distribution:</b>
fa: <b>توزیع:</b>

en: <b>Components:</b>
fa: <b>بخش‌ها:</b>

en: <b>Comment:</b>
fa: <b>توضیح:</b>

en: _Replace
fa: _جایگزینی

en: Scanning CD-ROM
fa: در حال پویش سی‌دی

en: All updates
fa: تمامی به‌روز رسانی‌ها

en: Security and recommended updates
fa: به‌روز رسانی‌های امنیتی و توصیه‌شده

en: Security updates only
fa: فقط به‌روز رسانی‌های امنیتی

en: Display immediately
fa: نمایش فوری

en: Display weekly
fa: نمایش هفتگی

en: Display every two weeks
fa: نمایش هر دو هفته یک‌بار

en: For any new version
fa: برای نگارش‌های پایدار

en: For long-term support versions
fa: برای نگارش‌های با پشتیبانی طولانی

en: Never
fa: هرگز

en: Download automatically
fa: بارگیری خودکار

en: Download and install automatically
fa: بارگیری و نصب خودکار

en: To install from a CD-ROM or DVD, insert the medium into the drive.
fa: برای نصب از یک سی‌دی یا دی‌وی‌دی، رسانه را داخل گرداننده بگذارید.

en: Download from:
fa: بارگیری از:

en: <b>Downloadable from the Internet</b>
fa: <b>قابل بارگیری از اینترنت</b>

en: <b>Installable from CD-ROM/DVD</b>
fa: <b>قابل نصب از گردانندهٔ نوری</b>

en: Add...
fa: افزودن…

en: Edit...
fa: ویرایش…

en: Add Volume...
fa: افزودن حجم…

en: Other Software
fa: دیگر نرم‌افزارها

en: Snap package updates are checked routinely and installed automatically.
fa: به‌روز رسانی‌های بسته‌های اسنپ مرتّباً بررسی شده و به صورت خودکار نصب می‌شوند.

en: For other packages, this system has:
fa: برای دیگر بسته‌ها، این سامانه شامل:

en: Subscribed to:
fa: مشترک:

en: Automatically check for updates:
fa: بررسی خودکار به‌روز رسانی‌ها:

en: When there are security updates:
fa: هنگام وجود به‌روز رسانی‌های امنیتی:

en: When there are other updates:
fa: هنگام وجود دیگر به‌روز رسانی‌ها:

en: Notify me of a new Ubuntu version:
fa: آگاهی دادن برای نگارشی جدید از اوبونتو:

en: Updates
fa: به‌روز رسانی‌ها

en: <b>Trusted software providers</b>
fa: <b>فراهم‌کنندگان نرم‌افزاری مطمئن</b>

en: Keys are used to authenticate the correct source of software and so protect your computer from malicious software
fa: کلیدها برای تأیید هویت منبع ادرست نرم‌افزارها استفاده شده و از رایانه‌تان در برابر نرم‌افزارهای مخرّب محافظت می‌کند

en: _Import Key File...
fa: _درون‌ریزی پروندهٔ کلید…

en: Import the public key from a trusted software provider
fa: کلید عمومی را از یک فراهم‌کنندهٔ نرم‌افزاری مطمئن درون‌ریزی کنید

en: Restore _Defaults
fa: بازیابی _پیش‌گزیده‌ها

en: Restore the default keys of your distribution
fa: بازگردانی کلیدهای پیش‌گزیده برای توزیعتان

en: Authentication
fa: تأیید هویت

en: <small>A proprietary driver has private code that Ubuntu developers can't review or improve. Security and other updates are dependent on the driver vendor.</small>
fa: <small>یک راه‌انداز انحصاری، کدهای مخفی‌ای دارد که توسعه‌دهندگان اوبونتو نمی‌توانند مشاهده یا بازبینیش کنند. به‌روز رسانی‌های امنیتی و… وابسته به سازندهٔ راه‌انداز است.</small>

en: Additional Drivers
fa: راه‌اندازهای اضافی

en: Use proposed updates if you’re willing to report bugs on any problems that occur.
fa: اگر مشتاقید اشکالاتی که ممکن است رخ دهد را گزارش کنید، از به‌روز رسانی‌های پیشنهادی استفاده کنید.

en: Developer Options
fa: گزینه‌های توسعه‌دهنده

en: Show Livepatch status in the top bar
fa: نمایش وضعیت وصلهٔ زنده در نوار بالایی

en: <b><big>The information about available software is out-of-date</big></b>
    
    To install software and updates from newly added or changed sources, you have to reload the information about available software.
    
    You need a working internet connection to continue.
fa: <b><big>اطّلاعات دربارهٔ نرم‌افزارهای موجود قدیمی شده است</big></b>
    
    برای نصب نرم‌افزارها و به‌روز رسانی‌ها از منبع‌های به‌تازگی افزوده یا تغییریافته، باید اطَلاعات دربارهٔ نرم‌افزارهای موجود را بازخوانی کنید.
    
    برای ادامه نیاز به یک اتّصال اینترنتی دارید.

en: _Reload
fa: _‌بازخوانی

en: Choose a Download Server
fa: گزینش یک کارساز بارگیری

en: Protocol:
fa: قرارداد:

en: _Select Best Server
fa: _گزینش بهترین کارساز

en: Performs a connection test to find the best mirror for your location
fa: یک آزمون اتّصال برای یافتن بهترین آینه برای موقعیتتان انجام می‌دهد

en: Choose _Server
fa: گزینش _کارساز

en: <b><big>Testing download servers</big></b>
    
    A series of tests will be performed to find the best mirror for your location.
fa: <b><big>در حال آزمودن کارسازهای بارگیری</big></b>
    
    یک مجموعه آزمون برای یافتن بهترین آینه برای موقعیتتان انجام می‌شود.

en: <big><b>Enter the complete APT line of the repository that you want to add as source</b></big>
fa: <big><b>خط APT کامل مخزنی که می‌خواهید به عنوان منبع بیفزایید را وارد کنید.</b></big>

en: APT line:
fa: خط APT:

en: _Add Source
fa: _افزودن منبع
