sound-juicer 2.16.0 - en to ca translation catalogue (201 entries)

en: The CD to extract from
ca: El CD del qual extreure

en: Please note: Sound Juicer currently only handles real device names, no symlinks like e.g. /dev/cdrom. An empty key implicates that the system's default CD-ROM drive will be used.
ca: Si us plau, tingueu en compte que actualment el Sound Juicer només gestiona noms de dispositius reals, no enllaços simbòlics, p. ex. /dev/cdrom. Una clau buida implica que s'usarà el dispositiu de CD-ROM predeterminat del sistema.

en: Whether to eject the CD when finished extracting
ca: Si s'ha d'expulsar el CD quan s'acabi l'extracció

en: Whether to open the target directory when finished extracting
ca: Si s'ha d'obrir el directori de destinació quan s'acabi l'extracció

en: The URI to save the extracted music to
ca: L'URL on desar la música extreta

en: The directory structure for the files
ca: L'estructura del directori per als fitxers

en: Format specifiers: %at - album title; %aT - album title (lowercase); %aa - album artist; %aA - album artist (lowercase); %as - album artist (sortable); %aS - album artist (sortable lowercase); %ac - album composer; %aC - album composer (lowercase); %ap - album composer (sortable); %aP - album composer (sortable lowercase); %ay - album year; %tt - track title; %tT - track title (lowercase); %ta - track artist; %tA - track artist (lowercase); %ts - track artist (sortable); %tS - track artist (sortable lowercase); %tc - track composer; %tC - track composer (lowercase); %tp - track composer (sortable); %tP - track composer (sortable lowercase).
ca: Especificadors de format: %at - títol de l'àlbum, %aT - títol de l'àlbum (en minúscules), %aa - artista de l'àlbum, %aA - artista de l'àlbum (en minúscules), %as - artista de l'àlbum (ordenable en minúscules), %ac - compositor de l'àlbum, %aC - compositor de l'àlbum (en minúscules), %ap - compositor de l'àlbum (ordenable), %aP - compositor de l'àlbum composer (ordenable en minúscules), %ay - any de l'àlbum, %tt - nom de la pista, %tT - nom de la pista (en minúscula), %ta - artista de la pista, %tA - artista de la pista (en minúscula), %ts - artista de la pista (ordenable), %tS - artista de la pista (ordenable en minúscula), %tc - compositor de la pista, %tC - compositor (en minúscula), %tp - compositor de la pista (ordenable), %tP - compositor de la pista (ordenable en minúscula).

en: The name pattern for files
ca: El patró de noms de fitxers per als fitxers

en: Do not specify an extension. Format specifiers: %at - album title; %aT - album title (lowercase); %aa - album artist; %aA - album artist (lowercase); %as - album artist (sortable); %aS - album artist (sortable lowercase); %ac - album composer; %aC - album composer (lowercase); %ap - album composer (sortable); %aP - album composer (sortable lowercase); %tn - track number (i.e 8); %tN - track number, zero padded (i.e 08); %tt - track title; %tT - track title (lowercase); %ta - track artist; %tA - track artist (lowercase); %ts - track artist (sortable); %tS - track artist (sortable lowercase); %tc - track composer; %tC - track composer (lowercase); %tp - track composer (sortable); %tP - track composer (sortable lowercase); %dn - disc and track number (i.e Disk 2 - 6, or 6); %dN - disc number, zero padded (i.e d02t06, or 06).
ca: No especifiquis una extensió. Especificadors de format: %at - títol de l'àlbum, %aT - títol de l'àlbum (en minúscules), %aa - artista de l'àlbum, %aA - artista de l'àlbum (en minúscules), %as - artista de l'àlbum (ordenable), %aS - artista de l'àlbum (ordenable en minúscules), %tn - número de pista (p. ex.: 8), %tN - número de pista, emplenat amb zeros (p. ex.: 08), %tt - títol de la pista, %tT - títol de la pista (en minúscules), %ta - artista de la pista, %tA - artista de la pista (en minúscules), %ts - artista de la pista (ordenable), %tS - artista de la pista (ordenable en minúscules), %tc - compositor de la pista, %tC - compositor de la pista (en minúscules), %tp - compositor de la pista (ordenable), %tP - compositor de la pista (ordenable en minúscules), %dn - disc i número de pista (p. ex.: disc 2 - 6 o 6), %dN - número de disc, emplenat amb zeros (p. ex.: d02p06 o 06).

