sound-juicer - en to mn translation catalogue (144 entries)

en: CD Extractor
mn: CD задлагч

en: Extract music from your CDs
mn: CD-уудээс хөгжмийг гаргах

en: Sound Juicer CD Extractor
mn: CD задлагчийн дууны тохируулагч

en: <b>Device</b>
mn: <b>Төхөөрөмж</b>

en: <b>Duration:</b>
mn: <b>Үргэлжлэх хугацаа:</b>

en: <b>Format</b>
mn: <b>Формат</b>

en: <b>Music Folder</b>
mn: <b>Хөгжмийн Хавтас</b>

en: <b>Track Names</b>
mn: <b>Замын нэр</b>

en: <b>_Artist:</b>
mn: <b>_Жүжигчин:</b>

en: <b>_Genre:</b>
mn: <b>_Төрөл:</b>

en: <b>_Title:</b>
mn: <b>_Гарчиг:</b>

en: CD _drive:
mn: CD _хөтлөх:

en: E_ject
mn: Г_аргах

en: Edit _Profiles...
mn: _Профайлыг засварлах...

en: File _name:
mn: Файлын _нэр

en: Folder hie_rarchy:
mn: Хавтасын _шатлал:

en: Multiple Albums Found
mn: Олон Цомгууд Олдсон

en: O_utput Format:
mn: Г_аралтын формат:

en: Pre_vious Track
mn: Өм_нөх Зам

en: Preferences
mn: Тохиргоонууд

en: Select A Folder
mn: Хавтасыг сонгох

en: Skip to the next track
mn: Дараагийн зам руу үсрэх

en: Skip to the previous track
mn: Өмнөх зам руу үсрэх

en: Sound Juicer
mn: Дууны тохируулагч

en: This CD could be more than one album. Please select which album it is below and press <i>Continue</i>.
mn: Энэ CD нэг цомгоос илүү байна.

en: _Contents
mn: _Агуулгууд

en: _Continue
mn: _Үргэлжлүүлэх

en: _Deselect All
mn: Бүх сонголтыг ү_гүйсгэх

en: _Disc
mn: _Диск

en: _Edit
mn: _Засварлах

en: _Eject when finished
mn: Дууссан бол г_аргаж авах

en: _Folder:
mn: _Хавтас

en: _Help
mn: _Тусламж

en: _Next Track
mn: _Дараагийн Зам

en: _Play / Pause
mn: _Тоглуулах/Түр зогсоох

en: _Re-read Disc
mn: Дискийг _дахин-унших

en: _Select All
mn: Бүгдийг нь _сонгох

en: _Strip special characters
mn: Тусгай тэмдэгтүүдийг _хасах

en: _Submit Track Names...
mn: Замын Нэрүүдийг _шилжүүлэх...

en: %at -- album title %aT -- album title (lowercase) %aa -- album artist %aA -- album artist (lowercase) %as -- album artist (sortable) %aS -- album artist (sortable lowercase) %tt -- track title %tT -- track title (lowercase) %ta -- track artist %tA -- track artist (lowercase) %ts -- track artist (sortable) %tS -- track artist (sortable lowercase)
mn: %at -- цомгийн гарчиг %aT -- цомгийн гарчиг (жижиг үсгээр) %aa -- цомгийн жүжигчин %aA -- цомгийн жүжигчин (жижиг үсгээр) %as -- цомгийн жүжигчин (ангилах боломжтой) %aS -- цомгийн жүжигчин (жижиг үсгээр ангилах боломжтой) %tt -- замын гарчиг %tT -- замын гарчиг (жижиг үсгээр) %ta -- замын жүжигчин %tA -- замын жүжигчин (жижиг үсгээр) %ts -- замын жүжигчин (ангилах боломжтой) %tS -- замын жүжигчин (жижиг үсгээр ангилах боломжтой)

