sound-juicer - en to ku translation catalogue (42 entries)

en: Extract music from your CDs
ku: Muzîkê ji CD'yên xwe derxe

en: <b>Device</b>
ku: <b>Amûr</b>

en: <b>Music Folder</b>
ku: <b>Peldanka Muzîkê</b>

en: <b>_Artist:</b>
ku: <b>_Hunermend:</b>

en: <b>_Genre:</b>
ku: <b>_Cure:</b>

en: <b>_Title:</b>
ku: <b>_Sernav:</b>

en: CD _drive:
ku: Ajokarê CD'yan:

en: E_ject
ku: Ba_vêje

en: File _name:
ku: _Navê pelî:

en: Preferences
ku: Vebijêrk

en: _Contents
ku: _Naverok

en: _Continue
ku: Bi_domîne

en: _Disc
ku: _Dîsk

en: _Edit
ku: Bi_guherîne

en: _Folder:
ku: _Peldank:

en: _Help
ku: _Alîkarî

en: _Play / Pause
ku: Bi_lîze / Raweste

en: _Select All
ku: _Hemuyan Hilbijêre

en: Cannot read CD
ku: CD nayê xwendin

en: Cannot read CD: %s
ku: CD nayê xwedin: %s

en: Unknown Artist
ku: Hunermend nayê zanîn

en: Unknown Title
ku: Sernavê nenas

en: Track %d
ku: Parçeya %d

en: _Skip
ku: _Derbas be

en: _Eject
ku: _Biavêje

en: E_xtract
ku: Der_xe

en: Reason
ku: Sedem

en: (unknown)
ku: (nenas)

en: Title
ku: Navê Stranê

en: Artist
ku: Hunermend

en: Could not read the CD
ku: Xwendina CD'yê biserneket

en: DEVICE
ku: CÎHAZ

en: Track
ku: Parçe

en: Album Title
ku: Navê Albumê

en: Album Artist
ku: Hunermenda/ê Albumê

en: Album Artist - Album Title
ku: Hunermenda/ê Albumê - Navê Albumê

en: [none]
ku: [tune]

en: Number - Title
ku: Hejmar - Stran

en: Track Title
ku: Navê Stranê

en: Track Artist - Track Title
ku: Hunermendê Stranê - Navê Stranê

en: Number. Track Artist - Track Title
ku: Hejmar. Hunermenda/ê Stranê - Navê Stranê

note: {N_("Number. Track Artist (sortable) - Track Title"), "%tN. %ts - %tt"},
en: Number-Track Artist-Track Title (lowercase)
ku: Hejmar-Hunermenda/ê Stranê-Navê Stranê (tîpên biçûk)