en: The paranoia mode to use
ca: El mode de paranoia a usar

en: Paranoia flags: disable; fragment; overlap; scratch; repair.
ca: Indicadors de paranoia: inhabilita, fragmentació, simultaneïtat, ratllat i repara.

en: Whether to strip special characters from filenames
ca: Si s'han d'eliminar els caràcters especials dels noms de fitxer

en: If enabled, special characters such as space, wildcards and backslashes will be removed from the output filename.
ca: Si s'habilita, se suprimiran els caràcters especials, com espais, comodins i barres invertides, del nom de fitxer de sortida.

en: Media type to encode to
ca: Tipus de format en què s'ha de codificar

en: The GStreamer media type to encode to.
ca: El tipus de format de la GStreamer en què s'ha de codificar.

en: Audio volume
ca: Volum de l'àudio

en: Audio CD Extractor
ca: Un extractor d'àudio CD

en: Copy music from your CDs
ca: Extraieu música dels CD

note: Translators: Search terms to find this application. Do NOT translate or localize the semicolons! The list MUST also end with a semicolon!
en: Ripper;
ca: Extraure;

en: CD ripper with a clean interface and simple preferences
ca: Extractor de dades d'àudio de CD amb una interfície neta i preferències simples

en: Sound Juicer is a simple and clean CD ripping tool. It allows you to extract the audio from audio compact discs and convert them into audio files that your computer can understand and play. Sound Juicer can also play the audio tracks directly from the CD, allowing you to preview the CD before ripping it.
ca: Sound Juicer és una eina simple per a extraure dades d'àudio de CD. Us permet extraure l'àudio des d'un disc compacte i convertir-lo en fitxers d'àudio que el vostre ordinador pot entendre i reproduir. Sound Juicer també permet reproduir les pistes d'àudio directament del CD, permetent la previsualització del CD abans d'extraure l'àudio.

en: Sound Juicer is designed to be easy to use, and to work with little user intervention. When you start Sound Juicer, it will examine the CD in the drive and try to locate information about the audio tracks using the freely-available MusicBrainz service.
ca: Sound Juicer ha estat dissenyat per a funcionar de forma fàcil, i treballa una intervenció de l'usuari mínima. Quan inicieu Sound Juicer. examina la unitat CD i intenta localitzar informació sobre les pistes d'àudio usant un servei MusicBrainz disponible lliure.

note: This is a translatable version of project_group
en: The GNOME Project
ca: El projecte GNOME

en: Select Album
ca: Seleccioneu l'àlbum

en: _Select
ca: _Seleccioneu

en: This CD could be more than one album. Please select which album it is.
ca: Aquest CD podria ser més d’un àlbum. Seleccioneu de quin àlbum es tracta.

en: _Edit Album
ca: _Edita l'album

en: _Reload Album
ca: _Torna a carregar l'album

en: _Year:
ca: _Any:

en: _Title:
ca: _Títol:

en: _Artist:
ca: _Artista:

en: _Composer:
ca: _Compositor:

en: _Genre:
ca: _Gènere:

en: Duration:
ca: Duració:

en: Tracks
ca: Pistes

en: _Play
ca: _Reprodueix

en: E_xtract
ca: E_xtreu

en: Track Progress
ca: Progrés de la pista

en: Preferences
ca: Preferències

en: Device
ca: Dispositiu

en: CD _drive:
ca: _Unitat CD:

en: _Eject after extracting tracks
ca: _Expulsa després d'extraure les pistes

en: _Open music folder when finished
ca: _Obre la carpeta de música quan acabis

en: Music Folder
ca: Carpeta de música

en: _Folder:
ca: _Carpeta:

en: Select A Folder
ca: Selecciona una carpeta

en: Track Names
ca: Noms de les pistes

en: Folder hie_rarchy:
ca: Je_rarquia de la carpeta:

en: File _name:
ca: _Nom del fitxer:

en: _Strip special characters
ca: Elimina els caràcter_s especials

en: O_utput Format:
ca: Format de s_ortida:

en: Re-read
ca: Torna a llegir

en: Duplicate
ca: Duplica

en: Eject
ca: Expulsa

en: Open MusicBrainz
ca: Obre MusicBrainz

en: Shortcuts
ca: Dreceres

en: Help
ca: Ajuda

en: About
ca: Quant a

en: Quit
ca: Surt

[ctx: shortcut window]
en: Reread track names
ca: Rellegeix els noms de les pistes

[ctx: shortcut window]
en: Eject disc
ca: Expulsa el disc

[ctx: shortcut window]
en: Toggle playback
ca: Commuta reproducció

[ctx: shortcut window]
en: Next track
ca: Pista següent

[ctx: shortcut window]
en: Previous track
ca: Pista prèvia

[ctx: shortcut window]
en: Help
ca: Ajuda

[ctx: shortcut window]
en: Shortcuts help
ca: Dreceres d'ajuda

[ctx: shortcut window]
en: Quit
ca: Surt

[ctx: shortcut window]
en: Select all tracks
ca: Selecciona totes pistes

[ctx: shortcut window]
en: Unselect all tracks
ca: Desmarca totes pistes

en: Could not create GStreamer CD reader
ca: No s'ha pogut crear un lector de CD de GStreamer

en: Could not create GStreamer encoders for %s
ca: No s'han pogut crear codificadors de GStreamer per a %s

en: Could not create GStreamer file output
ca: No s'ha pogut crear un fitxer de sortida del GStreamer

en: Could not link pipeline
ca: No s'ha pogut enllaçar el conducte

en: Could not get current track position
ca: No s'ha pogut obtenir la posició actual de la pista

en: Extractor object is not valid. This is bad, check your console for errors.
ca: L'objecte d'extracció no és vàlid. És dolent, comproveu la consola per a veure'n els errors.

en: The plugin necessary for CD access was not found
ca: No s'ha trobat el connector necessari per a l'accés al CD

en: The plugin necessary for file access was not found
ca: No s'ha trobat el connector necessari per a l'accés al fitxer

en: Cannot read CD: %s
ca: No es pot llegir el CD: %s

en: Devices haven't been all probed yet
ca: Encara no s'han provat tots els dispositius

en: Device ‘%s’ does not contain any media
ca: El dispositiu «%s» no conté cap mitjà

en: Device ‘%s’ could not be opened. Check the access permissions on the device.
ca: No s'ha pogut obrir el dispositiu «%s». Comproveu els permisos d'accés al dispositiu.

en: Czechoslovakia
ca: Txecoslovàquia

en: East Germany
ca: Alemanya de l'Est

en: Europe
ca: Europa

en: Serbia and Montenegro
ca: Sèrbia i Montenegro

en: Soviet Union
ca: Unió Soviètica

en: Worldwide
ca: Mundial

en: Yugoslavia
ca: Iugoslàvia

en: Cannot access CD
ca: No es pot accedir al CD

en: Unknown Title
ca: Títol desconegut

en: Unknown Artist
ca: Artista desconegut

en: Track %d
ca: Pista %d

en: Cannot access CD: %s
ca: No es pot accedir al CD: %s

note: Translators: This string is used to build the composer tag when a track has composers and orchestrators
en: %s orch. %s
ca: %s orq. %s

