solaar 0.9.3 - en to ca translation catalogue (288 entries)

en: Unifying Receiver
ca: Receptor Unifying

en: Nano Receiver
ca: Receptor Nano

en: Lightspeed Receiver
ca: Receptor Lightspeed

en: EX100 Receiver 27 Mhz
ca: Receptor EX100 27 Mhz

en: empty
ca: buida

en: critical
ca: crítica

en: low
ca: baixa

en: average
ca: mitja

en: good
ca: bona

en: full
ca: plena

en: discharging
ca: descarregant

en: recharging
ca: recarregant

en: charging
ca: carregant

en: not charging
ca: no carregant

en: almost full
ca: quasi plena

en: charged
ca: carregant

en: slow recharge
ca: recàrrega lenta

en: invalid battery
ca: bateria no vàlida

en: thermal error
ca: error tèrmic

en: standard
ca: estàndard

en: fast
ca: ràpid

en: slow
ca: lent

en: device timeout
ca: temps exhaurit pel dispositiu

en: device not supported
ca: dispositiu no suportat

en: too many devices
ca: masses dispositius

en: sequence timeout
ca: temps de seqüència exhaurit

en: Bootloader
ca: Gestor d'arrencada

en: Other
ca: Altres

en: Left Button
ca: Botó Esquerra

en: Right Button
ca: Botó Dret

en: Middle Button
ca: Botó Central

en: Back Button
ca: Botó Endarrere

en: Forward Button
ca: Botó Endavant

en: Mouse Gesture Button
ca: Botó Gestos Ratolí

en: Smart Shift
ca: Canvi intel·ligent

en: DPI Switch
ca: Selector DPI

en: Left Tilt
ca: Inclinació a l'Esquerra

en: Right Tilt
ca: Inclinació a la Dreta

en: Left Click
ca: Clic Esquerra

en: Right Click
ca: Clic Dreta

en: Mouse Middle Button
ca: Clic Central Ratolí

en: Mouse Back Button
ca: Clic Endarrere Ratolí

en: Mouse Forward Button
ca: Clik Endavant Ratolí

en: Gesture Button Navigation
ca: Navegació amb el Botó de Gestos

en: Mouse Scroll Left Button
ca: Botó Scroll a l'esquerra

en: Mouse Scroll Right Button
ca: Botó Scroll a la dreta

en: pressed
ca: pressionat

en: released
ca: alliberat

en: pairing lock is closed
ca: el bloqueig de vinculació està tancat

en: pairing lock is open
ca: el bloqueig de vinculació està obert

en: connected
ca: connectat

en: disconnected
ca: desconnectat

en: unpaired
ca: desvinculat

en: powered on
ca: alimentat

en: register
ca: registrar

en: feature
ca: característica

en: Swap Fx function
ca: Intercanviar funció Fx

en: When set, the F1..F12 keys will activate their special function,
    and you must hold the FN key to activate their standard function.
ca: Al activar-se, les tecles F1..F12 activaran les seves funcions especials,
    i s'ha de mantenir pressionada la tecla FN per activar la seva funció estàndard.

en: When unset, the F1..F12 keys will activate their standard function,
    and you must hold the FN key to activate their special function.
ca: Al desactivar-se, les tecles F1..F12 activaran les seves funcions estàndard,
    i s'ha de mantenir pressionada la tecla FN per activar la seva funció especial.

en: Hand Detection
ca: Detecció de mans

en: Turn on illumination when the hands hover over the keyboard.
ca: Encendra la i·il·luminació quan les mans passin pel damunt el teclat.

en: Scroll Wheel Smooth Scrolling
ca: Suavitat Scroll Rodeta

en: High-sensitivity mode for vertical scroll with the wheel.
ca: Mode d'alta sensibilitat per l'scroll vertical amb la rodeta.

