SolveSpace 3.1 - en to cs_CZ translation catalogue (405 entries)

en: Cut, paste, and copy work only in a workplane.
    
    Activate one with Sketch -> In Workplane.
cs_CZ: Kopírování, vkládání a vyjímání je funkční jen v pracovní rovině.
    
    Aktivuj ji přes Náčrt -> V pracovní rovině.

en: Clipboard is empty; nothing to paste.
cs_CZ: Schránka je prázdná; nic ke vložení.

en: Number of copies to paste must be at least one.
cs_CZ: Je třeba zadat alespoň jednu kopii ke vložení.

en: Scale cannot be zero.
cs_CZ: Měřítko nemůže být nulové.

en: Select one point to define origin of rotation.
cs_CZ: Vyber jeden bod pro určení počátku otočení.

en: Select two points to define translation vector.
cs_CZ: Vyber dva body pro určení vektoru posunutí.

en: Transformation is identity. So all copies will be exactly on top of each other.
cs_CZ: Transformace je identická. Všechny kopie budou přesně nad sebou.

en: Too many items to paste; split this into smaller pastes.
cs_CZ: Příliš mnoho položek ke vložení; rozděl je a vlož po částech.

en: No workplane active.
cs_CZ: Není aktivní žádná pracovní rovina.

en: Bad format: specify coordinates as x, y, z
cs_CZ: Chybný formát: zadej souřadnice jako x, y, z

en: Bad format: specify color as r, g, b
cs_CZ: Chybný formát: zadej barvu jako r, g, b

en: The perspective factor will have no effect until you enable View -> Use Perspective Projection.
cs_CZ: Faktor perspektivy nebude mít žádný vliv, dokud nezvolíš Pohled -> Použít perspektivní projekci.

en: Specify between 0 and %d digits after the decimal.
cs_CZ: Urči počet platných číslic za desetinnou čárkou mezi 0 a %d.

en: Export scale must not be zero!
cs_CZ: Měřítko exportu nesmí být nulové!

en: Cutter radius offset must not be negative!
cs_CZ: Posunutí poloměru výřezu nesmí být záporné!

en: Bad value: autosave interval should be positive
cs_CZ: Chybná hodnota: interval automatického ukládání by měl být kladný

en: Bad format: specify interval in integral minutes
cs_CZ: Chybný formát: zadej interval v celých minutách

[ctx: constr-name]
en: pts-coincident
cs_CZ: shoda-bodů

[ctx: constr-name]
en: pt-pt-distance
cs_CZ: vzdálenost-dvou-bodů

[ctx: constr-name]
en: pt-line-distance
cs_CZ: vzdálenost-bodu-a-úsečky

[ctx: constr-name]
en: pt-plane-distance
cs_CZ: vzdálenost-bodu-a-roviny

[ctx: constr-name]
en: pt-face-distance
cs_CZ: vzdálenost-bodu-a-stěny

[ctx: constr-name]
en: proj-pt-pt-distance
cs_CZ: proj-vzdálenost-dvou-bodů

[ctx: constr-name]
en: pt-in-plane
cs_CZ: bod-v-rovině

[ctx: constr-name]
en: pt-on-line
cs_CZ: bod-na-přímce

[ctx: constr-name]
en: pt-on-face
cs_CZ: bod-na-stěně

[ctx: constr-name]
en: eq-length
cs_CZ: shodná-délka

[ctx: constr-name]
en: eq-length-and-pt-ln-dist
cs_CZ: shodná-délka-a-vzdálenost-bodu-a-úsečky

[ctx: constr-name]
en: eq-pt-line-distances
cs_CZ: shodná-vzdálenost-bodu-a-úsečky

[ctx: constr-name]
en: length-ratio
cs_CZ: poměr-délky

[ctx: constr-name]
en: arc-arc-length-ratio
cs_CZ: poměr-délky-dvou-oblouků

[ctx: constr-name]
en: arc-line-length-ratio
cs_CZ: poměr-délky-oblouku-a-úsečky

[ctx: constr-name]
en: length-difference
cs_CZ: rozdíl-délky

[ctx: constr-name]
en: arc-arc-len-difference
cs_CZ: rozdíl-délky-dvou-oblouků

[ctx: constr-name]
en: arc-line-len-difference
cs_CZ: rozdíl-délky-oblouku-a-úsečky

[ctx: constr-name]
en: symmetric
cs_CZ: symetrie

[ctx: constr-name]
en: symmetric-h
cs_CZ: symetrie-h

[ctx: constr-name]
en: symmetric-v
cs_CZ: symetrie-v

[ctx: constr-name]
en: symmetric-line
cs_CZ: symetrie-přímka

[ctx: constr-name]
en: at-midpoint
cs_CZ: ve-středu

[ctx: constr-name]
en: horizontal
cs_CZ: horizontála

[ctx: constr-name]
en: vertical
cs_CZ: vertikála

[ctx: constr-name]
en: diameter
cs_CZ: průměr

[ctx: constr-name]
en: pt-on-circle
cs_CZ: bod-na-kruhu

[ctx: constr-name]
en: same-orientation
cs_CZ: shodná-orientace

[ctx: constr-name]
en: angle
cs_CZ: úhel

[ctx: constr-name]
en: parallel
cs_CZ: rovnoběžnost

[ctx: constr-name]
en: arc-line-tangent
cs_CZ: tečný-oblouk-a-úsečka

[ctx: constr-name]
en: cubic-line-tangent
cs_CZ: tečná-splajna-a-úsečka

[ctx: constr-name]
en: curve-curve-tangent
cs_CZ: tečné-dvě-křivky

[ctx: constr-name]
en: perpendicular
cs_CZ: kolmost

[ctx: constr-name]
en: eq-radius
cs_CZ: shodný-poloměr

[ctx: constr-name]
en: eq-angle
cs_CZ: shodný-úhel

[ctx: constr-name]
en: eq-line-len-arc-len
cs_CZ: shodná-délka-úsečky-a-oblouku

[ctx: constr-name]
en: lock-where-dragged
cs_CZ: zámek-kam-přetažen

[ctx: constr-name]
en: comment
cs_CZ: komentář

en: The point you selected does not belong to the arc. The arc and line segment do not share an end point.
    
    Select the end point of the arc at which you want it to be tangent to the line.
cs_CZ: Vámi vybraný bod nepatří do oblouku. Oblouk a úsečka nemají společný koncový bod.
    
    Vyberte koncový bod oblouku, ve kterém má být tečný k přímce.

en: The tangent arc and line segment must share an endpoint. Constrain them with Constrain -> On Point before constraining tangent.
    
