sound-juicer - en to sk translation catalogue (208 entries)

en: The CD to extract from
sk: CD, z ktorého sa má extrahovať

en: Please note: Sound Juicer currently only handles real device names, no symlinks like e.g. /dev/cdrom. An empty key implicates that the system's default CD-ROM drive will be used.
sk: Poznámka: Sound Juicer momentálne pracuje so skutočnými názvami zariadení a nie so symbolickými odkazmi ako napr. /dev/cdrom. Prázdny kľúč značí, že bude použitá systémom predvolená jednotka CD-ROM.

en: Whether to eject the CD when finished extracting
sk: Určuje, či sa má vysunúť CD po skončení extrahovania.

en: Whether to open the target directory when finished extracting
sk: Určuje, či sa má otvoriť cieľový priečinok po skončení extrahovania.

en: The URI to save the extracted music to
sk: Identifikátor URI, kam sa má uložiť extrahovaná hudba

en: The directory structure for the files
sk: Štruktúra adresárov pre extrahované súbory

en: Format specifiers: %at - album title; %aT - album title (lowercase); %aa - album artist; %aA - album artist (lowercase); %as - album artist (sortable); %aS - album artist (sortable lowercase); %ac - album composer; %aC - album composer (lowercase); %ap - album composer (sortable); %aP - album composer (sortable lowercase); %ay - album year; %tt - track title; %tT - track title (lowercase); %ta - track artist; %tA - track artist (lowercase); %ts - track artist (sortable); %tS - track artist (sortable lowercase); %tc - track composer; %tC - track composer (lowercase); %tp - track composer (sortable); %tP - track composer (sortable lowercase).
sk: Formát špecifikátorov: %at -- názov albumu %aT -- názov albumu (malými písmenami) %aa -- interpret albumu %aA -- interpret albumu (malými písmenami) %as -- interpret albumu (zoraditeľné) %aS -- interpret albumu (zoraditeľné, malými písmenami) %ac -- skladateľ albumu %aC -- skladateľ albumu (malými písmenami) %ap -- skladateľ albumu (zoraditeľné) %aP -- skladateľ albumu (zoraditeľné, malymi písmenami)%tn -- %ay -- rok vydania albumu %tt -- názov stopy %tT -- názov stopy (malými písmenami) %ta -- interpret stopy %tA -- interpret stopy (malými písmenami) %ts -- interpret stopy (zoraditeľné) %tS -- interpret stopy (zoraditeľné, malými písmenami) %tc -- skladateľ stopy %tC -- skladateľ stopy (malými písmenami) %tp -- skladateľ stopy (zoraditeľné) %tP -- skladateľ stopy (zoraditeľné, malými písmenami)

en: The name pattern for files
sk: Vzor názvu súborov

en: Do not specify an extension. Format specifiers: %at - album title; %aT - album title (lowercase); %aa - album artist; %aA - album artist (lowercase); %as - album artist (sortable); %aS - album artist (sortable lowercase); %ac - album composer; %aC - album composer (lowercase); %ap - album composer (sortable); %aP - album composer (sortable lowercase); %tn - track number (i.e 8); %tN - track number, zero padded (i.e 08); %tt - track title; %tT - track title (lowercase); %ta - track artist; %tA - track artist (lowercase); %ts - track artist (sortable); %tS - track artist (sortable lowercase); %tc - track composer; %tC - track composer (lowercase); %tp - track composer (sortable); %tP - track composer (sortable lowercase); %dn - disc and track number (i.e Disk 2 - 6, or 6); %dN - disc number, zero padded (i.e d02t06, or 06).
sk: Nezadávajte príponu súborov. Formát špecifikátorov: %at -- názov albumu %aT -- názov albumu (malými písmenami) %aa -- interpret albumu %aA -- interpret albumu (malými písmenami) %as -- interpret albumu (zoraditeľné) %aS -- interpret albumu (zoraditeľné, malými písmenami) %ac -- skladateľ albumu %aC -- skladateľ albumu (malými písmenami) %ap -- skladateľ albumu (zoraditeľné) %aP -- skladateľ albumu (zoraditeľné, malymi písmenami) %tn -- číslo stopy (napr. 8) %tN -- číslo stopy, doplnené nulami (napr. 08) %tt -- názov stopy %tT -- názov stopy (malými písmenami) %ta -- autor stopy %tA -- autor stopy (malými písmenami) %ts -- autor stopy (zoraditeľné) %tS -- autor stopy (zoraditeľné, malými písmenami) %tc -- skladateľ stopy %tC -- skladateľ stopy (malými písmenami) %tp -- skladateľ stopy (zoraditeľné) %tP -- skladateľ stopy (zoraditeľné, malými písmenami %dn -- číslo disku a stopy, doplnené nulami (napr. Disk 2 - 6, alebo 6) %dN -- zhustené číslo disku a stopy, doplnené nulami (napr. d02t06, alebo 06)