en: Side Scrolling
ca: Scroll Lateral

en: When disabled, pushing the wheel sideways sends custom button events
    instead of the standard side-scrolling events.
ca: Al desactivar-se, pressionar la rodeta lateralment envia esdeveniments de botons personalitzats
    en lloc dels esdeveniments estàndard d'scroll lateral.

en: Mouse movement sensitivity
ca: Sensibilitat del moviment del ratolí

en: Backlight
ca: Retroiluminació

en: Turn illumination on or off on keyboard.
ca: Encendre o apagar la il·luminació del teclat.

en: Scroll Wheel High Resolution
ca: Rodeta d'Alta Resolució

en: Scroll Wheel Diversion
ca: Desviar Rodeta

en: Scroll Wheel Direction
ca: Direcció Desplaçament Rodeta

en: Invert direction for vertical scroll with wheel.
ca: Invertir direcció del desplaçament vertical amb la rodeta.

en: Scroll Wheel Resolution
ca: Resolució Rodeta Desplaçament

en: Sensitivity (Pointer Speed)
ca: Sensibilitat (Velocitat del punter)

en: Speed multiplier for mouse (256 is normal multiplier).
ca: Multiplicador de velocitat pel ratolí (256 és un multiplicador normal)

en: Thumb Wheel Diversion
ca: Desviament de la Rodeta del Polze

en: Thumb Wheel Direction
ca: Direcció de la Rodeta del Polze

en: Invert thumb wheel scroll direction.
ca: Invertir la direcció de desplaçament de la rodeta del polze.

en: Polling Rate (ms)
ca: Taxa de Sondeig (ms)

en: Frequency of device polling, in milliseconds
ca: Freqüència de sondeig del dispositiu, en milisegons

en: Divert crown events
ca: Desviar esdeveniments de la corona

en: Make crown send CROWN HID++ notifications (which trigger Solaar rules but are otherwise ignored).
ca: Fer que la corona enviï notificacions de CROWN HID ++ (que activen les regles de Solaar, del contrari s'ignoren).

en: Divert G Keys
ca: Desviar Tecles G

en: Make G keys send GKEY HID++ notifications (which trigger Solaar rules but are otherwise ignored).
ca: Fer que les tecles G enviïn notificacions GKEY HID ++ (que activen les regles de Solaar, del contrari, s'ignoren).

en: Key/Button Actions
ca: Accions de Tecla/Botó

en: Change the action for the key or button.
ca: Canviar l'acció per la tecla o botó.

en: Changing important actions (such as for the left mouse button) can result in an unusable system.
ca: Canviar accions importants (per exemple el botó esquerra del ratolí) pot deixar el sistema inservible.

en: Key/Button Diversion
ca: Desviament de Tecla/Botó

en: Diverted
ca: Desviat

en: Mouse Gestures
ca: Gestos de Ratolí

en: Regular
ca: Normal

en: Sensitivity (DPI)
ca: Sensibilitat (DPI)

en: Disable keys
ca: Desactivar tecles

en: Disable specific keyboard keys.
ca: Desactivar tecles específiques del teclat.

en: Disables the %s key.
ca: Desactiva la tecla %s.

en: Set OS
ca: Especificar S.O.

en: Change keys to match OS.
ca: Canviar tecles per coincidir amb el S.O.

en: Change Host
ca: Canviar Host

en: Switch connection to a different host
ca: Canviar connexió a un host diferent

en: Performs a left click.
ca: Realitza un clic esquerra.

en: Single tap
ca: Un toc

en: Performs a right click.
ca: Realitza un clic dret.

en: Single tap with two fingers
ca: Un toc amb dos dits

en: Single tap with three fingers
ca: Un toc amb tres dits

en: Double tap
ca: Doble toc

en: Performs a double click.
ca: Realitza un clic doble.

en: Double tap with two fingers
ca: Doble toc amb dos dits

en: Double tap with three fingers
ca: Doble toc amb tres dits

en: Drags items by dragging the finger after double tapping.
ca: Arrossega elements arrossegant el dit després de tocar dues vegades.