    Alternatively select the end point of the arc at which you want it to be tangent to the line.
cs_CZ: Oblouk a tečná úsečka musejí mít společný koncový bod. Omez je nejdříve příkazem Omezit -> Na bodě / křivce / ploše.
    
    Případně vyberte koncový bod oblouku, ve kterém má být tečný k přímce.

en: The point you selected is not an end point of the cubic spline. The spline and line segment do not share an end point.
    
    Select the end point of the spline at which you want it to be tangent to the line.
cs_CZ: Vybraný bod není koncovým bodem splajnu. Splajn a úsečka nemají společný koncový bod.
    
    Vyberte koncový bod splajnu, ve kterém má být tečný k přímce.

en: The tangent cubic spline and line segment must share an endpoint. Constrain them with Constrain -> On Point before constraining tangent.
    
    Alternatively select the end point of the cubic spline at which you want it to be tangent to the line.
cs_CZ: Tečný splajn a úsečka musejí mít společný koncový bod. Omez je nejdříve příkazem Omezit -> Na bodě / křivce / ploše.
    
    Případně vyberte koncový bod splajnu, ve kterém má být tečný k přímce.

en: The points you selected are not end points of the two curves. The curves do not share an end point.
    
    Select the end points of both curves at which you want them to be tangent to each other.
cs_CZ: Vybrané body nejsou koncovými body dvou křivek. Křivky nemají společný koncový bod.
    
    Vyberte koncové body obou křivek, v nichž mají být vůči sobě tečné

en: The curves must share an endpoint. Constrain them with Constrain -> On Point before constraining tangent.
    
    Alternatively select the end points of both curves at which you want the curves to be tangent.
cs_CZ: Křivky musejí mít společný koncový bod. Omez je příkazem Omezit -> V bodě před omezením tečny.
    
    Případně vyberte koncové body obou křivek, v nichž mají být vůči sobě tečné

en: Bad selection for distance / diameter constraint. This constraint can apply to:
    
        * two points (distance between points)
        * a line segment (length)
        * two points and a line segment or normal (projected distance)
        * a workplane and a point (minimum distance)
        * a line segment and a point (minimum distance)
        * a plane face and a point (minimum distance)
        * a circle or an arc (diameter)
cs_CZ: Chybný výběr pro omezení vzdálenosti / průměru. Toto omezení lze použít pro:
    
        * dva body (vzdálenost mezi body)
        * úsečku (délka)
        * dva body a úsečku nebo normálu (promítnutá vzdálenost)
        * pracovní rovinu a bod (minimální vzdálenost)
        * úsečku a bod (minimální vzdálenost)
        * rovinnou plochu a bod (minimální vzdálenost)
        * kružnici nebo oblouk (průměr)

en: Bad selection for on point / curve / plane constraint. This constraint can apply to:
    
        * two or more points (points coincident)
        * a point and a workplane (point in plane)
        * a point and a line segment (point on line)
        * a point and a circle or arc (point on curve)
        * a point and one to three plane faces (point on face(s))
cs_CZ: Chybný výběr pro omezení na bod / křivku / rovinu. Toto omezení lze použít pro:
    
        * dva a více bodů (body se shodují)
        * bod a pracovní rovinu (bod v rovině)
        * bod a úsečku (bod na přímce)
        * bod a kružnici nebo oblouk (bod na křivce)
        * bod a jednu až tři rovinné plochy (bod na ploše/plochách)

en: Bad selection for equal length / radius constraint. This constraint can apply to:
    
        * two or more line segments (equal length)
        * two line segments and two points (equal point-line distances)
        * a line segment and two points (equal point-line distances)
        * a line segment, and a point and line segment (point-line distance equals length)
        * two or more circles or arcs (equal radius)
        * a line segment and an arc (line segment length equals arc length)
cs_CZ: Chybný výběr pro omezení stejné délky / poloměru. Toto omezení lze použít pro:
    
        * dvě a více úseček (stejné délky)
        * dvě úsečky a dva body (stejné vzdálenosti bodů od úseček)
        * úsečku a dva body (stejné vzdálenosti bodů od přímky)
        * úsečku a bod a úsečku (vzdálenost bodu od přímky se rovná délce)
        * dvě a více kružnic nebo oblouků (stejný poloměr)
        * úsečku a oblouk (délka úsečky se rovná délce oblouku)

en: Bad selection for length ratio constraint. This constraint can apply to:
    
        * two line segments
        * two arcs
        * one arc and one line segment
cs_CZ: Chybný výběr pro omezení poměru délky. Toto omezení lze použít pro:
    
        * dvě úsečky
        * dva oblouky
        * jeden oblouk a jednu úsečku

en: Bad selection for length difference constraint. This constraint can apply to:
    
        * two line segments
        * two arcs
        * one arc and one line segment
cs_CZ: Chybný výběr pro omezení rozdílu délek. Toto omezení lze použít pro:
    
        * dvě úsečky
        * dva oblouky
        * jeden oblouk a jednu úsečku

en: Bad selection for at midpoint constraint. This constraint can apply to:
    
        * a line segment and a point (point at midpoint)
        * a line segment and a workplane (line's midpoint on plane)
cs_CZ: Chybný výběr pro omezení ve středovém bodě. Toto omezení lze použít pro: 
    
        * úsečku a bod (bod ve středovém bodě)
        * úsečku a pracovní rovinu (střed úsečky v rovině)

en: Bad selection for symmetric constraint. This constraint can apply to:
    
        * two points or a line segment (symmetric about workplane's coordinate axis)
        * line segment, and two points or a line segment (symmetric about line segment)
        * workplane, and two points or a line segment (symmetric about workplane)
cs_CZ: Chybný výběr pro symetrické omezení. Toto omezení lze použít pro:
    
        * dva body nebo úsečku (symetrickou vůči souřadnicím osy pracovní roviny)
        * úsečku a dva body nebo úsečku (symetrická k úsečce)
        * pracovní rovinu a dva body nebo úsečku (symetrická k pracovní rovině)

en: A workplane must be active when constraining symmetric without an explicit symmetry plane.
cs_CZ: Pracovní rovina musí být aktivní, pokud je omezena symetricky bez explicitní symetrické roviny.

en: Activate a workplane (with Sketch -> In Workplane) before applying a horizontal or vertical constraint.
cs_CZ: Aktivuj pracovní rovinu (pomocí Náčrt -> V pracovní rovině) před použitím omezení horizontály nebo vertikály.

en: Bad selection for horizontal / vertical constraint. This constraint can apply to:
    
        * two or more points
        * one or more line segments
cs_CZ: Chybný výběr pro horizontální / vertikální omezení. Toto omezení lze použít pro:
    
