sonata 1.5.3 - en to sl translation catalogue (346 entries)

note: define the shortcuts and their descriptions these are all gettextable
en: About Sonata
sl: O Sonati

en: Preferences
sl: Nastavitve

en: Fullscreen Artwork Mode
sl: Celozaslonski način prikaza naslovnice

en: Switch to [1st-5th] tab
sl: Preklopi na [1st-5th] zavihek

en: Connect to MPD
sl: Vzpostavi povezavo z MPD-jem

en: Disconnect from MPD
sl: Prekini povezavo z MPD-jem

en: Randomize current playlist
sl: Premešaj trenutni seznam predvajanja

en: Expand player
sl: Razširi predvajalnik

en: Switch to previous tab
sl: Preklopi na prejšnji zavihek

en: Switch to next tab
sl: Preklopi na naslednji zavihek

en: Collapse player
sl: Zožaj predvajalnik

en: Search library
sl: Išči po zbirki

en: Quit
sl: Končaj

en: Update entire library
sl: Posodobi celotno zbirko

en: Display popup menu
sl: Prikaži popup meni

en: Minimize to system tray (if enabled)
sl: Pomanjšaj v sistemski pult (če je omogočeno)

en: Previous track
sl: Predhodna sled

en: Next track
sl: Naslednja sled

en: Play/Pause
sl: Predvajaj/Premor

en: Stop
sl: Ustavi

en: Lower the volume
sl: Tišje

en: Raise the volume
sl: Glasneje

en: Play selected song
sl: Predvajaj izbrano skladbo

en: Remove selected song(s)
sl: Odstrani izbrane skladbe

en: Center currently playing song
sl: Trenutno predvajano skladbo postavi v sredino

en: Edit selected song's tags
sl: Uredi oznake izbrane skladbe

en: Save to new playlist
sl: Shrani v nov seznam predvajanja

en: Clear list
sl: Počisti seznam

en: Randomize list
sl: Premešaj seznam

en: Add selected song(s) or enter directory
sl: Dodaj izbrane skladbe ali vnesi imenik

en: Go to parent directory
sl: Pojdi na starševski imenik

en: Add selected item(s)
sl: Dodaj izbrane predmete

en: Replace with selected item(s)
sl: Zamenjaj z izbranimi predmeti

en: Add selected item(s) and play
sl: Dodaj izbrane predmete in predvajaj

en: Replace with selected item(s) and play
sl: Zamenjaj z izbranimi predmeti in predvajaj

en: Update selected item(s)/path(s)
sl: Posodobi izbrane predmete/poti

en: Add selected playlist(s)
sl: Dodaj izbrane sezname predvajanja

en: Remove selected playlist(s)
sl: Odstrani izbrane sezname predvajanja

en: Replace with selected playlist(s)
sl: Zamenjaj z izbranimi seznami predvajanja

en: Add selected playlist(s) and play
sl: Dodaj izbrane sezname predvajanja in predvajaj

en: Replace with selected playlist(s) and play
sl: Zamenjaj z izbranimi seznami predvajanja in predvajaj

en: Add selected stream(s)
sl: Dodaj izbrane pretoke

en: Remove selected stream(s)
sl: Odstrani izbrane pretoke

en: Replace with selected stream(s)
sl: Zamenjaj z izbranimi pretoki

en: Add selected stream(s) and play
sl: Dodaj izbrane tokove in predvajaj

en: Replace with selected stream(s) and play
sl: Zamenjaj z izbranimi tokovi in predvajaj

en: Edit playing song's tags
sl: Uredi oznake predvajane skladbe

note: define the main array- this adds headings to each section of shortcuts that will be displayed
en: Main Shortcuts
sl: Glavne bližnjice

en: Playback Shortcuts
sl: Bližnjice predvajanja

en: Current Shortcuts
sl: Trenutne bližnjice

en: Library Shortcuts
sl: Bližnjice zbirke

en: Playlist Shortcuts
sl: Bližnjice seznama predvajanja

en: Stream Shortcuts
sl: Bližnjice pretokov

en: Info Shortcuts
sl: Bližnjice informacij

en: Shortcuts
sl: Bližnjice

en: An elegant music client for MPD.
sl: Elegantni glasbeni odjemalec za MPD.

