solaar 1.0.6 - en to sk translation catalogue (265 entries)

en: Unifying Receiver
sk: Prijímač Unifying

en: Nano Receiver
sk: Prijímač Nano

en: Lightspeed Receiver
sk: Prijímač Lightspeed

en: EX100 Receiver 27 Mhz
sk: Prijímač EX100 27 Mhz

en: empty
sk: prázdna

en: critical
sk: kritická

en: low
sk: nízka

en: average
sk: priemerná

en: good
sk: dobrá

en: full
sk: plná

en: discharging
sk: vybíja sa

en: recharging
sk: nabíja sa

en: charging
sk: nabíja sa

en: not charging
sk: nenabíja sa

en: almost full
sk: takmer nabitá

en: charged
sk: nabitá

en: slow recharge
sk: pomalé nabíjanie

en: invalid battery
sk: chybná batéria

en: thermal error
sk: teplotná chyba

en: error
sk: chyba

en: standard
sk: štandardné

en: fast
sk: rýchle

en: slow
sk: pomalé

en: device timeout
sk: vypršal časový limit zariadenia

en: device not supported
sk: nepodporované zariadenie

en: too many devices
sk: príliš veľa zariadení

en: sequence timeout
sk: vypršal časový limit sekvencie

en: Firmware
sk: Firmvér

en: Hardware
sk: Hardvér

en: Other
sk: Ďalší

en: Mouse Gesture Button
sk: Tlačidlo gesta myši

en: pairing lock is closed
sk: zámok párovania bol uzatvorený

en: pairing lock is open
sk: zámok párovania bol otvorený

en: connected
sk: pripojené

en: disconnected
sk: odpojené

en: unpaired
sk: nespárované

en: powered on
sk: zapnuté

en: register
sk: prihlásiť

en: feature
sk: vlastnosť

en: Swap Fx function
sk: Prepnúť funkciu Fx

en: When set, the F1..F12 keys will activate their special function,
    and you must hold the FN key to activate their standard function.
sk: Ak je nastavené, budú klávesy F1..F12 zapínať ich špeciálne funkcie.
    Pre aktiváciu ich štandardnej funkcie budete musieť súčasne stlačiť Fn.

en: When unset, the F1..F12 keys will activate their standard function,
    and you must hold the FN key to activate their special function.
sk: Ak nie je nastavené, budú klávesy F1..F12 zapínať ich štandardné funkcie.
    Pre aktiváciu špeciálnych funkcií budete musieť súčasne stlačiť Fn.

en: Hand Detection
sk: Detekcia rúk

en: Turn on illumination when the hands hover over the keyboard.
sk: Zapne podsvietenie, keď sa nad klávesnicou objavia ruky.

en: Scroll Wheel Smooth Scrolling
sk: Plynulé skrolovanie

en: High-sensitivity mode for vertical scroll with the wheel.
sk: Vysokocitlivý režim zvislého posunu kolieska myši.

en: Side Scrolling
sk: Bočné skrolovanie

en: When disabled, pushing the wheel sideways sends custom button events
    instead of the standard side-scrolling events.
sk: Ak je vypnuté, bočné stlačenie kolieska vygeneruje vlastné udalosti tlačidiel
    namiesto štandardných udalostí skrolovania do strán.

en: Mouse movement sensitivity
sk: Citlivosť kurzora myši

en: Backlight
sk: Podsvietenie

en: Turn illumination on or off on keyboard.
sk: Vypne/zapne podsvietenie klávesnice.

en: Scroll Wheel High Resolution
sk: Vysoké rozlíšenie skrolovania myši

en: Scroll Wheel Direction
sk: Smer skrolovania

en: Invert direction for vertical scroll with wheel.
sk: Zmeniť zmer zvislého skrolovania myši.

en: Scroll Wheel Resolution
sk: Rozlíšenie skrolovania myši

en: Sensitivity (Pointer Speed)
sk: Citlivosť (rýchlosť kurzora)

en: Speed multiplier for mouse (256 is normal multiplier).
sk: Násobič rýchlosti myši (256 je bežný násobič).

