sound-juicer 2.16.0 - en to ca@valencia translation catalogue (169 entries)

en: Audio CD Extractor
ca@valencia: Extractor d'àudio CD

en: Copy music from your CDs
ca@valencia: Copia la música dels CD

en: CD _drive:
ca@valencia: Lector de C_D:

en: Device
ca@valencia: Dispositiu

en: Duration:
ca@valencia: Durada:

en: E_ject
ca@valencia: E_xpulsa

en: Edit _Profiles...
ca@valencia: Edita els _perfils...

en: File _name:
ca@valencia: _Nom del fitxer:

en: Folder hie_rarchy:
ca@valencia: Jerarquia de di_rectori:

en: Multiple Albums Found
ca@valencia: S'han trobat múltiples àlbums

en: Music Folder
ca@valencia: Carpeta de música

en: O_utput Format:
ca@valencia: F_ormat d'eixida:

en: Preferences
ca@valencia: Preferències

en: Select A Folder
ca@valencia: Seleccioneu una carpeta

en: Skip to the next track
ca@valencia: Salta a la pista següent

en: Skip to the previous track
ca@valencia: Salta a la pista anterior

en: This CD could be more than one album. Please select which album it is below and press <i>Continue</i>.
ca@valencia: Este CD pot contindre més d'un àlbum. Seleccioneu-ne un més avall i feu clic a <i>Continua</i>.

en: Track Names
ca@valencia: Noms de les pistes

en: Track Progress
ca@valencia: Progrés de la pista

en: Tracks
ca@valencia: Pistes

en: _Artist:
ca@valencia: _Artista:

en: _Continue
ca@valencia: _Continua

en: _Deselect All
ca@valencia: _Desselecciona-les totes

en: _Duplicate Disc
ca@valencia: _Duplica el disc

en: _Edit
ca@valencia: _Edita

en: _Eject after extracting tracks
ca@valencia: _Expulsa després d'extreure les pistes

en: _Folder:
ca@valencia: _Carpeta:

en: _Genre:
ca@valencia: _Gènere:

en: _Help
ca@valencia: A_juda

en: _Open music folder when finished
ca@valencia: _Obri la carpeta de música quan finalitzi

en: _Select All
ca@valencia: _Selecciona-ho tot

en: _Strip special characters
ca@valencia: _Suprimeix els caràcters especials

en: _Submit Track Names...
ca@valencia: Envia el_s noms de les pistes...

en: _Title:
ca@valencia: _Títol:

en: _Year:
ca@valencia: _Any:

en: %at -- album title %aT -- album title (lowercase) %aa -- album artist %aA -- album artist (lowercase) %as -- album artist (sortable) %aS -- album artist (sortable lowercase) %ay -- album year %tt -- track title %tT -- track title (lowercase) %ta -- track artist %tA -- track artist (lowercase) %ts -- track artist (sortable) %tS -- track artist (sortable lowercase)
ca@valencia: %at -- títol de l'àlbum %aT -- títol de l'àlbum (en minúscules) %aa -- artista de l'àlbum %aA -- artista de l'àlbum (en minúscules) %as -- artista de l'àlbum (ordenable) %aS -- artista de l'àlbum (ordenable en minúscules) %ay -- any de l'àlbum %tt -- títol de la pista %tT -- títol de la pista (en minúscules) %ta -- artista de la pista %tA --artista de la pista (en minúscules) %ts -- artista de la pista (ordenable) %tS -- artista de la pista (ordenable en minúscules)

en: Audio Profile with which to encode
ca@valencia: Perfil d'àudio amb el qual codificar

en: Audio volume
ca@valencia: Volum de l'àudio

en: Do not specify an extension. %at -- album title %aT -- album title (lowercase) %aa -- album artist %aA -- album artist (lowercase) %as -- album artist (sortable) %aS -- album artist (sortable lowercase) %tn -- track number (i.e 8) %tN -- track number, zero padded (i.e 08) %tt -- track title %tT -- track title (lowercase) %ta -- track artist %tA -- track artist (lowercase) %ts -- track artist (sortable) %tS -- track artist (sortable lowercase) %dn -- disc and track number (i.e Disk 2 - 6, or 6) %dN -- disc number, zero padded (i.e d02t06, or 06)
ca@valencia: No especifiquis una extensió. %at -- títol de l'àlbum %aT -- títol de l'àlbum (en minúscules) %aa -- artista de l'àlbum %aA -- artista de l'àlbum (en minúscules) %as -- artista de l'àlbum (ordenable) %aS -- artista de l'àlbum (ordenable en minúscules) %tn -- número de pista (p.e 8) %tN -- número de pista, emplenat amb zeros (p.e 08) %tt -- títol de la pista %tT -- títol de la pista (en minúscules) %ta -- artista de la pista %tA -- artista de la pista (en minúscules) %ts -- artista de la pista (ordenable) %tS -- artista de la pista (ordenable en minúscules) %dn -- disc i número de pista (p.e. disc 2 - 6 o 6) %dN -- número de disc, emplenat amb zeros (p.e. d02p06 o 06)

en: If enabled, special characters such as space, wildcards and backslashes will be removed from the output filename.
ca@valencia: Si s'habilita, se suprimiran els caràcters especials, com espais, comodins i barres invertides, del nom de fitxer d'eixida.