note: Add button to show keybindings:
en: _Shortcuts
sl: _Bližnjice

en: Unable to launch a suitable browser.
sl: Ne morem zagnati primernega brskalnika.

en: Launch Browser
sl: Zaženi brskalnik

en: The toggle and popup arguments require D-Bus. Aborting.
sl: Argumenta 'toggle' in 'popup' zahtevata D-Bus. Prekinitev.

en: Version
sl: Različica

en: Website
sl: Spletna stran

en: Usage: sonata [OPTION]... [COMMAND]...
sl: Uporaba: sonata [MOŽNOST] ... [UKAZ] ...

en: Options
sl: Možnosti

en: Show this help and exit
sl: Pokaži pomoč in končaj z delom

en: Popup song notification (requires D-Bus)
sl: Popup obvestilo o skladbi (zahteva D-Bus)

en: to tray or visible (requires D-Bus)
sl: v pult ali vidno (zahteva D-Bus)

en: Show version information and exit
sl: Pokaži podatke o različici in končaj z delom

en: Start app hidden (requires systray)
sl: Zaženi aplikacijo skrito (zahteva systray)

en: Start app visible (requires systray)
sl: Zaženi aplikacijo vidno (zahteva systray)

en: Start with profile [NUM]
sl: Začni s profilom [NUM]

en: Commands
sl: Ukazi

en: Play song in playlist
sl: Predvajaj skladbo v seznamu predvajanja

en: Pause currently playing song
sl: Premor trenutno predvajane skladbe

en: Stop currently playing song
sl: Ustavi trenutno predvajano skladbo

en: Play next song in playlist
sl: Predvajaj naslednjo skladbo na seznamu

en: Play previous song in playlist
sl: Predvajaj prejšnjo skladbo na seznamu

en: Toggle repeat mode
sl: Nastavi ponavljajoče predvajanje

en: Toggle random mode
sl: Vklopi/izklopi naključno predvajanje

en: Display current song info
sl: Prikaži informacije o trenutni skladbi

en: Display MPD status
sl: Prikaži stanje MPD-ja

en: Starting Sonata with profile %s...
sl: Zaganjanje Sonate s profilom %s ...

en: %d is not an available profile number.
sl: Številka profila %d ne obstaja.

en: Profile numbers must be between 1 and %d.
sl: Številke profilov morajo biti med 1 in %d.

en: Python is unable to interpret %s as a number.
sl: Python ne more interpretirati %s kot števila.

en: Default Profile
sl: Privzeti profil

en: by
sl: od

en: from
sl: z albuma

en: Unable to connect to MPD.
    Please check your Sonata preferences or MPD_HOST/MPD_PORT environment variables.
sl: Ne morem se povezati z MPD-jem.
    Prosim, preverite vaše nastavitve Sonate ali spremenljivke okolja MPD_HOST/MPD_PORT.

en: Title
sl: Naslov

en: Artist
sl: Izvajalec

en: Date
sl: Datum

en: Track
sl: Sled

en: Genre
sl: Žanr

en: File
sl: Datoteka

en: Time
sl: Čas

en: Bitrate
sl: Bitna hitrost

en: MPD stopped
sl: MPD je ustavljen

en: State
sl: Stanje

en: Playing
sl: Predvajanje

en: Paused
sl: Premor

en: Stopped
sl: Zaustavljen

en: Repeat
sl: Ponovi

en: Off
sl: Izključeno

en: On
sl: Vključeno

en: Random
sl: Naključno

en: Volume
sl: Glasnost

en: Crossfade
sl: Prelivanje

en: second | seconds
sl[0]: sekunda
sl[1]: sekundi
sl[2]: sekunde
sl[3]: sekund

en: Sonata failed to connect to the D-BUS session bus: Unable to determine the address of the message bus (try 'man dbus-launch' and 'man dbus-daemon' for help)
sl: Sonata ni mogla vzpostaviti povezave z D-BUS bus sejo: nemogoče je določiti naslov bus sporočil (za pomoč poskusite 'man dbus-launch' in 'man dbus-daemon')

en: Failed to execute remote commands.
sl: Oddaljenih ukazov ni bilo mogoče zagnati.

en: Maybe Sonata is not running?
sl: Morda Sonata ni zagnana?

