solaar 0.9.2 - en to el translation catalogue (396 entries)

en: Bolt Receiver
el: Δέκτης Bolt

en: Unifying Receiver
el: Δέκτης Unifying

en: Nano Receiver
el: Δέκτης Nano

en: Lightspeed Receiver
el: Δέκτης Lightspeed

en: EX100 Receiver 27 Mhz
el: Δέκτης EX100 27 Mhz

en: empty
el: άδεια

en: critical
el: κρίσιμη

en: low
el: χαμηλή

en: average
el: μέση τιμή

en: good
el: καλή

en: full
el: γεμάτη

en: discharging
el: εκφορτίζεται

en: recharging
el: επαναφορτίζεται

en: charging
el: φορτίζεται

en: not charging
el: χωρίς φόρτιση

en: almost full
el: σχεδόν γεμάτη

en: charged
el: φορτισμένο

en: slow recharge
el: αργή επαναφόρτιση

en: invalid battery
el: μη έγκυρη μπαταρία

en: thermal error
el: θερμικό σφάλμα

en: error
el: σφάλμα

en: standard
el: πρότυπο

en: fast
el: γρήγορο

en: slow
el: αργό

en: device timeout
el: ορίου χρόνου συσκευής

en: device not supported
el: η συσκευή δεν υποστηρίζεται

en: too many devices
el: πάρα πολλές συσκευές

en: sequence timeout
el: ορίου χρόνου ακολουθίας

en: Hardware
el: Υλισμικό

en: Other
el: Άλλο

en: Left Button
el: Αριστερό κουμπί

en: Right Button
el: Δεξί κουμπί

en: Middle Button
el: Κεντρικό κουμπί

en: Back Button
el: Πίσω κουμπί

en: Forward Button
el: Εμπρός Κουμπί

en: Mouse Gesture Button
el: Κουμπί χειρονομιών ποντικιού

en: Smart Shift
el: Έξυπνος Διακόπτης

en: DPI Switch
el: Διακόπτης DPI

en: Left Tilt
el: Αριστερή κλίση

en: Right Tilt
el: Δεξιά κλίση

en: Left Click
el: Αριστερό κλικ

en: Right Click
el: Δεξί κλικ

en: Mouse Middle Button
el: Μεσαίο κουμπί ποντικιού

en: Mouse Back Button
el: Πίσω κουμπί ποντικιού

en: Mouse Forward Button
el: Εμπρός κουμπί ποντικιού

en: Gesture Button Navigation
el: Πλοήγηση με κουμπιά χειρονομιών

en: Mouse Scroll Left Button
el: Κύλιση ποντικιού Αριστερό κουμπί

en: Mouse Scroll Right Button
el: Κύλιση ποντικιού Δεξί κουμπί

en: pressed
el: πατημένο

en: released
el: αφημένο

en: pairing lock is closed
el: η δικλείδα σύζευξης είναι κλειστή

en: pairing lock is open
el: η δικλείδα σύζευξης είναι ανοιχτή

en: discovery lock is closed
el: η δικλείδα ανακάλυψης είναι κλειστή

en: discovery lock is open
el: η δικλείδα ανακάλυψης είναι ανοιχτή

en: connected
el: συνδεμένη

en: disconnected
el: αποσυνδεδεμένη

en: unpaired
el: διαχωρισμένη

en: powered on
el: ανοιχτή

en: register
el: καταχώρηση

en: feature
el: χαρακτηριστικό

en: Swap Fx function
el: Αντιστροφή λειτουργιών Fx

en: When set, the F1..F12 keys will activate their special function,
    and you must hold the FN key to activate their standard function.
el: Όταν είναι ορισμένο, τα πλήκτρα F1..F12 θα ενεργοποιήσουν τις ειδικές τους λειτουργίες,
    και πρέπει να κρατήσετε το πλήκτρο FN για να ενεργοποιήσετε την τυπική λειτουργία τους.

en: When unset, the F1..F12 keys will activate their standard function,
    and you must hold the FN key to activate their special function.
el: Όταν δεν είναι ορισμένο, τα πλήκτρα F1..F12 θα ενεργοποιήσουν την τυπική λειτουργία τους,
    και πρέπει να κρατήσετε το πλήκτρο FN για να ενεργοποιήσετε την ειδική λειτουργία τους.

en: Hand Detection
el: Ανίχνευση χεριού

en: Turn on illumination when the hands hover over the keyboard.
el: Άνοιγμα φωτισμού όταν τα χέρια βρεθούν πάνω από το πληκτρολόγιο.

en: Scroll Wheel Smooth Scrolling
el: Ομαλή κύλιση του τροχού κύλισης

en: High-sensitivity mode for vertical scroll with the wheel.
el: Κατάσταση υψηλής ευαισθησίας για κατακόρυφη ολίσθηση με τον τροχό.