en: If specified, this value will override the default MusicBrainz server.
ca@valencia: Si s'especifica, este valor reemplaçarà el servidor de MusicBrainz predeterminat.

en: If to strip special characters from filenames
ca@valencia: Si s'han de suprimir els caràcters especials dels noms de fitxer

en: Paranoia mode: 0) disable 2) fragment 4) overlap 8) scratch 16) repair 255) full
ca@valencia: Mode del paranoia: 0) inhabilita 2) fragmentació 4) simultaneïtat 8) ratllat 16) repara 255) complet

en: The GNOME Audio Profile with which to encode.
ca@valencia: El perfil d'àudio del GNOME amb el qual codificar.

en: The MusicBrainz server to use
ca@valencia: El servidor de MusicBrainz a utilitzar

en: The directory structure for the files
ca@valencia: L'estructura del directori per als fitxers

en: The name pattern for files
ca@valencia: El patró de noms de fitxers per als fitxers

en: The paranoia mode to use
ca@valencia: El mode del paranoia a utilitzar

en: Whether to eject the CD when finished extracting.
ca@valencia: Si s'ha d'expulsar el CD quan es finalitzi l'extracció.

en: Whether to open the target directory when finished extracting.
ca@valencia: Si s'ha d'obrir el directori objectiu quan es finalitzi l'extracció.

en: Audio Profile
ca@valencia: Perfil d'àudio

en: The GNOME Audio Profile used for encoding audio
ca@valencia: El perfil d'àudio del GNOME utilitzat per a codificar l'àudio

en: Paranoia Level
ca@valencia: Nivell del paranoia

en: The paranoia level
ca@valencia: El nivell del paranoia

en: device
ca@valencia: dispositiu

en: The device
ca@valencia: El dispositiu

en: Could not create GStreamer CD reader
ca@valencia: No s'ha pogut crear un lector de CD de GStreamer

en: Could not create GStreamer encoders for %s
ca@valencia: No s'han pogut crear codificadors de GStreamer per a %s

en: Could not create GStreamer file output
ca@valencia: No s'ha pogut crear un fitxer d'eixida del GStreamer

en: Could not link pipeline
ca@valencia: No s'ha pogut enllaçar el conducte

en: Could not get current track position
ca@valencia: No s'ha pogut obtindre la posició actual de la pista

en: Extractor object is not valid. This is bad, check your console for errors.
ca@valencia: L'objecte d'extracció no és vàlid. És dolent, comproveu la consola per a veure els errors.

en: The plugin necessary for CD access was not found
ca@valencia: No s'ha trobat el connector necessari per a l'accés al CD

en: The plugin necessary for file access was not found
ca@valencia: No s'ha trobat el connector necessari per a l'accés al fitxer

en: Device '%s' does not contain any media
ca@valencia: El dispositiu «%s» no conté cap medi

en: Device '%s' could not be opened. Check the access permissions on the device.
ca@valencia: No s'ha pogut obrir el dispositiu «%s». Comproveu els permisos d'accés al dispositiu.

en: Cannot read CD: %s
ca@valencia: No es pot llegir el CD: %s

en: Could not create CD lookup thread
ca@valencia: No s'ha pogut crear el fil de consulta de CD

en: Cannot access CD
ca@valencia: No es pot accedir al CD

en: Unknown Title
ca@valencia: Títol desconegut

en: Unknown Artist
ca@valencia: Artista desconegut

en: Track %d
ca@valencia: Pista %d

en: Cannot access CD: %s
ca@valencia: No es pot accedir al CD: %s

en: The URI of the audio file
ca@valencia: L'URI del fitxer d'àudio

en: Title
ca@valencia: Títol

en: The title of the current stream.
ca@valencia: El títol del flux actual.

en: Artist
ca@valencia: Artista

en: The artist of the current stream.
ca@valencia: L'artista del flux actual.

en: Album
ca@valencia: Àlbum

en: The album of the current stream.
ca@valencia: L'àlbum del flux actual.

en: Position
ca@valencia: Posició

en: The position in the current stream in seconds.
ca@valencia: La posició del flux actual, en segons.

en: Duration
ca@valencia: Durada

en: The duration of the current stream in seconds.
ca@valencia: La durada del flux actual, en segons.