en: An instance of Sonata is already running. Showing it...
sl: Sonata je že zagnana. Prikaz ...

en: Failed to execute remote command.
sl: Oddaljenega ukaza ni bilo mogoče zagnati.

note: Song info
en: Song Info
sl: Podatki o skladbi

en: Launch artist in Wikipedia
sl: Odpri izvajalca v Wikipediji

en: Launch album in Wikipedia
sl: Odpri album v Wikipediji

en: Toggle extra tags
sl: Vključi dodatne oznake

en: Edit song tags
sl: Uredi oznake skladbe

note: Lyrics
en: Lyrics
sl: Besedilo skladbe

en: Search Lyricwiki.org for lyrics
sl: Preišči Lyricwiki.org za besedilo skladbe

en: Edit lyrics at Lyricwiki.org
sl: Uredi besedilo skladbe na Lyricwiki.org

note: Album info
en: Album Info
sl: Informacije o albumu

en: more
sl: več

en: hide
sl: skrij

en: edit tags
sl: uredi oznake

en: Album info not found.
sl: Informacije o albumu niso bile najdene.

en: Album name not set.
sl: Naslov albuma ni določen.

en: ZSI not found, fetching lyrics support disabled.
sl: ZSI ni bil najden. Podpora za pridobivanje besedil skladb izključena.

en: Artist or song title not set.
sl: Izvajalec ali naslov skladbe ni določen.

en: search
sl: išči

en: edit
sl: uredi

en: Lyrics not found
sl: Besedila skladbe ni mogoče najti

note: Fetch lyrics from lyricwiki.org
en: Fetching lyrics...
sl: Prenašanje besedila skladbe ...

en: Couldn't connect to LyricWiki
sl: Povezava z LyricWiki ni uspela

en: Fetching lyrics failed
sl: Prejemanje besedila skladbe je spodletelo

en: Untagged
sl: Neoznačen

en: Various Artists
sl: Različni izvajalci

en: Filename
sl: Ime datoteke

en: Everything
sl: Vse

en: Filesystem
sl: Datotečni sistem

en: Artists
sl: Izvajalci

en: Albums
sl: Albumi

en: Genres
sl: Žanri

en: Search terms
sl: Iskalni nizi

en: End Search
sl: Konec iskanja

en: Library browsing view
sl: Pogled brskanja po zbirki

en: Search
sl: Iskanje

note: Show text:
en: song | songs
sl[0]: skladba
sl[1]: skladbi
sl[2]: skladbe
sl[3]: skladb

en: minute | minutes
sl[0]: minuta
sl[1]: minuti
sl[2]: minute
sl[3]: minut

en: Song
sl: Skladba

en: Path
sl: Pot

note: Constants
en: Current
sl: Trenutno

en: Library
sl: Zbirka

en: Playlists
sl: Seznami predvajanja

en: Streams
sl: Pretoki

en: Info
sl: Podrobnosti

en: Entire song
sl: Celotna skladba

en: _Sort List
sl: _Sortiraj seznam

en: Sa_ve List to
sl: S_hrani listo v

en: _Connection
sl: _Povezava

en: P_lay after
sl: P_redvajaj po

en: _Update
sl: _Posodobi

en: Use _Remote Image...
sl: Uporabi _oddaljeno sliko ...

en: Use _Local Image...
sl: Uporabi _lokalno sliko ...

en: _Fullscreen Mode
sl: _Celozaslonski način

en: Reset Image
sl: Ponastavi sliko

en: _Play
sl: _Predvajaj

en: Pa_use
sl: _Premor

en: _Stop
sl: _Ustavi

en: Pre_vious
sl: _Prejšnja

en: _Next
sl: _Naslednja

en: _Quit
sl: _Izhod

en: _Remove
sl: Odst_rani

en: _Clear
sl: _Počisti

en: _Entire Library
sl: c_elotno zbirko

en: _Selected Items
sl: i_zbrane predmete

en: _Preferences...
sl: _Nastavitve ...

en: _About...
sl: _O programu ...

en: _Edit Tags...
sl: _Uredi oznake ...

en: _Add
sl: _Dodaj

en: _Replace
sl: _Zamenjaj

en: Add
sl: Dodaj

en: Replace
sl: Zamenjaj

en: _Delete...
sl: _Izbriši ...