en: Side Scrolling
el: Πλάγια κύλιση

en: When disabled, pushing the wheel sideways sends custom button events
    instead of the standard side-scrolling events.
el: Όταν είναι απενεργοποιημένο, πιέζοντας τον τροχό στο πλάι στέλνει προσαρμοσμένα γεγονότα κουμπιού
    αντί των τυπικών γεγονότων πλάγιας ολίσθησης.

en: Sensitivity (DPI - older mice)
el: Ευαισθησία (DPI - παλαιά ποντίκια)

en: Mouse movement sensitivity
el: Ευαισθησία κίνησης ποντικιού

en: Backlight
el: Οπίσθιος φωτισμός

en: Set illumination time for keyboard.
el: Ρύθμιση χρόνου φωτισμού για το πληκτρολόγιο.

en: Turn illumination on or off on keyboard.
el: Ενεργοποίηση ή απενεργοποίηση του φωτισμού στο πληκτρολόγιο.

en: Scroll Wheel High Resolution
el: Τροχός κύλισης υψηλής ανάλυσης

en: Set to ignore if scrolling is abnormally fast or slow
el: Ρύθμιση για να αγνοείται εάν η κύλιση είναι ασυνήθιστα γρήγορη ή αργή

en: Scroll Wheel Diversion
el: Εκτροπή τροχού κύλισης

en: Make scroll wheel send LOWRES_WHEEL HID++ notifications (which trigger Solaar rules but are otherwise ignored).
el: Κάντε τον τροχό κύλισης να στέλνει ειδοποιήσεις LOWRES_WHEEL HID++ (οι οποίες ενεργοποιούν τους κανόνες Solaar αλλά αγνοούνται κατά τα άλλα).

en: Scroll Wheel Direction
el: Κατεύθυνση τροχού κύλισης

en: Invert direction for vertical scroll with wheel.
el: Αντιστροφή κατεύθυνσης για κάθετη κύλιση με τον τροχό.

en: Scroll Wheel Resolution
el: Ανάλυση τροχού κύλισης

en: Make scroll wheel send HIRES_WHEEL HID++ notifications (which trigger Solaar rules but are otherwise ignored).
el: Κάντε τον τροχό κύλισης να στέλνει ειδοποιήσεις HIRES_WHEEL HID++ (οι οποίες ενεργοποιούν τους κανόνες Solaar αλλά αγνοούνται διαφορετικά).

en: Sensitivity (Pointer Speed)
el: Ευαισθησία (ταχύτητα δείκτη)

en: Speed multiplier for mouse (256 is normal multiplier).
el: Πολλαπλασιαστής ταχύτητας για το ποντίκι (256 είναι ο κανονικός πολλαπλασιαστής).

en: Thumb Wheel Diversion
el: Εκτροπή τροχού αντίχειρα

en: Make thumb wheel send THUMB_WHEEL HID++ notifications (which trigger Solaar rules but are otherwise ignored).
el: Κάντε τον τροχό αντίχειρα να στέλνει ειδοποιήσεις THUMB_WHEEL HID++ (οι οποίες ενεργοποιούν τους κανόνες του Solaar αλλά αγνοούνται διαφορετικά).

en: Thumb Wheel Direction
el: Κατεύθυνση τροχού αντίχειρα

en: Invert thumb wheel scroll direction.
el: Αντιστροφή της κατεύθυνσης κύλισης του τροχού αντίχειρα.

en: Onboard Profiles
el: Ενσωματωμένα Προφίλ

en: Enable onboard profiles, which often control report rate and keyboard lighting
el: Ενεργοποίηση ενσωματωμένων προφίλ, τα οποία συχνά ελέγχουν το ρυθμό αναφοράς και το φωτισμό του πληκτρολογίου

en: Polling Rate (ms)
el: Ρυθμός κλήσεων (ms)

en: Frequency of device polling, in milliseconds
el: Συχνότητα κλήσης της συσκευής, σε χιλιοστά του δευτερολέπτου

en: May need Onboard Profiles set to Disable to be effective.
el: Ενδέχεται να χρειαστεί να θέσετε τα Προφίλ Ενσωματωμένου σε Απενεργοποίηση για να είναι αποτελεσματικά.

en: Divert crown events
el: Εκτροπή εκδηλώσεων crown

en: Make crown send CROWN HID++ notifications (which trigger Solaar rules but are otherwise ignored).
el: Κάντε το crown να στέλνει ειδοποιήσεις CROWN HID++ (οι οποίες ενεργοποιούν τους κανόνες Solaar αλλά αγνοούνται κατά τα άλλα).

en: Crown smooth scroll
el: Ομαλή κύλιση Crown

en: Set crown smooth scroll
el: Ρύθμιση ομαλής κύλισης Crown

en: Divert G Keys
el: Εκτροπή πλήκτρων G

en: Make G keys send GKEY HID++ notifications (which trigger Solaar rules but are otherwise ignored).
el: Κάντε τα κλειδιά G να στέλνουν ειδοποιήσεις GKEY HID++ (οι οποίες ενεργοποιούν τους κανόνες Solaar αλλά αγνοούνται κατά τα άλλα).

