update-manager - en to fi translation catalogue (45 entries)

en: Configure the sources for installable software and updates
fi: Muokkaa asennettavien ohjelmien ja päivitysten lähteitä

en: Software Sources
fi: Ohjelmalähteet

en: You need to be root to run this program
fi: Sinun täytyy olla pääkäyttäjä ajaaksesi tämän ohjelman

note: update_days = apt_pkg.Config.FindI(softwareproperties.CONF_MAP["autoupdate"])
en: Daily
fi: Päivittäin

en: Every two days
fi: Joka toinen päivä

en: Weekly
fi: Viikoittain

en: Every two weeks
fi: Joka toinen viikko

en: Every %s days
fi: %s päivän välein

note: TRANS: %s stands for the distribution name e.g. Debian or Ubuntu
en: %s updates
fi: %s-päivitykset

en: Import key
fi: Tuo avain

en: Error importing selected file
fi: Virhe tuotaessa valittua avainta

en: The selected file may not be a GPG key file or it might be corrupt.
fi: Valittu tiedosto ei ole kelvollinen GPG-avaintiedosto, tai se on vahingoittunut.

en: Error removing the key
fi: Virhe poistettaessa avainta

en: The key you selected could not be removed. Please report this as a bug.
fi: Valitsemaasi avainta ei voitu poistaa. Ole hyvä ja luo tästä virheilmoitus.

en: <b><big>The information about available software is out-of-date</big></b>
    
    To install software and updates from newly added or changed sources, you have to reload the information about available software.
    
    You need a working internet connection to continue.
fi: <b><big>Tiedot saatavilla olevista ohjelmista ovat vanhentuneita</big></b>
    
    Tiedot saatavilla olevista ohjelmista täytyy ladata uudelleen ohjelmien tai päivitysten asentamiseksi uusista tai muuttuneista ohjelmalähteistä.
    
    Tarvitset toiminnassa olevan Internet-yhteyden jatkaaksesi.

en: <big><b>Error scanning the CD</b></big>
    
    %s
fi: <big><b>Virhe luettaessa CD-levyä</b></big>
    
    %s

en: Please enter a name for the disc
fi: Syötä nimi levylle

en: Binary
fi: Binääri

en: Source code
fi: Lähdekoodi

en: (Source Code)
fi: (lähdekoodi)

en: Source Code
fi: Lähdekoodi

en: Active
fi: Aktiivinen

note: some known keys
en: Ubuntu Archive Automatic Signing Key <ftpmaster@ubuntu.com>
fi: Ubuntu-arkiston automaattinen allekirjoitusavain <ftpmaster@ubuntu.com>

en: Ubuntu CD Image Automatic Signing Key <cdimage@ubuntu.com>
fi: Ubuntun CD-vedosten automaattinen allekirjoitusavain <cdimage@ubuntu.com>

en: Choose a key-file
fi: Valitse avaintiedosto

en: Add Software Channels
fi: Lisää ohjelmistokanavia

en: <b>Automatic updates</b>
fi: <b>Automaattiset päivitykset</b>

en: Authentication
fi: Varmennus

en: Download from:
fi: Hae lähteestä:

en: Import the public key from a trusted software provider
fi: Asenna julkinen avain luotetulta ohjelmistotoimittajalta

en: Restore _Defaults
fi: Palauta _oletukset

en: Restore the default keys of your distribution
fi: Palauta jakelusi oletusavaimet

en: Statistics
fi: Tilastot

en: Submit statistical information
fi: Lähetä tilastotietoja

en: <b>Comment:</b>
fi: <b>Kommentti:</b>

en: <b>Components:</b>
fi: <b>Komponentit:</b>

en: <b>Distribution:</b>
fi: <b>Jakelu:</b>

en: <b>Type:</b>
fi: <b>Tyyppi:</b>

en: APT line:
fi: APT-rivi:

en: Binary
    Source
fi: Binääri
    Lähdekoodi

en: Edit Source
fi: Muokkaa lähdettä

en: Scanning CD-ROM
fi: Tutkitaan CD-levyä

en: _Add Source
fi: L_isää lähde

en: _Reload
fi: _Lataa uudestaan

en: _Replace
fi: _Korvaa