        * dva a více bodů
        * jednu a více úseček

en: Bad selection for same orientation constraint. This constraint can apply to:
    
        * two normals
cs_CZ: Chybný výběr pro omezení stejné orientace. Toto omezení lze použít  pro: 
     
        * dvě normály

en: Must select an angle constraint.
cs_CZ: Je nutné vybrat omezení úhlu.

en: Must select a constraint with associated label.
cs_CZ: Je nutné vybrat omezení s přiřazeným štítkem.

en: Bad selection for angle constraint. This constraint can apply to:
    
    Angle between:
        * two line segments
        * a line segment and a normal
        * two normals
    
    Equal angles:
        * four line segments or normals (equal angle between A,B and C,D)
        * three line segments or normals (equal angle between A,B and B,C)
cs_CZ: Chybný výběr pro omezení úhlu. Toto omezení lze použít pro: 
    
    Úhel mezi:
        * dvěma úsečkami
        * úsečkou a normálou
        * dvěma normálami
    
    Shodné úhly:
        * čtyři úsečky nebo normály (shodný úhel mezi A,B a C,D)
        * tři úsečky nebo normály (shodný úhel mezi A,B a B,C)

en: Curve-curve tangency must apply in workplane.
cs_CZ: Tečnost dvou křivek musí být použita v pracovní rovině.

en: Bad selection for parallel / tangent constraint. This constraint can apply to:
    
        * two faces
        * two or more line segments (parallel)
        * one or more line segments and one or more normals (parallel)
        * two or more normals (parallel)
        * two line segments, arcs, or beziers, that share an endpoint (tangent)
        * two line segments, arcs, or beziers, that do not share an endpoint and the end point(s) of the curve(s) (tangent)
cs_CZ: Chybný výběr pro rovnoběžné / tečné omezení. Toto omezení lze použít  pro:
     
        * dvě plochy
        * dvě a více úseček (rovnoběžné)
        * jednu a více úseček a jednu a více normál (rovnoběžné)
        * dvě a více normál (rovnoběžné)
        * dvě úsečky, oblouky nebo beziéry, které mají společný koncový bod (tečné)
        * dvě úsečky, oblouky nebo beziéry, které nemají společný koncový bod, a koncový(é) bod(y) křivky(ek) (tečné)

en: Bad selection for perpendicular constraint. This constraint can apply to:
    
        * two faces
        * two line segments
        * a line segment and a normal
        * two normals
cs_CZ: Chybný výběr pro omezení kolmosti. Toto omezení lze použít pro: 
    
        * dvě plochy
        * dvě úsečky
        * úsečku a normálu
        * dvě normály

en: Bad selection for lock point where dragged constraint. This constraint can apply to:
    
        * a point
cs_CZ: Chybný výběr pro omezení uzamčení v místě přetažení. Toto omezení lze použít pro: 
    
        * bod

en: NEW COMMENT -- DOUBLE-CLICK TO EDIT
cs_CZ: NOVÝ KOMENTÁŘ -- UPRAVIT DVOJKLIKEM

en: click center of comment text
cs_CZ: klikni na střed textu komentáře

en: No solid model present; draw one with extrudes and revolves, or use Export 2d View to export bare lines and curves.
cs_CZ: Není přítomen žádný model tělesa; vytvoř model pomocí extruzí a rotací nebo použij Exportovat 2D pohled... pro export prostých čar a křivek.

en: Bad selection for export section. Please select:
    
        * nothing, with an active workplane (workplane is section plane)
        * a face (section plane through face)
        * a point and two line segments (plane through point and parallel to lines)
cs_CZ: Chybný výběr části pro export. Vyber prosím:
    
        * nic, s aktivní pracovní rovinou (pracovní rovina je rovina řezu)
        * plochu (rovina řezu procházející plochou)
        * bod a dvě úsečky (rovina procházející bodem a rovnoběžná s  přímkami)

en: Active group mesh is empty; nothing to export.
cs_CZ: Síť aktivní skupiny je prázdná; není co exportovat.

en: freehand lines were replaced with continuous lines
cs_CZ: volné úsečky byly nahrazeny souvislými

en: zigzag lines were replaced with continuous lines
cs_CZ: klikaté úsečky byly nahrazeny souvislými

en: Some aspects of the drawing have no DXF equivalent and were not exported:
cs_CZ: Některé prvky výkresu nemají ekvivalent ve formátu DXF a nebyly exportovány:

en: PDF page size exceeds 200 by 200 inches; many viewers may reject this file.
cs_CZ: Velikost stránky PDF přesahuje 200 x 200 palců; mnoho prohlížečů může tento soubor odmítnout.

[ctx: group-name]
en: sketch-in-plane
cs_CZ: náčrt-v-rovině

[ctx: group-name]
en: #references
cs_CZ: #odkazy

en: The file is empty. It may be corrupt.
cs_CZ: Soubor je prázdný. Může být poškozený.

en: Unrecognized data in file. This file may be corrupt, or from a newer version of the program.
cs_CZ: Nerozpoznaná data v souboru. Tento soubor může být poškozený nebo pochází z novější verze programu.

[ctx: title]
en: Missing File
cs_CZ: Chybějící soubor

[ctx: dialog]
en: The linked file “%s” is not present.
cs_CZ: Odkazovaný soubor “%s” není k dispozici.

[ctx: dialog]
en: Do you want to locate it manually?
    
    If you decline, any geometry that depends on the missing file will be permanently removed.
cs_CZ: Chceš jej vyhledat ručně?
    
    Pokud odmítneš, všechny geometrie, které závisí na chybějícím souboru, budou trvale odstraněny.