en: May also make M keys and MR key send HID++ notifications
el: Μπορεί επίσης να κάνει τα κλειδιά M και MR να στέλνουν ειδοποιήσεις HID++

en: Scroll Wheel Ratcheted
el: Τροχός κύλισης Αγκιστρωμένος

en: Switch the mouse wheel between speed-controlled ratcheting and always freespin.
el: Αλλάξτε τον τροχό του ποντικιού μεταξύ ρυθμιζόμενης ταχύτητας Αγκιστρωμένου και πάντα ελεύθερης περιστροφής.

en: Freespinning
el: Ελεύθερη περιστροφή

en: Ratcheted
el: Αγκιστρωμένη

en: Scroll Wheel Ratchet Speed
el: Ταχύτητα Αγκιστρωμένου Τροχού Κύλισης

en: Use the mouse wheel speed to switch between ratcheted and freespinning.
    The mouse wheel is always ratcheted at 50.
el: Χρησιμοποιήστε την ταχύτητα του τροχού του ποντικιού για να εναλλάσσεστε ανάμεσα σε Αγκιστρωμένου και ελεύθερη περιστροφή.
    Ο τροχός του ποντικιού είναι πάντα ρυθμισμένος στο 50.

en: Key/Button Actions
el: Ενέργειες πλήκτρων/κουμπιών

en: Change the action for the key or button.
el: Αλλαγή της ενέργειας για το πλήκτρο ή το κουμπί.

en: Overridden by diversion.
el: Παρακάμπτεται από εκτροπή.

en: Changing important actions (such as for the left mouse button) can result in an unusable system.
el: Η αλλαγή σημαντικών ενεργειών (όπως για το αριστερό κουμπί του ποντικιού) μπορεί να οδηγήσει σε ένα σύστημα που δεν μπορεί να χρησιμοποιηθεί.

en: Key/Button Diversion
el: Εκτροπή πλήκτρων/κουμπιών

en: Make the key or button send HID++ notifications (Diverted) or initiate Mouse Gestures or Sliding DPI
el: Κάντε το πλήκτρο ή το κουμπί να στέλνει ειδοποιήσεις HID++ (εκτροπή) ή να ξεκινάει χειρονομίες ποντικιού ή συρόμενο DPI

en: Diverted
el: Εκτρεπόμενο

en: Mouse Gestures
el: Χειρονομίες ποντικιού

en: Regular
el: Κανονικό

en: Sliding DPI
el: Ολίσθαινόμενο DPI

en: Sensitivity (DPI)
el: Ευαισθησία (DPI)

en: Sensitivity Switching
el: Εναλλαγή ευαισθησίας

en: Switch the current sensitivity and the remembered sensitivity when the key or button is pressed.
    If there is no remembered sensitivity, just remember the current sensitivity
el: Εναλλαγή της τρέχουσας ευαισθησίας και της ευαισθησίας που έχει απομνημονευθεί όταν πατηθεί το πλήκτρο ή το κουμπί.
    Εάν δεν υπάρχει απομνημονευμένη ευαισθησία, απλά θυμηθείτε την τρέχουσα ευαισθησία

en: Off
el: Απενεργοποίηση

en: Disable keys
el: Απενεργοποίηση πλήκτρων

en: Disable specific keyboard keys.
el: Απενεργοποίηση συγκεκριμένων πλήκτρων πληκτρολογίου.

en: Disables the %s key.
el: Απενεργοποίηση του πλήκτρου %s.

en: Set OS
el: Ορισμός λειτουργικού συστήματος

en: Change keys to match OS.
el: Αλλάξτε τα πλήκτρα για να ταιριάζουν με το λειτουργικό σύστημα.

en: Change Host
el: Αλλαγή κεντρικού υπολογιστή

en: Switch connection to a different host
el: Αλλαγή σύνδεσης σε διαφορετικό κεντρικό υπολογιστή

en: Performs a left click.
el: Πραγματοποιεί αριστερό κλικ.

en: Single tap
el: Απλό πάτημα

en: Performs a right click.
el: Πραγματοποιεί δεξί κλικ.

en: Single tap with two fingers
el: Απλό πάτημα με δύο δάχτυλα

en: Single tap with three fingers
el: Απλό πάτημα με τρία δάχτυλα

en: Double tap
el: Διπλό πάτημα

en: Performs a double click.
el: Πραγματοποιεί διπλό κλικ.

en: Double tap with two fingers
el: Διπλό πάτημα με δύο δάχτυλα

en: Double tap with three fingers
el: Διπλό πάτημα με τρία δάχτυλα

en: Drags items by dragging the finger after double tapping.
el: Σύρετε αντικείμενα σύροντας το δάχτυλο μετά από διπλό πάτημα.

en: Tap and drag
el: Πάτημα και σύρσιμο

en: Drags items by dragging the fingers after double tapping.
el: Σύρετε αντικείμενα σύροντας τα δάχτυλα μετά από διπλό πάτημα.

