GNU Solfege 3.3.4 - en to cs translation catalogue (479 entries)

en: The lessonfile contain potentially dangerous code because it run external programs. Run anyway?
cs: Soubor této lekce obsahuje potenciálně nebezpečný kód, protože spouští externí programy. Chcete ho přesto spustit?

en: Practise
cs: Cvičení

en: Config
cs: Nastavení

en: _Cancel test
cs: Zr_ušit test

en: Test completed!
    Your score was %(score).1f%%.
    The test requirement was %(requirement).1f%%.
cs: Úspěšný test!
    Vaše skóre bylo %(score).1f%%.
    Požadované skóre bylo %(requirement).1f%%.

en: Test failed.
    Your score was %(score).1f%%.
    The test requirement was %(requirement).1f%%.
cs: Neúspěšný test.
    Vaše skóre bylo %(score).1f%%.
    Požadované skóre bylo %(requirement).1f%%.

en: Statistics
cs: Statistiky

en: Delay (seconds):
cs: Zpoždění (sekundy):

en: _New question automatically.
cs: _Novou otázku automaticky

en: The exception was caught in
    "%(filename)s", line %(lineno)i.
cs: Zachycena výjimka v %(filename)s:%(lineno)i

en: Rhythms to use in question
cs: Rytmy použité v otázkách

en: Number of beats in question:
cs: Počet taktů v otázce:

en: Count in before question:
cs: Odpočítat před otázkou:

en: _New interval
cs: _Nový interval

en: _Repeat
cs: _Znovu

en: Input interface:
cs: Vstupní rozhraní:

en: _Disable unused buttons
cs: Zakázat nepoužitá _tlačítka

en: Buttons
cs: Tlačítka

en: Random transpose:
cs: Náhodná transpozice:

en: Change ...
cs: Změnit...

en: Yes
cs: Ano

en: No
cs: Ne

en: Error loading python module:
cs: Chyba při nahrávání modulu Pythonu:

en: You have not selected email program. You can do so in the preferences window.
cs: Nevybrali jste emailový program. Můžete ho vybrat v okně nastavení.

en: Bad url parameter in link: '%s'.
    Trying to continue anyway.
cs: Špatný parametr url v odkazu: '%s'.
    Přesto se zkusí pokračování.

en: Chord type
cs: Druh akordu

en: Inversion
cs: Obrat

en: Toptone
cs: Vrchní tón

en: _New chord
cs: _Nový akord

en: Repeat _arpeggio
cs: Znovu _arpeggio

en: _Give up
cs: _Vzdát

en: Chord types to ask
cs: Druhy akordů v otázkách

en: root position
cs: základní pozice

en: %i. inversion
cs: %i. obrat

en: Identify the chord
cs: Určete akordu

en: Correct
cs: Správně

en: Wrong
cs: Chybně

en: Click 'New chord' to begin.
cs: Začněte kliknutím na 'Nový akord'.

en: %(one)s, %(two)s and %(three)s
cs: %(one)s, %(two)s a %(three)s

en: %(one)s and %(two)s
cs: %(one)s a %(two)s

en: Identify chord type
cs: Určete typ akordu

en: You have to solve this question first.
cs: Nejprve musíte odpovědět na tuto otázku.

en: Right click is not allowed for this lesson file.
cs: Kliknutí pravým tlačítkem není pro tuto lekci povoleno

en: You should try to guess before right-clicking.
cs: Před pravým kliknutím zkuste hádat.