[ctx: button]
en: &Yes
cs_CZ: &Ano

[ctx: button]
en: &No
cs_CZ: &Ne

[ctx: button]
en: &Cancel
cs_CZ: &Zrušit

en: &File
cs_CZ: &Soubor

en: &New
cs_CZ: &Nový

en: &Open...
cs_CZ: &Otevřít...

en: Open &Recent
cs_CZ: Otevřít &nedávný

en: &Save
cs_CZ: &Uložit

en: Save &As...
cs_CZ: Uložit &jako...

en: Export &Image...
cs_CZ: Exportovat &Obrázek...

en: Export 2d &View...
cs_CZ: Exportovat 2D &pohled...

en: Export 2d &Section...
cs_CZ: Exportovat 2D čá&st...

en: Export 3d &Wireframe...
cs_CZ: Exportovat 3D &drátěný model...

en: Export Triangle &Mesh...
cs_CZ: Exportovat &trojúhelníkovou síť (mesh)...

en: Export &Surfaces...
cs_CZ: Exportovat &povrchy...

en: Im&port...
cs_CZ: &Importovat...

en: E&xit
cs_CZ: U&končit

en: &Edit
cs_CZ: Up&ravit

en: &Undo
cs_CZ: &Zpět

en: &Redo
cs_CZ: Z&novu

en: Re&generate All
cs_CZ: Znovu vše &generovat

en: Snap Selection to &Grid
cs_CZ: Přichytit výběr k &mřížce

en: Rotate Imported &90°
cs_CZ: Otočit importované o &90°

en: Cu&t
cs_CZ: Vyjmou&t

en: &Copy
cs_CZ: &Kopírovat

en: &Paste
cs_CZ: V&ložit

en: Paste &Transformed...
cs_CZ: Vložit &transformované...

en: &Delete
cs_CZ: O&dstranit

en: Select &Edge Chain
cs_CZ: Vybrat ř&etězec hran

en: Select &All
cs_CZ: Vybr&at vše

en: &Unselect All
cs_CZ: Zr&ušit výběr všeho

en: &Line Styles...
cs_CZ: Sty&ly čar...

en: &View Projection...
cs_CZ: &Projekční pohled...

en: Con&figuration...
cs_CZ: Nastave&ní...

en: &View
cs_CZ: &Zobrazení

en: Zoom &In
cs_CZ: Přiblíž&it

en: Zoom &Out
cs_CZ: &Oddálit

en: Zoom To &Fit
cs_CZ: Přiblížit na &míru

en: Align View to &Workplane
cs_CZ: Zarovnat pohled na pracovní rovinu

en: Nearest &Ortho View
cs_CZ: Nejbližší &ortogonální pohled

en: Nearest &Isometric View
cs_CZ: Nejbližší &izometrický pohled

en: &Center View At Point
cs_CZ: &Pohled na střed v bodě

en: Show Snap &Grid
cs_CZ: Zobrazit mřížku přichy&cení

en: Darken Inactive Solids
cs_CZ: Ztmavit neaktivní tělesa

en: Use &Perspective Projection
cs_CZ: Použít &perspektivní projekci

en: Show E&xploded View
cs_CZ: Zobrazit &rozbalený pohled

en: Dimension &Units
cs_CZ: &Jednotky rozměru

en: Dimensions in &Millimeters
cs_CZ: Rozměry v &milimetrech

en: Dimensions in M&eters
cs_CZ: Rozměry v m&etrech

en: Dimensions in &Inches
cs_CZ: Rozměry v &palcích

en: Dimensions in &Feet and Inches
cs_CZ: Rozměry ve &stopách a palcích

en: Show &Toolbar
cs_CZ: Zobrazit panel &nástrojů

en: Show Property Bro&wser
cs_CZ: Zobrazit &parametry

en: &Full Screen
cs_CZ: Na &celou obrazovku

en: &New Group
cs_CZ: &Nová skupina

en: Sketch In &3d
cs_CZ: Náčrt ve &3D

en: Sketch In New &Workplane
cs_CZ: Náčrt v nové pracovní &rovině

en: Step &Translating
cs_CZ: Krokový &posun

en: Step &Rotating
cs_CZ: Krokové &otočení

en: E&xtrude
cs_CZ: Extruze (e&xtrude)

en: &Helix
cs_CZ: Šroubovice (&helix)

en: &Lathe
cs_CZ: Plná rotace (&lathe)

en: Re&volve
cs_CZ: Volná rotace (re&volve)

en: Link / Assemble...
cs_CZ: Odkaz / Sestavení...

en: Link Recent
cs_CZ: Odkaz na nedávný

en: &Sketch
cs_CZ: &Náčrt

en: In &Workplane
cs_CZ: V &pracovní rovině

en: Anywhere In &3d
cs_CZ: Kdekoliv ve &3D

en: Datum &Point
cs_CZ: Vztažný &Bod

en: Wor&kplane
cs_CZ: &Pracovní rovina

en: Line &Segment
cs_CZ: Úsečka

en: C&onstruction Line Segment
cs_CZ: Konstrukční úsečka

en: &Rectangle
cs_CZ: &Obdélník

en: &Circle
cs_CZ: &Kružnice

en: &Arc of a Circle
cs_CZ: &Oblouk kružnice

en: &Bezier Cubic Spline
cs_CZ: &Bézierův kubický splajn

en: &Text in TrueType Font
cs_CZ: &Text v písmu TrueType

en: I&mage
cs_CZ: &Obrázek

en: To&ggle Construction
cs_CZ: Přepnout &konstrukci

en: Ta&ngent Arc at Point
cs_CZ: Tečný &oblouk v bodě

en: Split Curves at &Intersection
cs_CZ: Rozdělit kř&ivky v průsečíku

en: &Constrain
cs_CZ: Ome&zení

en: &Distance / Diameter
cs_CZ: &Vzdálenost / průměr

en: Re&ference Dimension
cs_CZ: Re&ferenční rozměr

en: A&ngle / Equal Angle
cs_CZ: Úhe&l / shodný úhel

en: Reference An&gle
cs_CZ: Refe&renční úhel

en: Other S&upplementary Angle
cs_CZ: Další doplňkový úh&el

en: Toggle R&eference Dim
cs_CZ: Přepnout r&eferenční rozměr

en: &Horizontal
cs_CZ: &Horizontála

en: &Vertical
cs_CZ: &Vertikála

en: &On Point / Curve / Plane
cs_CZ: &Na bodě / křivce / ploše

en: E&qual Length / Radius
cs_CZ: Shodná dél&ka / poloměr

en: Length / Arc Ra&tio
cs_CZ: Poměr délky / oblo&uku

en: Length / Arc Diff&erence
cs_CZ: Rozdíl &délky / oblouku

en: At &Midpoint
cs_CZ: Ve středové&m bodě

en: S&ymmetric
cs_CZ: S&ymetrie

en: Para&llel / Tangent
cs_CZ: Rovno&běžnost / tečna

en: &Perpendicular
cs_CZ: &Kolmost

en: Same Orient&ation
cs_CZ: Shodná orient&ace

en: Lock Point Where &Dragged
cs_CZ: Uzamčení v místě pře&tažení

en: Comment
cs_CZ: Komentář

en: &Analyze
cs_CZ: &Analyzovat

en: Measure &Volume
cs_CZ: Měření &objemu

en: Measure A&rea
cs_CZ: Měření &plochy

en: Measure &Perimeter
cs_CZ: Měření ob&vodu

en: Show &Interfering Parts
cs_CZ: Zobrazit kol&idující části

en: Show &Naked Edges
cs_CZ: Zobrazit ob&nažené hrany

en: Show &Center of Mass
cs_CZ: Zobrazit &těžiště

en: Show &Underconstrained Points
cs_CZ: Zobrazit &nedostatečně omezené body

en: &Trace Point
cs_CZ: &Trasovat bod

en: &Stop Tracing...
cs_CZ: &Zastavit trasování...