en: Tap and drag with two fingers
el: Πάτημα και σύρσιμο με δύο δάχτυλα

en: Tap and drag with three fingers
el: Πάτημα και σύρσιμο με τρία δάχτυλα

en: Disables tap and edge gestures (equivalent to pressing Fn+LeftClick).
el: Απενεργοποιεί τις χειρονομίες tap και edge (ισοδύναμο με το πάτημα των πλήκτρων Fn+LeftClick).

en: Suppress tap and edge gestures
el: Καταστολή χειρονομιών tap και edge

en: Scroll with one finger
el: Κύλιση με ένα δάχτυλο

en: Scrolls.
el: Κύλιση.

en: Scroll with two fingers
el: Κύλιση με δύο δάχτυλα

en: Scroll horizontally with two fingers
el: Οριζόντια κύλιση με δύο δάχτυλα

en: Scrolls horizontally.
el: Κύλιση οριζόντια.

en: Scroll vertically with two fingers
el: Κατακόρυφη κύλιση με δύο δάχτυλα

en: Scrolls vertically.
el: Κατακόρυφη Κύλιση.

en: Inverts the scrolling direction.
el: Αναστροφή της κατεύθυνσης κύλισης.

en: Natural scrolling
el: Φυσική κύλιση

en: Enables the thumbwheel.
el: Ενεργοποίηση του τροχού αντίχειρα.

en: Thumbwheel
el: Τροχός Αντίχειρα

en: Swipe from the top edge
el: Σύρσιμο από την επάνω άκρη

en: Swipe from the left edge
el: Σύρσιμο από την αριστερή άκρη

en: Swipe from the right edge
el: Σύρσιμο από τη δεξιά άκρη

en: Swipe from the bottom edge
el: Σύρσιμο από την κάτω άκρη

en: Swipe two fingers from the left edge
el: Σύρσιμο δύο δάχτυλων από την αριστερή άκρη

en: Swipe two fingers from the right edge
el: Σύρσιμο δύο δάχτυλων από τη δεξιά άκρη

en: Swipe two fingers from the bottom edge
el: Σύρσιμο δύο δάχτυλων από την κάτω άκρη

en: Swipe two fingers from the top edge
el: Σύρσιμο δύο δάχτυλων από την επάνω άκρη

en: Pinch to zoom out; spread to zoom in.
el: Τσιμπήστε για σμίκρυνση, απλώστε για μεγέθυνση.

en: Zoom with two fingers.
el: Ζουμ με δύο δάχτυλα.

en: Pinch to zoom out.
el: Τσιμπήστε για σμίκρυνση.

en: Spread to zoom in.
el: Απλώστε για μεγέθυνση.

en: Zoom with three fingers.
el: Ζουμ με τρία δάχτυλα.

en: Zoom with two fingers
el: Ζουμ με δύο δάχτυλα

en: Pixel zone
el: Ζώνη pixel

en: Ratio zone
el: Ζώνη αναλογίας

en: Scale factor
el: Συντελεστής κλίμακας

en: Sets the cursor speed.
el: Ορίζει την ταχύτητα του δρομέα.

en: Left
el: Αριστερά

en: Left-most coordinate.
el: Αριστερότερη συντεταγμένη.

en: Bottom
el: Κάτω

en: Bottom coordinate.
el: Κάτωθεν συντεταγμένη.

en: Width
el: Πλάτος

en: Width.
el: Πλάτος.

en: Height
el: Ύψος

en: Height.
el: Ύψος.

en: Cursor speed.
el: Ταχύτητα δρομέα.

en: Scale
el: Κλίμακα

en: Gestures
el: Χειρονομίες

en: Tweak the mouse/touchpad behaviour.
el: Ρύθμιση της συμπεριφοράς του ποντικιού/του touchpad.

en: Gestures Diversion
el: Χειρονομίες εκτροπής

en: Divert mouse/touchpad gestures.
el: Εκτροπή χειρονομιών του ποντικιού/του touchpad.

en: Gesture params
el: Παράμετροι χειρονομιών

en: Change numerical parameters of a mouse/touchpad.
el: Αλλαγή των αριθμητικών παραμέτρων ενός ποντικιού/του touchpad.

en: M-Key LEDs
el: Λυχνίες LED M-Key

en: Control the M-Key LEDs.
el: Έλεγχος των λυχνιών LED του M-Key.

en: May need G Keys diverted to be effective.
el: Μπορεί να χρειαστεί εκτροπή των πλήκτρων G  για να είναι αποτελεσματική.

en: Lights up the %s key.
el: Ανάβει το πλήκτρο %s.

en: MR-Key LED
el: MR-Πλήκτρο LED

en: Control the MR-Key LED.
el: Έλεγχος της λυχνίας LED πλήκτρου MR.