en: Audio Profile with which to encode
mn: Аудио Профайлтай кодлох

en: Audio volume
mn: Аудио түвшин

en: Do not specify an extension. %at -- album title %aT -- album title (lowercase) %aa -- album artist %aA -- album artist (lowercase) %as -- album artist (sortable) %aS -- album artist (sortable lowercase) %tn -- track number (i.e 8) %tN -- track number, zero padded (i.e 08) %tt -- track title %tT -- track title (lowercase) %ta -- track artist %tA -- track artist (lowercase) %ts -- track artist (sortable) %tS -- track artist (sortable lowercase)
mn: Өргөтгөл тодорхой  заагдаагүй байна. %at -- цомгийн гарчиг %aT -- цомгийн гарчиг (жижиг үсгээр) %aa -- цомгийн жүжигчин %aA -- цомгийн жүжигчин (жижиг үсгээр) %as -- цомгийн жүжигчин (ангилах боломжтой) %aS -- цомгийн жүжигчин (жижиг үсгээр ангилах боломжтой) %tn -- замын дугаар (i.e 8) %tN -- замын дугаар, тодруулагдсан 0 (i.e 08) %tt -- замын гарчиг %tT -- замын гарчиг (жижиг үсгээр) %ta -- замын жүжигчин %tA -- замын жүжигчин (жижиг үсгээр) %ts -- замын жүжигчин (ангилах боломжтой) %tS -- замын жүжигчин (жижиг үсгээр ангилах боломжтой)

en: If enabled, special characters such as space, wildcards and backslashes will be removed from the output filename.
mn: ЫЫЫЫЫspace, wildcards, backslashes зэрэг тусгай тэмдэгтүүд ажиллах боломжтой бол гаралтын файлын нэрнээс хасч болно.

en: If specified, this value will override the default MusicBrainz server.
mn: Хэрвээ та тодорхойлсон бол, энэ хэлбэр нь MusicBrainz серверийн өмнөх хэлбэр лүү буцна.

en: If to strip special characters from filenames
mn: Файлын нэрнүүдээс тусгай тэмдэгтүүдийг хасах

en: Paranoia mode: 0) disable 2) fragment 4) overlap 8) scratch 16) repair 255) full
mn: Paranoia : 0) ажиллах боломжгүй болох 2) хэсэг 4) дарагдах 8) зурагдах 16) засварлах 255) дүүргэх

en: The GNOME Audio Profile with which to encode.
mn: GNOME Аудио Профайл-тай кодлох

en: The MusicBrainz server to use
mn: MusicBrainz серверийг ашиглах

en: The directory structure for the files
mn: Файлын директорын бүтэц

en: The name pattern for files
mn: Файлын нэрний загвар

en: The paranoia mode to use
mn: paranoia горимыг ашиглах

en: Whether to eject the CD when finished extracting.
mn: Задалж дууссан бол CD-ийг гаргах уу

en: Audio Profile
mn: Аудио Профайл

en: The GNOME Audio Profile used for encoding audio
mn: GNOME Аудио Профайлыг аудиог кодлоход ашигладаг

en: Could not create GStreamer CD reader
mn: GStreamer CD уншигч үүсэхгүй байна

en: Could not create GStreamer encoders for %s
mn: %s-ийн GStreamer кодлогч үүсч чадахгүй байна

en: Could not create GStreamer file output
mn: Гаралтын GStreamer файлыг үүсгэж чадахгүй байна

en: Could not link pipeline
mn: Босоо зураасаар холбож чадахгүй байна

en: Could not get current track position
mn: Одоогийн зам рууорж чадахгүй байна

en: Extractor object is not valid. This is bad, check your console for errors.
mn: Задлагч объект байхгүй байна. Энэ нь муу, өөрийнхөө алдаануудын консолыг шалгана уу.

en: Could not get track start position
mn: Зам эхлэх байрлал руу орж чадахгүй байна

en: The plugin necessary for CD access was not found
mn: CD-д шаардлагатай нэмэлт хэрэгсэл олдохгүй байна

en: The plugin necessary for file access was not found
mn: Файлд шаардлагатай нэмэлт хэрэгсэл олдохгүй байна

en: CD-TEXT metadata plugin failed to initialise.
mn: CD-TEXT нэмэлт метадата нээгдэх боломжгүй байна.

en: Cannot read CD
mn: CD уншиж чадахгүй байна

en: Cannot create MusicBrainz client
mn: MusicBrainz үйлчлүүлэгч үүсч чадахгүй байна

en: Cannot read CD: %s
mn: CD уншиж чадахгүй байна:%s

en: Unknown Artist
mn: Жүжигчин тодорхойгүй байна

en: Unknown Title
mn: Гарчиг тодорхойгүй байна

en: Track %d
mn: Зам %d

en: MusicBrainz metadata object is not valid. This is bad, check your console for errors.
mn: MusicBrainz метадата объект нь байхгүй байна. Энэ нь муу, алдааны консолыы шалгана уу