en: Correct, now stack the tones
cs: Správně, nyní uspořádejte tóny

en: F_irst interval
    is largest
cs: _První interval
    je největší

en: The intervals
    are _equal
cs: Intervaly jsou
    stejné

en: _Last interval
    is largest
cs: _Druhý interval
    je největší

en: _New
cs: _Nový

en: Harmonic
cs: Harmonický

en: Melodic
cs: Melodický

en: First interval:
cs: První interval:

en: Last interval:
cs: Druhý interval:

en: Correct, but you have already solved this question
cs: Správně, ale na tuto otázku jste již odpověděli

en: Wrong, but you have already solved this question
cs: Chybně, ale na tuto otázku jste již odpověděli

en: Last interval is largest
cs: Druhý interval je největší

en: The intervals are equal
cs: Intervaly jsou stejné

en: First interval is largest
cs: První interval je největší

en: The answer is: %s
cs: Odpověď: %s

en: You have to configure the exercise properly
cs: Cvičení je třeba patřičně nastavit

en: Click 'New' to begin.
cs: Začněte kliknutím na 'Nový'.

en: GNU Solfege Preferences
cs: Nastavení GNU Solfege

en: Midi stuff
cs: Midi

en: _Default bpm:
cs: _Výchozí bpm:

en: A_rpeggio bpm:
cs: Bpm a_rpeggia:

en: Preferred instrument
cs: Preferovaný nástroj

en: Chord instruments
cs: Nástroje akordů

en: Use different instruments for chords and harmonic intervals.
cs: Použít různé nástroje pro akordy a harmonické intervaly.

en: User
cs: Uživatel

en: User's voice
cs: Hlas uživatele

en: Highest note user can sing:
cs: Nejvyšší nota, kterou může zazpívat:

en: Lowest note user can sing:
cs: Nejnižší nota, kterou může zazpívat:

en: Sex
cs: Pohlaví

en: _Male
cs: _Muž

en: _Female or child
cs: Ž_ena nebo dítě

en: External programs
cs: Externí programy

en: _Mail program:
cs: _Poštovní program:

en: Misc
cs: Různé

en: _User resizeable main window
cs: _Uživatel může měnit velikost hlavního okna

en: E_xpert mode
cs: Mód pro e_xperty

en: Select _language:
cs: Vyberte jazyk:

en: You have to restart the program for the language change to take effect.
cs: Změna jazyku se projeví při novém spuštění programu.

en: _Not allow new question before the old is solved
cs: _Novou otázku až po zodpovězení předchozí

en: _Repeat question if the answer was wrong
cs: _Zopakovat otázku, pokud je odpověď chybná

en: Sound setup
cs: Nastavení zvuku

en: Test
cs: Zkusit

en: .wav file player
cs: přehrávač souborů .wav

en: .midi file player
cs: přehrávač souborů .midi

en: Midi setup
cs: Nastavení midi

en: _No sound
cs: Žád_ný zvuk

en: Use _device
cs: Použít _zařízení

en: _My sound card is Sound Blaster AWE32, AWE64 or pnp32
cs: _Moje zvuková karta je Sound Blaster AWE32, AWE64 nebo pnp32

en: Use _external midiplayer
cs: Použít externí přehrávač midi

en: _Apply changes and play test sound
cs: Použít změny a přehrát testovací zvuk

en: Solfege has two ways to play midi files. It is recommended to use Windows multimedia output. An external midiplayer can be useful if your soundcard lacks a hardware synth, in which case you have to use a program like timidity to play the music.
cs: Solfege přehrává soubory midi dvěma způsoby. Doporučeno je použít multimediální výstup Windows. Externí přehrávač midi může být užitečný, pokud vaše zvuková karta postrádá hardwarovou syntézu. V tomto případě budete k přehrávání midi potřebovat externí program jako je timidity.

en: _Windows multimedia output, synth number:
cs: Multimediální výstup _Windows, synth číslo:

en: unison
cs: prima

en: minor second
cs: malá sekunda

en: major second
cs: velká sekunda

en: minor third
cs: malá tercie

en: major third
cs: velká tercie

en: perfect fourth
cs: Čistá kvarta

en: diminished fifth
cs: zmenšená kvinta

en: perfect fifth
cs: čistá kvinta

en: minor sixth
cs: malá sexta

en: major sixth
cs: velká sexta

en: minor seventh
cs: malá septima

en: major seventh
cs: velká septima

en: perfect octave
cs: čistá oktáva

en: minor ninth
cs: malá nóna

en: major ninth
cs: velká nóna

en: minor decim
cs: malá decima

en: major decim
cs: velká decima

en: interval|u
cs: u

en: interval|m2
cs: m2

en: interval|M2
cs: v2

en: interval|m3
cs: m3

en: interval|M3
cs: v3

en: interval|4
cs: č4

en: interval|d5
cs: z5

en: interval|5
cs: č5

en: interval|m6
cs: m6

en: interval|M6
cs: v6

en: interval|m7
cs: m7

en: interval|M7
cs: v7

en: interval|8
cs: č8

en: interval|m9
cs: m9

en: interval|M9
cs: v9

en: interval|m10
cs: m10

en: interval|M10
cs: v10

en: _Play the whole music
cs: _Přehrát celou skladbu

en: _Show
cs: _Ukázat

en: The lesson file '%s' contains no questions.
cs: Soubor lekce '%s' neobsahuje žádné otázky.

en: P_lay music
cs: Přehrát sk_ladbu

en: _Display music
cs: _Zobrazit skladbu

en: Guess _answer
cs: Odpovědět

en: Play _tonic
cs: Zahrát tóniku

en: _Backspace
cs: _Smazat poslední

en: Click 'Start test' to begin.
cs: Začněte kliknutím na 'Začít test'.

en: Repeat _melodic
cs: Znovu melodický

en: Ask for these intervals
cs: Ptát se na intervaly

en: Harmonic interval
cs: Harmonický interval

en: Ignoring intervals greater than decim.
cs: Intervaly větší než decima jsou ignorovány

en: Click 'New interval' to begin.
cs: Začněte kliknutím na 'Nový interval'.

en: You have to select some intervals to practise.
cs: Musíte vybrat nějaké intervaly k procvičování.

en: Identify the interval
cs: Určete interval

en: _Start test
cs: _Začít test

en: Harmonic progression dictation
cs: Diktát harmonického postupu

en: Close the window
cs: Zavřít okno

en: Repeat _slowly
cs: Znovu a _pomaleji

en: Questions to ask
cs: Otázky

en: Identify by name
cs: Určit podle jména

en: You have to select some questions to practise.
cs: Musíte vybrat nějaké otázky k procvičování.

en: _New tempo
cs: _Nové tempo

en: You have to select some tempos to practise.
cs: Musíte vybrat nějaká tempa k procvičování.

en: Click 'New tempo' to begin.
cs: Začněte kliknutím na 'Nové tempo'.

en: Correct, it is %i
cs: Správně, je to %i

en: _New tone
cs: _Nový tón

en: Weight
cs: Tóny ke zkoušení

en: Octave:
cs: Oktáva:

en: When you guess wrong
cs: Při chybné odpovědi

en: Play warning sound
cs: Přehrát varovný zvuk

en: Identify tone
cs: Určete tón

en: First tone is %s
cs: První tón je %s

en: Click 'New tone' to begin.
cs: Začněte kliknutím na 'Nový tón'.

en: Minor
    second
cs: Malá
    sekunda

en: Major
    second
cs: Velká
    sekunda

en: Minor
    third
cs: Malá
    tercie

en: Major
    third
cs: Velká
    tercie

en: Perfect
    fourth
cs: Čistá
    kvarta

en: Diminished
    fifth
cs: Zmenšená
    kvinta

en: Perfect
    fifth
cs: Čistá
    kvinta

en: Minor
    sixth
cs: Malá
    sexta

en: Major
    sixth
cs: Velká
    sexta

en: Minor
    seventh
cs: Malá
    septima

en: Major
    seventh
cs: Velká
    septima

en: Perfect
    octave
cs: Čistá
    oktáva

en: Minor
    ninth
cs: Malá
    nóna

en: Major
    ninth
cs: Velká
    nóna

en: Minor
    decim
cs: Malá
    decima

en: Major
    decim
cs: Velká
    decima

en: Piano
cs: Klavír

en: Guitar
cs: Kytara

en: Bass
cs: Basa

en: 5 string bass
cs: pětistrunná basa

en: 6 string bass
cs: šestistrunná basa

en: Accordion (system used in Finland)
cs: Akordeon (systém používaný ve Finsku)