en: Persistent Key/Button Mapping
el: Μόνιμη αντιστοίχιση πλήκτρων/κουμπιών

en: Permanently change the mapping for the key or button.
el: Μόνιμη αλλαγή της αντιστοίχισης για το πλήκτρο ή το κουμπί.

en: Changing important keys or buttons (such as for the left mouse button) can result in an unusable system.
el: Η αλλαγή σημαντικών πλήκτρων ή κουμπιών (όπως για παράδειγμα του αριστερού κουμπιού του ποντικιού) μπορεί να οδηγήσει σε ένα άχρηστο σύστημα.

en: Set sidetone level.
el: Ορισμός επιπέδου sidetone.

en: Equalizer
el: Ισοσταθμιστής

en: Set equalizer levels.
el: Ρύθμιση επιπέδων ισοσταθμιστή.

en: Power Management
el: Διαχείριση ενέργειας

en: Power off in minutes (0 for never).
el: Απενεργοποίηση σε λεπτά (0 για ποτέ).

en: No paired devices.
el: Δεν έχω συνταιριασμένες συσκευές.

en: %(count)s paired device. | %(count)s paired devices.
el[0]: %(count)s συζευγμένη συσκευή.
el[1]: %(count)s συζευγμένες συσκευές.

en: Battery: %(level)s
el: Μπαταρία: %(level)s

en: Battery: %(percent)d%%
el: Μπαταρία: %(percent)d%%

en: Lighting: %(level)s lux
el: Φωτισμός: %(level)s lux

en: Battery: %(level)s (%(status)s)
el: Μπαταρία: %(level)s (%(status)s)

en: Battery: %(percent)d%% (%(status)s)
el: Μπαταρία: %(percent)d%% (%(status)s)

en: Permissions error
el: Σφάλμα δικαιωμάτων

en: Found a Logitech receiver or device (%s), but did not have permission to open it.
el: Βρέθηκε ένας δέκτης ή μια συσκευή Logitech (%s), αλλά δεν είχατε την άδεια να την ανοίξετε.

en: If you've just installed Solaar, try disconnecting the receiver or device and then reconnecting it.
el: Εάν μόλις εγκαταστήσατε το Solaar, δοκιμάστε να αποσυνδέσετε το δέκτη ή τη συσκευή και στη συνέχεια να το επανασυνδέσετε.

en: Cannot connect to device error
el: Δεν είναι δυνατή η σύνδεση σφάλμα συσκευής

en: Found a Logitech receiver or device at %s, but encountered an error connecting to it.
el: Βρέθηκε ένας δέκτης ή μια συσκευή Logitech στη διεύθυνση %s, αλλά παρουσιάστηκε σφάλμα σύνδεσης.

en: Try disconnecting the device and then reconnecting it or turning it off and then on.
el: Δοκιμάστε να αποσυνδέσετε τη συσκευή και στη συνέχεια να την επανασυνδέσετε ή να την απενεργοποιήσετε και στη συνέχεια να την ενεργοποιήσετε.

en: Unpairing failed
el: Αποτυχία διαχωρισμού

en: Failed to unpair %{device} from %{receiver}.
el: Απέτυχα να διαχωρίσω την συσκευή %{device} από τον %{receiver}.

en: The receiver returned an error, with no further details.
el: Ο δέκτης επέστρεψε ένα λάθος, χωρίς άλλες πληροφορίες.

en: Another Solaar process is already running so just expose its window
el: Μια άλλη διεργασία Solaar εκτελείται ήδη, οπότε απλά ανοίξτε το παράθυρό της

en: Manages Logitech receivers,
    keyboards, mice, and tablets.
el: Διαχειρίζεται δέκτες Logitech,
    πληκτρολόγια, ποντίκια και τάμπλετ.

en: Additional Programming
el: Πρόσθετος προγραμματισμός

en: GUI design
el: Σχεδιασμός GUI

en: Testing
el: Δοκιμές

en: Logitech documentation
el: Τεκμηρίωση Logitech

en: Unpair
el: Διαχωρισμός

en: Cancel
el: Ακύρωση

en: Complete - ENTER to change
el: Ολοκλήρωση - ENTER για αλλαγή

en: Incomplete
el: Ελλιπής

en: %d value | %d values
el[0]: %d Τιμή
el[1]: %d τιμές

en: Changes allowed
el: Επιτρεπτές αλλαγές

en: No changes allowed
el: Μη επιτρεπτές αλλαγές

en: Ignore this setting
el: Αγνόηση αυτής της ρύθμισης

en: Working
el: Εργάζεται

en: Read/write operation failed.
el: Αποτυχία λειτουργίας ανάγνωσης/εγγραφής.

en: Built-in rules
el: Ενσωματωμένοι κανόνες

en: User-defined rules
el: Κανόνες που ορίζονται από το χρήστη

en: Rule
el: Κανόνας

en: Sub-rule
el: Υποκανόνας

en: [empty]
el: [κενό]

en: Solaar Rule Editor
el: Συντάκτης κανόνων Solaar

en: Make changes permanent?
el: Να κάνετε τις αλλαγές μόνιμες;

en: Yes
el: Ναι

en: No
el: Όχι

en: If you choose No, changes will be lost when Solaar is closed.
el: Αν επιλέξετε Όχι, οι αλλαγές θα χαθούν όταν κλείσει το Solaar.