en: Tap and drag
ca: Tocar i arrossegar

en: Drags items by dragging the fingers after double tapping.
ca: Arrossega elements arrossegant els dits després de tocar dues vegades.

en: Tap and drag with two fingers
ca: Tocar i arrossegar amb dos dits

en: Tap and drag with three fingers
ca: Tocar i arrossegar amb tres dits

en: Disables tap and edge gestures (equivalent to pressing Fn+LeftClick).
ca: Desactiva els gestos de toc i marge (equivalent a pressionar FN+LeftClick).

en: Suppress tap and edge gestures
ca: Elimina els gestos de toc i marge

en: Scroll with one finger
ca: Desplaça amb un dit

en: Scrolls.
ca: Desplaçament.

en: Scroll with two fingers
ca: Desplaça amb dos dits

en: Scroll horizontally with two fingers
ca: Desplaça horitzontalment amb dos dits

en: Scrolls horizontally.
ca: Desplaça horitzontalment.

en: Scroll vertically with two fingers
ca: Desplaçar verticalment amb dos dits

en: Scrolls vertically.
ca: Desplaça verticalment.

en: Inverts the scrolling direction.
ca: Invertir la direcció de desplaçament.

en: Natural scrolling
ca: Desplaçament natural

en: Enables the thumbwheel.
ca: Activa la rodeta del polze.

en: Thumbwheel
ca: Rodeta del polze

en: Swipe from the top edge
ca: Lliscar des del marge superior

en: Swipe from the left edge
ca: Lliscar des del marge esquerra

en: Swipe from the right edge
ca: Lliscar des del marge dret

en: Swipe from the bottom edge
ca: Lliscar des del marge inferior

en: Swipe two fingers from the left edge
ca: Lliscar dos dits des del marge esquerra

en: Swipe two fingers from the right edge
ca: Lliscar dos dits des del marge dret

en: Swipe two fingers from the bottom edge
ca: Lliscar dos dits des del marge inferior

en: Swipe two fingers from the top edge
ca: Lliscar dos dits des del marge superior

en: Pinch to zoom out; spread to zoom in.
ca: Pessigar per allunyar; Expandir per acostar.

en: Zoom with two fingers.
ca: Zoom amb dos dits.

en: Pinch to zoom out.
ca: Pessigar per allunyar.

en: Spread to zoom in.
ca: Expandir per acostar.

en: Zoom with three fingers.
ca: Zoom amb tres dits.

en: Zoom with two fingers
ca: Zoom amb dos dits

en: Pixel zone
ca: Zona de píxels

en: Ratio zone
ca: Zona de relació

en: Scale factor
ca: Factor d'escalat

en: Sets the cursor speed.
ca: Estableix la velocitat del cursor.

en: Left
ca: Esquerra

en: Left-most coordinate.
ca: Coordenada més a la esquerra.

en: Width
ca: Amplada

en: Width.
ca: Amplada.

en: Height
ca: Alçada

en: Height.
ca: Alçada.

en: Cursor speed.
ca: Velocitat del cursor.

en: Scale
ca: Escala

en: Gestures
ca: Gestos

en: Tweak the mouse/touchpad behaviour.
ca: Modificar el comportament del ratolí/panell tàctil.

en: Gesture params
ca: Paràmetres de gestos

en: Change numerical parameters of a mouse/touchpad.
ca: Canviar paràmetres numèrics de un ratolí/panell tàctil.

en: No paired devices.
ca: Cap dispositiu connectat.

en: %(count)s paired device. | %(count)s paired devices.
ca[0]: %(count)s dispositiu vinculat.
ca[1]: %(count)s dispositius vinculats.

en: Battery: %(level)s
ca: Bateria: %(level)s

en: Battery: %(percent)d%%
ca: Bateria: %(percent)d%%

en: Lighting: %(level)s lux
ca: Il·luminació: %(level)s lux

en: Battery: %(level)s (%(status)s)
ca: Bateria: %(level)s (%(status)s)

en: Battery: %(percent)d%% (%(status)s)
ca: Bateria: %(percent)d%% (%(status)s)

en: Permissions error
ca: Error de permisos

en: Cannot connect to device error
ca: Error al connectar al dispositiu

en: Found a Logitech receiver or device at %s, but encountered an error connecting to it.
ca: S'ha trobat un receptor o dispositiu Logitech a %s, però s'ha produït un error al connectar-se.