en: _Instrument:
cs: _Nástroj:

en: _Velocity:
cs: _Hlasitost:

en: Velocity:
cs: Hlasitost:

en: Highest instrument
cs: Nejvyšší nástroj

en: Middle instrument
cs: Střední nástroj

en: Lowest instrument
cs: Nejnižší nástroj

en: Select lesson file
cs: Vyberte soubor lekce

en: Used
cs: Použito

en: Title
cs: Název

en: Filename
cs: Jméno souboru

en: Module:
cs: Modul:

en: Used by topic(s):
cs: Použit v tématech:

en: _Show files used in other topics
cs: _Zobrazit soubory použité v jiných tématech

en: Default visibility:
cs: Výchozí viditelnost:

en: Add lesson
cs: Přidat lekci

en: Move topic up
cs: Posunout nahoru

en: Move topic down
cs: Posunout dolů

en: Move lesson up
cs: Posunout lekci nahoru

en: Move lesson down
cs: Posunout lekci dolů

en: Lesson filename:
cs: Jméno souboru lekce:

en: Exercise module:
cs: Modul cvičení:

en: New dependency
cs: Nová závislost

en: Delete dependency
cs: Odstranit závislost

en: An error occurred while saving the file:
    %s
cs: Chyba při ukládání souboru:
    %s

en: Save changes?
cs: Uložit změny?

en: Dependencies of the lesson '%s'
cs: Závislosti lekce '%s'

en: No dependencies for the lesson '%s'.
cs: Lekce '%s' nemá žádné závislosti.

en: Save as...
cs: Uložit jako...

en: New topic
cs: Nové téma

en: Create new topic
cs: Vytvořit nové téma

en: Topic name:
cs: Jméno tématu:

en: Lessons depend on this lesson. Delete anyway, and update the dependency list for lessons that depend on this lesson?
cs: Na této lekci závisí další lekce. Chcete ji přesto odstranit a aktualizovat seznam závislostí lekcím, které závisí na této lekci?

en: Add noteheads
cs: Přidat hlavičky

en: Add sharp
cs: Přidat křížek

en: Add double-sharp
cs: Přidat dvojitý křížek

en: Remove accidentals
cs: Odstranit posuvky

en: Add flat
cs: Přidat béčko

en: Add double-flat
cs: Přidat dvojité béčko

en: Delete tone
cs: Odstranit tón

en: GNU Solfege lesson file editor
cs: Editor souborů lekcí GNU Solfege

en: _File
cs: _Soubor

en: _Help
cs: _Nápověda

en: _About
cs: O _aplikaci

en: Go to the first question
cs: Přejít na první otázku

en: Go to the previous question
cs: Přejít na předchozí otázku

en: Go to the next question
cs: Přejít na další otázku

en: Go to the last question
cs: Přejít na poslední otázku

en: Add a new question
cs: Přidat novou otázku

en: Add sharps
cs: Přidat křížky

en: Add double-sharps
cs: Přidat dvojité křížky

en: Add flats
cs: Přidat béčka

en: Add double-flats
cs: Přidat dvojitá béčka

en: Erase tones
cs: Smazat tóny

en: Questions
cs: Otázky

en: Enter new chords using the mouse
cs: Zadejte nové akordy pomocí myši

en: Question title:
cs: Název otázky:

en: Lessonfile header
cs: Hlavička souboru lekce

en: File title:
cs: Jméno souboru:

en: Content:
cs: Obsah:

en: You have unsaved data. Proceed anyway?
cs: Některá data nejsou uložena. Chcete přesto pokračovat?