en: Save changes
el: Αποθήκευση αλλαγών

en: Discard changes
el: Απόρριψη αλλαγών

en: Insert here
el: Εισαγωγή εδώ

en: Insert above
el: Εισαγωγή επάνω

en: Insert below
el: Εισαγωγή από κάτω

en: Insert new rule here
el: Εισαγωγή νέου κανόνα εδώ

en: Insert new rule above
el: Εισαγωγή νέου κανόνα επάνω

en: Insert new rule below
el: Εισαγωγή νέου κανόνα από κάτω

en: Paste here
el: Επικόλληση εδώ

en: Paste above
el: Επικόλληση επάνω

en: Paste below
el: Επικόλληση από κάτω

en: Paste rule here
el: Επικόλληση κανόνα εδώ

en: Paste rule above
el: Επικόλληση κανόνα επάνω

en: Paste rule below
el: Επικόλληση κανόνα από κάτω

en: Paste rule
el: Επικόλληση κανόνα

en: Flatten
el: Ισοπέδωση

en: Insert
el: Εισαγωγή

en: Or
el: Ή

en: And
el: Και

en: Condition
el: Συνθήκη

en: Feature
el: Χαρακτηριστικό

en: Report
el: Αναφορά

en: Process
el: Διεργασία

en: Mouse process
el: Διεργασία ποντικιού

en: Modifiers
el: Τροποποιητικοί Παράγοντες

en: Key
el: Πλήκτρο

en: KeyIsDown
el: ΤοΠλήκτροΕίναιΠατημένο

en: Active
el: Ενεργό

en: Device
el: Συσκευή

en: Setting
el: Ρύθμιση

en: Test
el: Δοκιμή

en: Test bytes
el: Δοκιμαστικά bytes

en: Mouse Gesture
el: Χειρονομία ποντικιού

en: Action
el: Ενέργεια

en: Key press
el: Πάτημα πλήκτρου

en: Mouse scroll
el: Κύλιση ποντικιού

en: Mouse click
el: Κλικ ποντικιού

en: Set
el: Ορισμός

en: Execute
el: Εκτέλεση

en: Later
el: Αργότερα

en: Insert new rule
el: Εισαγωγή νέου κανόνα

en: Delete
el: Διαγραφή

en: Negate
el: Αρνηση

en: Wrap with
el: Τύλιγμα με

en: Cut
el: Αποκοπή

en: Paste
el: Επικόλληση

en: Copy
el: Αντιγραφή

en: This editor does not support the selected rule component yet.
el: Αυτός ο συντάκτης δεν υποστηρίζει ακόμη την επιλεγμένη συνιστώσα κανόνα.

en: Number of seconds to delay.
el: Αριθμός δευτερολέπτων καθυστέρησης.

en: Not
el: Μη

en: X11 active process. For use in X11 only.
el: Ενεργή διαδικασία X11. Για χρήση μόνο στο X11.

en: X11 mouse process. For use in X11 only.
el: Διαδικασία ποντικιού X11. Για χρήση μόνο στο X11.

en: MouseProcess
el: ΔιαδικασίαΠοντικιού

en: Feature name of notification triggering rule processing.
el: Όνομα χαρακτηριστικού της ειδοποίησης που ενεργοποιεί την επεξεργασία κανόνα.

en: Report number of notification triggering rule processing.
el: Αριθμός αναφοράς της ειδοποίησης που ενεργοποιεί την επεξεργασία του κανόνα.

en: Active keyboard modifiers. Not always available in Wayland.
el: Ενεργοί τροποποιούμενοι παράγοντες πληκτρολογίου. Δεν είναι πάντα διαθέσιμο στο Wayland.

en: Diverted key or button depressed or released.
    Use the Key/Button Diversion and Divert G Keys settings to divert keys and buttons.
el: Εκτροπή πλήκτρου ή κουμπιού πατημένο ή απελευθερωμένο.
    Χρησιμοποιήστε τις ρυθμίσεις εκτροπής πλήκτρων/κουμπιών και εκτροπής πλήκτρων G για να εκτρέψετε πλήκτρα και κουμπιά.

en: Key down
el: Πλήκτρο κάτω

en: Key up
el: Πλήκτρο πάνω

en: Diverted key or button is currently down.
    Use the Key/Button Diversion and Divert G Keys settings to divert keys and buttons.
el: Το πλήκτρο ή το κουμπί εκτροπής είναι προς το παρόν κατεβασμένο.
    Χρησιμοποιήστε τις ρυθμίσεις εκτροπής πλήκτρων/κουμπιών και εκτροπής πλήκτρων G για να εκτρέψετε πλήκτρα και κουμπιά.

