sound-juicer master - en to ast translation catalogue (180 entries)

en: Audio CD Extractor
ast: Estractor de soníu de CD

en: Copy music from your CDs
ast: Copia música dende los tos CD

en: <b>Device</b>
ast: <b>Preséu</b>

en: <b>Disc:</b>
ast: <b>Discu:</b>

en: <b>Duration:</b>
ast: <b>Duración:</b>

en: <b>Format</b>
ast: <b>Formatu</b>

en: <b>Music Folder</b>
ast: <b>Carpeta de música</b>

en: <b>Track Names</b>
ast: <b>Nomes de les pistes</b>

en: <b>_Artist:</b>
ast: <b>_Artista:</b>

en: <b>_Genre:</b>
ast: <b>_Xéneru:</b>

en: <b>_Title:</b>
ast: <b>_Títulu:</b>

en: <b>_Year:</b>
ast: <b>A_ñu:</b>

en: CD _drive:
ast: _Unidá de CD:

en: E_ject
ast: Es_pulsar

en: Edit _Profiles...
ast: Editar _perfiles…

en: File _name:
ast: _Nome del ficheru:

en: Folder hie_rarchy:
ast: _Xerarquía de carpetes:

en: Multiple Albums Found
ast: Alcontráronse dellos álbumes

en: O_utput Format:
ast: Formatu de _salida:

en: Pre_vious Track
ast: Pista _anterior

en: Preferences
ast: Preferencies

en: Select A Folder
ast: Escueyi una carpeta

en: Skip to the next track
ast: Salta a la pista siguiente

en: Skip to the previous track
ast: Salta a la pista anterior

en: This CD could be more than one album. Please select which album it is below and press <i>Continue</i>.
ast: Esti CD podría ser más d'un álbum. Escueyi qué álbum ye abaxo y calca <i>Siguir</i>.

en: Track Progress
ast: Progresu de la pista

en: Tracks
ast: Pistes

en: _Contents
ast: Índ_iz

en: _Continue
ast: _Siguir

en: _Deselect All
ast: _Deseleicionar too

en: _Disc
ast: _Discu

en: _Duplicate Disc
ast: _Duplicar discu

en: _Edit
ast: _Editar

en: _Eject after extracting tracks
ast: _Espulsar dempués d'estrayer les pistes

en: _Folder:
ast: _Carpeta:

en: _Help
ast: Ai_da

en: _Next Track
ast: Pista _siguiente

en: _Open music folder when finished
ast: _Abrir la carpeta de música al finar

en: _Play / Pause
ast: _Reproducir / Pausar

en: _Re-read Disc
ast: _Relleer discu

en: _Select All
ast: _Esbillar too

en: _Strip special characters
ast: _Quitar carauteres especiales

en: _Submit Track Names...
ast: _Unviar nomes de pistes…

en: %at -- album title %aT -- album title (lowercase) %aa -- album artist %aA -- album artist (lowercase) %as -- album artist (sortable) %aS -- album artist (sortable lowercase) %ay -- album year %tt -- track title %tT -- track title (lowercase) %ta -- track artist %tA -- track artist (lowercase) %ts -- track artist (sortable) %tS -- track artist (sortable lowercase)
ast: %at -- títulu del álbum %aT -- títulu del álbum (minúscules) %aa -- artista del álbum %aA -- artista del álbum (minúscules) %as -- artista del álbum (axeitable) %aS -- artista del álbum (axeitable minúscules) %ay -- año del álbum %tt -- títulu de la pista %tT -- títulu de la pista (minúscules) %ta -- artista de la pista %tA -- artista de la pista (minúscules) %ts -- artista de la pista (axeitable) %tS -- artista de la pista (axeitable minúscules)