en: The paranoia mode to use
sk: Režim knižnice paranoia, ktorý sa má používať

en: Paranoia flags: disable; fragment; overlap; scratch; repair.
sk: Režim knižnice paranoia: disable(zakázať); fragment; overlap(prekryv); scratch(poškrabané); repair(opraviť).

en: Whether to strip special characters from filenames
sk: Určuje, či sa majú odstrániť špeciálne znaky z názvov súborov.

en: If enabled, special characters such as space, wildcards and backslashes will be removed from the output filename.
sk: Ak je povolené, budú špeciálne znaky ako medzera, náhradné znaky a spätné lomky odstránené z názvu výstupného súboru.

en: Media type to encode to
sk: Typ média, do ktorého sa má kódovať

en: The GStreamer media type to encode to.
sk: Typ GStreamer média, do ktorého sa má kódovať

en: Audio volume
sk: Hlasitosť zvuku

en: Audio CD Extractor
sk: Extraktor audio CD

en: Copy music from your CDs
sk: Kopíruje hudbu z vašich CD

note: Translators: Search terms to find this application. Do NOT translate or localize the semicolons! The list MUST also end with a semicolon!
en: Ripper;
sk: Ripovanie;Ripovať;Ripovací nástroj;

en: CD ripper with a clean interface and simple preferences
sk: Nástroj na ripovanie CD s čistým rozhraním a jednoduchými nastaveniami

en: Sound Juicer is a simple and clean CD ripping tool. It allows you to extract the audio from audio compact discs and convert them into audio files that your computer can understand and play. Sound Juicer can also play the audio tracks directly from the CD, allowing you to preview the CD before ripping it.
sk: Sound Juicer je jednoduchý a čistý nástroj na ripovanie CD. Umožňuje vám extrahovať zvuk z audio kompaktných diskov a skonvertovať ho do audio súborov, ktoré váš počítač dokáže prehrať. Sound Juicer tiež prehrá audio stopy priamo z CD, čím vám umožní vypočuť si ukážku CD pred ripovaním.

en: Sound Juicer is designed to be easy to use, and to work with little user intervention. When you start Sound Juicer, it will examine the CD in the drive and try to locate information about the audio tracks using the freely-available MusicBrainz service.
sk: Sound Juicer je navrhnutý tak, aby sa dal ľahko používať, s minimálnym zásahom používateľa. Keď spustíte Sound Juicer, overí CD v jednotke a skúsi vyhľadať informácie o audio stopách použitím voľne dostupnej služby MusicBrainz.

note: This is a translatable version of project_group
en: The GNOME Project
sk: Projekt GNOME

en: Select Album
sk: Výber albumu

en: _Select
sk: Vy_brať

en: This CD could be more than one album. Please select which album it is.
sk: Toto CD by mohlo byť jedným z viacerých albumov. Vyberte, prosím, ktorý z nasledujúcich albumov to je.

