Sonata 1.4.1 - en to nl translation catalogue (258 entries)

note: define the shortcuts and their descriptions these are all gettextable
en: About Sonata
nl: Over Sonata

en: Preferences
nl: Voorkeuren

en: Switch to [1st-5th] tab
nl: Spring naar [1ste-5e] tab

en: Connect to MPD
nl: Verbinden met MPD

en: Disconnect from MPD
nl: Losmaken van MPD

en: Randomize current playlist
nl: Huidige afspeellijst shuffelen:

en: Expand player
nl: Speler vergroten

en: Switch to previous tab
nl: Spring naar de vorige tab

en: Switch to next tab
nl: Spring naar de volgende tab

en: Collapse player
nl: Speler verkleinen

en: Search library
nl: Collectie doorzoeken

en: Quit
nl: Beëindigen

en: Update entire library
nl: Hele collectie bijwerken

en: Display popup menu
nl: Popup menu weergeven

en: Minimize to system tray (if enabled)
nl: Minimaliseer naar systeemvak (indien ingeschakeld)

en: Previous track
nl: Vorige nummer

en: Next track
nl: Volgende nummer

en: Play/Pause
nl: Speel/Pauze

en: Lower the volume
nl: Volume verlagen

en: Raise the volume
nl: Volume verhogen

en: Play selected song
nl: geselecteerde nummer afspelen

en: Remove selected song(s)
nl: Geselecteerde nummer(s) verwijderen

en: Center currently playing song
nl: Centreer het huidige nummer

en: Edit selected song's tags
nl: Tags van het geselecteerde nummer aanpassen

en: Save to new playlist
nl: Als nieuwe afspeellijst opslaan

en: Clear list
nl: Lijst leegmaken

en: Randomize list
nl: Lijst shuffelen

en: Add selected song(s) or enter directory
nl: Geselecteerde nummer(s) toevoegen of map openen

en: Go to parent directory
nl: Ga naar bovenliggende map

en: Add selected item(s)
nl: Geselecteerde item(s) toevoegen

en: Replace with selected item(s)
nl: Door geselecteerde item(s) vervangen

en: Add selected item(s) and play
nl: Geselecteerde item(s) toevoegen en afspelen

en: Replace with selected item(s) and play
nl: Door geselecteerde item(s) vervangen en afspelen

en: Add selected playlist(s)
nl: Geselecteerde afspeellijst(en) toevoegen

en: Remove selected playlist(s)
nl: Geselecteerde afspeellijsten(en) verwijderen

en: Replace with selected playlist(s)
nl: Door geselecteerde afspeellijst(en) vervangen

en: Add selected playlist(s) and play
nl: Geselecteerde afspeellijst(en) toevoegen en afspelen

en: Replace with selected playlist(s) and play
nl: Door geselecteerde afspeellijst(en) vervangen en afspelen

en: Add selected stream(s)
nl: Geselecteerde stream(s) toevoegen

en: Remove selected stream(s)
nl: Geselecteerde stream(s) verwijderen

en: Replace with selected stream(s)
nl: Door geselecteerde stream(s) vervangen

en: Add selected stream(s) and play
nl: Geselecteerde stream(s) toevoegen en afspelen

en: Replace with selected stream(s) and play
nl: Door geselecteerde stream(s) vervangen en afspelen

en: Edit playing song's tags
nl: Song tags aanpassen van het spelende nummer

note: define the main array- this adds headings to each section of shortcuts that will be displayed
en: Main Shortcuts
nl: Algemene toetsen

en: Playback Shortcuts
nl: Afspeeltoetsen

en: Current Shortcuts
nl: Huidige toetsen

en: Library Shortcuts
nl: Collectie toetsen

en: Playlist Shortcuts
nl: Afspeellijst toetsen

en: Stream Shortcuts
nl: Stream toetsen

en: Info Shortcuts
nl: Info sneltoetsen

en: Shortcuts
nl: Toetsen

en: An elegant music client for MPD.
nl: Een elegante muziekspeler voor MPD.

note: Add button to show keybindings:
en: _Shortcuts
nl: _Toetsen

en: Unable to launch a suitable browser.
nl: Kan geen geschikte browser starten.