en: Test condition on notification triggering rule processing.
el: Συνθήκη δοκιμής για την ειδοποίηση που ενεργοποιεί την επεξεργασία κανόνα.

en: Parameter
el: Παράμετρος

en: begin (inclusive)
el: αρχή ( συμπεριλαμβανομένου)

en: end (exclusive)
el: τέλος ( αποκλειστικό)

en: range
el: εύρος

en: minimum
el: ελάχιστο

en: maximum
el: μέγιστο

en: bytes %(0)d to %(1)d, ranging from %(2)d to %(3)d
el: bytes %(0)d έως %(1)d, από %(2)d έως %(3)d

en: mask
el: μάσκα

en: bytes %(0)d to %(1)d, mask %(2)d
el: bytes %(0)d έως %(1)d, μάσκα %(2)d

en: Bit or range test on bytes in notification message triggering rule processing.
el: Δοκιμή bit ή εύρους σε bytes στο μήνυμα ειδοποίησης που ενεργοποιεί την επεξεργασία κανόνα.

en: type
el: τύπος

en: Mouse gesture with optional initiating button followed by zero or more mouse movements.
el: Χειρονομία ποντικιού με προαιρετικό κουμπί εκκίνησης που ακολουθείται από μηδέν ή περισσότερες κινήσεις του ποντικιού.

en: Add movement
el: Προσθήκη κίνησης

en: Simulate a chorded key click or depress or release.
    On Wayland requires write access to /dev/uinput.
el: Προσομοίωση ενός χορδισμένου πλήκτρου κλικ ή πάτημα ή απελευθέρωση.
    Στο Wayland απαιτεί πρόσβαση εγγραφής στο /dev/uinput.

en: Add key
el: Προσθήκη πλήκτρου

en: Click
el: Κλικ

en: Depress
el: Απελευθέρωση

en: Release
el: Αποδέσμευση

en: Simulate a mouse scroll.
    On Wayland requires write access to /dev/uinput.
el: Προσομοίωση κύλισης ποντικιού.
    Στο Wayland απαιτεί πρόσβαση εγγραφής στο /dev/uinput.

en: Simulate a mouse click.
    On Wayland requires write access to /dev/uinput.
el: Προσομοίωση ενός κλικ του ποντικιού.
    Στο Wayland απαιτεί πρόσβαση εγγραφής στο /dev/uinput.

en: Button
el: Κουμπί

en: Execute a command with arguments.
el: Εκτέλεση μιας εντολής με ορίσματα.

en: Add argument
el: Προσθήκη ορίσματος

en: Toggle
el: Εναλλαγή

en: True
el: Αληθές

en: False
el: Ψευδές

en: Unsupported setting
el: Μη υποστηριζόμενη ρύθμιση

en: Originating device
el: Συσκευή προέλευσης

en: Device is active and its settings can be changed.
el: Η συσκευή είναι ενεργή και οι ρυθμίσεις της μπορούν να αλλάξουν.

en: Value
el: Τιμή

en: Item
el: Στοιχείο

en: Change setting on device
el: Αλλαγή ρύθμισης στη συσκευή

en: Setting on device
el: Ρύθμιση στη συσκευή

en: offline
el: εκτός σύνδεσης

en: %(receiver_name)s: pair new device
el: %(receiver_name)s: ζεύξη νέας συσκευής

en: Enter passcode on %(name)s.
el: Πληκτρολογήστε τον κωδικό πρόσβασης στο %(name)s.

en: Type %(passcode)s and then press the enter key.
el: Πληκτρολογήστε %(passcode)s και, στη συνέχεια, πατήστε το πλήκτρο enter.

en: left
el: αριστερά

en: right
el: δεξιά

en: Press %(code)s
    and then press left and right buttons simultaneously.
el: Πατήστε %(code)s
    και στη συνέχεια πατήστε ταυτόχρονα το αριστερό και το δεξί κουμπί.

en: Pairing failed
el: Αποτυχία συνταιρίασματος

en: Make sure your device is within range, and has a decent battery charge.
el: Σιγουρέψου ότι η συσκευή είναι εντός εμβέλειας, και έχει επαρκώς φορτισμένη μπαταρία.

en: A new device was detected, but it is not compatible with this receiver.
el: Εντοπίστηκε μια συσκευή, αλλά δεν είναι συμβατή με αυτόν τον δέκτη.

en: More paired devices than receiver can support.
el: Περισσότερες συζευγμένες συσκευές από όσες μπορεί να υποστηρίξει ο δέκτης.

en: No further details are available about the error.
el: Δεν υπάρχουν άλλες πληροφορίες για το σφάλμα.

en: Found a new device:
el: Βρήκα μια νέα συσκευή:

en: The wireless link is not encrypted
el: Η ασύρματη σύνδεση είναι χωρίς κρυπτογράφηση

en: Unifying receivers are only compatible with Unifying devices.
el: Οι δέκτες Unifying είναι συμβατοί μόνο με συσκευές Unifying.

