Sonata 1.6.0 - en to ca translation catalogue (347 entries)

note: define the shortcuts and their descriptions these are all gettextable
en: About Sonata
ca: En quan a Sonata

en: Preferences
ca: Preferències

en: Fullscreen Artwork Mode
ca: Mode Art a pantalla completa

en: Switch to [1st-5th] tab
ca: Recórrer la [1ª-5ª] pestanya

en: Connect to MPD
ca: Conectar al servidor MPD

en: Disconnect from MPD
ca: Desconectar del servidor MPD

en: Randomize current playlist
ca: Desordenar la llista de reproducció actual

en: Expand player
ca: Expandir reproductor

en: Switch to previous tab
ca: Canviar a la pestanya anterior

en: Switch to next tab
ca: Canviar a la pestanya següent

en: Collapse player
ca: Recollir reproductor

en: Search library
ca: Buscar a la biblioteca

en: Quit
ca: Sortir

en: Update entire library
ca: Actualitzar la biblioteca sencera

en: Display popup menu
ca: Mostrar el menú contextual

en: Minimize to system tray (if enabled)
ca: Minimitzar a l'àrea de notificació (si està actiu)

en: Previous track
ca: Cançó anterior

en: Next track
ca: Següent cançó

en: Play/Pause
ca: Reproduïr/Pausar

en: Stop
ca: Aturar

en: Lower the volume
ca: Baixar el volúm

en: Raise the volume
ca: Pujar el volúm

en: Play selected song
ca: Reproduïr la cançó seleccionada

en: Remove selected song(s)
ca: Esborrar les cançons seleccionades

en: Center currently playing song
ca: Centrar la cançó en reproducció

en: Edit selected song's tags
ca: Editar les etiquetes de las cançons seleccionades

en: Save to new playlist
ca: Guardar en una llista de reproducció nova

en: Clear list
ca: Buidar la llista de reproducció

en: Randomize list
ca: Desordenar la llista de reproducció

en: Add selected song(s) or enter directory
ca: Afegir la/les canço/cançons seleccionada/es o entrar al directori

en: Go to parent directory
ca: Anar al directori superior

en: Add selected item(s)
ca: Afegir el/els element/s seleccionat/s

en: Replace with selected item(s)
ca: Reemplaçar amb el/els element/s seleccionat/s

en: Add selected item(s) and play
ca: Afegir el/els element/s seleccionat/s i reproduir-los

en: Replace with selected item(s) and play
ca: Reemplaçar amb el/els element/s seleccionat/s i reproduïr-lo/s

en: Update selected item(s)/path(s)
ca: Afegir el/els element/s seleccionat/s

en: Add selected playlist(s)
ca: Afegir la/les llista/es de reproducció seleccionada/es

en: Remove selected playlist(s)
ca: Eliminar le/s lliste/s de reproducció seleccionat/s

en: Replace with selected playlist(s)
ca: Reemplaçar amb la/les llista/es de reproduccin seleccionada/es

en: Add selected playlist(s) and play
ca: Afegir la/es llista/es de reproducció seleccionada/es i reproducïr-la/es

en: Replace with selected playlist(s) and play
ca: Reemplaçar amb la/les llista/es de reproducció seleccionada/es i reproduïr-la/les

en: Add selected stream(s)
ca: Afegir el/els flux/es seleccionat/s

en: Remove selected stream(s)
ca: Esborrar el/els flux/es seleccionat/s

en: Replace with selected stream(s)
ca: Reemplaçar amb el/els flux/es seleccionat/s

en: Add selected stream(s) and play
ca: Afegir el/els flux/es seleccionat/s i reproduïr-lo/los

en: Replace with selected stream(s) and play
ca: Reemplaçar amb el/els flux/es seleccionat/s i reproduïr-lo/los

en: Edit playing song's tags
ca: Editar les etiquetes de la cançó en reproducció

note: define the main array- this adds headings to each section of shortcuts that will be displayed
en: Main Shortcuts
ca: Principals

en: Playback Shortcuts
ca: Reproducció

en: Current Shortcuts
ca: Llista de reproducció actual

en: Library Shortcuts
ca: Biblioteca

en: Playlist Shortcuts
ca: Llistes de reproducció

en: Stream Shortcuts
ca: Fluxes

en: Info Shortcuts
ca: Informació de la cançó

en: Shortcuts
ca: Dreceres del teclat

en: An elegant music client for MPD.
ca: Un client elegant de música per MPD.