en: Unknown Album
ca@valencia: Àlbum desconegut

en: GConf error: %s
ca@valencia: S'ha produït un error en el GConf: %s

en: All further errors shown only on terminal.
ca@valencia: Els següents errors només es mostraran al terminal.

en: Sound Juicer is free software; you can redistribute it and/or modify it under the terms of the GNU General Public License as published by the Free Software Foundation; either version 2 of the License, or (at your option) any later version.
ca@valencia: El Sound Juicer és programari lliure; podeu redistribuir-lo i/o modificar-lo sota els termes de la Llicència Pública General GNU tal com ha estat publicada per la Free Software Foundation; bé sota la versió 2 de la Llicència o bé (si ho preferiu) sota qualsevol versió posterior.

en: Sound Juicer is distributed in the hope that it will be useful, but WITHOUT ANY WARRANTY; without even the implied warranty of MERCHANTABILITY or FITNESS FOR A PARTICULAR PURPOSE.  See the GNU General Public License for more details.
ca@valencia: El Sound Juicer es distribueix amb l'expectativa que serà útil, però SENSE CAP GARANTIA; ni tan sols la garantia implícita de COMERCIALITZACIÓ o ADEQUACIÓ PER UN PROPÒSIT PARTICULAR.  Vegeu la Llicència Pública General GNU per obtindre'n més detalls.

en: You should have received a copy of the GNU General Public License along with Sound Juicer; if not, write to the Free Software Foundation, Inc., 51 Franklin Street, Fifth Floor, Boston, MA 02110-1301 USA
ca@valencia: Hauríeu d'haver rebut una còpia de la Llicència Pública General GNU juntament amb el Sound Juicer; en cas contrari, escriviu a la Free Software Foundation, Inc., 59 Temple Place, Suite 330, Boston, MA  02111-1307  USA

en: An Audio CD Extractor
ca@valencia: Un extractor d'àudio CD

en: Failed to get output format
ca@valencia: No s'ha pogut obtindre el format d'eixida

en: Name too long
ca@valencia: El nom és massa llarg

note: TODO: find out why GTK+ needs this to work (see #364371)
en: Extract
ca@valencia: Extreu

en: A file with the same name exists
ca@valencia: Ja existeix un fitxer amb este nom

en: A file called '%s' exists, size %s.
    Do you want to skip this track or overwrite it?
ca@valencia: Existeix un fitxer «%s», de mida %s.
    Voleu saltar-vos esta pista o sobreescriure-la?

en: _Skip
ca@valencia: _Salta

en: S_kip All
ca@valencia: Salta-les _totes

en: _Overwrite
ca@valencia: _Sobreescriu

en: Overwrite _All
ca@valencia: Sobreescriu-_les totes

en: Failed to create output directory: %s
ca@valencia: No s'ha pogut crear el directori d'eixida: %s

en: Estimated time left: %d:%02d (at %0.1f×)
ca@valencia: Temps restant estimat: %d:%02d (a %0.1fx)

en: Estimated time left: unknown
ca@valencia: Temps restant estimat: desconegut

en: CD rip complete
ca@valencia: S'ha completat l'extracció del CD

en: Sound Juicer could not extract this CD.
ca@valencia: El Sound Juicer no ha pogut extreure este CD.

en: Reason
ca@valencia: Raó

note: Change the label to Stop while extracting TODO: find out why GTK+ needs this to work (see #364371)
en: Stop
ca@valencia: Atura

en: Extracting audio from CD
ca@valencia: S'està extraient l'àudio del CD

en: Classical
ca@valencia: Clàssica

en: Electronica
ca@valencia: Electrònica

en: Latin
ca@valencia: Llatí

en: Spoken Word
ca@valencia: Parlat

en: Error while saving custom genre: %s
ca@valencia: S'ha produït un error en alçar el gènere personalitzat: %s

en: E_xtract
ca@valencia: E_xtreu

en: Could not start Sound Juicer
ca@valencia: No s'ha pogut iniciar el Sound Juicer

en: Please consult the documentation for assistance.
ca@valencia: Consulteu la documentació per a obtindre ajuda.

en: You are currently extracting a CD. Do you want to quit now or continue?
ca@valencia: Esteu extraient un CD. Voleu eixir ara o continuar?

en: (unknown)
ca@valencia: (desconegut)

en: S_ubmit Album
ca@valencia: _Envia l'àlbum

note: Translators: title, artist
en: Could not find %s by %s on MusicBrainz.
ca@valencia: No s'ha pogut trobar %s de %s en el MusicBrainz.

en: You can improve the MusicBrainz database by adding this album.
ca@valencia: Podeu millorar la base de dades del MusicBrainz afegint-hi este àlbum.

en: Could not read the CD
ca@valencia: No s'ha pogut llegir el CD

en: Sound Juicer could not read the track listing on this CD.
ca@valencia: El Sound Juicer no ha pogut llegir la llista de pistes d'este CD.