en: Thumb Wheel Direction
sk: Smer posuvného kolieska

en: Invert thumb wheel scroll direction.
sk: Zmeniť smer otáčania kolieska.

en: Polling Rate (ms)
sk: Intenzita dopytovania (ms)

en: Frequency of device polling, in milliseconds
sk: Frekvencia dopytov na zariadenie, v ms

en: Divert crown events
sk: Odklonenie udalostí korunky

en: Make crown send CROWN HID++ notifications (which trigger Solaar rules but are otherwise ignored).
sk: Korunka bude zasielať CROWN HID++ notifikácie (tie aktivujú Solaar pravidlá, ale inak budú ignorované).

en: Divert G Keys
sk: Odkloniť G klávesy

en: Make G keys send GKEY HID++ notifications (which trigger Solaar rules but are otherwise ignored).
sk: G klávesy budú zasielať GKEY HID++ notifikácie (tie aktivujú Solaar pravidlá, ale inak budú ignorované).

en: Key/Button Actions
sk: Akcie klávesu/tlačidla

en: Change the action for the key or button.
sk: Zmeniť akciu klávesy alebo tlačidla.

en: Changing important actions (such as for the left mouse button) can result in an unusable system.
sk: Zmenou dôležitej akcie (napríklad pre ľavé tlačidlo myši) môžete systém uviesť do stavu, kedy sa nebude dať používať.

en: Key/Button Diversion
sk: Odklonenie klávesu/tlačidla

en: Diverted
sk: Odklonené

en: Mouse Gestures
sk: Gestá myši

en: Regular
sk: Normálne

en: Sensitivity (DPI)
sk: Citlivosť (DPI)

en: Off
sk: Vyp

en: Disable keys
sk: Zakázať klávesy

en: Disable specific keyboard keys.
sk: Zakázať špecifické klávesy.

en: Disables the %s key.
sk: Zakáže %s kláves.

en: Set OS
sk: Nastaviť OS

en: Change keys to match OS.
sk: Zmeniť klávesy podľa operačného systému.

en: Change Host
sk: Zmeniť hostiteľa

en: Switch connection to a different host
sk: Prepnúť spojenie na iného hostiteľa

en: Performs a left click.
sk: Vykoná kliknutie ľavým tlačidlom.

en: Single tap
sk: Dotyk

en: Performs a right click.
sk: Vykoná kliknutie pravým tlačidlom.

en: Single tap with two fingers
sk: Dotyk dvoma prstami

en: Single tap with three fingers
sk: Dotyk tromi prstami

en: Double tap
sk: Dvojdotyk

en: Performs a double click.
sk: Vykoná dvojité kliknutie.

en: Double tap with two fingers
sk: Dvojdotyk dvoma prstami

en: Double tap with three fingers
sk: Dvojdotyk troma prstami

en: Drags items by dragging the finger after double tapping.
sk: Presúvanie položiek ťahaním prstu po dvojdotyku.

en: Tap and drag
sk: Ťahaj a pusti

en: Drags items by dragging the fingers after double tapping.
sk: Presúvanie položiek ťahaním prstov po dvojdotyku.

en: Tap and drag with two fingers
sk: Dotyk a ťahanie dvomi prstami

en: Tap and drag with three fingers
sk: Dotyk a ťahanie tromi prstami

en: Disables tap and edge gestures (equivalent to pressing Fn+LeftClick).
sk: Vypnúť gestá dotyku a hrany (ekvivalent stlačenia Fn + ľavý klik).

en: Suppress tap and edge gestures
sk: Potlačiť gestá dotyku a hrany

en: Scroll with one finger
sk: Skrolovanie jedným prstom

en: Scrolls.
sk: Skrolovania.

en: Scroll with two fingers
sk: Skrolovanie dvoma prstami

en: Scroll horizontally with two fingers
sk: Vodorovné skrolovanie dvoma prstami

en: Scrolls horizontally.
sk: Vodorovné skrolovanie.