note: Add button to show keybindings:
en: _Shortcuts
ca: _Dreceres del teclat

en: Unable to launch a suitable browser.
ca: No es pot arrencar el navegador

en: Launch Browser
ca: Arrenca el navegador

en: The toggle and popup arguments require D-Bus. Aborting.
ca: L'argument -t, --toggle i popup requereix D-Bus. Abortant.

en: Version
ca: Versió

en: Usage: sonata [OPTION]... [COMMAND]...
ca: Ús: sonata [OPCIÓ]... [COMANDA]...

en: Options
ca: Opcions

en: Show this help and exit
ca: Mostra aquest missatge d'ajuda i surt

en: Popup song notification (requires D-Bus)
ca: Mostra una notificació de cançó ( Requereix D-Bus)

en: Toggles whether the app is minimized
ca: Mostra/Amaga l'aplicació en

en: to tray or visible (requires D-Bus)
ca: a l'àrea de notificació (requereix D-Bus)

en: Don't start app if D-Bus commands fail
ca: No iniciar l'aplicació si les comandes D-Bus fallen

en: Show version information and exit
ca: Mostra informació sobre la versió i surt

en: Start app hidden (requires systray)
ca: Inicia l'aplicació amagada (requereix una área de notificació)

en: Start app visible (requires systray)
ca: Inicia l' aplicació visible (requereix una área de notificació)

en: Start with profile [NUM]
ca: Iniciar amb el perfil [NUM]

en: Commands
ca: Comandes

en: Play song in playlist
ca: Reprodueix la cançó en la llista de reproducció

en: Pause currently playing song
ca: Pausa la cançó actual en reproducció

en: Stop currently playing song
ca: Atura la cançó actual en reproducció

en: Play next song in playlist
ca: Reprodueix la següent cançó en la llista de reproducció

en: Play previous song in playlist
ca: Reprodueix la cançó anterior en la llista de reproducció

en: Toggle play/pause; plays if stopped
ca: Activa/Desactiva la reproducció/pausa; reprodueix si està aturat

en: Toggle repeat mode
ca: Activa/Desactiva el mode de repetició

en: Toggle random mode
ca: Activa/Desactiva el mode aleatori

en: Display current song info
ca: Motra l' informació de la cançó actual

en: Display MPD status
ca: Mostra l' estat del servidor MPD

en: Starting Sonata with profile %s...
ca: Iniciar Sonata amb el perfil %s...

en: %d is not an available profile number.
ca: %d no és un número de perfil disponible

en: Profile numbers must be between 1 and %d.
ca: El número del perfil  ha de ser entre 1 i %d

en: Python is unable to interpret %s as a number.
ca: Python no pot interpretar %s com un número

en: Default Profile
ca: Perfil predeterminat

en: by
ca: per

en: from
ca: de

en: Unable to connect to MPD.
    Please check your Sonata preferences or MPD_HOST/MPD_PORT environment variables.
ca: No ha estat possible conectar al servidor MPD.
    Si us plau, revisi les preferències de Sonata o les variables d'entorn MPD_HOST/MPD_PORT.

en: Title
ca: Títol

en: Artist
ca: Artista

en: Album
ca: Àlbum

en: Date
ca: Data

en: Track
ca: Pista

en: Genre
ca: Estil

en: File
ca: Fitxer

en: Time
ca: Temps

en: Bitrate
ca: Tasa de bits

en: MPD stopped
ca: MPD aturat

en: State
ca: Estat

en: Playing
ca: Reproduint

en: Paused
ca: Aturat

en: Stopped
ca: Aturat

en: Repeat
ca: Repetir

en: Off
ca: Desactivat

en: On
ca: Activat

en: Random
ca: Desordenar

en: Volume
ca: Volúm

en: Crossfade
ca: Esvair

en: second | seconds
ca[0]: segon
ca[1]: segons

en: Filter
ca: Filtre

en: Sonata failed to connect to the D-BUS session bus: Unable to determine the address of the message bus (try 'man dbus-launch' and 'man dbus-daemon' for help)
ca: S'ha produit un error al connectar amb el transport de la sessió D-Bus:No s'ha pogut determinar l'adreça del missatge de transport (consulti el manual de 'dbus-launch'i de 'dbus-daemon' per obtenir ajuda).

en: Starting Sonata instead...
ca: Iniciant Sonata en lloc de ...

en: Maybe Sonata is not running?
ca: Potser sonata no està en marxa?

en: An instance of Sonata is already running. Showing it...
ca: Ja s'està executant una instància de Sonata.

en: Failed to execute remote command.
ca: L'execució remota de la comanda ha fallat.

note: Song info
en: Song Info
ca: Informació de la cançó

en: Launch artist in Wikipedia
ca: Informació sobre l' artista en Wikipedia

en: Launch album in Wikipedia
ca: Informació sobre l' álbum en Wikipedia

en: Toggle extra tags
ca: Mostra/Amaga informació extra

en: Edit song tags
ca: Editar les etiquetes de la cançó

note: Lyrics
en: Lyrics
ca: Lletres

en: Search Lyricwiki.org for lyrics
ca: Cerca les lletres de la cançó a Lyricwiki.org

en: Edit lyrics at Lyricwiki.org
ca: Editar lletres a Lyricwiki.org

note: Album info
en: Album Info
ca: Informació de l' àlbum

en: more
ca: meś

en: hide
ca: amagar

en: edit tags
ca: editar etiquetes

en: Album info not found.
ca: No s'ha trobat informació de l'àlbum

en: Album name not set.
ca: No s'ha especificat un nom d'àlbum

en: ZSI not found, fetching lyrics support disabled.
ca: No s'ha trobat ZSI, s' ha desactivat el suport per la descàrrega de lletres.

en: Artist or song title not set.
ca: No s'ha especificat cap artista o títol de la cançó

en: search
ca: Cerca

en: edit
ca: editar

en: Lyrics not found
ca: No s'han trobat lletres

note: Fetch lyrics from lyricwiki.org
en: Fetching lyrics...
ca: Obtenint lletres

en: Couldn't connect to LyricWiki
ca: No s'ha pogut connectar a LyricWiki

en: Fetching lyrics failed
ca: Ha fallat la descàrrega de lletres

en: Untagged
ca: Sense etiquetar

en: Various Artists
ca: Varis artistes

en: Filename
ca: Nom del fitxer

en: Everything
ca: Tot

en: Filesystem
ca: Sistema de fitxers

en: Artists
ca: Artistes

en: Albums
ca: Àlbums

en: Genres
ca: Estils

en: Search terms
ca: Cercar termes

en: End Search
ca: Finalitzar recerca

en: Library browsing view
ca: Vista de la biblioteca

en: Search
ca: Cercar

note: Show text:
en: song | songs
ca[0]: cançó
ca[1]: cançons

en: minute | minutes
ca[0]: minut
ca[1]: minuts

en: Song
ca: cançó

en: Path
ca: Camí

note: Constants
en: Current
ca: Actual

en: Library
ca: Biblioteca

en: Playlists
ca: Llistes de reproducció

en: Streams
ca: Fluxes

en: Info
ca: Informació de la cançó

en: Entire song
ca: Tota la cançó

en: _Sort List
ca: _Ordenar llista de reproducció

en: Sa_ve List to
ca: Gua_rdar llista de reproducció a

en: _Connection
ca: Connexió

en: P_lay after
ca: Rep_roduïr després

en: _Update
ca: _Actualitzar

en: Use _Remote Image...
ca: Usar imatge _remota...

en: Use _Local Image...
ca: Usar Imatge _Local...

en: Reset Image
ca: Reiniciar imatge

en: _Play
ca: _Reproduïr

en: Pa_use
ca: Pa_usar

en: _Stop
ca: _Aturar

en: Pre_vious
ca: _Anterior

en: _Next
ca: _Següent

en: _Quit
ca: _Sortir

en: _Remove
ca: _Treure

en: _Clear
ca: _Netejar

en: _Entire Library
ca: _Biblioteca sencera

en: _Selected Items
ca: _Elements seleccionats

en: _Preferences...
ca: _Preferències...

en: _About...
ca: _En quant a...

en: _Edit Tags...
ca: _Editar etiquetes...

en: _Add
ca: _Afegir

en: _Replace
ca: _Reemplaçar

en: Add
ca: Afegir

en: Replace
ca: Reemplaçar

en: _Delete...
ca: _Esborrar...

en: Shuffle
ca: Mesclar

en: S_how Sonata
ca: _Mostrar Sonata

en: _Repeat
ca: _Repetir

en: Rando_m
ca: Alea_tori

en: By Artist
ca: Per artista

en: By Album
ca: Per álbum

en: By Song Title
ca: Per títol

en: By File Name
ca: Per nom de fitxer

en: By Dir & File Name
ca: Per directori i nom de fitxer

en: Reverse List
ca: Invertir llista

en: _New...
ca: _Nou...

en: _Edit...
ca: _Editar...

en: _Rename...
ca: _Reanomenar...

en: Playlist
ca: Llista de reproducció

en: Click to expand
ca: Prémer per expandir

en: Click to collapse
ca: Prémer per recollir

en: Not Connected
ca: No connectat

en: No Read Permission
ca: Sense permissos de lectura

en: Cover Art
ca: Portada

en: Profile
ca: Perfil

en: Disconnect
ca: Desconnectar

en: Year
ca: Any

en: Stream
ca: Fluxe

en: Len
ca: Durada

en: Unknown
ca: Desconegut

en: day | days
ca[0]: dia
ca[1]: dies

en: hour | hours
ca[0]: hora
ca[1]: hores

en: and
ca: i

en: (updating mpd)
ca: (actualitzant biblioteca)

en: Lyrics Search
ca: Recerca de lletres

en: _Search
ca: _Cercar

en: Artist Name
ca: Nom de l' artista

en: Song Title
ca: Títol de la cançó

en: Open Image
ca: Obrir imatge

en: Images
ca: Imatges

en: All files
ca: Tots els fitxers

en: Choose Cover Art
ca: Seleccionar portada

en: C_hoose
ca: S_eleccioni

en: Edit search terms
ca: Editar termes de la recerca

en: No artist or album name found.
ca: No s'ha trobat l'artista o el nom de l'àlbum

en: No cover art found.
ca: No s'ha trobat la portada

en: Delete the selected playlist? | Delete the selected playlists?
ca[0]: Esborrar la llista de reproducció seleccionada?
ca[1]: Esborrar les llistes de reproducció seleccionades?

en: Delete Playlist | Delete Playlists
ca[0]: Esborrar llista de reproducció
ca[1]: Esborrar llistes de reproducció

en: Delete the selected stream? | Delete the selected streams?
ca[0]: Esborrar el fluxe seleccionat?
ca[1]: Esborrar els fluxes seleccionats?

en: Delete Stream | Delete Streams
ca[0]: Esborrar fluxe
ca[1]: Esborrar fluxes

en: To save lyrics to the music file's directory, you must specify a valid music directory.
ca: Per a guardar les lletres en el directori de fitxers de música, ha de especificar un directori de música vàlid

en: Music Dir Verification
ca: Verificació del directori de música

en: To save artwork to the music file's directory, you must specify a valid music directory.
ca: Per a guardar els fitxers de portades en el directori de música, ha d'especificar un directori de música vàlid.

en: album | albums
ca[0]: àlbum
ca[1]: àlbums

en: artist | artists
ca[0]: artista
ca[1]: artistes

en: day of bliss | days of bliss
ca[0]: dia de música
ca[1]: dies de música

en: hour of bliss | hours of bliss
ca[0]: hora de música.
ca[1]: hores de música.

