solaar 0.9.1 - en to ro translation catalogue (74 entries)

en: empty
ro: descărcată

en: critical
ro: aproape descărcată

en: low
ro: joasă

en: good
ro: bună

en: full
ro: plină

en: discharging
ro: în descarcare

en: recharging
ro: re-încărcare

en: charging
ro: se încarcă

en: almost full
ro: aproape plină

en: slow recharge
ro: încarcare inceată

en: invalid battery
ro: baterie necorespunzătoare

en: thermal error
ro: eroare termică

en: device not supported
ro: periferic incompatibil

en: too many devices
ro: prea multe periferice

en: connected
ro: conectat(ă)

en: unpaired
ro: deconectat(ă)

en: powered on
ro: a pornit

en: Swap Fx function
ro: Inversează funcțiile Fx

en: When set, the F1..F12 keys will activate their special function,
    and you must hold the FN key to activate their standard function.
ro: Când este activ, tastele F1..F12 vor opera funcțiile speciale,
    și trebuie să țineți apăsată tasta FN pentru a folosi funcțiile lor standard.

en: When unset, the F1..F12 keys will activate their standard function,
    and you must hold the FN key to activate their special function.
ro: Când nu este activ, tastele F1..F12 vor opera functiile standard,
    și trebuie să țineți apăsată tasta FN pentru a folosi funcțiile lor speciale.

en: High-sensitivity mode for vertical scroll with the wheel.
ro: Senzitivitate crescută la derularea verticală cu rotița.

en: Side Scrolling
ro: Derulare orizontală

en: Sensitivity (DPI)
ro: Sentivitivate (PPI)

en: Scale factor
ro: Factor de scalare

en: Width
ro: Lățime

en: Height
ro: Înălțime

en: Gestures
ro: Gesturi

en: No paired devices.
ro: Nici un periferic contectat.

en: Permissions error
ro: Eroare de permisiuni

en: Unpairing failed
ro: Deconectare eșuată

en: Failed to unpair %{device} from %{receiver}.
ro: Deconectarea %{device} de la %{receiver} a eșuat.

en: The receiver returned an error, with no further details.
ro: Receptorul a semnalat o eroare, fără alte detalii.

en: GUI design
ro: Interfață grafica

en: Testing
ro: Testare

en: Logitech documentation
ro: Documentație Logitech

en: Unpair
ro: Deconectează

en: Working
ro: Prelucrez

en: Read/write operation failed.
ro: Operațiunea a eșuat.

en: Yes
ro: Da

en: Active
ro: Activ

en: Action
ro: Acțiune

en: Cut
ro: Taie

en: Paste
ro: Lipește

en: Copy
ro: Copiază

en: Value
ro: Valoare

en: offline
ro: inactivă

en: Pairing failed
ro: Conectare eșuată

en: Make sure your device is within range, and has a decent battery charge.
ro: Asigurați-vă că dispozitivul este în apropiere, iar bateria este încarcată.

en: A new device was detected, but it is not compatible with this receiver.
ro: A fost detectat un nou periferic, dar nu este compatibil cu acest receptor.

en: No further details are available about the error.
ro: Alte detalii despre eroare nu sunt disponibile.

en: The wireless link is not encrypted
ro: Legătura fără fir nu este criptată

en: Turn on the device you want to pair.
ro: Porniți dispozitivul pe care doriți să-l conectați.

en: About %s
ro: Despre %s

en: Quit %s
ro: Ieșire %s

en: no receiver
ro: nici un receptor

en: no status
ro: stare necunoscută

en: Scanning
ro: Caut

en: Battery
ro: Baterie

en: Wireless Link
ro: Legatură fără fir

en: Lighting
ro: Lumină

en: Show Technical Details
ro: Detalii tehnice

en: Pair new device
ro: Conectează periferic

en: Select a device
ro: Selectați un dispozitiv

en: Path
ro: Cale

en: Wireless PID
ro: Cod WPID

en: Product ID
ro: ID produs

en: Unknown
ro: Necunoscut

en: Polling rate
ro: Rată acces

en: none
ro: nici una

en: Notifications
ro: Notificări

en: last known
ro: ultima valoare

en: encrypted
ro: criptată

en: The wireless link between this device and its receiver is encrypted.
ro: Legătura fără fir este criptată.

en: not encrypted
ro: ne-criptată