note: Translators: This string is used to build the composer tag when a track has orchestrators but no composer
en: orch. %s
ca: orq. %s

en: Unknown Album
ca: Àlbum desconegut

en: Sound Juicer is free software; you can redistribute it and/or modify it under the terms of the GNU General Public License as published by the Free Software Foundation; either version 2 of the License, or (at your option) any later version.
ca: El Sound Juicer és programari lliure; podeu redistribuir-lo i/o modificar-lo sota els termes de la Llicència Pública General GNU tal com ha estat publicada per la Free Software Foundation; bé sota la versió 2 de la Llicència o bé (si ho preferiu) sota qualsevol versió posterior.

en: Sound Juicer is distributed in the hope that it will be useful, but WITHOUT ANY WARRANTY; without even the implied warranty of MERCHANTABILITY or FITNESS FOR A PARTICULAR PURPOSE.  See the GNU General Public License for more details.
ca: El Sound Juicer es distribueix amb l'expectativa que serà útil, però SENSE CAP GARANTIA; ni tan sols la garantia implícita de COMERCIALITZACIÓ o ADEQUACIÓ PER UN PROPÒSIT PARTICULAR.  Vegeu la Llicència Pública General GNU per a obtenir-ne més detalls.

en: You should have received a copy of the GNU General Public License along with Sound Juicer; if not, write to the Free Software Foundation, Inc., 51 Franklin Street, Fifth Floor, Boston, MA 02110-1301 USA
ca: Hauríeu d'haver rebut una còpia de la Llicència Pública General GNU juntament amb el Sound Juicer; en cas contrari, escriviu a la Free Software Foundation, Inc., 51 Franklin Street, Fifth Floor, Boston, MA 02110-1301 USA

en: An Audio CD Extractor
ca: Un extractor d'àudio CD

note: Translators: this string is a list of catalog number(s) used by the label(s) to identify the release
en: Catalog No.:  | Catalog Nos.:
ca[0]: Núm. de catàleg:
ca[1]: Núms. de catàleg:

note: Translators: this string appears when multiple CDs were found in musicbrainz online database, it corresponds to "Released: <country> in <year> on <label>"
en: Released: %s in %d on %s
ca: Publicat a %s, el %d, a %s

note: Translators: this string appears when multiple CDs were found in musicbrainz online database, it corresponds to "Released: <country> on <label>"
en: Released: %s on %s
ca: Publicat a %s, a %s

note: Translators: this string appears when multiple CDs were found in musicbrainz online database, it corresponds to "Released: <country> in <year>"
en: Released: %s in %d
ca: Publicat a %s, el %d

note: Translators: this string appears when multiple CDs were found in musicbrainz online database, it corresponds to "Released: <country>"
en: Released: %s
ca: Publicat a %s

note: Translators: this string appears when multiple CDs were found in musicbrainz online database, it corresponds to "Released in <year> on <label>"
en: Released in %d on %s
ca: Publicat el %d, a %s

note: Translators: this string appears when multiple CDs were found in musicbrainz online database, it corresponds to "Released in <year>"
en: Released in %d
ca: Publicat el %d

note: Translators: this string appears when multiple CDs were found in musicbrainz online database, it corresponds to "Released on <label>"
en: Released on %s
ca: Publicat a %s

en: Release label, year & country unknown
ca: Segell discogràfic, any i país desconeguts

note: Translators: this string identifies the number of the barcode printed on the release
en: Barcode:
ca: Codi de barres:

en: Failed to get output format
ca: No s'ha pogut obtenir el format de sortida

en: Name too long
ca: El nom és massa llarg

en: A file with the same name exists
ca: Ja existeix un fitxer amb aquest nom

en: A file called ‘%s’ exists, size %s.
    Do you want to skip this track or overwrite it?
ca: Ja existeix un fitxer «%s», de mida %s.
    Voleu ometre aquesta pista o sobreescriure-la?

