sound-juicer master - en to be translation catalogue (200 entries)

en: Sound Juicer
be: Гукавыціскалка

en: Audio CD Extractor
be: Прылада капіравання аўдыядыскаў

en: Sound Juicer Audio CD Extractor
be: Гукавыціскалка, прылада капіравання аўдыядыскаў

en: Copy music from your CDs
be: Капіраванне музыкі з кампакт-дыскаў

en: Whether to eject the CD when finished extracting.
be: Ці трэба вымаць кампакт-дыск пасля заканчэння капіравання.

en: Whether to open the target directory when finished extracting.
be: Ці трэба адкрываць мэтавы каталог пасля заканчэння капіравання.

en: The directory structure for the files
be: Структура каталогаў для файлаў

en: The name pattern for files
be: Шаблон назваў файлаў

en: The paranoia mode to use
be: Патрэбны рэжым параноі

en: If to strip special characters from filenames
be: Ці трэба прыбіраць спецыяльныя знакі з назваў файлаў

en: If enabled, special characters such as space, wildcards and backslashes will be removed from the output filename.
be: Калі ўключана, спецыяльныя знакі, напрыклад, прабелы, знакі падстаноўкі і адваротныя скосы, будуць выдаленыя з назваў выніковых файлаў.

en: The MusicBrainz server to use
be: MusicBrainz-сервер

en: If specified, this value will override the default MusicBrainz server.
be: Калі гэты ключ мае значэнне, яно засланяе прадвызначаны MusicBrainz-сервер.

en: (obsolete) Audio Profile with which to encode
be: (састарэлы ключ) Аўдыяпрофіль для кадавання

en: This key used to store the GNOME Audio Profile with which to encode. This has been superseded by GStreamer encoding profiles, which are configured using the audio_profile_media_type key.
be: Раней гэты ключ захоўваў аўдыяпрофіль GNOME для кадавання. Гэта настройка была заменена профілямі GStreamer, якія вызначаюцца з дапамогай ключа audio_profile_media_type.

en: Media type to encode to
be: Тып файлаў

en: The GStreamer media type to encode to.
be: Тып медыяданых GStreamer для кадавання.

en: Audio volume
be: Гучнасць

en: _Year:
be: _Год:

en: Disc:
be: Дыск:

en: _Title:
be: _Назва:

en: _Artist:
be: _Выканаўца:

en: _Composer:
be: _Кампазітар:

en: _Genre:
be: _Жанр:

en: Duration:
be: Працягласць:

en: Tracks
be: Трэкі

en: Track Progress
be: Бег аперацыі

en: Multiple Albums Found
be: Знойдзена некалькі альбомаў

en: This CD could be more than one album. Please select which album it is below and press <i>Continue</i>.
be: Гэты дыск адпавядае некалькім альбомам. Калі ласка, выберыце адзін з магчымых альбомаў і націсніце <i>Працягнуць</i>.

en: _Continue
be: _Працягнуць

en: Preferences
be: Настройкі

en: Device
be: Прыстасаванне

en: CD _drive:
be: CD-_прыстасаванне:

en: _Eject after extracting tracks
be: _Выняць дыск пасля капіравання трэкаў

en: _Open music folder when finished
be: _Адкрыць папку музыкі пасля заканчэння

en: Music Folder
be: Папка музыкі

en: _Folder:
be: _Папка:

en: Select A Folder
be: Выбраць папку

en: Track Names
be: Назвы трэкаў

en: Folder hie_rarchy:
be: І_ерархія папак:

en: File _name:
be: _Назва файла:

en: _Strip special characters
be: Пры_браць спецыяльныя знакі

en: Format
be: Фармат

en: O_utput Format:
be: Фармат _вываду:

en: Disc
be: Дыск

en: Re-read
be: Перачытаць

en: Duplicate
be: Зрабіць дублікат

en: Eject
be: Выняць дыск

en: Submit Track Names
be: Паслаць назвы трэкаў

en: About Sound Juicer
be: Аб Гукавыціскалцы

en: Help
be: Дапамога

en: Quit
be: Выйсці

en: Audio Profile
be: Аўдыяпрофіль

en: The GStreamer Encoding Profile used for encoding audio
be: Профіль GStreamer для аўдыякадавання

en: Paranoia Level
be: Узровень параноі

en: The paranoia level
be: Узровень параноі

en: device
be: прыстасаванне

en: The device
be: Прыстасаванне

en: Could not create GStreamer CD reader
be: Не ўдалося стварыць GStreamer-модуль чытальніка кампакт-дыскаў

en: Could not create GStreamer encoders for %s
be: Не ўдалося стварыць GStreamer-кадавальнікі для %s

en: Could not create GStreamer file output
be: Не ўдалося стварыць файл вываду GStreamer

en: Could not link pipeline
be: Не ўдалося спалучыць канвеер

en: Could not get current track position
be: Не ўдалося атрымаць бягучае становішча трэка

en: Extractor object is not valid. This is bad, check your console for errors.
be: Хібны аб'ект капіравання. Гэта вельмі кепскі знак, праверце, ці няма якіх-небудзь памылак у кансолі.