en: Bolt receivers are only compatible with Bolt devices.
el: Οι δέκτες Bolt είναι συμβατοί μόνο με συσκευές Bolt.

en: Other receivers are only compatible with a few devices.
el: Άλλοι δέκτες είναι συμβατοί μόνο με λίγες συσκευές.

en: The device must not be paired with a nearby powered-on receiver.
el: Η συσκευή δεν πρέπει να είναι συνδεδεμένη με έναν κοντινό ενεργοποιημένο δέκτη.

en: Press a pairing button or key until the pairing light flashes quickly.
el: Πιέστε ένα κουμπί ή πλήκτρο ζεύξης μέχρι να αναβοσβήσει γρήγορα η φωτεινή ένδειξη ζεύξης.

en: You may have to first turn the device off and on again.
el: Ίσως χρειαστεί πρώτα να απενεργοποιήσετε και να ενεργοποιήσετε ξανά τη συσκευή.

en: Turn on the device you want to pair.
el: Άνοιξε την συσκευή που θέλεις να συνταιριάξεις.

en: If the device is already turned on, turn it off and on again.
el: Εάν η συσκευή είναι ήδη ενεργοποιημένη, απενεργοποιήστε την και ενεργοποιήστε την ξανά.

en: 
    
    This receiver has %d pairing remaining. | 
    
    This receiver has %d pairings remaining.
el[0]: 
    
    Αυτός ο δέκτης έχει %d ζεύξη που απομένει.
el[1]: 
    
    Αυτός ο δέκτης έχει %d ζεύξεις που απομένουν.

en: 
    Cancelling at this point will not use up a pairing.
el: 
    Η ακύρωση σε αυτό το σημείο δεν θα χρησιμοποιήσει μια αντιστοίχιση.

en: About %s
el: Περί %s

en: Quit %s
el: Έξοδος %s

en: no receiver
el: χωρίς δέκτη

en: no status
el: χωρίς κατάσταση

en: Scanning
el: Σάρωση

en: Battery
el: Μπαταρία

en: Wireless Link
el: Ασύρματη ζεύξη

en: Lighting
el: Φωτισμός

en: Show Technical Details
el: Εμφάνιση τεχνικών λεπτομερειών

en: Pair new device
el: Συνταίριασμα νέας συσκευής

en: Select a device
el: Επέλεξε μια συσκευή

en: Rule Editor
el: Συντάκτης κανόνων

en: Path
el: Διαδρομή

en: Product ID
el: Αναγνωριστικό προϊόντος

en: Protocol
el: Πρωτόκολλο

en: Unknown
el: Άγνωστο

en: Polling rate
el: Ρυθμός ανανέωσης

en: none
el: καμία

en: Notifications
el: Ειδοποιήσεις

en: No device paired.
el: Δεν υπάρχει αντιστοιχισμένη συσκευή.

en: Up to %(max_count)s device can be paired to this receiver. | Up to %(max_count)s devices can be paired to this receiver.
el[0]: Έως και %(max_count)s συσκευή μπορεί να συνδεθεί με αυτόν τον δέκτη.
el[1]: Έως και %(max_count)s συσκευές μπορούν να αντιστοιχιστούν σε αυτόν τον δέκτη.

en: Only one device can be paired to this receiver.
el: Μόνο μία συσκευή μπορεί να συνδεθεί με αυτόν τον δέκτη.

en: This receiver has %d pairing remaining. | This receiver has %d pairings remaining.
el[0]: Αυτός ο δέκτης έχει %d ζεύξη που απομένει.
el[1]: Αυτός ο δέκτης έχει %d ζεύξεις που απομένουν.

en: Battery Voltage
el: Τάση μπαταρίας

en: Voltage reported by battery
el: Τάση που αναφέρεται από την μπαταρία

en: Battery Level
el: Στάθμη μπαταρίας

en: Approximate level reported by battery
el: Προσεγγιστικό επίπεδο που αναφέρεται από την μπαταρία

en: next reported
el: επόμενο αναφερόμενο

en:  and next level to be reported.
el:  και το επόμενο επίπεδο που θα αναφερθεί.

en: last known
el: τελευταία γνωστή

en: encrypted
el: κρυπτογραφημένη

en: The wireless link between this device and its receiver is encrypted.
el: Η ασύρματη ζεύξη μεταξύ αυτής της συσκευής και του δέκτη είναι  κρυπτογραφημένη.

en: not encrypted
el: χωρίς κρυπτογράφηση

en: The wireless link between this device and its receiver is not encrypted.
    This is a security issue for pointing devices, and a major security issue for text-input devices.
el: Η ασύρματη σύνδεση μεταξύ αυτής της συσκευής και του δέκτη της δεν είναι κρυπτογραφημένη.
    Αυτό είναι ένα ζήτημα ασφάλειας για τις συσκευές επισήμανσης και ένα σημαντικό ζήτημα ασφάλειας για τις συσκευές εισαγωγής κειμένου.