en: _Skip
ca: Ome_t

en: S_kip All
ca: Omet-les _totes

en: _Overwrite
ca: S_obreescriu

en: Overwrite _All
ca: Sobreescriu-_les totes

en: Failed to create output directory: %s
ca: No s'ha pogut crear el directori de sortida: %s

en: Estimated time left: %d:%02d (at %0.1f×)
ca: Temps restant estimat: %d:%02d (a %0.1fx)

en: Estimated time left: unknown
ca: Temps restant estimat: desconegut

en: CD rip complete
ca: S'ha completat l'extracció del CD

en: Sound Juicer could not extract this CD.
ca: El Sound Juicer no ha pogut extreure aquest CD.

en: Reason
ca: Raó

en: _Stop
ca: _Atura

en: Extracting audio from CD
ca: S'està extraient l'àudio del CD

en: Unknown Composer
ca: Compositor desconegut

en: Unknown Track
ca: Pista desconeguda

en: Classical
ca: Clàssica

en: Electronica
ca: Electrònica

en: Latin
ca: Llatí

en: Spoken Word
ca: Parlat

en: Error while saving custom genre: %s
ca: S'ha produït un error en desar el gènere personalitzat: %s

en: Could not start Sound Juicer
ca: No s'ha pogut iniciar el Sound Juicer

en: Please consult the documentation for assistance.
ca: Consulteu la documentació per a obtenir ajuda.

en: You are currently extracting a CD. Do you want to quit now or continue?
ca: Esteu extraient un CD. Voleu sortir ara o continuar?

en: _Quit
ca: _Surt

en: _Continue
ca: _Continua

en: Select None
ca: No en seleccionis cap

en: Select All
ca: Selecciona-ho tot

en: (unknown)
ca: (desconegut)

en: This album is not in the MusicBrainz database, please click ‘Edit Album’ to open your browser and edit it in MusicBrainz.
ca: Aquest àlbum no és a la base de dades del MusicBrainz. Cliqueu a «Edita l'àlbum» per a obrir el navegador i editar-lo al MusicBrainz.

en: Could not find %s by %s on MusicBrainz, please click ‘Edit Album’ to open your browser and edit it in MusicBrainz.
ca: No s'ha pogut trobar %s per %s al MusicBrainz. Cliqueu a «Edita l'àlbum» per a obrir el navegador i editar-lo al MusicBrainz.

en: Click ‘Reload’ to load the edited album details from MusicBrainz
ca: Cliqueu a «Torna a carregar» per a carregar els detalls editats de l'àlbum des del MusicBrainz

en: Could not open URL
ca: No s'ha pogut obrir l'URL

en: Sound Juicer could not open the submission URL
ca: El Sound Juicer no ha pogut obrir l'URL d'enviament

en: Could not duplicate disc
ca: No s'ha pogut duplicar el disc

en: Sound Juicer could not duplicate the disc
ca: El Sound Juicer no ha pogut duplicar el disc

en: Opera
ca: Òpera

en: Chamber
ca: Cambra

en: Could not read the CD
ca: No s'ha pogut llegir el CD

en: Sound Juicer could not read the track listing on this CD.
ca: El Sound Juicer no ha pogut llegir la llista de pistes d'aquest CD.

en: Sound Juicer could not use the CD-ROM device ‘%s’
ca: El Sound Juicer no ha pogut usar el dispositiu de CD-ROM «%s»

en: HAL daemon may not be running.
ca: Potser no està funcionant el dimoni HAL.

en: Sound Juicer could not access the CD-ROM device ‘%s’
ca: El Sound Juicer no ha pogut accedir al dispositiu de CD-ROM «%s»

en: No CD-ROM drives found
ca: No s'han trobat unitats de CD-ROM

en: Sound Juicer could not find any CD-ROM drives to read.
ca: El Sound Juicer no ha trobat cap unitat de CD-ROM per a llegir.