en: Scroll vertically with two fingers
sk: Zvislé skrolovanie dvoma prstami

en: Scrolls vertically.
sk: Zvislé skrolovanie.

en: Inverts the scrolling direction.
sk: Zmeniť smer otáčania.

en: Natural scrolling
sk: Prirodzené skrolovanie

en: Enables the thumbwheel.
sk: Povoliť koliesko.

en: Thumbwheel
sk: Koliesko

en: Swipe from the top edge
sk: Ťahanie z hornej hrany

en: Swipe from the left edge
sk: Ťahanie z ľavej hrany

en: Swipe from the right edge
sk: Ťahanie z pravej hrany

en: Swipe from the bottom edge
sk: Ťahanie zo spodnej hrany

en: Swipe two fingers from the left edge
sk: Ťahanie dvoma prstami z ľavej hrany

en: Swipe two fingers from the right edge
sk: Ťahanie dvoma prstami z pravej hrany

en: Swipe two fingers from the bottom edge
sk: Ťahanie dvoma prstami zo spodnej hrany

en: Swipe two fingers from the top edge
sk: Ťahanie dvoma prstami z hornej hrany

en: Pinch to zoom out; spread to zoom in.
sk: Zovrieť pre priblíženie; rozovrieť pre oddialenie.

en: Zoom with two fingers.
sk: Priblíženie dvoma prstami.

en: Pinch to zoom out.
sk: Zovrieť pre priblíženie.

en: Spread to zoom in.
sk: Rozovrieť pre oddialenie.

en: Zoom with three fingers.
sk: Priblíženie troma prstami.

en: Zoom with two fingers
sk: Priblíženie dvoma pstami

en: Scale factor
sk: Faktor mierky

en: Left
sk: Vľavo

en: Left-most coordinate.
sk: Súradnica najviac vľavo.

en: Width
sk: Šírka

en: Width.
sk: Šírka.

en: Height
sk: Výška

en: Height.
sk: Výška.

en: Cursor speed.
sk: Rýchlosť kurzora.

en: Scale
sk: Mierka

en: Gestures
sk: Gestá

en: Tweak the mouse/touchpad behaviour.
sk: Upraviť správanie myši/touchpadu.

en: Gesture params
sk: Parametre gesta

en: Change numerical parameters of a mouse/touchpad.
sk: Zmeňte číselné parametre myši/touchpadu.

en: No paired devices.
sk: Žiadne spárované zariadenia.

en: %(count)s paired device. | %(count)s paired devices.
sk[0]: %(count)s spárované zariadenie.
sk[1]: %(count)s spárované zariadenia.
sk[2]: %(count)s spárovaných zariadení.

en: Battery: %(level)s
sk: Batéria: %(level)s

en: Battery: %(percent)d%%
sk: Batéria: %(percent)d%%

en: Lighting: %(level)s lux
sk: Osvetlenie: %(level)s lux

en: Battery: %(level)s (%(status)s)
sk: Batéria: %(level)s (%(status)s)

en: Battery: %(percent)d%% (%(status)s)
sk: Batéria: %(percent)d%% (%(status)s)

en: Permissions error
sk: Chyba oprávnenia

en: Cannot connect to device error
sk: Chyba počas pripájania k zariadeniu

en: Found a Logitech receiver or device at %s, but encountered an error connecting to it.
sk: Našiel sa Logitech prijímač alebo zariadenie na %s, ale pri pokuse o pripojenie nastala chyba.

en: Unpairing failed
sk: Rušenie spárovania skončilo s chybou

en: Failed to unpair %{device} from %{receiver}.
sk: Zlyhalo zrušenie spárovania zariadenia %{device} k %{receiver}.

en: The receiver returned an error, with no further details.
sk: Prijímač vrátil chybu, ale nie sú dostupné žiadne podrobnosti o nej.