en: Unpairing failed
ca: Ha fallat la desvinculació

en: Failed to unpair %{device} from %{receiver}.
ca: Error al desvincular %{device} de %{receiver}.

en: The receiver returned an error, with no further details.
ca: El receptor ha tornat un error, sense detalls addicionals.

en: Manages Logitech receivers,
    keyboards, mice, and tablets.
ca: Gestiona receptors Logitech,
    teclats, ratolins i tauletes.

en: Additional Programming
ca: Programació addicional

en: GUI design
ca: Disseny de la interfície gràfica

en: Testing
ca: Provant

en: Logitech documentation
ca: Documentació de Logitech

en: Unpair
ca: Desvincular

en: Cancel
ca: Cancel·lar

en: %d value | %d values
ca[0]: %d valor
ca[1]: %d valors

en: Changes allowed
ca: Canvis permesos

en: No changes allowed
ca: Canvis no permesos

en: Ignore this setting
ca: Ignorar aquesta opció

en: Working
ca: Funcionant

en: Read/write operation failed.
ca: Ha fallat l'operació de lectura/escriptura.

en: Built-in rules
ca: Regles integrades

en: User-defined rules
ca: Regles definides per l'usuari

en: Rule
ca: Regla

en: Sub-rule
ca: Sub-regla

en: [empty]
ca: [buit]

en: Solaar Rule Editor
ca: Editor de Regles Solaar

en: Make changes permanent?
ca: ¿Fer els canvis permanents?

en: Yes
ca: Sí

en: If you choose No, changes will be lost when Solaar is closed.
ca: Si escull No, els canvis es perdran quan es tanqui Solaar.

en: Save changes
ca: Guardar canvis

en: Discard changes
ca: Descartar canvis

en: Insert here
ca: Inserir aquí

en: Insert above
ca: Inserir a dalt

en: Insert below
ca: Inserir a baix

en: Insert new rule here
ca: Inserir nova regla aquí

en: Insert new rule above
ca: Inserir nova regla a dalt

en: Insert new rule below
ca: Inserir nova regla a baix

en: Paste here
ca: Enganxar aquí

en: Paste above
ca: Enganxar a dalt

en: Paste below
ca: Enganxar a baix

en: Paste rule here
ca: Enganxar regla aquí

en: Paste rule above
ca: Enganxar regla a dalt

en: Paste rule below
ca: Enganxar regla a baix

en: Paste rule
ca: Enganxar regla

en: Flatten
ca: Aplanar

en: Insert
ca: Insertar

en: Or
ca: O

en: And
ca: I

en: Condition
ca: Condició

en: Feature
ca: Característica

en: Report
ca: Informar

en: Process
ca: Procés

en: Modifiers
ca: Modificadors

en: Key
ca: Tecla

en: Active
ca: Actiu

en: Mouse Gesture
ca: Gest de Ratolí

en: Action
ca: Acció

en: Key press
ca: Pulsació de tecla

en: Mouse scroll
ca: Desplaçament rodeta del ratolí

en: Mouse click
ca: Clic del ratolí

en: Execute
ca: Executar

en: Insert new rule
ca: Afegir nova regla

en: Delete
ca: Esborrar

en: Negate
ca: Negar

en: Wrap with
ca: Embolicar amb

en: Cut
ca: Tallar

en: Paste
ca: Enganxar

en: Copy
ca: Copiar

en: This editor does not support the selected rule component yet.
ca: Aquest editor encara no és compatible amb el component de regla seleccionat.