en: This CD could not be queried: %s
mn: Энэ CD-ийг шалгаж чадахгүй байна:%s

en: Device '%s' does not contain any media
mn: '%s' төхөөрөмж ямар нэг хэрэгсэл агуулаагүй байна

en: Device '%s' could not be opened. Check the access permissions on the device.
mn: '%s' төхөөрөмж нээгдэж чадахгүй байна. Төхөөрөмжийн хандах зөвшөөрлийг шалгана уу

en: Various
mn: Олон төрлийн

en: Incomplete metadata for this CD
mn: Энэ CD-ий

en: Could not create CD lookup thread
mn: CD-ний хайтын нэг хэсэг нь үүсч чадаггүй байна

en: GConf error: %s
mn: GConf алдаа:%s

en: All further errors shown only on terminal.
mn: Зөвхөн теминал дээрхи бүх алдаануудыг харуулна.

en: Sound Juicer is free software; you can redistribute it and/or modify it under the terms of the GNU General Public License as published by the Free Software Foundation; either version 2 of the License, or (at your option) any later version.
mn: Дуу тохируулагч нь үнэгүй програм;та үүнийг шинээр хуваарилж болно эсвэл нийтлэгдчихсэн нийтийн GNU лицензийн хэлбэрийг нэг бол лицензний 2-р хувилбар эсвэл (та өөрийнхөө сонголтоор) дурын сүүлийн хувилбар зэрэг үнэгүй програмуудаар өөрчилж болно.

en: Sound Juicer is distributed in the hope that it will be useful, but WITHOUT ANY WARRANTY; without even the implied warranty of MERCHANTABILITY or FITNESS FOR A PARTICULAR PURPOSE.  See the GNU General Public License for more details.
mn: Дууны тохируулагчийг ямар нэг баталгаагүйгээр, зах зээлд нэвтрэх нэгэн жигд баталгаагүйгээр, эсвэл тодорхой нэг зорилгоор хэрэглэх нь ашигтай болох найдвар бий болно, Илүү мэдээллийг харахын тулднийтийн GNU лицензийг харна уу

en: You should have received a copy of the GNU General Public License along with Sound Juicer; if not, write to the Free Software Foundation, Inc., 59 Temple Place, Suite 330, Boston, MA  02111-1307  USA
mn: Та дуу тохируулагчтай хамт нийтийн GNU лицензийг авах ёстой бөгөөд хэрвээ авч чадаагүй бол доорхи хаяг руу бичнэ үүSuite 330, Boston, MA  02111-1307  USA

en: An Audio CD Extractor
mn: Аудио CD Задлагч

en: A file called '%s' exists, size %s.
    Do you want to skip this track or overwrite it?
mn: '%s' гэсэн файл байна, хэмжээ нь %s.
    Та энэ замыг алгасах юм уу эсвэл дарж бичихийг хүсч байна уу?

en: _Skip
mn: _Үсрэх

en: _Overwrite
mn: _Дарж бичих

note: Display a nice dialog
en: Sound Juicer could not extract this CD.
    Reason: %s
mn: Sound Juicer нь энэ CD-ийг задлаж чадахгүй байна.
    Шалтгаан: %s

en: Estimated time left: %d:%02d (at %0.1f×)
mn: Тогтоосон хугацаа өнгөрсөн байна: %d:%02d (at %0.1f×)

en: Estimated time left: unknown
mn: Тогтоосон хугацаа өнгөрсөн байна:тодорхойгүй байна

note: TODO: need to have a better message here
en: The tracks have been copied successfully.
mn: Замууд нь амжилттай хуулагдлаа

en: _Eject
mn: _Гаргах

en: E_xtract
mn: З_адлах

en: Could not start Sound Juicer
mn: Дуу тохируулагч эхэлж чадахгүй байна

en: Reason
mn: Шалтгаан

en: Please consult the documentation for assistance.
mn: Тусламжийн документээс лавлана уу.

en: You are currently extracting a CD. Do you want to quit now or continue?
mn: Та одоо CD задлаж байна.Та одоо гарахыг хүсч байна уу  эсвэл үргэлжлүүлэх үү?

en: (unknown)
mn: (Үл мэдэгдэх)

en: Title
mn: Гарчиг

en: Artist
mn: Жүжигчин

en: Could not read the CD
mn: CD уншиж чадахгүй байна

en: Sound Juicer could not read the track listing on this CD.
mn: Дууны тохируулагч нь энэ CD дэх замын жагсаалтыг уншиж чадахгүй байна.