en: Audio Profile with which to encode
ast: Perfil de soníu col que codificar

en: Audio volume
ast: Volume de soníu

en: Do not specify an extension. %at -- album title %aT -- album title (lowercase) %aa -- album artist %aA -- album artist (lowercase) %as -- album artist (sortable) %aS -- album artist (sortable lowercase) %tn -- track number (i.e 8) %tN -- track number, zero padded (i.e 08) %tt -- track title %tT -- track title (lowercase) %ta -- track artist %tA -- track artist (lowercase) %ts -- track artist (sortable) %tS -- track artist (sortable lowercase) %dn -- disc and track number (i.e Disk 2 - 6, or 6) %dN -- disc number, zero padded (i.e d02t06, or 06)
ast: Nun especificar una estensión. %at -- títulu del álbum %aT -- títulu del álbum (minúscules) %aa -- artista del álbum %aA -- artista del álbum (minúscules) %as -- artista del álbum (ordenable) %aS -- artista del álbum (axeitable minúscules) %tn -- númberu de pista (ex. 8) %tN -- númberu de pista, con rellenu de ceros (ex. 08) %tt -- títulu de pista %tT -- títulu de pista (minúscules) %ta -- artista de la pista %tA -- artista de la pista (minúscules) %ts -- artista de la pista (axeitable) %tS -- artista de la pista (axeitable minúscules) %dn -- númberu de discu y pista (ex. 2 - 6, ó 6) %dN -- númberu de discu, cero amestáu (ex. d02t06, o 06)

en: If enabled, special characters such as space, wildcards and backslashes will be removed from the output filename.
ast: Si ta activáu, los carauteres especiales como l'espaciu o barres invertíes van quitase del nome del ficheru de salida.

en: If specified, this value will override the default MusicBrainz server.
ast: Si s'especifica, esti valor prevalecerá sobro'l sirvidor predetermináu MusicBrainz.

en: If to strip special characters from filenames
ast: Indica si tienen de quitase los carauteres especiales de los nomes de ficheru

en: Paranoia mode: 0) disable 2) fragment 4) overlap 8) scratch 16) repair 255) full
ast: Mou paranoia: 0) desactivar 2) fragmentu 4) solapamientu 8) rasponazu 16) iguar  255) completu

en: The GNOME Audio Profile with which to encode.
ast: El perfil de soníu de GNOME col que codificar.

en: The MusicBrainz server to use
ast: El sirvidor MusicBrainz qu'usar

en: The directory structure for the files
ast: La cadarma de direutoriu pa los ficheros

en: The name pattern for files
ast: El patrón pal nome de los ficheros

en: The paranoia mode to use
ast: El mou paranoia qu'usar

en: Whether to eject the CD when finished extracting.
ast: Indica si se tien d'espulsar el CD al finar la estraición.

en: Whether to open the target directory when finished extracting.
ast: Indica si se tien d'abrir el direutoriu de destín al finar la estraición.

en: Audio Profile
ast: Perfil de soníu

en: The GNOME Audio Profile used for encoding audio
ast: El perfil de soníu de GNOME que va usase pa codificar el soníu

en: Paranoia Level
ast: Nivel paranoia

en: The paranoia level
ast: El nivel de paranoia

en: device
ast: preséu

en: The device
ast: El preséu

en: Could not create GStreamer CD reader
ast: Nun pudo crease'l llector de CD GStreamer

en: Could not create GStreamer encoders for %s
ast: Nun pudo crease'l codificador GStreamer pa %s

en: Could not create GStreamer file output
ast: Nun pudo crease'l ficheru de salida GStreamer

en: Could not link pipeline
ast: Nun pudo enllazase'l conductu

en: Could not get current track position
ast: Nun pudo obtenese la posición de la pista actual

en: Extractor object is not valid. This is bad, check your console for errors.
ast: L'oxetu estractor nun ye válidu. Esto ye malo, gueta fallos na consola.

en: The plugin necessary for CD access was not found
ast: Nun s'alcontró'l complementu necesariu p'acceder al CD

en: The plugin necessary for file access was not found
ast: Nun s'alcontró'l complementu necesariu p'acceder al ficheru

en: Device '%s' does not contain any media
ast: El preséu «%s» nun contién un sofitu

en: Device '%s' could not be opened. Check the access permissions on the device.
ast: El preséu «%s» nun pudo abrise. Comprueba los permisos d'accesu del preséu.