en: Save Playlist
ca: Guardar llista de reproducció

en: Would you like to replace the existing playlist or append these songs?
ca: Vol reemplaçar la llista existent o afegir aquestes cançons?

en: Existing Playlist
ca: Llistes de reproducció existents

en: Replace playlist
ca: Substiuir la llista de reproducció

en: Append songs
ca: Afegir cançons

en: A playlist with this name already exists. Would you like to replace it?
ca: Existeix una llista de reproducció amb aquest nom. El vol reemplaçar?

en: Playlist name
ca: Nom de la llista de reproducció

en: Rename Playlist
ca: Reanomenar la llista de reproducció

note: Constants:
en: System tray
ca: En l' àrea de notificació

en: Top Left
ca: A dalt  a l'esquerra

en: Top Right
ca: A dalt a la dreta

en: Bottom Left
ca: Abaix a l'esquerra

en: Bottom Right
ca: Abaix a la dreta

en: Screen Center
ca: Al centre de la pantalla

note: MPD tab
en: MPD Connection
ca: Connexió

en: _Name
ca: _Nom

en: _Host
ca: _Servidor

en: _Music dir
ca: _Directori de música

en: Select a Music Directory
ca: Seleccioni un directori

en: Pa_ssword
ca: Contra_senya

en: Leave blank if no password is required.
ca: Deixi en blanc si no es necessària la contrasenya

en: _Autoconnect on start
ca: _Connectar automàticament a l'inici

en: Using MPD_HOST/PORT
ca: Utilitzant el servidor/port de MPD

en: Extras
ca: Extres

en: _Username:
ca: _Nom d'usuari

en: _Password:
ca: _Contrasenya:

en: Popup _notification on song changes
ca: M_ostrar una notificació al canviar de cançó

en: Fade length
ca: Durada del esvaïment

en: _Fade length
ca: _Durada del esvaïment

en: sec
ca: s

en: C_rossfade
ca: Es_vair

note: Display tab
en: Display
ca: Mostrar

en: _Album art
ca: _Nom de l'àlbum

en: Standard
ca: Normal

en: Stylized
ca: Estilitzat

en: Artwork style:
ca: Estil de la portada

en: Local only
ca: Només local

en: Local and remote
ca: Local i remota

en: Search locations:
ca: llocs de recerca:

en: custom
ca: personalitzat

en: Save art to:
ca: Guardar portada a:

en: _Playback/volume buttons
ca: _Mostrar botons de reproducció/volum

en: Pr_ogressbar
ca: Mos_trar barra de progrés

en: _Statusbar
ca: _Mostrar barra d'estat

en: Song Ly_rics
ca: Lletr_es

en: Save lyrics to:
ca: Guardar lletres a:

en: System _tray icon
ca: Icona de l' àrea de _notificació

note: Behavior tab
en: Window Behavior
ca: Comportament de la finestra

en: _Show window on all workspaces
ca: _Mostrar la finestra en totes les àrees de treball

en: _Keep window above other windows
ca: M_antenir la finestra per sobre de la resta de finestres

en: _Hide window titlebar
ca: _Amagar el títol de la finestra

en: _Minimize to system tray on close/escape
ca: _Minimitzar a l' àrea de notificació quan es tanqui la finestra

en: If enabled, closing Sonata will minimize it to the system tray. Note that it's currently impossible to detect if there actually is a system tray, so only check this if you have one.
ca: Si està activat, Sonata es minimitzarà a l'àrea de notificació quan es tanqui lafinestra. Actualment és impossible detectar si hi ha o no una àrea de notificació, per tant, comprovi que almenys en té una.

en: Miscellaneous
ca: Miscel·lànea

en: _Update MPD library on start
ca: A_ctualitzar la biblioteca a l'inici

en: If enabled, Sonata will automatically update your MPD library when it starts up.
ca: Si està activat, Sonata actualitzarà automaticament la biblioeca a l'inici

en: S_top playback on exit
ca: A_turar la reproducció al sortir

en: MPD allows playback even when the client is not open. If enabled, Sonata will behave like a more conventional music player and, instead, stop playback upon exit.
ca: MPD permet continuar la reproducció encara que cap client estigui obert.Si està activat, Sonata es comportarà com un reproductor de música convencional y aturarà la reproducció al sortir

en: _Write status file:
ca: _Escriure fitxer d'estat

en: If enabled, Sonata will create a xmms-infopipe like file containing information about the current song. Many applications support the xmms-info file (Instant Messengers, IRC Clients...)
ca: Si està activat, Sonata crearà un fitxer del tipus xmms-infopipe que tindrà informació sobre la cançó en reproducció. Moltes aplicacionstenen suport pel fitxer xmms-info (client de missatgeria instantània, clients de IRC, ...).

note: Format tab
en: Song Formatting
ca: Format de la cançó

en: C_urrent playlist:
ca: Ll_ista de reproducció actual

en: _Library:
ca: Biblioteca

en: _Window title:
ca: _Títol de la finestra

en: Current _song line 1:
ca: Linia 1 de la cançó actual

en: Current s_ong line 2:
ca: Línia 2 de la cançó actual

en: Available options
ca: Opcions disponibles

note: XXX get these directly from the formatting function:
en: Artist name
ca: Nom de l'artista

en: Album name
ca: Nom de l'àlbum

en: Track name
ca: Nom de la pista

en: Track number
ca: Número de la pista

en: Disc number
ca: Número de disc

en: File path
ca: Camí del fitxer

en: File name
ca: Nom del fitxer

en: Stream name
ca: Nom del fluxe

en: Song length
ca: Durada

en: Elapsed time (title only)
ca: Temps restant (només pel títol de la finestra)

en: Info displayed only if all enclosed tags are defined
ca: Informació mostrada només si totes les etiquetes tancades estan definides

en: Creates columns in the current playlist
ca: Crear columnes en la llista de reproducció actual

en: _About
ca: _En quant a...

en: _Configure...
ca: Configurar...

en: Loaded
ca: Carregat

en: Description
ca: Descripció

en: Behavior
ca: Comportament

en: New Profile
ca: Perfil nou

note: Prompt user for playlist name:
en: Custom Artwork
ca: Portada personalitzada

en: Artwork filename
ca: Nom del fitxer de la portada

en: Edit Stream
ca: Editar fluxe

en: New Stream
ca: Nou fluxe

en: Stream URL
ca: URL del fluxe

en: A stream with this name already exists. Would you like to replace it?
ca: Existeix un fluxe amb aquest nom. El vol reemplaçar?

en: Taglib and/or tagpy not found, tag editing support disabled.
ca: No s'ha trobat taglib i/o tagpy, s'ha desactivat el suport per l'edició d'etiquetes.

en: Edit Tags
ca: Editar etiquetes

en: Tagpy version < 0.91. Please upgrade to a newer version, tag editing support disabled.
ca: Versió de Tagpy < 0.91, Si us plau actualitzi a una versió més nova, Suport per l'ediciió de tags desactivada

en: The path
ca: El camí

en: does not exist. Please specify a valid music directory in preferences.
ca: No existeix. Si us plau especifiqui un directori de música vàlid en les preferències

en: File
ca: Fitxer

en:  not found. Please specify a valid music directory in preferences.
ca: no trobat. Si us plau, especifiqui un directori de música vàlid  les preferències

en: No music files with editable tags found.
ca: No s'han trobat fitxers amb les etiquetes editables.

en: Comment
ca: Comentari

note: Only show save all button if more than one song being edited.
en: Save _All
ca: Gu_ardar tot

en: Increment each selected music file, starting at track 1 for this file.
ca: Incrementar en cada fitxer de música seleccionat, començant la pista 1 d'aquest fitxer

en: Apply to all selected music files.
ca: Aplicar a tots els fitxers de música seleccionats.

en: of
ca: de

en: Unable to save tag to music file.
ca: No s'ha pogut escriure l'etiqueta en el fitxer de música.

en: Hide file path
ca: Amagar camí del fitxer

en: Show file path
ca: Mostrar camí del fitxer