en: No file
cs: Žádný soubor

en: question %(idx)i of %(count)i
cs: otázka %(idx)i z %(count)i

en: Open...
cs: Otevřít...

en: Loading file '%(filename)s' failed: %(msg)s
cs: Nahrávání souboru '%(filename)s' selhalo: %(msg)s

en: Save...
cs: Uložit...

en: The lesson_id has to be unique for each lesson file. Please select which lesson file shall keep the current lesson_id. The preselected file is Solfege's educated guess. Press 'Cancel' to postpone the decision.
cs: lesson_id musí být pro každý soubor lekce jedinečné. Vyberte prosím, který soubor lekce si ponechá současné lesson_id. Předvybraný soubor je odhad Solfege. Chcete-li rozhodnutí odložit, stiskněte 'Zrušit'.

en: This page lists all the lesson files that Solfege can find. You can click on the links to start practising.
cs: Na této stránce je seznam všech souborů lekcí, které Solfege dokáže najít. Cvičení začnete kliknutím na odkaz.

en: Show warranty and copyright.
cs: Zobrazit záruku a copyright.

en: Do not show the startup window.
cs: Nezobrazit úvodní obrazovku.

en: Display more info about the sound setup.
cs: Zobrazit více informací o nastavení zvuku.

en: Do not play any sounds. Instead some data is printed to standard output. Use this for debugging and porting.
cs: Nepřehrávat žádné zvuky. Místo toho jsou data vytištěna na standardní výstup. Použijte pro ladění portování.

en: For debugging only: Select questions from lesson files in sequential order.
cs: Pouze pro ladění: vybírat otázky ze souborů lekcí v sekvenčním pořadí

en: Run without using gtkhtml2 even if it is installed.
cs: Spustit bez použití gtkhtml2, i kdyby bylo nainstalováno.

en: Starting GNU Solfege %s
cs: Spouští se GNU Solfege %s

en: Close
cs: Zavřít

en: Learning tree '%s' not found. Using default tree.
cs: Nenalezen strom učení '%s'. Bude použit výchozí strom.

en: The_ory
cs: _Teorie

en: _Intervals
cs: _Intervaly

en: _Edit
cs: _Upravit

en: _Tests
cs: _Testy

en: _Help on the current exercise
cs: _Nápověda k současnému cvičení

en: _User manual
cs: _Uživatelská příručka

en: All installed _lesson files
cs: Všechny nainstalované _lekce

en: _Mailinglists, web page etc.
cs: _Konference, webová stránka, atd.

en: Reporting _bugs
cs: Hlášení chyb

en: See your bug reports
cs: Zobrazit moje hlášení o chybách

en: Learning tree
cs: Strom učení

en: Default learning tree
cs: Výchozí strom učení

en: name
cs: jméno

en: %s (passed)
cs: %s (hotovo)

en: Question
cs: Otázka

en: Please enter the email used when you submitted the bugs:
cs: Prosím zadejte email, který jste použili při hlášení chyb:

en: SOLFEGETRANSLATORS
cs: Jiří Pejchal <jiri.pejchal@gmail.com>

en: (toolbar icons)
cs: (ikony nástrojové lišty)

en: (some lessonfiles)
cs: (několik lekcí)

en: (sound code for the MS Windows port)
cs: (zvukový kód portu na MS Windows)

en: (ported winmidi.c to gcc)
cs: (port winmidi.c pro gcc)

en: (spec file for SuSE 8.2)
cs: (spec soubor pro SuSE 8.2)

en: (spec file cleanup)
cs: (vyčištění souboru spec)

en: (testing and portability fixes for FreeBSD)
cs: (testování a opravy pro FreeBSD)

en: (the music font from Lilypond)
cs: (hudební font z Lilypond)

en: Melodic interval
cs: Melodický interval

en: You have already identified this interval
cs: Tento interval jste již určili

en: The exercise has to be better configured.
cs: Cvičení musí být lépe nastaveno.