en: The currently selected audio profile is not available on your installation.
ca: El perfil d'àudio seleccionat actualment no és disponible a la vostra instal·lació.

en: _Change Profile
ca: _Canvia el perfil

en: Unknown widget calling on_person_edit_changed.
ca: Un giny desconegut crida en_canviar_ l'edició_personal (on_person_edit_changed).

en: Could not display help for Sound Juicer
    %s
ca: No s'ha pogut mostrar l'ajuda del Sound Juicer
    %s

en: Retrieving track listing…please wait.
ca: S'està obtenint el llistat de pistes... espereu.

en: _Pause
ca: _Pausa

en: Track
ca: Pista

en: Title
ca: Títol

en: Artist
ca: Artista

en: Composer
ca: Compositor

en: Duration
ca: Durada

en: Start extracting immediately
ca: Comença l'extracció immediatament

en: Start playing immediately
ca: Comença la reproducció immediatament

en: What CD device to read
ca: Quin dispositiu de CD cal llegir

en: DEVICE
ca: DISPOSITIU

en: URI to the CD device to read
ca: URI del dispositiu de CD per a llegir

en: Error playing CD.
    
    Reason: %s
ca: S'ha produït un error en reproduir el CD.
    
    Raó: %s

en: Failed to create CD source element
ca: No s'ha pogut crear un element de font de CD

en: Seeking to %s
ca: S'està cercant a %s

en: Album Artist, Album Title
ca: Artista de l'àlbum, títol de l'àlbum

en: Album Artist (sortable), Album Title
ca: Artista de l'àlbum (ordenable), títol de l'àlbum

en: Track Artist, Album Title
ca: Artista de la pista, títol de l'àlbum

en: Track Artist (sortable), Album Title
ca: Artista de la pista (ordenable), títol de l'àlbum

en: Album Title
ca: Títol de l'àlbum

en: Album Artist
ca: Artista de l'àlbum

en: Album Artist (sortable)
ca: Artista de l'àlbum (ordenable)

en: Album Artist - Album Title
ca: Artista de l'àlbum - títol de l'àlbum

en: Album Artist (sortable) - Album Title
ca: Artista de l'àlbum (ordenable) - títol de l'àlbum

en: Album Composer, Album Title
ca: Compositor de l'àlbum, títol de l'àlbum

en: Album Composer (sortable), Album Title
ca: Compositor de l'àlbum (ordenable), títol de l'àlbum

en: Track Composer, Album Title
ca: Compositor de la pista, títol de l'àlbum

en: Track Composer (sortable), Album Title
ca: Compositor de la pista (ordenable), títol de l'àlbum

en: [none]
ca: [cap]

en: Number - Title
ca: Número - Títol

en: Track Title
ca: Títol de la pista

en: Track Artist - Track Title
ca: Artista de la pista - Títol de la pista

en: Track Artist (sortable) - Track Title
ca: Artista de la pista (ordenable) - Títol de la pista

en: Number. Track Artist - Track Title
ca: Número. Artista de la pista - Títol de la pista

en: Number-Track Artist-Track Title (lowercase)
ca: Número-Artista de la pista-Títol de la pista (minúscules)

en: Track Composer - Track Artist - Track Title
ca: Compositor de la pista - Artista de la pista - Títol de la pista

en: Track Composer (sortable) - Track Artist (sortable) - Track Title
ca: Compositor de la pista (ordenable) - Artista de la pista (ordenable) - Títol de la pista

en: Number. Track Composer - Track Artist - Track Title
ca: Número. Compositor de la pista - Artista de la pista  - Títol de la pista

en: Number-Track Composer-Track Artist-Track Title (lowercase)
ca: Número-Compositor de la pista-Artista de la pista-Títol de la pista (minúscules)

en: Example Path:
ca: Exemple de camí:
