Sonic Pi - en to hu translation catalogue (19 entries)

en: 1 Welcome to Sonic Pi
hu: 1 Üdvözöllek a Sonic Piban

en: Welcome friend :-)
hu: Isten hozott, barátom! :-)

en: But wait, how rude of me! Let me introduce myself - I'm [Sam Aaron](https://twitter.com/samaaron) - the chap that created Sonic Pi. You can find me at [@samaaron](http://twitter.com/samaaron) on Twitter and I'd be more than happy to say hello to you. You might also be interested in finding out more about my [Live Coding Performances](https://youtube.com/samaaron) where I code with Sonic Pi live in front of audiences.
hu: De várj csak, de illetlen vagyok! Hadd mutatkozzam be – [Sam Aaron](https://twitter.com/samaaron) vagyok – a fickó, aki megalkotta a Sonic Pit. Megtalálhatsz engem a Twitteren [@samaaron](https://twitter.com/samaaron)-ként és nagyon szívesen beszélek veled. Az [élő kódíró előadásaimat](https://youtube.com/samaaron) is érdekesnek találhatod, ahol a Sonic Pi-jal írok kódot élőben egy közönség előtt.

en: If you have any thoughts, or ideas for improving Sonic Pi - please pass them on - feedback is so helpful. You never know, your idea might be the next big feature!
hu: Ha van bármilyen gondolatod vagy ötleted arról, hogyan lehetne javítani a Sonic Pi-on, kérlek tudast velem – nagyon hasznosak a visszajelzések. Ki tudja, lehet, hogy a te ötletedből születik meg a legújabb szuper tulajdonság!

en: This tutorial is divided up into sections grouped by category. Whilst I've written it to have an easy learning progression from start to finish, feel very free just to dip in and out of sections as you see fit. If you feel that there's something missing, do let me know and I'll consider it for a future version.
hu: Ez az oktatóanyag kategóriák szerint vannak felosztva. Míg úgy írtam meg, hogy az elejétől könnyen végig lehessen haladni rajta, nyugodtan ugorj át egyikből a másikba a kedved szerint! Ha úgy érzed, hogy valami hiányzik, tudast velem, és számításba fogom venni egy jövőbeli kiadásnál.

en: OK, let's get started...
hu: Jól van, kezdjünk neki…

en: 1.1 Live Coding
hu: 1.1 Élő kódírás

en: Live Coding
hu: Élő kódírás

en: One of the most exciting aspects of Sonic Pi is that it enables you to write and *modify code live* to make music, just like you might perform live with a guitar. This means that given some practice you can take Sonic Pi on stage and gig with it.
hu: Az egyik legizgalmasabb tulajdonsága a Sonic Pinak, hogy segítségével *élőben szerkesztheted* az általad megírt kódot, amellyel zenét szólaltatsz meg, mintha élőben játszanál egy gitáron. Ez azt jelenti, hogy valamennyi gyakorlással képes leszel magaddal vinni a Sonic Pi-t a színpadra és előadni vele.

en: Free your mind
hu: Tárd ki az elméd

en: Before we get into the real details of how Sonic Pi works in the rest of this tutorial, I'd like to give you an experience of what it's like to live code. Don't worry if you don't understand much (or any) of this. Just try to hold onto your seats and enjoy...
hu: Mielőtt igazán belevágnánk annak részleteibe, hogy hogyan működik a Sonic Pi, szeretnék egy kis ízelítőt adni arról, hogy milyen élőben kóddal játszani. Ne aggódj, ha nem értesz meg sok mindent (vagy semmit) belőle! Csatold be az öveket és érezd jól magad…

en: A live loop
hu: Egy élő loop (ismétlődés)

en: Now, press the `Run` button and you'll hear a nice fast bass drum beating away. If at any time you wish to stop the sound just hit the `Stop` button. Although don't hit it just yet... Instead, follow these steps:
hu: Most nyomd meg a `Run` gombot, és egy gyors ütemű basszusdobot hallasz. Ha bármikor le szeretnéd állítani a hangot, csak nyomd meg a `Stop` gombot. Bár még ne nyomd meg… helyette kövesd az alábbi lépéseket:

en: Make sure the bass drum sound is still running
hu: Bizonyosodj meg afelől, hogy még mindig szól a dob

en: Change the `sleep` value from `0.5` to something higher like `1`.
hu: Valamennyivel növeld meg a `sleep` értékét `0.5`-ről, mondjuk `1`-re.

en: Press the `Run` button again
hu: Nyomd meg a `Run` gombot ismét

en: Notice how the drum speed has changed.
hu: Figyeld meg, hogy a dob sebessége megváltozott.

en: Finally, *remember this moment*, this is the first time you've live coded with Sonic Pi and it's unlikely to be your last...
hu: Végül *jegyezd meg ezt a pillanatot*, mert most játszottál kóddal élőben először a Sonic Pi-on keresztül, és nem valószínű, hogy ez az utolsó alkalom…

en: Hold on to your seats...
hu: Csatold be az öveket…