en: Number of intervals:
cs: Počet intervalů:

en: Configure all intervals in this exercise like this
cs: Nastavit takto všechny intervaly v tomto cvičení

en: Togglebuttons are for interval number:
cs: Tlačítka jsou pro interval číslo:

en: Up:
cs: Vrchní:

en: Down:
cs: Spodní:

en: Reset to default values
cs: Nastavit výchozí hodnoty

en: Already solved. The interval is a '%s'
cs: Již vyřešeno. Interval je '%s'

en: Correct, the interval is a %s
cs: Správně, interval je %s

en: Name the interval
cs: Pojmenujte interval

en: Bug report
cs: Hlášení o chybě

en: _Send
cs: Ode_slat

en: Make bug report
cs: Nahlášení chyby

en: See complete _report
cs: Zobrazit celou zp_rávu

en: Mangled email address:
cs: Maskovaná emailová adresa:

en: S_hort description:
cs: Krátký _popis:

en: _Describe how to produce the error message:
cs: Popište, jak vytvořit chybovou zprávu:

note: translators, please notice that the word NO_DESCRIPTION must not be translated in this string.
en: Describe as exactly as you can what you did when this error occurred. If you give no description at all, you make it very difficult to track down this bug. You should replace this text with your description, and also remove the "bug-tag" in the bottom of this text so that this bug is not automatically sorted among the bug reports with no description.
    
    (bug-tag: NO_DESCRIPTION)
cs: Popište co nejpřesněji, co jste dělali, když došlo k chybě. Pokud žádný popis neuvedete, bude velmi obtížné chybu vypátrat. Nahraďte tento text vaším popisem a odstraňte také "bug-tag" pod tímto textem, aby hlášení o chybě nebylo automaticky zařazeno mezi hlášení bez popisu.
    (bug-tag: NO_DESCRIPTION)

en: Don't start the question with a rest
cs: Nezačínat otázku pomlkou

en: Beats per minute:
cs: Úderů za minutu:

en: You have to configure this exercise properly
cs: Nastavte správně cvičení

en: Identify the rhythm
cs: Určete rytmus

en: _Play answer
cs: Pře_hrát odpověď

en: _New interval,
    last was correct
cs: _Nový interval,
    poslední byl správně

en: New interval,
    last was _wrong
cs: Nový interval,
    poslední byl _chybně

en: _Repeat first tone
cs: Zopakovat p_rvní tón

en: Play _last tone
cs: Přehrát _poslední tón

en: Sing interval
cs: Zazpívejte interval

en: The exercise has to be better configured.
    Click 'Reset to default values' on the config
    page if you don't know how to do this.
cs: Cvičení musí být lépe nastaveno.
    Pokud nevíte jak na to, klikněte na
    'Nastavit výchozí hodnoty' na stránce
    nastavení.

en: Sing the interval
cs: Zazpívejte interval

en: Set transposition
cs: Nastavit transpozici

en: Select how to do random transposition
cs: Vyberte, jak provádět náhodné transpozice

en: You can read about the different types of transposition in the lesson file documentation available on the Help menu.
cs: O různých typech transpozic se můžete dočíst v dokumentaci souborů lekcí, která je dostupná v menu Nápověda.

en: Session
cs: Sezení

en: Today
cs: Dnes

en: Last 7 days
cs: Posledních 7 dnů

en: Total
cs: Celkem

en: Percent
cs: Procent správně

en: Count
cs: Počet

en: GNU Solfege message window
cs: Okno zpráv GNU Solfege

en: Please report this to the bug database or send an email to bug-solfege@gnu.org if the content of the message make you believe you have found a bug.
cs: Pokud z obsahu zprávy usoudíte, že jste našli chybu, nahlaste ji prosím do databáze chyb nebo pošlete email (v angličtině) na bug-solfege@gnu.org.