en: Manages Logitech receivers,
    keyboards, mice, and tablets.
sk: Správa prijímačov Logitech,
    klávesníc, myší a tabletov.

en: Additional Programming
sk: Dodatočné programovanie

en: GUI design
sk: Návrh GUI

en: Testing
sk: Testovanie

en: Logitech documentation
sk: Dokumentácia Logitechu

en: Unpair
sk: Zrušiť párovanie

en: Cancel
sk: Zrušiť

en: %d value | %d values
sk[0]: %d hodnota
sk[1]: %d hodnoty
sk[2]: %d hodnôt

en: Changes allowed
sk: Zmeny sú povolené

en: No changes allowed
sk: Zmeny nie sú povolené

en: Ignore this setting
sk: Ignorovať toto nastavenie

en: Working
sk: Pracujem

en: Read/write operation failed.
sk: Operácia čítania/zápisu zlyhala.

en: Built-in rules
sk: Zabudované pravidlá

en: User-defined rules
sk: Používateľom definované pravidlá

en: Rule
sk: Pravidlo

en: Sub-rule
sk: Podpravidlo

en: [empty]
sk: [prázdne]

en: Solaar Rule Editor
sk: Editor pravidiel Solaar

en: Make changes permanent?
sk: Označiť zmeny ako trvalé?

en: Yes
sk: Áno

en: No
sk: Nie

en: If you choose No, changes will be lost when Solaar is closed.
sk: Ak vyberiete Nie, zmeny, ktoré ste vykonali sa po ukončení aplikácie, stratia.

en: Save changes
sk: Uložiť zmeny

en: Discard changes
sk: Zahodiť zmeny

en: Insert here
sk: Vložiť sem

en: Insert above
sk: Vložiť nad

en: Insert below
sk: Vložiť pod

en: Insert new rule here
sk: Vložiť nové pravidlo sem

en: Insert new rule above
sk: Vložiť nové pravidlo nad

en: Insert new rule below
sk: Vložiť nové pravidlo pod

en: Paste here
sk: Vložiť sem

en: Paste above
sk: Vložiť nad

en: Paste below
sk: Vložiť pod

en: Paste rule here
sk: Vložiť pravidlo sem

en: Paste rule above
sk: Vložiť pravidlo nad

en: Paste rule below
sk: Vložiť pravidlo pod

en: Paste rule
sk: Vložiť pravidlo

en: Flatten
sk: Sploštiť

en: Insert
sk: Vložiť

en: Or
sk: Alebo

en: And
sk: A

en: Condition
sk: Podmienka

en: Feature
sk: Vlastnosť

en: Report
sk: Hlásenie

en: Process
sk: Proces

en: Modifiers
sk: Modifikátory

en: Key
sk: Kláves

en: Active
sk: Aktívne

en: Mouse Gesture
sk: Gesto myši

en: Action
sk: Akcia

en: Key press
sk: Stlačenie klávesu

en: Mouse scroll
sk: Skrolovanie kolieskom

en: Mouse click
sk: Kliknutie myšou

en: Execute
sk: Spustiť program

en: Insert new rule
sk: Vložiť nové pravidlo

en: Delete
sk: Odstrániť

en: Negate
sk: Negovať

en: Wrap with
sk: Obaliť čím

en: Cut
sk: Vystrihnúť

en: Paste
sk: Vložiť

en: Copy
sk: Kopírovať

en: This editor does not support the selected rule component yet.
sk: Vybraný komponent nie je editorom ešte podporovaný.

en: Not
sk: Opak

en: MouseProcess
sk: ProcesMyši

en: Add key
sk: Pridať kláves

en: Button
sk: Tlačidlo

en: Add argument
sk: Pridať argument

en: Value
sk: Hodnota

en: %(receiver_name)s: pair new device
sk: %(receiver_name)s: spárovať nové zariadenie

en: Pairing failed
sk: Párovanie skončilo s chybou

en: Make sure your device is within range, and has a decent battery charge.
sk: Uistite sa, že je zariadenie v dosahu a je dostatočne nabité.