en: Launch Browser
nl: Browser starten

en: Options
nl: Opties

en: Show this help and exit
nl: Toon deze hulp en beëindig

en: Toggles whether the app is minimized
nl: Bepaalt of het prog. is geminimaliseerd

en: to tray or visible (requires D-Bus)
nl: naar het systeemvak of zichtbaar (vereist D-Bus)

en: Show version information and exit
nl: Toon versie informatie en beëindig

en: Start app hidden (requires systray)
nl: Start prog. geminimaliseerd (vereist systeemvak)

en: Start app visible (requires systray)
nl: Start prog. zichtbaar (vereist systeemvak)

en: Start with profile [NUM]
nl: Start met profiel [NUMMER]

en: Play song in playlist
nl: Speel nummer in afspeellijst

en: Pause currently playing song
nl: Pauseer huidige nummer

en: Stop currently playing song
nl: Stop afpelen van het huidige nummer

en: Play next song in playlist
nl: Speel het volgende nummer in de afspeellijst

en: Play previous song in playlist
nl: Speel het vorige nummer in de afspeellijst

en: Toggle play/pause; plays if stopped
nl: Wissel tussen afspelen/pauze

en: Toggle repeat mode
nl: Zet herhalen aan/uit

en: Toggle random mode
nl: Zet willekeurig spelen aan/uit

en: Display current song info
nl: Toon huidige nummer informatie

en: Display MPD status
nl: Toon MPD status

en: Default Profile
nl: Standaard Profiel

en: by
nl: door

en: from
nl: van

en: Unable to connect to MPD.
    Please check your Sonata preferences or MPD_HOST/MPD_PORT environment variables.
nl: Kan niet met MPD verbinden.
    Controleer de Sonata Instellingen of MPD_HOST/MPD_PORT omgevingsvariabelen.

en: Title
nl: Titel

en: Artist
nl: Artiest

en: Date
nl: Datum

en: Track
nl: Nummer

en: File
nl: Bestand

en: Time
nl: Tijd

en: MPD stopped
nl: MPD gestopt

en: State
nl: Status

en: Playing
nl: Afspelen

en: Paused
nl: Pauze

en: Stopped
nl: Gestopt

en: Repeat
nl: Herhalen

en: Off
nl: Uit

en: On
nl: Aan

en: Random
nl: Willekeurig

en: Crossfade
nl: Overgang

en: second | seconds
nl[0]: seconde
nl[1]: seconden

en: Sonata failed to connect to the D-BUS session bus: Unable to determine the address of the message bus (try 'man dbus-launch' and 'man dbus-daemon' for help)
nl: Sonata kan niet met de D-Bus sessie bus verbinden: Het adres van de bus kan niet worden bepaald (probeer 'man dbus-launch' en 'man dbus-daemon' voor hulp)

note: Song info
en: Song Info
nl: Nummer info

en: Launch artist in Wikipedia
nl: Artiest in Wikipedia openen

en: Launch album in Wikipedia
nl: Album in Wikipedia openen

en: Toggle extra tags
nl: Extra tags wisselen

en: Edit song tags
nl: Song tags aanpassen

note: Lyrics
en: Lyrics
nl: Songtekst

en: Search Lyricwiki.org for lyrics
nl: Songtekst zoeken op Lyricwiki.org

en: more
nl: meer

en: hide
nl: verberg

en: edit tags
nl: Tags bewerken

en: Album info not found.
nl: Album info niet gevonden.

en: Album name not set.
nl: Album naam niet ingevuld.

en: ZSI not found, fetching lyrics support disabled.
nl: ZSI niet gevonden, geen ondersteuning voor ophalen van songteksten.

en: Artist or song title not set.
nl: Artiest of songtitel niet ingevuld.

en: search
nl: zoeken

en: Lyrics not found
nl: Songtekst niet gevonden

note: Fetch lyrics from lyricwiki.org
en: Fetching lyrics...
nl: Songtekst ophalen...

en: Couldn't connect to LyricWiki
nl: Kan niet verbinden naar LyricWiki

en: Fetching lyrics failed
nl: Songtekst ophalen mislukt

en: Untagged
nl: Niet getagged

en: Various Artists
nl: Verschillende Artiesten

en: Filename
nl: Bestandsnaam

en: Everything
nl: Alles

en: Filesystem
nl: Bestandssysteem

en: Library browsing view
nl: _Collectie overzicht

note: Show text:
en: song | songs
nl[0]: nummer
nl[1]: nummers

en: minute | minutes
nl[0]: minuut
nl[1]: minuten

en: Path
nl: Pad

note: Constants
en: Current
nl: Huidige

en: Library
nl: Collectie

en: Playlists
nl: Afspeellijsten

en: Entire song
nl: Hele nummer

en: _Sort List
nl: _Sorteer Lijst

en: Sa_ve List to
nl: Lijst _opslaan als:

en: _Connection
nl: _Verbinding

en: P_lay after
nl: _Hierna afspelen

en: _Update
nl: _Bijwerken

en: Use _Remote Image...
nl: Gebruik _Extern Plaatje...