en: Shuffle
sl: Premešaj

en: S_how Sonata
sl: _Pokaži Sonato

en: _Repeat
sl: _Ponovi

en: Rando_m
sl: Naključ_no

en: By Artist
sl: po izvajalcu

en: By Album
sl: po albumu

en: By Song Title
sl: po naslovu skladbe

en: By File Name
sl: po imenu datoteke

en: By Dir & File Name
sl: po imeniku in imenu datoteke

en: Reverse List
sl: Obrni seznam predvajanja

en: _New...
sl: _Nova ...

en: _Edit...
sl: _Uredi ...

en: _Rename...
sl: P_reimenuj ...

en: Playlist
sl: Seznam predvajanja

en: Click to expand
sl: Kliknite, da razširite

en: Click to collapse
sl: Kliknite, da zožate

en: Not Connected
sl: Ni povezave

en: No Read Permission
sl: Ni dovoljenja za branje

en: Cover Art
sl: Naslovnica

en: Profile
sl: Profil

en: MPD_HOST/PORT
sl: MPD_GOSTITELJ/VRATA

en: Disconnect
sl: Prekinitev povezave

en: Year
sl: Leto

en: Stream
sl: Pretok

en: Unknown
sl: Neznan

en: day | days
sl[0]: dan
sl[1]: dneva
sl[2]: dnevi
sl[3]: dni

en: hour | hours
sl[0]: ura
sl[1]: uri
sl[2]: ure
sl[3]: ur

en: and
sl: in

en: (updating mpd)
sl: (posodabljam mpd)

en: Lyrics Search
sl: Išči besedilo pesmi

en: _Search
sl: _Iskanje

en: Artist Name
sl: Izvajalec

en: Song Title
sl: Skladba

en: Open Image
sl: Odpri sliko

en: Images
sl: Slike

en: All files
sl: Vse datoteke

en: Choose Cover Art
sl: Izberite naslovnico

en: C_hoose
sl: _Izberi

en: Edit search terms
sl: Uredi iskalni niz

en: No artist or album name found.
sl: Izvajalec ali naslov albuma nista bila najdena.

en: No cover art found.
sl: Nobena naslovnica ni bila najdena

en: Delete the selected playlist? | Delete the selected playlists?
sl[0]: Izbrišem izbrani seznam predvajanja?
sl[1]: Izbrišem izbrana seznama predvajanja?
sl[2]: Izbrišem izbrane sezname predvajanja?
sl[3]: Izbrišem izbrane sezname predvajanja?

en: Delete Playlist | Delete Playlists
sl[0]: Izbriši seznam predvajanja
sl[1]: Izbriši seznama predvajanja
sl[2]: Izbriši sezname predvajanja
sl[3]: Izbriši sezname predvajanja

en: Delete the selected stream? | Delete the selected streams?
sl[0]: Izbrišem izbrani pretok?
sl[1]: Izbrišem izbrana pretoka?
sl[2]: Izbrišem izbrane pretoke?
sl[3]: Izbrišem izbrane pretoke?

en: Delete Stream | Delete Streams
sl[0]: Izbriši pretok
sl[1]: Izbriši pretoka
sl[2]: Izbriši pretoke
sl[3]: Izbriši pretoke

en: To save lyrics to the music file's directory, you must specify a valid music directory.
sl: Določiti morate veljaven glasbeni imenik, da bi lahko shranili besedilo skladbe v imenik glasbene datoteke.

en: Music Dir Verification
sl: Preverjanje verodostojnosti glasbenega imenika

en: To save artwork to the music file's directory, you must specify a valid music directory.
sl: Določiti morate veljaven glasbeni imenik, da bi lahko shranili naslovnico v imenik glasbene datoteke.

en: album | albums
sl[0]: album
sl[1]: albuma
sl[2]: albumi
sl[3]: albumov

en: artist | artists
sl[0]: izvajalec
sl[1]: izvajalca
sl[2]: izvajalci
sl[3]: izvajalcev

en: day of bliss | days of bliss
sl[0]: dan blaženosti
sl[1]: dneva blaženosti
sl[2]: dnevi blaženosti
sl[3]: dni blaženosti

en: hour of bliss | hours of bliss
sl[0]: ura blaženosti
sl[1]: uri blaženosti
sl[2]: ure blaženosti
sl[3]: ur blaženosti

en: Save Playlist
sl: Shrani seznam predvajanja

en: Would you like to replace the existing playlist or append these songs?
sl: Želite zamenjati obstoječi seznam predvajanja ali dodati skladbe?