en: The plugin necessary for CD access was not found
be: Плугін, патрэбны для доступу да кампакт-дыскаў, не знойдзены

en: The plugin necessary for file access was not found
be: Плугін, патрэбны для доступу да файлаў, не знойдзены

note: FIXME: would be nicer to only check if "cdrom" is being probed, * but libbrasero doesn't seem to have an API for that
en: Cannot read CD: %s
be: Не ўдалося прачытаць кампакт-дыск: %s

en: Devices haven't been all probed yet
be: Яшчэ не ўсе прыстасаванні былі апытаныя

en: Device '%s' does not contain any media
be: Прыстасаванне "%s" не змяшчае носьбіт даных

en: Device '%s' could not be opened. Check the access permissions on the device.
be: Не ўдалося адкрыць прыстасаванне "%s". Праверце, ці ёсць дазвол на доступ да гэтага прыстасавання.

en: Cannot access CD
be: Не ўдалося атрымаць доступ да кампакт-дыска

en: Unknown Title
be: Невядомая назва

en: Unknown Artist
be: Невядомы выканаўца

en: Track %d
be: Трэк %d

en: Cannot access CD: %s
be: Не ўдалося атрымаць доступ да кампакт-дыска: %s

en: URI
be: URI-адрас

en: The URI of the audio file
be: URI-адрас аўдыяфайла

en: Title
be: Назва

en: The title of the current stream.
be: Назва бягучага струменя.

en: Artist
be: Выканаўца

en: The artist of the current stream.
be: Выканаўца бягучага струменя.

en: Album
be: Альбом

en: The album of the current stream.
be: Альбом бягучага струменя.

en: Position
be: Становішча

en: The position in the current stream in seconds.
be: Становішча ў бягучым струмені, сек.

en: Duration
be: Працягласць

en: The duration of the current stream in seconds.
be: Працягласць бягучага струменя, сек.

en: Unknown Album
be: Невядомы альбом

en: GConf error: %s
be: Памылка GConf: %s

en: All further errors shown only on terminal.
be: Усе наступныя памылкі будуць паказаныя толькі ў тэрмінале.

en: Sound Juicer is free software; you can redistribute it and/or modify it under the terms of the GNU General Public License as published by the Free Software Foundation; either version 2 of the License, or (at your option) any later version.
be: Гукавыціскалка з'яўляецца свабодным апраграмаваннем. Вы можаце распаўсюджваць яе згодна з умовамі Агульнай Грамадскай Ліцэнзіі GNU (GPL), апублікаванай Фондам свабоднага апраграмавання, версіі 2 ці любой пазнейшай.

en: Sound Juicer is distributed in the hope that it will be useful, but WITHOUT ANY WARRANTY; without even the implied warranty of MERCHANTABILITY or FITNESS FOR A PARTICULAR PURPOSE.  See the GNU General Public License for more details.
be: Гукавыціскалка распаўсюджваецца з надзеяй, што яна будзе карыснай, але без ніякіх гарантый, у тым ліку камерцыйнай вартасці праграмы і наогул яе карысці. Падрабязней глядзіце ў тэксце Агульнай Грамадскай Ліцэнзіі GNU (GPL).

en: You should have received a copy of the GNU General Public License along with Sound Juicer; if not, write to the Free Software Foundation, Inc., 51 Franklin Street, Fifth Floor, Boston, MA 02110-1301 USA
be: Вы павінны былі атрымаць копію Агульнай Грамадскай Ліцэнзіі GNU (GPL) разам з Гукавыціскалкай. Калі вы не атрымалі яе, паведаміце пра гэта Фонду свабоднага апраграмавання на адрас: the Free Software Foundation, Inc., 51 Franklin Street, Fifth Floor, Boston, MA 02110-1301 USA

en: An Audio CD Extractor
be: Прылада для капіравання гукавых кампакт-дыскаў

en: Failed to get output format
be: Не ўдалося вызначыць фармат вываду

en: Name too long
be: Надта доўгая назва

note: TODO: find out why GTK+ needs this to work (see #364371)
en: Extract
be: Скапіраваць

en: A file with the same name exists
be: Файл з такой назвай ужо існуе

en: A file called '%s' exists, size %s.
    Do you want to skip this track or overwrite it?
be: Файл з назвай "%s" ужо існуе і мае памер %s.
    Ці трэба прапусціць гэты трэк або запісаць яго замест існуючага файла?