en: _Make automatic bug report
cs: _Vytvořit automatické hlášení o chybě

en: _Play first note
cs: Přehrát první _notu

en: Play _last note
cs: Přehrát _poslední notu

en: Play _all
cs: Přehrát _vše

en: up
cs: vrchní

en: down
cs: spodní

en: diminished second
cs: zmenšená sekunda

en: augmented second
cs: zvětšená sekunda

en: diminished third
cs: zmenšená tercie

en: augmented third
cs: zvětšená tercie

en: diminished fourth
cs: zmenšená kvarta

en: augmented fourth
cs: zvětšená kvarta

en: augmented fifth
cs: zvětšená kvinta

en: diminished sixth
cs: zmenšená sexta

en: augmented sixth
cs: zvětšená sexta

en: diminished seventh
cs: zmenšená septima

en: augmented seventh
cs: zvětšená septima

en: diminished octave
cs: zmenšená oktáva

en: augmented octave
cs: zvětšená oktáva

note: translators: Only translate the word after interval| , and don't include interval| in the translated string. So for Norwegians, translate "interval|diminished" to "forminsket". Do similar for all strings that are preceded with "interval|"
en: interval|diminished
cs: zmenšená

en: interval|pure
cs: čistá

en: interval|augmented
cs: zvětšená

en: interval|minor
cs: malá

en: interval|major
cs: velká

en: interval|doubly-diminished
cs: dvojzmenšený

en: interval|doubly-augmented
cs: dvojzvětšený

en: Invalid interval name: %s
cs: Neplatný název intervalu: %s

en: notename|c
cs: c

en: notename|cb
cs: cb

en: notename|cbb
cs: cbb

en: notename|c#
cs: c#

en: notename|cx
cs: cx

en: notename|d
cs: d

en: notename|db
cs: db

en: notename|dbb
cs: dbb

en: notename|d#
cs: d#

en: notename|dx
cs: dx

en: notename|e
cs: e

en: notename|eb
cs: eb

en: notename|ebb
cs: ebb

en: notename|e#
cs: e#

en: notename|ex
cs: ex

en: notename|f
cs: f

en: notename|fb
cs: fb

en: notename|fbb
cs: fbb

en: notename|f#
cs: f#

en: notename|fx
cs: fx

en: notename|g
cs: g

en: notename|gb
cs: gb

en: notename|gbb
cs: gbb

en: notename|g#
cs: g#

en: notename|gx
cs: gx

en: notename|a
cs: a

en: notename|ab
cs: ab

en: notename|abb
cs: abb

en: notename|a#
cs: a#

en: notename|ax
cs: ax

en: notename|b
cs: b

en: notename|bb
cs: bb

en: notename|bbb
cs: bbb

en: notename|b#
cs: b#

en: notename|bx
cs: bx

en: Invalid notename: %s
cs: Neplatný název noty: %s

en: Altered chords
cs: Alterované akordy

en: Altered chords & inversions
cs: Alterované akordy a obraty

en: Norwegian children songs
cs: Norské dětské písně

en: Beats per minute
cs: Úderů za minutu

en: 7b9 and maj79 chords
cs: 7b9 a maj79 akordy

en: Diminished and augmented chords
cs: Zmenšené a zvětšené akordy

en: diminished
cs: zmenšený

en: augmented
cs: zvětšený

en: Minor, major, diminished and augmented chords
cs: Mollové, durové, zmenšené a zvětšené akordy

en: Minor 7 and dominant 7 chords
cs: Mollové 7 a dominantní 7 akordy

en: Minor 7 and dominant 7 chords with inversions
cs: Mollové 7 a dominantní 7 s obraty

en: Chords with 7 in their name
cs: Akordy s 7 ve jméně

en: Minor 9 and 9 chords
cs: Mollové

en: Chords with 9 in their name
cs: Akordy s 9 ve jméně

en: Minor and major chords
cs: Mollové a durové akordy

en: Major, minor, dominant seventh with inversions
cs: Durové, mollové, dominantní septakordy s obraty