en: Existing Playlist
sl: Obstoječ seznam predvajanja

en: Replace playlist
sl: Zamenjaj seznam predvajanja

en: Append songs
sl: Dodaj skladbe

en: A playlist with this name already exists. Would you like to replace it?
sl: Seznam predvajanja s tem imenom že obstaja. Bi ga želeli zamenjati?

en: Playlist name
sl: Ime seznama predvajanja

en: Rename Playlist
sl: Preimenuj seznam predvajanja

note: Constants:
en: System tray
sl: sistemski pult

en: Top Left
sl: zgoraj levo

en: Top Right
sl: zgoraj desno

en: Bottom Left
sl: spodaj levo

en: Bottom Right
sl: spodaj desno

en: Screen Center
sl: sredina zaslona

note: MPD tab
en: MPD Connection
sl: MPD povezava

en: _Name
sl: I_me

en: _Host
sl: G_ostitelj

en: _Port
sl: V_rata

en: _Music dir
sl: _Glasbeni imenik

en: Select a Music Directory
sl: Izberite glasbeni imenik

en: Pa_ssword
sl: Ge_slo

en: Leave blank if no password is required.
sl: Pustite prazno, če ni zahtevano geslo.

en: _Autoconnect on start
sl: S_amodejno poveži ob zagonu

en: Using MPD_HOST/PORT
sl: Uporabljam MPD_HOST/PORT

en: Extras
sl: Dodatno

en: _Audioscrobbling (Last.fm)
sl: Pošiljanje skladb na Last.fm

en: _Username:
sl: _Uporabniško ime:

en: _Password:
sl: _Geslo:

en: Popup _notification on song changes
sl: Popup o_bvestilo ob spremembi skladbe

en: Fade length
sl: Trajanje pojemanja

en: _Fade length
sl: _Trajanje pojemanja

en: sec
sl: sek.

en: C_rossfade
sl: P_relivanje

note: Display tab
en: Display
sl: Prikaži

en: _Album art
sl: N_aslovnica

en: Standard
sl: Standardno

en: Stylized
sl: Stilizirano

en: Artwork style:
sl: Slog naslovnice:

en: Local only
sl: samo krajevno

en: Local and remote
sl: Lokalno, nato oddaljeno

en: Search locations:
sl: Išči lokacije:

en: custom
sl: po meri

en: Save art to:
sl: Shrani naslovnico v:

en: _Playback/volume buttons
sl: Gumb _predvajanja/glasnosti

en: Pr_ogressbar
sl: Vrsti_ca napredka

en: _Statusbar
sl: Vrstica stanja

en: Song Ly_rics
sl: Besedilo skladbe

en: Save lyrics to:
sl: Shrani besedilo skladbe v:

en: System _tray icon
sl: Ikona sistemskega pulta

note: Behavior tab
en: Window Behavior
sl: Obnašanje oken

en: _Show window on all workspaces
sl: Prikaži okno na v_seh delovnih površinah

en: _Keep window above other windows
sl: Obdrži o_kno nad drugimi okni

en: _Hide window titlebar
sl: Skrij _nazivno vrstico okna

en: _Minimize to system tray on close/escape
sl: Po_manjšaj v sistemski pult ob zaprtju/izhodu

en: If enabled, closing Sonata will minimize it to the system tray. Note that it's currently impossible to detect if there actually is a system tray, so only check this if you have one.
sl: Če je omogočeno, se bo Sonata ob izhodu pomanjšala v sistemski pult. Podite pozorni na to, da je trenutno nemogoče zaznati, ali je sistemski pult dejansko omogočen, zato označite to možnost, če res deluje.

en: Miscellaneous
sl: Razno

en: _Update MPD library on start
sl: Ob zagon_u posodobi MPD zbirko

en: If enabled, Sonata will automatically update your MPD library when it starts up.
sl: Če je omogočeno, bo Sonata ob zagonu samodejno posodobila MPD zbirko.

en: S_top playback on exit
sl: Ob izhodu us_tavi predvajanje

en: MPD allows playback even when the client is not open. If enabled, Sonata will behave like a more conventional music player and, instead, stop playback upon exit.
sl: MPD omogoča predvajanje tudi, ko je odjemalec ustavljen. Če je omogočeno, bo Sonata delovala kot običajni predvajalnik glasbe in ustavila predvajanje ob izhodu iz programa.

en: _Write status file:
sl: Zapiši _datoteko stanja:

en: If enabled, Sonata will create a xmms-infopipe like file containing information about the current song. Many applications support the xmms-info file (Instant Messengers, IRC Clients...)
sl: Če je omogočeno, bo Sonata ustvarila datoteko podobno xmms-infopipe, ki vsebuje informacije o trenutni skladbi. Veliko aplikacij podpira datoteko xmms-info (takojšnji sporočilniki, IRC odjemalci ...)

note: Format tab
en: Song Formatting
sl: Način prikaza skladb

en: C_urrent playlist:
sl: Tren_utni seznam predvajanja:

en: _Library:
sl: _Zbirka:

en: _Window title:
sl: Nazi_v okna:

en: Current _song line 1:
sl: 1. vr_stica trenutne skladbe:

en: Current s_ong line 2:
sl: 2. vr_stica trenutne skladbe:

en: Available options
sl: Razpoložljive možnosti

note: XXX get these directly from the formatting function:
en: Artist name
sl: Ime izvajalca

en: Album name
sl: Naslov albuma

en: Track name
sl: Naslov skladbe

en: Track number
sl: Številka sledi

en: Disc number
sl: Številka diska

en: File path
sl: Pot do datoteke

en: File name
sl: Ime datoteke

en: Stream name
sl: Ime pretoka

en: Song length
sl: Trajanje skladbe

en: Elapsed time (title only)
sl: Ocenjen čas (samo naslov)

en: Info displayed only if all enclosed tags are defined
sl: Informacije so prikazane le, če so vse vključene oznake definirane

en: Creates columns in the current playlist
sl: Ustvari stolpce v trenutnem seznamu predvajanja

en: _About
sl: _O programu

en: _Configure...
sl: _Prikroji ...

en: Loaded
sl: Naloženo

en: Description
sl: Opis

en: Behavior
sl: Obnašanje

en: Format
sl: Oblika

en: New Profile
sl: Nov profil

note: Prompt user for playlist name:
en: Custom Artwork
sl: Poljubna naslovnica

en: Artwork filename
sl: Ime datoteke naslovnice

en: Edit Stream
sl: Uredi pretok

en: New Stream
sl: Nov pretok

en: Stream URL
sl: URL pretoka

en: A stream with this name already exists. Would you like to replace it?
sl: Pretok s tem imenom že obstaja. Bi ga želeli zamenjati?

en: Taglib and/or tagpy not found, tag editing support disabled.
sl: Taglib in/ali tagpy nista bila najdena. Podpora za urejanje oznak izključena.

en: Edit Tags
sl: Uredi oznake

en: Tagpy version < 0.91. Please upgrade to a newer version, tag editing support disabled.
sl: Različica tagpy-ja je manjša od 0.91. Prosimo, nadgradite jo na novejšo različico. Podpora za urejanje oznak izključena.

en: The path
sl: Pot

en: does not exist. Please specify a valid music directory in preferences.
sl: ne obstaja. Prosim, v nastavitvah določite veljaven glasbeni imenik.

en: File
sl: Datoteka

en:  not found. Please specify a valid music directory in preferences.
sl:  ni najden. Prosim, v nastavitvah določite veljaven glasbeni imenik.

en: No music files with editable tags found.
sl: Najdena ni bila nobena glasbena datoteka z možnostjo urejanja oznak.

en: Comment
sl: Komentar

note: Only show save all button if more than one song being edited.
en: Save _All
sl: Shrani _vse

en: Apply to all selected music files.
sl: Uveljavi vsem izbranim glasbenim datotekam.

en: of
sl: od

note: FIXME: was (save_success and self.conn and self.status):
en: Unable to save tag to music file.
sl: Nisem mogel shraniti oznak v glasbeno datoteko.

en: Hide file path
sl: Skrij pot do datoteke

en: Show file path
sl: Pokaži pot do datoteke