en: _Skip
be: _Прапусціць

en: S_kip All
be: Пр_апусціць усё

en: _Overwrite
be: П_ерапісаць

en: Overwrite _All
be: Перапі_саць усё

en: Failed to create output directory: %s
be: Не ўдалося стварыць каталог для вываду: %s

en: Estimated time left: %d:%02d (at %0.1f×)
be: Засталося часу: %d:%02d (хуткасць: %0.1f×)

en: Estimated time left: unknown
be: Застаўшыся час: невядома

en: CD rip complete
be: Капіраванне кампакт-дыска закончана

en: Sound Juicer could not extract this CD.
be: Гукавыціскалка не здолела скапіраваць гэты кампакт-дыск.

en: Reason
be: Прычына

note: Change the label to Stop while extracting TODO: find out why GTK+ needs this to work (see #364371)
en: Stop
be: Спыніць

en: Extracting audio from CD
be: Капіраванне гуку з кампакт-дыска

en: Unknown Composer
be: Невядомы кампазітар

en: Unknown Track
be: Невядомы трэк

en: Ambient
be: Эмбіент

en: Blues
be: Блюз

en: Classical
be: Класіка

en: Country
be: Кантры

en: Dance
be: Дэнс

en: Electronica
be: Электроніка

en: Folk
be: Фолк

en: Funk
be: Фанк

en: Jazz
be: Джаз

en: Latin
be: Лаціна

en: Pop
be: Поп

en: Rap
be: Рэп

en: Reggae
be: Рэгі

en: Rock
be: Рок

en: Soul
be: Соўл

en: Spoken Word
be: Чытанне

en: Error while saving custom genre: %s
be: Памылка падчас захавання ўласнага жанру: %s

en: E_xtract
be: С_капіраваць

en: Could not start Sound Juicer
be: Не ўдалося запусціць Гукавыціскалку

en: Please consult the documentation for assistance.
be: Зазірніце ў дакументацыю па тлумачэнні.

en: You are currently extracting a CD. Do you want to quit now or continue?
be: Зараз адбываецца капіраванне кампакт-дыска. Сапраўды хочаце выйсці з праграмы, або ўсё-такі працягнуць бягучую аперацыю?

en: Select None
be: Зняць вылучэнне

en: Select All
be: Вылучыць усё

en: (unknown)
be: (невядома)

en: S_ubmit Album
be: _Паслаць звесткі аб альбоме

note: Translators: title, artist
en: Could not find %s by %s on MusicBrainz.
be: Не ўдалося адшукаць %s (%s) на MusicBrainz.

en: You can improve the MusicBrainz database by adding this album.
be: Вы можаце ўдасканаліць базу даных MusicBrainz, дадаўшы туды звесткі аб гэтым альбоме.

en: Could not open URL
be: Не ўдалося адкрыць URL-адрас

en: Sound Juicer could not open the submission URL
be: Sound Juicer ня можа адчыніць URL куды трэба даслаць даньні

en: Could not duplicate disc
be: Не ўдалося стварыць дублікат дыска

en: Sound Juicer could not duplicate the disc
be: Гукавыціскалка не здолела зрабіць дублікат дыска

en: Lieder
be: Рамансы

en: Opera
be: Опера

en: Chamber
be: Камерная музыка

en: Musical
be: Мюзікл

en: Could not read the CD
be: Не ўдалося прачытаць кампакт-дыск

en: Sound Juicer could not read the track listing on this CD.
be: Гукавыціскалка не здолела прачытаць спіс трэкаў гэтага кампакт-дыска.

note: Set statusbar message
en: Retrieving track listing...please wait.
be: Атрыманне спіса трэкаў, пачакайце...

en: Sound Juicer could not use the CD-ROM device '%s'
be: Гукавыціскалка не здолела выкарыстаць прыстасаванне CD-ROM "%s"

en: HAL daemon may not be running.
be: Дэман HAL не працуе.