note: Set statusbar message
en: Retrieving track listing...please wait.
ca@valencia: S'està obtenint el llistat de pistes... espereu.

en: Sound Juicer could not use the CD-ROM device '%s'
ca@valencia: El Sound Juicer no ha pogut utilitzar el dispositiu de CD-ROM «%s»

en: HAL daemon may not be running.
ca@valencia: Potser no està funcionant el dimoni HAL.

en: Sound Juicer could not access the CD-ROM device '%s'
ca@valencia: El Sound Juicer no ha pogut accedir al dispositiu de CD-ROM «%s»

en: No CD-ROM drives found
ca@valencia: No s'han trobat unitats de CD-ROM

en: Sound Juicer could not find any CD-ROM drives to read.
ca@valencia: El Sound Juicer no ha trobat cap unitat de CD-ROM per a llegir.

en: The currently selected audio profile is not available on your installation.
ca@valencia: El perfil d'àudio seleccionat actualment no és disponible a la vostra instal·lació.

en: _Change Profile
ca@valencia: _Canvia el perfil

en: Could not open URL
ca@valencia: No s'ha pogut obrir l'URL

en: Sound Juicer could not open the submission URL
ca@valencia: El Sound Juicer no ha pogut obrir l'URL d'enviament

en: Unknown column %d was edited
ca@valencia: S'ha editat la columna desconeguda %d

en: Could not display help for Sound Juicer
    %s
ca@valencia: No s'ha pogut mostrar l'ajuda del Sound Juicer
    %s

en: Could not duplicate disc
ca@valencia: No s'ha pogut duplicar el disc

en: Sound Juicer could not duplicate the disc
ca@valencia: El Sound Juicer no ha pogut duplicar el disc

en: Start extracting immediately
ca@valencia: Comença l'extracció immediatament

en: Start playing immediately
ca@valencia: Comença la reproducció immediatament

en: What CD device to read
ca@valencia: Quin dispositiu de CD voleu llegir

en: DEVICE
ca@valencia: DISPOSITIU

en: URI to the CD device to read
ca@valencia: URI del dispositiu de CD a llegir

en: - Extract music from your CDs
ca@valencia: - Extreu música dels CD

en: Could not create GConf client.
ca@valencia: No s'ha pogut crear un client del GConf.

en: Track
ca@valencia: Pista

en: Error playing CD.
    
    Reason: %s
ca@valencia: S'ha produït un error en reproduir el CD.
    
    Raó: %s

note: TODO: find out why GTK+ needs this to work (see #364371)
en: Play
ca@valencia: Reprodueix

note: TODO: find out why GTK+ needs this to work (see #364371)
en: Pause
ca@valencia: Fes una pausa

en: Failed to create CD source element
ca@valencia: No s'ha pogut crear un element de font de CD

en: Failed to link pipeline
ca@valencia: No s'ha pogut enllaçar el conducte

en: Failed to create audio output
ca@valencia: No s'ha pogut crear una eixida d'àudio

en: Seeking to %s
ca@valencia: S'està cercant a %s

en: Album Artist, Album Title
ca@valencia: Artista de l'àlbum, títol de l'àlbum

en: Album Artist (sortable), Album Title
ca@valencia: Artista de l'àlbum (ordenable), títol de l'àlbum

en: Track Artist, Album Title
ca@valencia: Artista de la pista, títol de l'àlbum

en: Track Artist (sortable), Album Title
ca@valencia: Artista de la pista (ordenable), títol de l'àlbum

en: Album Title
ca@valencia: Títol de l'àlbum

en: Album Artist
ca@valencia: Artista de l'àlbum

en: Album Artist (sortable)
ca@valencia: Artista de l'àlbum (ordenable)

en: Album Artist - Album Title
ca@valencia: Artista de l'àlbum - títol de l'àlbum

en: Album Artist (sortable) - Album Title
ca@valencia: Artista de l'àlbum (ordenable) - títol de l'àlbum

en: [none]
ca@valencia: [cap]

en: Number - Title
ca@valencia: Número - Títol

en: Track Title
ca@valencia: Títol de la pista

en: Track Artist - Track Title
ca@valencia: Artista de la pista - Títol de la pista

en: Track Artist (sortable) - Track Title
ca@valencia: Artista de la pista (ordenable) - Títol de la pista

en: Number. Track Artist - Track Title
ca@valencia: Número. Artista de la pista - Títol de la pista

note: {N_("Number. Track Artist (sortable) - Track Title"), "%tN. %ts - %tt"},
en: Number-Track Artist-Track Title (lowercase)
ca@valencia: Número-Artista de la pista-Títol de la pista (minúscules)

en: Example Path
ca@valencia: Exemple de camí