en: Step &Dimension...
cs_CZ: &Rozměr kroku...

en: &Help
cs_CZ: &Nápověda

en: &Language
cs_CZ: &Jazyk

en: &Website / Manual
cs_CZ: &Web / Manuál

en: &Go to GitHub commit
cs_CZ: Revize na &GitHubu

en: &About
cs_CZ: O &aplikaci

en: (no recent files)
cs_CZ: (žádné nedávné soubory)

en: File '%s' does not exist.
cs_CZ: Soubor '%s' neexistuje.

en: No workplane is active, so the grid will not appear.
cs_CZ: Žádná pracovní rovina není aktivní, proto nebude mřížka zobrazena.

en: The perspective factor is set to zero, so the view will always be a parallel projection.
    
    For a perspective projection, modify the perspective factor in the configuration screen. A value around 0.3 is typical.
cs_CZ: Faktor perspektivy je nastaven na nulu, proto bude pohled vždy rovnoběžnou projekcí.
    
    Pro perspektivní projekci uprav faktor perspektivy v konfigurační obrazovce. Typická hodnota je kolem 0,3.

en: Select a point; this point will become the center of the view on screen.
cs_CZ: Vyber bod; tento bod se stane středem pohledu na obrazovce.

en: No additional entities share endpoints with the selected entities.
cs_CZ: Žádné další entity nesdílejí koncové body s vybranými entitami.

en: To use this command, select a point or other entity from an linked part, or make a link group the active group.
cs_CZ: Chceš-li použít tento příkaz, vyber bod nebo jinou entitu z propojené části nebo vyber skupinu propojení jako aktivní skupinu.

en: No workplane is active. Activate a workplane (with Sketch -> In Workplane) to define the plane for the snap grid.
cs_CZ: Žádná pracovní rovina není aktivní. Aktivuj pracovní rovinu (pomocí Náčrt -> V pracovní rovině) pro nastavení roviny přichytávání na mřížku.

en: Can't snap these items to grid; select points, text comments, or constraints with a label. To snap a line, select its endpoints.
cs_CZ: Tyto položky nelze přichytit k mřížce; vyber body, textové komentáře nebo omezení se štítkem. Chceš-li přichytit úsečku, vyber její koncové body.

en: No workplane selected. Activating default workplane for this group.
cs_CZ: Není vybrána žádná pracovní rovina. Aktivuji výchozí pracovní rovinu pro tuto skupinu.

en: No workplane is selected, and the active group does not have a default workplane. Try selecting a workplane, or activating a sketch-in-new-workplane group.
cs_CZ: Není vybrána žádná pracovní rovina a aktivní skupina nemá výchozí pracovní rovinu přiřazenu. Zkus vybrat pracovní rovinu nebo aktivovat skupinu náčrt-v-rovině.

en: Bad selection for tangent arc at point. Select a single point, or select nothing to set up arc parameters.
cs_CZ: Chybný výběr tečného oblouku v bodě. Vyber jeden bod nebo výběr zruš pro nastavení parametrů oblouku.

en: click point on arc (draws anti-clockwise)
cs_CZ: klikni na bod oblouku (kresleno proti směru hodinových ručiček)

en: click to place datum point
cs_CZ: klikni pro umístění vztažného bodu

en: click first point of line segment
cs_CZ: klikni na první bod úsečky

en: click first point of construction line segment
cs_CZ: klikni na první bod konstrukční úsečky

en: click first point of cubic segment
cs_CZ: klikni na první bod segmentu splajnu

en: click center of circle
cs_CZ: klikni na střed kružnice

en: click origin of workplane
cs_CZ: klikni na počátek pracovní roviny

en: click one corner of rectangle
cs_CZ: klikni na jeden roh obdélníku

en: click top left of text
cs_CZ: klikni na levý horní roh textu

en: click top left of image
cs_CZ: klikni na levý horní roh obrázku

en: No entities are selected. Select entities before trying to toggle their construction state.
cs_CZ: Nejsou vybrány žádné entity. Před přepnutím stavu konstrukce nějaké entity vyber.

[ctx: group-name]
en: sketch-in-3d
cs_CZ: náčrt-ve-3D

en: Bad selection for new sketch in workplane. This group can be created with:
    
        * a point (through the point, orthogonal to coordinate axes)
        * a point and two line segments (through the point, parallel to the lines)
        * a point and a normal (through the point, orthogonal to the normal)
        * a workplane (copy of the workplane)
cs_CZ: Chybný výběr nového náčrtu v pracovním plánu. Tuto skupinu lze vytvořit pomocí:
    
        * bodu (přes bod, kolmo na souřadnicové osy)
        * bodu a dvou úseček (procházející bodem, rovnoběžná s přímkami)
        * bodu a normály (procházející bodem, kolmá na normálu)
        * pracovní roviny (kopie pracovní roviny)

en: Activate a workplane (Sketch -> In Workplane) before extruding. The sketch will be extruded normal to the workplane.
cs_CZ: Před extruzí aktivuj pracovní rovinu (Náčrt -> V pracovní rovině). Náčrt bude extrudován ve směru normály k pracovní rovině.

[ctx: group-name]
en: extrude
cs_CZ: extruze

en: Lathe operation can only be applied to planar sketches.
cs_CZ: Operace plné rotace lze použít pouze na rovinné náčrty..

en: Bad selection for new lathe group. This group can be created with:
    
        * a point and a line segment or normal (revolved about an axis parallel to line / normal, through point)
        * a line segment (revolved about line segment)
cs_CZ: Chybný výběr pro novou skupinu plné rotace. Tuto skupinu lze vytvořit pomocí:
    
        * bodu a úsečky nebo normály (rotací kolem osy rovnoběžné k přímce / normále, procházející bodem)
        * úsečky (rotací kolem úsečky)

[ctx: group-name]
en: lathe
cs_CZ: plná-rotace

en: Revolve operation can only be applied to planar sketches.
cs_CZ: Operaci volné rotace lze použít pouze na rovinné náčrty.

en: Bad selection for new revolve group. This group can be created with:
    
        * a point and a line segment or normal (revolved about an axis parallel to line / normal, through point)
        * a line segment (revolved about line segment)
cs_CZ: Chybný výběr pro novou skupinu volné rotace. Tuto skupinu lze vytvořit pomocí:
    
        * bodu a úsečky nebo normály (rotace kolem osy rovnoběžné s přímkou / normálou, procházející bodem)
        * úsečky (rotace kolem úsečky)

[ctx: group-name]
en: revolve
cs_CZ: volná-rotace

en: Helix operation can only be applied to planar sketches.
cs_CZ: Operaci šroubovice lze použít pouze na rovinné náčrty.

en: Bad selection for new helix group. This group can be created with:
    
        * a point and a line segment or normal (revolved about an axis parallel to line / normal, through point)
        * a line segment (revolved about line segment)
cs_CZ: Chybný výběr pro novou skupinu šroubovice. Tuto skupinu lze vytvořit pomocí:
    
        * bodu a úsečky nebo normály (rotací kolem osy rovnoběžné k přímce / normále, procházející bodem)
        * úsečky (rotací kolem úsečky)

[ctx: group-name]
en: helix
cs_CZ: šroubovice

en: Bad selection for new rotation. This group can be created with:
    
        * a point, while locked in workplane (rotate in plane, about that point)
        * a point and a line or a normal (rotate about an axis through the point, and parallel to line / normal)
cs_CZ: Chybný výběr pro nové krokové otočení. Tuto skupinu lze vytvořit pomocí:
    
        * bodu, přičemž je uzamčen v pracovní rovině (otočení v rovině, kolem tohoto bodu)
        * bodu a úsečky nebo normály (otočení kolem osy procházející bodem a rovnoběžně s přímkou / normálou)

[ctx: group-name]
en: rotate
cs_CZ: otočení

[ctx: group-name]
en: translate
cs_CZ: posun

en: (unnamed)
cs_CZ: (nepojmenované)

en: not closed contour, or not all same style!
cs_CZ: Obrys není uzavřený nebo není celý v jednotném stylu!

en: points not all coplanar!
cs_CZ: Ne všechny body jsou v rovině!

en: contour is self-intersecting!
cs_CZ: Obrys se sám protíná!

en: zero-length edge!
cs_CZ: Nulová délka hrany!

en: Text-formated STL files are not currently supported
cs_CZ: Textové soubory STL nejsou v této chvíli podporovány.

en: Must be sketching in workplane to create tangent arc.
cs_CZ: Pro vytvoření tečného oblouku je nutné kreslit v pracovní rovině.

en: To create a tangent arc, select a point where two non-construction lines or circles in this group and workplane join.
cs_CZ: Chceš-li vytvořit tečný oblouk, vyber bod, kde se s pracovní rovinou stýkají dvě nekonstrukční úsečky nebo kružnice v této skupině.

en: Couldn't round this corner. Try a smaller radius, or try creating the desired geometry by hand with tangency constraints.
cs_CZ: Tento roh nelze zaoblit. Zkus menší poloměr nebo zkus vytvořit požadovanou geometrii ručně pomocí tečných omezení.

en: Couldn't split this entity; lines, circles, or cubics only.
cs_CZ: Tuto entitu se nepodařilo rozdělit; pouze úsečky, kružnice nebo splajny.

en: Must be sketching in workplane to split.
cs_CZ: Rozdělení lze provést pouze při náčrtu v pracovní rovině.

en: Select two entities that intersect each other (e.g. two lines/circles/arcs or a line/circle/arc and a point).
cs_CZ: Vyber dvě entity, které se vzájemně protínají (např. dvě čáry / kružnice / oblouky nebo úsečka / kružnice / oblouk a bod).

en: Can't split; no intersection found.
cs_CZ: Nelze rozdělit, nebyla nalezena žádná průsečnice.

en: Assign to Style
cs_CZ: Přiřadit ke stylu

en: No Style
cs_CZ: Žádný styl

en: Newly Created Custom Style...
cs_CZ: Nově vytvořený vlastní styl...

en: Group Info
cs_CZ: Info o skupině

en: Style Info
cs_CZ: Info o stylu

en: Select Edge Chain
cs_CZ: Vybrat řetězec hran

en: Toggle Reference Dimension
cs_CZ: Přepnout referenční rozměr

en: Other Supplementary Angle
cs_CZ: Další doplňkový úhel

en: Snap to Grid
cs_CZ: Přichytit k mřížce

en: Remove Spline Point
cs_CZ: Odebrat bod splajnu

en: Add Spline Point
cs_CZ: Přidat bod splajnu

en: Cannot add spline point: maximum number of points reached.
cs_CZ: Nelze přidat bod splajnu: bylo dosaženo maximálního počtu bodů.

en: Toggle Construction
cs_CZ: Přepnout konstrukci

en: Delete Point-Coincident Constraint
cs_CZ: Odstranit omezení kolidujícího bodu

en: Cut
cs_CZ: Vyjmout

en: Copy
cs_CZ: Kopírovat

en: Select All
cs_CZ: Vybrat vše

en: Paste
cs_CZ: Vložit

en: Paste Transformed...
cs_CZ: Vložit transformované...

en: Delete
cs_CZ: Odstranit

en: Unselect All
cs_CZ: Zrušit výběr všeho

en: Unselect Hovered
cs_CZ: Zrušit výběr při najetí

en: Zoom to Fit
cs_CZ: Přiblížit na míru

en: click next point of line, or press Esc
cs_CZ: klikni na další bod úsečky nebo stiskni klávesu Esc

en: Can't draw rectangle in 3d; first, activate a workplane with Sketch -> In Workplane.
cs_CZ: Nelze nakreslit obdélník ve 3D; nejprve aktivuj pracovní rovinu pomocí Náčrt -> V pracovní rovině.

en: click to place other corner of rectangle
cs_CZ: kliknutím umísti další roh obdélníku

en: click to set radius
cs_CZ: kliknutím nastav poloměr

en: Can't draw arc in 3d; first, activate a workplane with Sketch -> In Workplane.
cs_CZ: Nelze nakreslit oblouk ve 3D; nejprve aktivuj pracovní rovinu pomocí Náčrt -> V pracovní rovině.

en: click to place point
cs_CZ: kliknutím umísti bod

en: click next point of cubic, or press Esc
cs_CZ: klikni na další bod splajnu nebo stiskni Esc

en: Sketching in a workplane already; sketch in 3d before creating new workplane.
cs_CZ: Kreslení v pracovní rovině již probíhá; před vytvořením nové pracovní roviny kresli ve 3D.

en: Can't draw text in 3d; first, activate a workplane with Sketch -> In Workplane.
cs_CZ: Nelze kreslit text ve 3D; nejprve aktivuj pracovní rovinu pomocí Náčrt -> V pracovní rovině.

en: click to place bottom right of text
cs_CZ: klikni pro umístění pravého dolního rohu textu

en: Can't draw image in 3d; first, activate a workplane with Sketch -> In Workplane.
cs_CZ: Nelze nakreslit obrázek ve 3d; nejprve aktivuj pracovní rovinu pomocí Náčrt -> V pracovní rovině.

[ctx: file-type]
en: SolveSpace models
cs_CZ: SolveSpace modely

[ctx: file-type]
en: ALL
cs_CZ: VŠE

[ctx: file-type]
en: IDF circuit board
cs_CZ: IDF deska plošných spojů

[ctx: file-type]
en: STL triangle mesh
cs_CZ: STL trojúhelníková síť

[ctx: file-type]
en: PNG image
cs_CZ: PNG obrázek

[ctx: file-type]
en: STL mesh
cs_CZ: STL síť (mesh)

[ctx: file-type]
en: Wavefront OBJ mesh
cs_CZ: Wavefront OBJ síť (mesh)

[ctx: file-type]
en: Three.js-compatible mesh, with viewer
cs_CZ: Three.js-compatibilní síť (mesh), s prohlížečem

[ctx: file-type]
en: Three.js-compatible mesh, mesh only
cs_CZ: Three.js-compatibilní síť (mesh), bez prohlížeče

[ctx: file-type]
en: VRML text file
cs_CZ: VRML textový soubor

[ctx: file-type]
en: STEP file
cs_CZ: STEP soubor

[ctx: file-type]
en: PDF file
cs_CZ: PDF soubor

[ctx: file-type]
en: Encapsulated PostScript
cs_CZ: Zapouzdřený PostScript

[ctx: file-type]
en: Scalable Vector Graphics
cs_CZ: SVG soubor

[ctx: file-type]
en: DXF file (AutoCAD 2007)
cs_CZ: DXF soubor (AutoCAD 2007)

[ctx: file-type]
en: HPGL file
cs_CZ: HPGL soubor

[ctx: file-type]
en: G Code
cs_CZ: G kód (G Code)

[ctx: file-type]
en: AutoCAD DXF and DWG files
cs_CZ: AutoCAD DXF a DWG soubory

[ctx: file-type]
en: Comma-separated values
cs_CZ: CSV soubor

en: untitled
cs_CZ: nepojmenovaný

[ctx: title]
en: Save File
cs_CZ: Uložit soubor

[ctx: title]
en: Open File
cs_CZ: Otevřít soubor

[ctx: button]
en: _Cancel
cs_CZ: _Zrušit

[ctx: button]
en: _Save
cs_CZ: _Uložit

[ctx: button]
en: _Open
cs_CZ: _Otevřít

[ctx: title]
en: Autosave Available
cs_CZ: Dostupné automatické ukládání

[ctx: dialog]
en: An autosave file is available for this sketch.
cs_CZ: Pro tento náčrt je k dispozici automatické ukládání souboru.

[ctx: dialog]
en: Do you want to load the autosave file instead?
cs_CZ: Chceš místo toho načíst automaticky uložený soubor?

[ctx: button]
en: &Load autosave
cs_CZ: &Načíst automaticky uložený

[ctx: button]
en: Do&n't Load
cs_CZ: &Nenačítat

[ctx: title]
en: Modified File
cs_CZ: Upravený soubor

[ctx: dialog]
en: Do you want to save the changes you made to the sketch “%s”?
cs_CZ: Chceš uložit změny, které jsi provedl v náčrtu “%s”?

[ctx: dialog]
en: Do you want to save the changes you made to the new sketch?
cs_CZ: Chceš provedené změny uložit do nového náčrtu?

[ctx: dialog]
en: Your changes will be lost if you don't save them.
cs_CZ: Pokud změny neuložíš, budou ztraceny.

[ctx: button]
en: &Save
cs_CZ: &Uložit

[ctx: button]
en: Do&n't Save
cs_CZ: &Neukládat

[ctx: title]
en: (new sketch)
cs_CZ: (nový náčrt)

[ctx: title]
en: Property Browser
cs_CZ: Parametry

en: Constraints are currently shown, and will be exported in the toolpath. This is probably not what you want; hide them by clicking the link at the top of the text window.
cs_CZ: Omezení jsou aktuálně zobrazena a budou exportována do cesty nástroje. To pravděpodobně není to, co chceš; skryj je kliknutím na odkaz v horní části textového okna.

en: Can't identify file type from file extension of filename '%s'; try .dxf or .dwg.
cs_CZ: Nelze určit typ souboru podle přípony názvu souboru '%s'; zkus .dxf nebo .dwg.

en: Constraint must have a label, and must not be a reference dimension.
cs_CZ: Omezení musí mít popisek a nesmí být referenčním rozměrem.

en: Bad selection for step dimension; select a constraint.
cs_CZ: Chybný výběr rozměru kroku; vyber omezení.

en: The assembly does not interfere, good.
cs_CZ: V pořádku, sestava se nepřekrývá.

en: The volume of the solid model is:
    
        %s
cs_CZ: Objem modelu tělesa je:
    
        %s

en: 
    The volume of current group mesh is:
    
        %s
cs_CZ: 
    Objem aktuální mesh skupiny je:
    
        %s

en: 
    
    Curved surfaces have been approximated as triangles.
    This introduces error, typically of around 1%.
cs_CZ: 
    
    Zakřivené plochy byly aproximovány jako trojúhelníky.
    To přináší chybu, obvykle kolem 1%%.

en: The surface area of the selected faces is:
    
        %s
    
    Curves have been approximated as piecewise linear.
    This introduces error, typically of around 1%%.
cs_CZ: Plocha vybraných stěn je:
    
     %s
    
    Křivky byly aproximovány jako po částech lineární.
    To přináší chybu, obvykle kolem 1%%.

en: This group does not contain a correctly-formed 2d closed area. It is open, not coplanar, or self-intersecting.
cs_CZ: Tato skupina neobsahuje správně vytvořenou uzavřenou 2D oblast. Je otevřená, není koplanární ani se neprotíná.

en: The area of the region sketched in this group is:
    
        %s
    
    Curves have been approximated as piecewise linear.
    This introduces error, typically of around 1%%.
cs_CZ: Plocha regionu zakresleného v této skupině je:
    
     %s
    
    Křivky byly aproximovány jako po částech lineární.
    To přináší chybu, obvykle kolem 1%%.

en: The total length of the selected entities is:
    
        %s
    
    Curves have been approximated as piecewise linear.
    This introduces error, typically of around 1%%.
cs_CZ: Celková délka vybraných entit je:
    
     %s
    
    Křivky byly aproximovány jako po částech lineární.
    To přináší chybu, obvykle kolem 1%%.

en: Bad selection for perimeter; select line segments, arcs, and curves.
cs_CZ: Chybný výběr obvodu; vyber úsečky, oblouky a křivky.

en: Bad selection for trace; select a single point.
cs_CZ: Chybný výběr pro trasování; vyber jeden bod.

en: Couldn't write to '%s'
cs_CZ: Nelze zapisovat do '%s'

en: The mesh is self-intersecting (NOT okay, invalid).
cs_CZ: Síť se sama protíná (NENÍ v pořádku, je neplatná).

en: The mesh is not self-intersecting (okay, valid).
cs_CZ: Síť se sama neprotíná (je v pořádku, je platná).

en: The mesh has naked edges (NOT okay, invalid).
cs_CZ: Síť má obnažené hrany (NENÍ v pořádku, je neplatná).

en: The mesh is watertight (okay, valid).
cs_CZ: Síť je vodotěsná (je v pořádku, je platná).

en: 
    
    The model contains %d triangles, from %d surfaces.
cs_CZ: 
    
    Model obsahuje %d trojúhelníků z %d povrchů.

en: %s
    
    %s
    
    Zero problematic edges, good.%s
cs_CZ: %s
    
    %s
    
    Žádné problematické hrany, v pořádku.%s

en: %s
    
    %s
    
    %d problematic edges, bad.%s
cs_CZ: %s
    
    %s
    
    Chyba, počet problematických hran: %d.%s

en: This is SolveSpace version %s.
    
    For more information, see http://solvespace.com/
    
    SolveSpace is free software: you are free to modify
    and/or redistribute it under the terms of the GNU
    General Public License (GPL) version 3 or later.
    
    There is NO WARRANTY, to the extent permitted by
    law. For details, visit http://gnu.org/licenses/
    
    © 2008-%d Jonathan Westhues and other authors.
cs_CZ: Toto je SolveSpace verze %s.
    
    Další informace naleznete na adrese http://solvespace.com/
    
    SolveSpace je svobodný software: můžete jej svobodně upravovat
    a/nebo jej šířit za podmínek GNU
    General Public License (GPL) verze 3 nebo novější.
    
    V rozsahu povoleném zákonem není poskytována ŽÁDNÁ ZÁRUKA.
    Podrobnosti najdete na adrese http://gnu.org/licenses/
    
    © 2008-%d Jonathan Westhues a další autoři.

en: Can't assign style to an entity that's derived from another entity; try assigning a style to this entity's parent.
cs_CZ: Nelze přiřadit styl entitě, která je odvozena od jiné entity; zkus přiřadit styl nadřazené entitě.

en: Style name cannot be empty
cs_CZ: Název stylu nemůže být prázdný

en: Can't repeat fewer than 1 time.
cs_CZ: Nelze opakovat méně než 1krát.

en: Can't repeat more than 999 times.
cs_CZ: Nelze opakovat více než 999krát.

en: Group name cannot be empty
cs_CZ: Název skupiny nemůže být prázdný

en: Opacity must be between zero and one.
cs_CZ: Neprůhlednost musí být mezi nulou a jedničkou.

en: Radius cannot be zero or negative.
cs_CZ: Poloměr nemůže být nulový nebo záporný.

en: Sketch line segment
cs_CZ: Náčrt úsečky

en: Sketch rectangle
cs_CZ: Náčrt obdélníku

en: Sketch circle
cs_CZ: Náčrt kružnice

en: Sketch arc of a circle
cs_CZ: Náčrt oblouku kružnice

en: Sketch curves from text in a TrueType font
cs_CZ: Náčrt křivek z textu v písmu TrueType

en: Sketch image from a file
cs_CZ: Náčrt obrázku ze souboru

en: Create tangent arc at selected point
cs_CZ: Vytvořit tečný oblouk ve vybraném bodě

en: Sketch cubic Bezier spline
cs_CZ: Náčrt kubického Bézierova splajnu

en: Sketch datum point
cs_CZ: Náčrt vztažného bodu

en: Toggle construction
cs_CZ: Přepnout konstrukci

en: Split lines / curves where they intersect
cs_CZ: Rozdělení úseček / křivek v místě jejich průsečíku

en: Constrain distance / diameter / length
cs_CZ: Omezení vzdálenosti / průměru / délky

en: Constrain angle
cs_CZ: Omezení úhlu

en: Constrain to be horizontal
cs_CZ: Omezení horizontály

en: Constrain to be vertical
cs_CZ: Omezení vertikály

en: Constrain to be parallel or tangent
cs_CZ: Omezení rovnoběžnosti nebo tečny

en: Constrain to be perpendicular
cs_CZ: Omezení kolmosti

en: Constrain point on line / curve / plane / point
cs_CZ: Omezení bodu na přímce / křivce / rovině / bodu

en: Constrain symmetric
cs_CZ: Omezení symetrie

en: Constrain equal length / radius / angle
cs_CZ: Omezení shodné délky / poloměru / úhlu

en: Constrain normals in same orientation
cs_CZ: Omezení normál se stejnou orientací

en: Other supplementary angle
cs_CZ: Další doplňkový úhel

en: Toggle reference dimension
cs_CZ: Přepnout referenční rozměr

en: New group extruding active sketch
cs_CZ: Nová skupina extruzí aktivního náčrtu

en: New group rotating active sketch
cs_CZ: Nová skupina plnou rotací aktivního náčrtu

en: New group helix from active sketch
cs_CZ: Nová skupina šroubovicí aktivního náčrtu

en: New group revolve active sketch
cs_CZ: Nová skupina volnou rotací aktivního náčrtu

en: New group step and repeat rotating
cs_CZ: Nová skupina krokovým otočením

en: New group step and repeat translating
cs_CZ: Nová skupina krokovým posunem

en: New group in new workplane (thru given entities)
cs_CZ: Nová skupina v pracovní rovině (přes dané entity)

en: New group in 3d
cs_CZ: Nová skupina ve 3D

en: New group linking / assembling file
cs_CZ: Nová skupina odkazem / sestavením souboru

en: Nearest isometric view
cs_CZ: Nejbližší isometrický pohled

en: Align view to active workplane
cs_CZ: Zarovnat pohled na aktivní pracovní rovinu

[ctx: title]
en: Error
cs_CZ: Chyba

[ctx: title]
en: Message
cs_CZ: Zpráva

en: Scale cannot be zero or negative.
cs_CZ: Měřítko nemůže být nulové nebo záporné.

en: Bad format: specify x, y, z
cs_CZ: Chybný formát: zadej x, y, z