en: Not
ca: No

en: MouseProcess
ca: ProcésRatolí

en: Key down
ca: Tecla avall

en: Key up
ca: Tecla amunt

en: Add key
ca: Afegir tecla

en: Button
ca: Botó

en: Add argument
ca: Afegir argument

en: Value
ca: Valor

en: offline
ca: desconectat

en: %(receiver_name)s: pair new device
ca: %(receiver_name)s: vincular nou dispositiu

en: Pairing failed
ca: Ha falla la vinculació

en: Make sure your device is within range, and has a decent battery charge.
ca: Asseguri's que el seu dispositiu estigui dins l'abast del receptor i que la bateria tingui suficient càrrega.

en: A new device was detected, but it is not compatible with this receiver.
ca: S'ha detectat un nou dispositiu, però no és compatible amb aquest receptor.

en: More paired devices than receiver can support.
ca: Més dispositius emparellats de els que admet el receptor.

en: No further details are available about the error.
ca: No hi ha més detalls disponibles sobre aquest error.

en: Found a new device:
ca: S'ha trobat un nou dispositiu:

en: The wireless link is not encrypted
ca: La connexió sense fils no és xifrada

en: Turn on the device you want to pair.
ca: Engegui el dispositiu que vol vincular.

en: If the device is already turned on, turn it off and on again.
ca: Si el dispositiu ja està encès, apagui'l i torni'l a encendre.

en: 
    
    This receiver has %d pairing remaining. | 
    
    This receiver has %d pairings remaining.
ca[0]: 
    
    Aquest receptor té %d aparellament restant.
ca[1]: 
    
    Aquest receptor té %d aparellaments restants.

en: 
    Cancelling at this point will not use up a pairing.
ca: 
    Si cancel·la en aquest punt no es farà servir un aparellament.

en: About %s
ca: Sobre %s

en: Quit %s
ca: Sortir %s

en: no receiver
ca: sense receptor

en: no status
ca: sense estat

en: Scanning
ca: Explorant

en: Battery
ca: Bateria

en: Wireless Link
ca: Enllaç sense fils

en: Lighting
ca: Il·luminació

en: Show Technical Details
ca: Mostrar detalls tècnics

en: Pair new device
ca: Vincular nou dispositiu

en: Select a device
ca: Seleccionar un dispositiu

en: Rule Editor
ca: Editor de Regles

en: Path
ca: Ruta

en: USB ID
ca: ID USB

en: Index
ca: Índex

en: Wireless PID
ca: PID sense fils

en: Product ID
ca: ID del producte

en: Unknown
ca: Desconegut

en: Polling rate
ca: Taxa de sondeig

en: Unit ID
ca: ID Unitat

en: none
ca: cap

en: Notifications
ca: Notificacions

en: No device paired.
ca: No hi ha dispositius vinculats.

en: Up to %(max_count)s device can be paired to this receiver. | Up to %(max_count)s devices can be paired to this receiver.
ca[0]: Es pot vincular fins a %(max_count)s dispositiu a aquest receptor.
ca[1]: Es pot vincular fins a %(max_count)s dispositius a aquest receptor.

en: Only one device can be paired to this receiver.
ca: Només es pot vincular un dispositiu a aquest receptor.

en: This receiver has %d pairing remaining. | This receiver has %d pairings remaining.
ca[0]: Aquest receptor té %d aparellament restant.
ca[1]: Aquest receptor té %d aparellaments restants.

en: Battery Voltage
ca: Voltatge de la bateria

en: Voltage reported by battery
ca: Voltatge informat per la bateria

en: Battery Level
ca: Nivell de Bateria

en: Approximate level reported by battery
ca: Nivell aproximat informat per la bateria

en: next reported
ca: següent informe

en:  and next level to be reported.
ca:  i següent nivell que serà informat.

en: last known
ca: últim conegut

en: encrypted
ca: xifrat

en: The wireless link between this device and its receiver is encrypted.
ca: La connexió sense fils entre el dispositiu i el seu receptor està xifrada.

en: not encrypted
ca: no xifrat