en: Cannot read CD: %s
ast: Nun puede lleese CD: %s

en: Cannot read CD
ast: Nun puede lleese'l CD

en: Unknown Artist
ast: Artista desconocíu

en: Unknown Title
ast: Títulu desconocíu

en: Track %d
ast: Pista %d

en: Could not create CD lookup thread
ast: Nun pudo crease'l filu de gueta del CD

en: Cannot access CD
ast: Nun puede accedese al CD

en: Cannot access CD: %s
ast: Nun puede accedese al CD: %s

en: This CD could not be queried: %s
ast: Nun pudo consultase esti CD: %s

en: Various
ast: Dellos

en: Incomplete metadata for this CD
ast: Metadatos incompletos pa esti CD

en: [Untitled]
ast: [Ensin títulu]

en: The URI of the audio file
ast: El URI del ficheru de soníu

en: Title
ast: Títulu

en: The title of the current stream.
ast: El títulu del fluxu actual.

en: Artist
ast: Artista

en: The artist of the current stream.
ast: El artista del fluxu actual.

en: Album
ast: Álbum

en: The album of the current stream.
ast: L'álbum del fluxu actual.

en: Position
ast: Posición

en: The position in the current stream in seconds.
ast: La posición en segundos dientro del fluxu actual.

en: Duration
ast: Duración

en: The duration of the current stream in seconds.
ast: La duración del fluxu actual en segundos.

en: Unknown Album
ast: Álbum desconocíu

en: GConf error: %s
ast: Fallu en Gconf: %s

en: All further errors shown only on terminal.
ast: Tolos demás fallos amuésense namái nel terminal.

en: An Audio CD Extractor
ast: Un estractor de soníu de CD

en: Failed to get output format
ast: Falló al obtener el formatu de salida

en: Name too long
ast: Nome enforma llargu

note: TODO: find out why GTK+ needs this to work (see #364371)
en: Extract
ast: Estrayer

en: A file with the same name exists
ast: Yá esiste un ficheru col mesmu nome

en: A file called '%s' exists, size %s.
    Do you want to skip this track or overwrite it?
ast: Ya esiste un ficheru denomáu «%s», tamañu %s.
    ¿Quies saltate esta pista o sobroscribila?

en: _Skip
ast: _Saltar

en: S_kip All
ast: _Saltar toes

en: _Overwrite
ast: S_obroscribir

en: Overwrite _All
ast: Sobroscribir _toes

en: Failed to create output directory: %s
ast: Falló al criar el direutoriu de salida: %s

en: Estimated time left: %d:%02d (at %0.1f×)
ast: Tiempu restante estimáu: %d:%02d (a %0.1fx)

en: Estimated time left: unknown
ast: Tiempu restante estimáu: desconocíu

en: CD rip complete
ast: Estraición de soníu del CD completada

en: Sound Juicer could not extract this CD.
ast: Sound Juicer nun pudo estrayer esti CD.

en: Reason
ast: Razón

note: Change the label to Stop while extracting TODO: find out why GTK+ needs this to work (see #364371)
en: Stop
ast: Parar

en: Extracting audio from CD
ast: Estrayendo soníu del CD

en: Ambient
ast: Ambiental

en: Classical
ast: Clásica

en: Electronica
ast: Electrónica

en: Latin
ast: Latina

en: Error while saving custom genre: %s
ast: Fallu al guardar el xéneru personalizáu: %s

en: E_xtract
ast: E_strayer

en: Could not start Sound Juicer
ast: Nun pudo aniciase Sound Juicer

en: Please consult the documentation for assistance.
ast: Consulta la documentación p'asistencia.

en: You are currently extracting a CD. Do you want to quit now or continue?
ast: Anguaño tas estrayendo un CD. ¿Quies colar agora o siguir?

en: (unknown)
ast: (desconocíu)

en: S_ubmit Album
ast: Un_viar álbum

note: Translators: title, artist
en: Could not find %s by %s on MusicBrainz.
ast: Nun pudo atopase %s como %s en MusicBrainz.

en: You can improve the MusicBrainz database by adding this album.
ast: Puedes ameyorar la base de datos de MusicBrainz amestando ésti álbum.

en: Could not read the CD
ast: Nun pudo lleese'l CD

en: Sound Juicer could not read the track listing on this CD.
ast: Sound Juicer nun pudo lleer la llista de pistes d'esti CD.

note: Set statusbar message
en: Retrieving track listing...please wait.
ast: Obteniendo la llista de pistes… espera por favor.

en: Sound Juicer could not use the CD-ROM device '%s'
ast: Sound Juicer nun pudo usar el preséu CD-ROM «%s»

en: HAL daemon may not be running.
ast: Puede que'l degorriu HAL nun se tea executando.

en: Sound Juicer could not access the CD-ROM device '%s'
ast: Sound Juicer nun pudo acceder al preséu CD-ROM «%s»

en: No CD-ROM drives found
ast: Nun s'atoparon unidaes CD-ROM

en: Sound Juicer could not find any CD-ROM drives to read.
ast: Sound Juicer nun pudo atopar denguna unidá de CD-ROM pa lleer.

en: The currently selected audio profile is not available on your installation.
ast: El perfil de soníu escoyíu anguaño nun ta disponible pa la to instalación.

en: _Change Profile
ast: _Camudar perfil

en: Could not open URL
ast: Nun pudo abrise'l URL

en: Sound Juicer could not open the submission URL
ast: Sound Juicer nun pudo abrir el URL d'unvíu

en: Unknown column %d was edited
ast: Editóse la columna desconocía %d

en: Could not display help for Sound Juicer
    %s
ast: Nun pudo amosase l'aida pa Sound Juicer
    %s

en: Could not duplicate disc
ast: Nun pudo duplicase'l discu

en: Sound Juicer could not duplicate the disc
ast: Sound Juicer nun pudo duplicar el discu

en: Start extracting immediately
ast: Aniciar estraición darréu

en: Start playing immediately
ast: Aniciar reproducción darréu

en: What CD device to read
ast: Qué preséu CD lleer

en: DEVICE
ast: PRESÉU

en: URI to the CD device to read
ast: URI al preséu de CD del que lleer

en: - Extract music from your CDs
ast: - Estrái música de los CD

en: Could not create GConf client.
ast: Nun pudo crease'l veceru GConf.

note: this is made up
en: The interface file for Sound Juicer could not be read.
ast: El ficheru d'interface pa Sound Juicer nun pudo lleese.

en: Track
ast: Pista

en: Error playing CD.
    
    Reason: %s
ast: Fallu al reproducir CD.
    
    Razón: %s

note: TODO: find out why GTK+ needs this to work (see #364371)
en: Play
ast: Reproducir

note: TODO: find out why GTK+ needs this to work (see #364371)
en: Pause
ast: Posar

en: Failed to create CD source element
ast: Falló al criar l'elementu d'orixe de CD

en: Failed to link pipeline
ast: Falló al enllazar el conductu

en: Failed to create audio output
ast: Nun pudo crease la salida de soníu

en: Seeking to %s
ast: Guetando %s

en: Album Artist, Album Title
ast: Artista del álbum, Títulu del álbum

en: Album Artist (sortable), Album Title
ast: Artista del álbum (axeitable), Títulu del álbum

en: Track Artist, Album Title
ast: Artista de la pista, Títulu del álbum

en: Track Artist (sortable), Album Title
ast: Artista de la pista (axeitable), Títulu del álbum

en: Album Title
ast: Títulu del álbum

en: Album Artist
ast: Artista del álbum

en: Album Artist (sortable)
ast: Artista del álbum (axeitable)

en: Album Artist - Album Title
ast: Artista del álbum - Títulu del álbum

en: Album Artist (sortable) - Album Title
ast: Artista del álbum (axeitable) - Títulu del álbum

en: [none]
ast: [dengún]

en: Number - Title
ast: Númberu - Títulu

en: Track Title
ast: Títulu de pista

en: Track Artist - Track Title
ast: Artista de la pista - Títulu de la pista

en: Track Artist (sortable) - Track Title
ast: Artista de la pista (axeitable) - Títulu de la pista

en: Number. Track Artist - Track Title
ast: Númberu. Artista de la pista - Títulu de pista

note: {N_("Number. Track Artist (sortable) - Track Title"), "%tN. %ts - %tt"},
en: Number-Track Artist-Track Title (lowercase)
ast: Númberu-Artista de la pista-Títulu de pista (minúscules)

en: Example Path
ast: Camín d'exemplu
