update-manager - en to ro translation catalogue (36 entries)

en: Configure the sources for installable software and updates
ro: Configurează sursele pentru software instalabil şi actualizări

en: Software Sources
ro: Surse software

note: update_days = apt_pkg.Config.FindI(softwareproperties.CONF_MAP["autoupdate"])
en: Daily
ro: Zilnic

en: Every two days
ro: La fiecare două zile

en: Weekly
ro: Săptămânal

en: Every two weeks
ro: La fiecare 2 săptămâni

en: Every %s days
ro: La fiecare %s zile

note: TRANS: %s stands for the distribution name e.g. Debian or Ubuntu
en: %s updates
ro: %s actualizări

en: Error importing selected file
ro: Eroare la importarea fişierului selectat

en: The selected file may not be a GPG key file or it might be corrupt.
ro: Fişierul selectat nu pare a fi o cheie GPG sau poate fi corupt.

en: Error removing the key
ro: Eroare la ştergerea cheii.

en: The key you selected could not be removed. Please report this as a bug.
ro: Cheia selectată nu poate fi ştearsă. Raportaţi această eroare.

en: Please enter a name for the disc
ro: Introduceţi un nume pentru disc

en: Source code
ro: Cod sursă

en: (Source Code)
ro: (Cod sursă)

en: Source Code
ro: Cod sursă

en: Active
ro: Activ

en: <b>Automatic updates</b>
ro: <b>Actualizări automate</b>

en: Authentication
ro: Autentificare

en: Download from:
ro: Descarcă din:

en: Import the public key from a trusted software provider
ro: Importă cheia publică de la un furnizor software de încredere

en: Restore _Defaults
ro: Restaurează _Setări

en: Restore the default keys of your distribution
ro: Restaurează cheile iniţiale pentru distribuţia mea

en: Statistics
ro: Statistici

en: Submit statistical information
ro: Trimite informaţii statistice

en: <b>Comment:</b>
ro: <b>Comentariu:</b>

en: <b>Components:</b>
ro: <b>Componente:</b>

en: <b>Distribution:</b>
ro: <b>Distribuţie:</b>

en: <b>Type:</b>
ro: <b>Tip:</b>

en: APT line:
ro: Linie APT:

en: Binary
    Source
ro: Binar
    Sursă

en: Edit Source
ro: Editează sursa

en: Scanning CD-ROM
ro: Scanez CD-ROM

en: _Add Source
ro: _Adaugă sursă

en: _Reload
ro: _Reîncarcă

en: _Replace
ro: _Înlocuieşte