en: _Edit Album
sk: _Upraviť album

en: _Reload Album
sk: _Znovu načítať album

en: _Year:
sk: _Rok:

en: _Disc:
sk: _Disk:

en: _Title:
sk: _Názov:

en: _Artist:
sk: U_melec:

en: _Composer:
sk: _Skladateľ:

en: _Genre:
sk: Žá_ner:

en: Duration:
sk: Trvanie:

en: Tracks
sk: Stopy

en: _Play
sk: _Prehrať

en: E_xtract
sk: E_xtrahovať

en: Track Progress
sk: Priebeh stopy

en: Preferences
sk: Nastavenia

en: Device
sk: Zariadenie

en: CD _drive:
sk: _CD mechanika:

en: _Eject after extracting tracks
sk: Vysunúť po _extrahovaní stôp

en: _Open music folder when finished
sk: P_o dokončení otvoriť priečinok s hudbou

en: Music Folder
sk: Priečinok s hudbou

en: _Folder:
sk: P_riečinok:

en: Select A Folder
sk: Výber priečinka

en: Track Names
sk: Názvy stôp

en: Folder hie_rarchy:
sk: _Hierarchia priečinkov:

en: File _name:
sk: _Názov súboru:

en: _Strip special characters
sk: Od_strániť špeciálne znaky

en: Format
sk: Formát

en: O_utput Format:
sk: Výstupný _formát:

en: Re-read
sk: Znovu načítať

en: Duplicate
sk: Kopírovať

en: Eject
sk: Vysunúť

en: Open MusicBrainz
sk: Otvoriť službu MusicBrainz

en: Shortcuts
sk: Klávesové skratky

en: Help
sk: Pomocník

en: About Sound Juicer
sk: O aplikácii Sound Juicer

en: Quit
sk: Ukončiť

[ctx: shortcut window]
en: Disc
sk: Disk

[ctx: shortcut window]
en: Reread track names
sk: Znovu načítanie názvov stôp

[ctx: shortcut window]
en: Eject disc
sk: Vysunutie disku

[ctx: shortcut window]
en: Toggle playback
sk: Prepnutie prehrávania

[ctx: shortcut window]
en: Next track
sk: Nasledujúca stopa

[ctx: shortcut window]
en: Previous track
sk: Predchádzajúca stopa

[ctx: shortcut window]
en: General
sk: Všeobecné

[ctx: shortcut window]
en: Help
sk: Pomocník

[ctx: shortcut window]
en: Shortcuts help
sk: Pomocník pre klávesové skratky

[ctx: shortcut window]
en: Quit
sk: Ukončenie

[ctx: shortcut window]
en: Select all tracks
sk: Výber všetkých stôp

[ctx: shortcut window]
en: Unselect all tracks
sk: Odznačenie všetkých stôp

en: Could not create GStreamer CD reader
sk: Nepodarilo sa vytvoriť GStreamer čítač CD

en: Could not create GStreamer encoders for %s
sk: Nepodarilo sa vytvoriť GStreamer kódovače pre %s

en: Could not create GStreamer file output
sk: Nepodarilo sa vytvoriť súborový výstup pre GStreamer

en: Could not link pipeline
sk: Nepodarilo sa prepojiť zreťazenie

en: Could not get current track position
sk: Nepodarilo sa získať aktuálnu pozíciu stopy

en: Extractor object is not valid. This is bad, check your console for errors.
sk: Objekt extraktora nie je platný. To je zlé, pozrite si chyby na svojej konzole.

en: The plugin necessary for CD access was not found
sk: Nenašiel sa zásuvný modul potrebný na prístup k CD

en: The plugin necessary for file access was not found
sk: Nenašiel sa zásuvný modul potrebný na prístup k súborom

note: FIXME: would be nicer to only check if "cdrom" is being probed, * but libbrasero doesn't seem to have an API for that
en: Cannot read CD: %s
sk: Nedá sa čítať CD: %s

en: Devices haven't been all probed yet
sk: Zariadenia zatiaľ neboli preskúmané

en: Device ‘%s’ does not contain any media
sk: Zariadenie „%s” neobsahuje žiadne médium

en: Device ‘%s’ could not be opened. Check the access permissions on the device.
sk: Nepodarilo sa otvoriť zariadenie „%s”. Skontrolujte prístupové práva k zariadeniu.