note: Set statusbar message
en: Retrieving track listing...please wait.
mn: Замын жагсаалтыг сэргээж байна...хүлээнэ үү.

en: Extracting audio from CD
mn: CD-ээс аудиог задалж чадахгүй байна

en: Sound Juicer could not access the CD-ROM device '%s'
mn: Дууны тохируулагч нь '%s' CD-ROM төхөөрөмжид хандаж чадахгүй байна

en: No CD-ROM drives found
mn: CD-ROM

en: Sound Juicer could not find any CD-ROM drives to read.
mn: Дууны тохируулагч нь унших ямар нэг CD-ROM төхөөрөмжийг олж чадахгүй байна.

en: The currently selected audio profile is not available on your installation.
mn: Одоогийн сонгогдсон аудио профайл нь таны суулгалтанд хүчингүй байна

en: _Change Profile
mn: Профайлыг _өөрчлөх

en: Could not open URL
mn: URL нээгдэж чадахгүй байна

en: Sound Juicer could not open the submission URL
mn: Дууны тохируулагч нь танилцуулах URL-ийг нээж чадахгүй байна

en: Unknown column %d was edited
mn: Үл мэдэгдэх %d багана засварлагдсан

en: Could not display help for Sound Juicer
    %s
mn: Sound·Juicer-ийн тусламжийг харуулж чадахгүй байна
    %s

en: Start extracting immediately
mn: Шууд задалж эхлэх

en: Start playing immediately
mn: Шууд тоглуулж эхлэх

en: What CD device to read
mn: Ямар CD төхөөрөмжийг унших вэ

en: DEVICE
mn: ТӨХӨӨРӨМЖ

en: - Extract music from your CDs
mn: - таны CD-нүүдээс хөгжмийг задлах

en: Could not create GConf client.
mn: GConf үйлчлүүлэгч үүсгэж чадахгүй байна.

en: The interface file for Sound Juicer could not be read.
mn: Дууны тохируулагч нь интефэйс файлыг уншиж чадахгүй байна.

en: Track
mn: Зам

en: Duration
mn: Үргэлжлэх хугацаа

en: Error playing CD.
    
    Reason: %s
mn: Тоглож байгаа CD-ны алдаа.
    
    Шалтгаан: %s

en: Failed to create CD source element
mn: CD-ний үндсэн элементийг үүсгэ боломжгүй байна

en: Failed to link pipeline
mn: Босоо зураасаар(|) холбох боломжгүй байна

en: Failed to create audio output
mn: Аүдио гаралт үүсгэх боломжгүй байна

en: Seeking to %s
mn: %s-д хайж байна

en: Album Artist, Album Title
mn: Цомгийн Жүжигчин, Цомгийн Гарчиг

en: Album Artist (sortable), Album Title
mn: Цомгийн Жүжигчин (ангилах боломжтой) Цомгийн Гарчиг

en: Track Artist, Album Title
mn: Замын Жүжигчин, Цомгийн Гарчиг

en: Track Artist (sortable), Album Title
mn: Цомгийн Жүжигчин (ангилах боломжтой) Цомгийн Гарчиг

en: Album Title
mn: Цомгийн Нэр

en: Album Artist
mn: Цомгийн Жүжигчин

en: Album Artist (sortable)
mn: Цомгийн Жүжигчин (ангилах боломжтой)

en: Album Artist - Album Title
mn: Цомгийн Жүжигчин - Цомгийн Гарчиг

en: Album Artist (sortable) - Album Title
mn: Цомгийн Жүжигчин (ангилах боломжтой) - Цомгийн Гарчиг

en: [none]
mn: [аль нь ч биш]

en: Number - Title
mn: Замын - Дугаар

en: Track Title
mn: Замын Гарчиг

en: Track Artist - Track Title
mn: Замын Жүжигчин - Замын Гарчиг

en: Track Artist (sortable) - Track Title
mn: Замын Жүжигчин () - Замын гарчиг

en: Number. Track Artist - Track Title
mn: Дугаар. Жүжигчний Зам - Замын Гарчиг

note: {N_("Number. Track Artist (sortable) - Track Title"), "%tN. %ts - %tt"},
en: Number-Track Artist-Track Title (lowercase)
mn: Замын Жүжигчин-Дугаар-Замын Гарчиг (жижиг үсгээр)

en: Example Path
mn: Замын Жишээ