en: Sound Juicer could not access the CD-ROM device '%s'
be: Гукавыціскалка не здолела атрымаць доступ да прыстасавання CD-ROM "%s"

en: No CD-ROM drives found
be: Прыводы CD-ROM не знойдзеныя

en: Sound Juicer could not find any CD-ROM drives to read.
be: Гукавыціскалка не здолела адшукаць прыводы CD-ROM, якія б можна было прачытаць.

en: The currently selected audio profile is not available on your installation.
be: Выбраны аўдыяпрофіль недаступны ў вашым усталяванні праграмы.

en: _Change Profile
be: _Змяніць профіль

en: Unknown column %d was edited
be: Быў адрэдагаваны невядомы слупок %d

en: Unknown widget calling on_person_edit_changed.
be: Невядомы віджэт выклікаў on_person_edit_changed.

en: Could not display help for Sound Juicer
    %s
be: Не ўдалося паказаць даведку Гукавыціскалкі
    %s

en: Could not create GConf client.
be: Не ўдалося стварыць кліента GConf.

en: Track
be: Трэк

en: Composer
be: Кампазітар

en: Start extracting immediately
be: Зараз жа пачаць капіраванне

en: Start playing immediately
be: Зараз жа зайграць

en: What CD device to read
be: CD-прыстасаванне для чытання

en: DEVICE
be: ПРЫСТАСАВАННЕ

en: URI to the CD device to read
be: URI-адрас прыстасавання для чытання

en: - Extract music from your CDs
be: - Капіраванне музыкы з кампакт-дыскаў

en: Error playing CD.
    
    Reason: %s
be: Памылка прайгравання кампакт-дыска.
    
    Прычына: %s

note: TODO: find out why GTK+ needs this to work (see #364371)
en: Play
be: Зайграць

note: TODO: find out why GTK+ needs this to work (see #364371)
en: Pause
be: Прыпыніць

en: Failed to create CD source element
be: Не ўдалося стварыць элемент-крыніцу на аснове кампакт-дыска

en: Seeking to %s
be: Пераход да %s

en: Album Artist, Album Title
be: Выканаўца альбома, Назва альбома

en: Album Artist (sortable), Album Title
be: Выканаўца альбома (адсартавана), Назва альбома

en: Track Artist, Album Title
be: Выканаўца трэка, Назва альбома

en: Track Artist (sortable), Album Title
be: Выканаўца трэка (адсартавана), Назва альбома

en: Album Title
be: Назва альбома

en: Album Artist
be: Выканаўца альбома

en: Album Artist (sortable)
be: Выканаўца альбома (адсартавана)

en: Album Artist - Album Title
be: Выканаўца альбома - Назва альбома

en: Album Artist (sortable) - Album Title
be: Выканаўца альбома (адсартавана) - Назва альбома

en: Album Composer, Album Title
be: Кампазітар альбома, Назва альбома

en: Album Composer (sortable), Album Title
be: Кампазітар альбома (адсартавана), Назва альбома

en: Track Composer, Album Title
be: Кампазітар трэка, Назва альбома

en: Track Composer (sortable), Album Title
be: Кампазітар трэка (адсартавана), Назва альбома

en: [none]
be: [няма]

en: Number - Title
be: Нумар - Назва

en: Track Title
be: Назва трэка

en: Track Artist - Track Title
be: Выканаўца трэка - Назва трэка

en: Track Artist (sortable) - Track Title
be: Выканаўца трэка (адсартавана) - Назва трэка

en: Number. Track Artist - Track Title
be: Нумар. Выканаўца трэка - Назва трэка

note: {N_("Number. Track Artist (sortable) - Track Title"), "%tN. %ts - %tt"},
en: Number-Track Artist-Track Title (lowercase)
be: Нумар-Выканаўца трэка-Назва трэка (у ніжнім рэгістры)

note: {N_("Number-Track Artist (sortable)-Track Title (lowercase)"), "%tN-%tS-%tT"},
en: Track Composer - Track Artist - Track Title
be: Кампазітар трэка - Выканаўца трэка - Назва трэка

en: Track Composer (sortable) - Track Artist (sortable) - Track Title
be: Кампазітар трэка (адсартавана) - Выканаўца трэка (адсартавана) - Назва трэка

en: Number. Track Composer - Track Artist - Track Title
be: Нумар. Кампазітар трэка - Выканаўца трэка - Назва трэка

en: Number-Track Composer-Track Artist-Track Title (lowercase)
be: Нумар-Кампазітар трэка-Выканаўца трэка-Назва трэка (у ніжнім рэгістры)

en: Example Path
be: Узорная сцежка