en: Czechoslovakia
sk: Československo

en: East Germany
sk: Východné Nemecko

en: Europe
sk: Európa

en: Serbia and Montenegro
sk: Srbsko a Čierna Hora

en: Soviet Union
sk: Sovietsky zväz

en: Worldwide
sk: Celosvetovo

en: Yugoslavia
sk: Juhoslávia

en: Cannot access CD
sk: Nedá sa získať prístup k CD

en: Unknown Title
sk: Neznámy názov

en: Unknown Artist
sk: Neznámy interpret

en: Track %d
sk: %d. stopa

en: Cannot access CD: %s
sk: Nedá sa pristúpiť k CD: %s

note: Translators: This string is used to build the composer tag when a track has composers and arrangers, or a composer and a mixture of arrangers, orchestrators and transcribers
en: %s arr. %s
sk: %s aran. %s

note: Translators: This string is used to build the composer tag when a track has a mixture of arrangers, orchestrators and transcribers but no composers
en: arr. %s
sk: aran. %s

en: Unknown Album
sk: Neznámy album

en: Sound Juicer is free software; you can redistribute it and/or modify it under the terms of the GNU General Public License as published by the Free Software Foundation; either version 2 of the License, or (at your option) any later version.
sk: Sound Juicer je slobodný softvér; môžete ho ďalej šíriť a/alebo upravovať podľa ustanovení licencie GNU General Public License (Všeobecnej verejnej licencie GNU), vydávanej nadáciou Free Software Foundation, a to buď podľa 2. verzie tejto licencie, alebo (podľa vášho uváženia) ktorejkoľvek neskoršej verzie.

en: Sound Juicer is distributed in the hope that it will be useful, but WITHOUT ANY WARRANTY; without even the implied warranty of MERCHANTABILITY or FITNESS FOR A PARTICULAR PURPOSE.  See the GNU General Public License for more details.
sk: Sound Juicer je rozširovaný v nádeji, že bude užitočný, avšak BEZ AKEJKOĽVEK ZÁRUKY. Neposkytujú sa ani odvodené záruky PREDAJNOSTI alebo VHODNOSTI PRE URČITÝ ÚČEL. Ďalšie podrobnosti hľadajte v licencii GNU General Public License.

en: You should have received a copy of the GNU General Public License along with Sound Juicer; if not, write to the Free Software Foundation, Inc., 51 Franklin Street, Fifth Floor, Boston, MA 02110-1301 USA
sk: Kópiu licencie GNU General Public License by ste mali dostať spolu s programom Sound Juicer. Ak sa tak nestalo, napíšte na Free Software Foundation, Inc., 51 Franklin Street, Fifth Floor, Boston, MA 02110-1301, USA.

en: An Audio CD Extractor
sk: Extraktor zvukových CD

note: Translators: this string is a list of catalog number(s) used by the label(s) to identify the release
en: Catalog No.:  | Catalog Nos.:
sk[0]: Katalógové čísla:
sk[1]: Katalógové číslo:
sk[2]: Katalógové čísla:

note: Translators: this string appears when multiple CDs were found in musicbrainz online database, it corresponds to "Released: <country> in <year> on <label>"
en: Released: %s in %d on %s
sk: Vydané v krajine %s v roku %d vydavateľom %s

note: Translators: this string appears when multiple CDs were found in musicbrainz online database, it corresponds to "Released: <country> on <label>"
en: Released: %s on %s
sk: Vydané v krajine %s vydavateľom %s

note: Translators: this string appears when multiple CDs were found in musicbrainz online database, it corresponds to "Released: <country> in <year>"
en: Released: %s in %d
sk: Vydané v krajine %s v roku %d

note: Translators: this string appears when multiple CDs were found in musicbrainz online database, it corresponds to "Released: <country>"
en: Released: %s
sk: Vydané v krajine %s

note: Translators: this string appears when multiple CDs were found in musicbrainz online database, it corresponds to "Released in <year> on <label>"
en: Released in %d on %s
sk: Vydané v roku %d vydavateľom %s

note: Translators: this string appears when multiple CDs were found in musicbrainz online database, it corresponds to "Released in <year>"
en: Released in %d
sk: Vydané v roku %d

note: Translators: this string appears when multiple CDs were found in musicbrainz online database, it corresponds to "Released on <label>"
en: Released on %s
sk: Vydalo %s

en: Release label, year & country unknown
sk: Neznámy vydavateľ, rok a miesto vydania

note: Translators: this string identifies the number of the barcode printed on the release
en: Barcode:
sk: Čiarový kód:

en:  (Disc %d/%d)
sk:  (Disk %d/%d)

en: Failed to get output format
sk: Zlyhalo získanie výstupného formátu

en: Name too long
sk: Názov je príliš dlhý

en: A file with the same name exists
sk: Súbor s týmto názvom už existuje

en: A file called ‘%s’ exists, size %s.
    Do you want to skip this track or overwrite it?
sk: Súbor s názvom „%s“ existuje, veľkosť %s.
    Chcete preskočiť túto stopu, alebo ju prepísať?