en: A new device was detected, but it is not compatible with this receiver.
sk: Bolo zistené nové zariadenie, ale nie je kompatibilné s týmto prijímačom.

en: More paired devices than receiver can support.
sk: Viac pripojených zariadení ako dokáže prijímač zvládnuť.

en: No further details are available about the error.
sk: Ďalšie podrobnosti o chybe nie sú dostupné.

en: Found a new device:
sk: Nájdené nové zariadenie:

en: The wireless link is not encrypted
sk: Bezdrôtové pripojenie nepoužíva šifrovanie

en: Turn on the device you want to pair.
sk: Zapnite zariadenie, ktoré chcete spárovať.

en: If the device is already turned on, turn it off and on again.
sk: Ak je zariadenie už zapnuté, vypnite ho a opäť zapnite.

en: 
    
    This receiver has %d pairing remaining. | 
    
    This receiver has %d pairings remaining.
sk[0]: 
    
    Tomuto prijímaču ostáva ešte %d párovanie.
sk[1]: 
    
    Tomuto prijímaču ostáva ešte %d párovania.
sk[2]: 
    
    Tomuto prijímaču ostáva ešte %d párovaní.

en: 
    Cancelling at this point will not use up a pairing.
sk: 
    Ak proces teraz zrušíte, spárovanie sa nespotrebuje.

en: About %s
sk: O programe %s

en: Quit %s
sk: Ukončiť %s

en: no receiver
sk: bez prijímača

en: no status
sk: žiaden stav

en: Scanning
sk: Hľadá sa

en: Battery
sk: Batéria

en: Wireless Link
sk: Bezdrôtové prepojenie

en: Lighting
sk: Osvetlenie

en: Show Technical Details
sk: Zobraziť technické podrobnosti

en: Pair new device
sk: Spárovať nové zariadenie

en: Select a device
sk: Vyberte zariadenie

en: Rule Editor
sk: Editor pravidiel

en: Path
sk: Cesta

en: Serial
sk: Sériové číslo

en: Wireless PID
sk: Bezdrôt. PID

en: Product ID
sk: Identifikátor produktu

en: Protocol
sk: Protokol

en: Unknown
sk: Neznámy

en: Polling rate
sk: Intenzita dopytovania

en: Unit ID
sk: Číslo (ID) jednotky

en: none
sk: žiadne

en: Notifications
sk: Notifikácie

en: No device paired.
sk: Žiadne spárované zariadenie.

en: Up to %(max_count)s device can be paired to this receiver. | Up to %(max_count)s devices can be paired to this receiver.
sk[0]: K tomuto prijímaču môžete pripojiť %(max_count)s zariadenie.
sk[1]: K tomuto prijímaču môžete pripojiť až %(max_count)s zariadenia.
sk[2]: K tomuto prijímaču môžete pripojiť až %(max_count)s zariadení.

en: Only one device can be paired to this receiver.
sk: K tomuto prijímaču sa dá pripojiť len jedno zariadenie.

en: This receiver has %d pairing remaining. | This receiver has %d pairings remaining.
sk[0]: Tomuto prijímaču ostáva %d párovanie.
sk[1]: Tomuto prijímaču ostávajú %d párovania.
sk[2]: Tomuto prijímaču ostáva %d párovaní.

en: Battery Voltage
sk: Napätie batérie

en: Voltage reported by battery
sk: Napätie hlásené batériou

en: Battery Level
sk: Úroveň batérie

en: Approximate level reported by battery
sk: Približná úroveň hlásená batériou

en: next reported
sk: ďalšie hlásené

en:  and next level to be reported.
sk:  a ďalšia úroveň, ktorá bude hlásená.

en: last known
sk: naposledy známa

en: encrypted
sk: šifrované

en: The wireless link between this device and its receiver is encrypted.
sk: Bezdrôtové spojenie medzi zariadením a prijímačom je šifrované.

en: not encrypted
sk: bez šifrovania
