solaar 0.9.2 - en to fi translation catalogue (83 entries)

en: empty
fi: tyhjä

en: critical
fi: kriittinen

en: low
fi: matala

en: good
fi: hyvä

en: full
fi: täysi

en: discharging
fi: tyhjenee

en: recharging
fi: latautuu

en: charging
fi: lataa

en: almost full
fi: lähes täysi

en: slow recharge
fi: hidas lataus

en: thermal error
fi: lämpötilasta johtuva virhe

en: device timeout
fi: laitteen aikakatkaisu

en: device not supported
fi: laite ei ole tuettu

en: too many devices
fi: liian monta laitetta

en: sequence timeout
fi: sarjan aikakatkaisu

en: Firmware
fi: Laiteohjelmisto

en: Bootloader
fi: Alkulatausohjelma

en: Hardware
fi: Laitteisto

en: Other
fi: Muu

en: connected
fi: yhdistetty

en: unpaired
fi: parittamaton

en: powered on
fi: virta päällä

en: Swap Fx function
fi: Vaihda Fx

en: When set, the F1..F12 keys will activate their special function,
    and you must hold the FN key to activate their standard function.
fi: Asetettu: F1..F12 näppäimet aktivoivat erityistoimintonsa ja 
    FN-näppäintä on painettava, jotta ne aktivoisivat normaalin
    toimintonsa.

en: When unset, the F1..F12 keys will activate their standard function,
    and you must hold the FN key to activate their special function.
fi: Ei asetettu: F1..F12 näppäimet aktivoivat tavallisen toimintonsa
    ja FN-näppäintä on painettava, jotta ne aktivoisivat
    erityistoimintonsa.

en: Hand Detection
fi: Käsien tunnistus

en: Turn on illumination when the hands hover over the keyboard.
fi: Käynnistä valaistus, kun kädet ovat näppämistön yläpuolella.

en: High-sensitivity mode for vertical scroll with the wheel.
fi: Korkean herkkyyden tila pystyvieritykseen hiiren rullalla.

en: Side Scrolling
fi: Sivuttaisvieritys

en: When disabled, pushing the wheel sideways sends custom button events
    instead of the standard side-scrolling events.
fi: Pois päältä ollessaan, rullan painaminen sivuttain lähettää muokattuja
    toimintoja normaalien sivuttaisvieritystoimintojen sijaan.

en: Sensitivity (DPI)
fi: Herkkyys (DPI)

en: Scale factor
fi: Skaalauskerroin

en: Width
fi: Leveys

en: Height
fi: Korkeus

en: Gestures
fi: Eleet

en: No paired devices.
fi: Ei paritettuja laitteita.

en: Permissions error
fi: Virheelliset käyttöoikeudet

en: Unpairing failed
fi: Parituksen poisto epäonnistui

en: Failed to unpair %{device} from %{receiver}.
fi: %{device}n parituksen poisto epäonnistui %{receiver}sta.

en: The receiver returned an error, with no further details.
fi: Vastaanotin palautti virheen ilman lisätietoja.

en: GUI design
fi: Käyttöliittymäsuunnittelu

en: Testing
fi: Testaus

en: Unpair
fi: Poista paritus

en: Working
fi: Työskentelee

en: Read/write operation failed.
fi: Luku/kirjoitus operaatio epäonnistui.

en: Yes
fi: Kyllä

en: Active
fi: Aktiivinen

en: Action
fi: Toiminto

en: Cut
fi: Leikkaa

en: Paste
fi: Liitä

en: Copy
fi: Kopioi

en: Value
fi: Arvo

en: offline
fi: ei yhdistetty

en: Pairing failed
fi: Paritus epäonnistui.

en: Make sure your device is within range, and has a decent battery charge.
fi: Varmista, että laitteesi on kantaman sisällä ja siinä on riittävä lataus.

en: A new device was detected, but it is not compatible with this receiver.
fi: Uusi laite tunnistettiin, mutta se ei ole yhteensopiva käytetyn vastaanottimen kanssa.

en: No further details are available about the error.
fi: Virheestä ei ole saatavilla enempää tietoja.

en: The wireless link is not encrypted
fi: Langaton yhteys ei ole salattu

en: Turn on the device you want to pair.
fi: Käynnistä laite, jonka haluat parittaa.

en: About %s
fi: Tietoja %s

en: Quit %s
fi: Lopeta %s

en: no receiver
fi: ei vastaanotinta

en: no status
fi: ei tietoja

en: Scanning
fi: Skannataan

en: Battery
fi: Akku

en: Wireless Link
fi: Langaton yhteys

en: Lighting
fi: Valaistus

en: Show Technical Details
fi: Näytä tekniset tiedot

en: Pair new device
fi: Parita uusi laite

en: Select a device
fi: Valitse laite

en: Path
fi: Polku

en: Serial
fi: Sarjanumero

en: Index
fi: Järjestysnumero

en: Wireless PID
fi: Langaton PID

en: Protocol
fi: Yhteyskäytäntö

en: Unknown
fi: Tuntematon

en: Polling rate
fi: Päivitysnopeus

en: none
fi: ei mitään

en: Notifications
fi: Ilmoitukset

en: last known
fi: viimeisin tunnettu

en: encrypted
fi: salattu

en: The wireless link between this device and its receiver is encrypted.
fi: Langaton yhteys laitteen ja vastaanottimen välillä on salattu.

en: not encrypted
fi: salaamaton