en: major
cs: durový

en: minor
cs: mollový

en: dominant seventh
cs: dominantní septakord

en: Second to decim
cs: Sekundy až decimy

en: Decims
cs: Decimy

en: Seconds
cs: Sekundy

en: Seconds and thirds
cs: Sekundy a tercie

en: Thirds
cs: Tercie

en: Fourths and fifths
cs: Kvarty a kvinty

en: Fourths, fifths and octave
cs: Kvarty, kvinty a oktávy

en: Sixths
cs: Sexty

en: Sixths and sevenths
cs: Sexty a septimy

en: Sevenths
cs: Septimy

en: Sevenths and ninths
cs: Septimy a nóny

en: Ninths
cs: Nóny

en: Tritonus and sevenths
cs: Tritón a septimy

en: Diatonic chords
cs: Diatonické akordy

en: Diatonic chords & inversions
cs: Diatonické akordy a obraty

en: Is the song played major or minor
cs: Je zahraná píseň v dur nebo v moll

en: Harmonic intervals
cs: Harmonické intervaly

en: Melodic intervals
cs: Melodické intervaly

en: Many intervals
cs: Více intervalů

en: All intervals
cs: Všechny intervaly

en: Fifths
cs: Kvinty

en: Fourths
cs: Kvarty

en: Octaves
cs: Oktávy

en: Rhythms (difficult)
cs: Rytmy (těžké)

en: Rhythms (easy)
cs: Rytmy (jednoduché)

en: Rhythms
cs: Rytmy

en: Rhythms, binary time
cs: Rytmy, sudé

en: Rhythms, ternary time
cs: Rytmy, třídobé

en: Rhythms in 3/8
cs: Rytmy v 3/8

en: Ionian
cs: Ionská

en: Dorian
cs: Dórská

en: Phrygian
cs: Frygická

en: Lydian
cs: Lydická

en: Mixolydian
cs: Mixolydická

en: Aeolian
cs: Aiolská

en: Locrian
cs: Lokrická

en: Harmonic minor
cs: Harmonická moll

en: Melodic minor
cs: Melodická moll

en: scale|Mixolydian bebop
cs: Mixolydická bebopová

en: scale|Dorian bebop
cs: Dórská bebopová

en: scale|Major bebop
cs: Durová bebopová

en: Major chords in different inversions
cs: Durové akordy v různých obratech

en: Major and minor chords in different inversions
cs: Durové a mollové akordy v různých obratech

en: Dominant 7th chords in root position
cs: Dominantní 7 v základní pozici

en: Minor 7th chords in root position
cs: Mollové 7 v základní pozici

en: Major 7th chords in root position
cs: Durové 7 v základní pozici

en: All the questions from the singchord exercises
cs: Všechny otázky z cvičení Zpěv akordů

en: Sing intervals
cs: Zpěv intervalů

en: Sing the fifth of the chord
cs: Zazpívejte kvintu akordu

en: Sing the root of the chord
cs: Zazpívejte základní tón akordu

en: Sing the seventh of the chord
cs: Zazpívejte septimu akordu

en: Sing the third of the chord
cs: Zazpívejte tercii akordu

en: _Melodic intervals
cs: _Melodické intervaly

en: _Harmonic intervals
cs: _Harmonické intervaly

en: _Sing intervals
cs: _Zpěv intervalů

en: C_ompare harmonic intervals
cs: P_orovnávání harmonických intervalů

en: _Chords in root position
cs: _Akordy v základní pozici

en: In_versions of chords
cs: _Obraty akordů

en: S_ing chord
cs: Z_pěv akordů

en: Sing chord _tone
cs: Zazpívat _tón akordu

en: _Rhythm
cs: _Rytmus

en: I_ntonation (require CSound)
cs: I_ntonace (vyžaduje CSound)

en: _Dictation
cs: _Diktát

en: Misc _exercises
cs: _Různá cvičení

en: Configure yourself
cs: Vlastní nastavení

en: Name intervals
cs: Pojmenujte intervaly