en: Use _Local Image...
nl: Gebruik _Lokaal Plaatje...

en: _Play
nl: _Afspelen

en: _Next
nl: _Volgende

en: _Quit
nl: Afsl_uiten

en: _Remove
nl: V_erwijderen

en: _Clear
nl: _Leegmaken

en: _Preferences...
nl: _Voorkeuren...

en: _About...
nl: _Over...

en: _Edit Tags...
nl: _Tags Bewerken...

en: _Add
nl: _Toevoegen

en: _Replace
nl: _Vervangen

en: Add
nl: Toevoegen

en: Replace
nl: Vervangen

en: _Delete...
nl: Verwij_deren

en: Shuffle
nl: Willekeurig

en: _Repeat
nl: _Herhalen

en: Rando_m
nl: _Willekeurig

en: By Artist
nl: Op _Artiest

en: By Album
nl: Op A_lbum

en: By Song Title
nl: Op _Songtitel

en: By File Name
nl: Op _Bestandsnaam

en: By Dir & File Name
nl: Op map- en bestandsnaam

en: Reverse List
nl: Lijst Omdraaien

en: _New...
nl: _Nieuw...

en: _Edit...
nl: _Bewerk...

en: _Rename...
nl: _Hernoem...

en: Playlist
nl: _Afspeellijst

en: Click to expand
nl: Klik om uit te klappen

en: Click to collapse
nl: Klik om in te klappen

en: Not Connected
nl: Niet Verbonden

en: No Read Permission
nl: Geen lees toegang

en: Profile
nl: Profiel

en: Disconnect
nl: Afbreken

en: Year
nl: Jaar

en: Unknown
nl: Onbekend

en: day | days
nl[0]: dag
nl[1]: dagen

en: hour | hours
nl[0]: uur
nl[1]: uren

en: and
nl: en

en: (updating mpd)
nl: (mpd bijwerken)

en: Lyrics Search
nl: Songteksten zoeken

en: _Search
nl: _Zoeken

en: Artist Name
nl: Artiest Naam

en: Song Title
nl: Songtitel

en: Open Image
nl: Plaatje Openen

en: Images
nl: Plaatjes

en: All files
nl: Alle bestanden

en: Choose Cover Art
nl: Kies Album Hoes

en: C_hoose
nl: _Kies

en: Edit search terms
nl: Bewerk zoektermen

en: No artist or album name found.
nl: Geen artiest of album gevonden.

en: No cover art found.
nl: Geen album hoes gevonden.

en: Delete the selected playlist? | Delete the selected playlists?
nl[0]: Geselecteerde afspeellijst verwijderen?
nl[1]: Geselecteerde afspeellijsten verwijderen?

en: Delete Playlist | Delete Playlists
nl[0]: Afspeellijst verwijderen
nl[1]: Afspeellijsten verwijderen

en: Delete the selected stream? | Delete the selected streams?
nl[0]: Geselecteerde stream verwijderen?
nl[1]: Geselecteerde streams verwijderen?

en: Delete Stream | Delete Streams
nl[0]: Stream verwijderen
nl[1]: Streams verwijderen

en: To save lyrics to the music file's directory, you must specify a valid music directory.
nl: Om songteksten naar de muziekmap op te slaan, moet een geldige map worden opgegeven.

en: Music Dir Verification
nl: Music Dir verificatie

en: To save artwork to the music file's directory, you must specify a valid music directory.
nl: Om album hoezen naar de muziekmap op te slaan, moet een geldige map worden opgegeven.

en: artist | artists
nl[0]: artiest
nl[1]: artiesten

en: day of bliss | days of bliss
nl[0]: dag vol genot
nl[1]: dagen vol genot

en: hour of bliss | hours of bliss
nl[0]: uur vol genot
nl[1]: uren vol genot

en: Save Playlist
nl: Afspeellijst Opslaan

en: Would you like to replace the existing playlist or append these songs?
nl: Wil je de huidige afspeellijst vervangen of deze nummers toevoegen?

en: Replace playlist
nl: Afspeellijst vervangen

en: Append songs
nl: Nummers toevoegen

en: A playlist with this name already exists. Would you like to replace it?
nl: Er bestaat reeds een afspeellijst met deze naam, vervangen?

en: Playlist name
nl: Afspeellijst naam

en: Rename Playlist
nl: Afspeellijst hernoemen

note: Constants:
en: System tray
nl: Systeemvak

en: Top Left
nl: Linksboven

en: Top Right
nl: Rechtsboven

en: Bottom Left
nl: Linksonder

en: Bottom Right
nl: Rechtsonder

en: Screen Center
nl: Scherm Midden

note: MPD tab
en: MPD Connection
nl: MPD Verbinding

en: Leave blank if no password is required.
nl: Leeg laten als geen wachtwoord vereist is.

en: Using MPD_HOST/PORT
nl: Via MPD_HOST/PORT

en: Extras
nl: Extra's

en: Fade length
nl: Fade lengte

note: Display tab
en: Display
nl: Weergave

en: Standard
nl: Standaard

en: Stylized
nl: Aangekleed

en: Artwork style:
nl: Album hoes stijl

en: Local only
nl: Alleen lokaal

en: custom
nl: aangepaste

en: Save art to:
nl: Hoes opslaan naar:

en: Save lyrics to:
nl: Songtekst opslaan naar:

note: Behavior tab
en: Window Behavior
nl: Schermgedrag

en: If enabled, closing Sonata will minimize it to the system tray. Note that it's currently impossible to detect if there actually is a system tray, so only check this if you have one.
nl: Indien ingeschakeld zal Sonata minimaliseren naar het systeemvak bij afsluiten. Het is op dit moment niet mogelijk om een systeemvak te detecteren, dus schakel deze optie alleen in als een systeemvak beschikbaar is.

en: Miscellaneous
nl: Algemeen

en: If enabled, Sonata will automatically update your MPD library when it starts up.
nl: Indien ingeschakeld zal Sonata automatisch de MPD collectie bijwerken tijdens het opstarten.

en: MPD allows playback even when the client is not open. If enabled, Sonata will behave like a more conventional music player and, instead, stop playback upon exit.
nl: MPD kan ook wanneer Sonata is afgesloten muziek afspelen. Indien ingeschakeld zal Sonata meer als een conventionele speler werken en het afspelen stoppen bij afsluiten.

en: If enabled, Sonata will create a xmms-infopipe like file containing information about the current song. Many applications support the xmms-info file (Instant Messengers, IRC Clients...)
nl: Indien ingeschakeld zal Sonata een xmms-infopipe bestand aanmaken met informatie over het huidige nummer. Veel programma's ondersteunen dit formaat (Instant Messengers, IRC programma's...)

note: Format tab
en: Song Formatting
nl: Nummer formaat

en: Available options
nl: Beschikbare opties

note: XXX get these directly from the formatting function:
en: Artist name
nl: Artiest naam

en: Album name
nl: Album naam

en: Track name
nl: Track naam

en: Track number
nl: Track nummer

en: File name
nl: Bestandsnaam

en: Stream name
nl: Stream naam

en: Song length
nl: Track lengte

en: Elapsed time (title only)
nl: Verstreken tijd (alleen titel)

en: Info displayed only if all enclosed tags are defined
nl: Info alleen weergeven als alle tags aanwezig zijn

en: Creates columns in the current playlist
nl: Maakt kolommen in de huidige afspeellijst

en: New Profile
nl: Nieuw Profiel

note: Prompt user for playlist name:
en: Custom Artwork
nl: Andere album hoes

en: Artwork filename
nl: Album hoes bestandsnaam

en: Edit Stream
nl: Stream Bewerken

en: New Stream
nl: Nieuwe Stream

en: A stream with this name already exists. Would you like to replace it?
nl: Er bestaat reeds een stream met deze naam, vervangen?

en: Taglib and/or tagpy not found, tag editing support disabled.
nl: Taglib en/of tagpy niet gevonden, geen ondersteuning voor tag aanpassingen.

en: Edit Tags
nl: Tags bewerken

en: The path
nl: Het pad

en: does not exist. Please specify a valid music directory in preferences.
nl: bestaat niet. Kies een geldige muziek map onder voorkeuren.

en: File
nl: Bestand

en:  not found. Please specify a valid music directory in preferences.
nl:  bestaat niet. Kies een geldige muziek map onder voorkeuren.

en: No music files with editable tags found.
nl: Geen muziekbestanden met bewerkbare tags gevonden.

en: Comment
nl: Opmerkingen

note: Only show save all button if more than one song being edited.
en: Save _All
nl: _Alles opslaan

en: Increment each selected music file, starting at track 1 for this file.
nl: Ophogen voor alle geselecteerde bestanden, begin bij nummer 1 voor dit bestand.

en: Apply to all selected music files.
nl: Toepassen op alle geselecteerde bestanden.

en: of
nl: van

note: FIXME: was (save_success and self.conn and self.status):
en: Unable to save tag to music file.
nl: Opslaan van tag in bestand mislukt.