en: _Skip
sk: Pre_skočiť

en: S_kip All
sk: Pres_kočiť všetky

en: _Overwrite
sk: _Prepísať

en: Overwrite _All
sk: Prepís_ať všetky

en: Failed to create output directory: %s
sk: Nepodarilo sa vytvoriť výstupný priečinok: %s

en: Estimated time left: %d:%02d (at %0.1f×)
sk: Odhadovaný zostávajúci čas: %d:%02d (na %0.1f×)

en: Estimated time left: unknown
sk: Odhadovaný zostávajúci čas: neznámy

en: CD rip complete
sk: Extrahovanie CD dokončené

en: Sound Juicer could not extract this CD.
sk: Programu Sound Juicer sa nepodarilo extrahovať toto CD.

en: Reason
sk: Dôvod

note: Change the label to Stop while extracting
en: _Stop
sk: _Zastaviť

en: Extracting audio from CD
sk: Extrahovanie audia z CD

en: Unknown Composer
sk: Neznámy skladateľ

en: Unknown Track
sk: Neznáma stopa

en: Classical
sk: Klasická

en: Dance
sk: Tanečná

en: Electronica
sk: Electronická

en: Latin
sk: Latinsko-americká

en: Spoken Word
sk: Hovorené slovo

en: Error while saving custom genre: %s
sk: Chyba počas ukladania vlastného žánru: %s

en: Could not start Sound Juicer
sk: Nepodarilo sa spustiť program Sound Juicer

en: Please consult the documentation for assistance.
sk: Viac informácií získate v dokumentácií.

en: You are currently extracting a CD. Do you want to quit now or continue?
sk: Práve extrahujete CD. Chcete skončiť alebo pokračovať v extrahovaní?

en: _Quit
sk: _Ukončiť

en: _Continue
sk: _Pokračovať

en: Select None
sk: Zrušiť výber

en: Select All
sk: Označiť všetko

en: (unknown)
sk: (neznámy)

en: This album is not in the MusicBrainz database, please click ‘Edit Album’ to open your browser and edit it in MusicBrainz.
sk: Tento album sa nenachádza v databáze služby MusicBrainz. Kliknutím na „Upraviť album“ otvoríte váš prehliadač a album upravíte v službe MusicBrainz.

en: Could not find %s by %s on MusicBrainz, please click ‘Edit Album’ to open your browser and edit it in MusicBrainz.
sk: Nepodarilo sa nájsť album %s od interpreta %s v službe MusicBrainz. Kliknutím na „Upraviť album“ otvoríte váš prehliadač a album upravíte v službe MusicBrainz.

en: Click ‘Reload’ to load the edited album details from MusicBrainz
sk: Kliknutím na „Znovu načítať“ načítate podrobnosti o upravovanom albume zo služby MusicBrainz

en: Could not open URL
sk: Nepodarilo sa otvoriť URL

en: Sound Juicer could not open the submission URL
sk: Programu Sound Juicer sa nepodarilo otvoriť URL pre odosielanie

en: Could not duplicate disc
sk: Nepodarilo sa vytvoriť kópiu disku

en: Sound Juicer could not duplicate the disc
sk: Programu Sound Juicer sa nepodarilo vytvoriť kópiu disku

en: Lieder
sk: Vokálna

en: Chamber
sk: Komorná

en: Musical
sk: Muzikál

en: Could not read the CD
sk: Nepodarilo sa prečítať CD

en: Sound Juicer could not read the track listing on this CD.
sk: Programu Sound Juicer sa nepodarilo prečítať zoznam stôp z tohoto CD.

en: Sound Juicer could not use the CD-ROM device ‘%s’
sk: Programu Sound Juicer sa nepodarilo použiť zariadenie CD-ROM „%s”

en: HAL daemon may not be running.
sk: Démon HAL možno nebeží.

en: Sound Juicer could not access the CD-ROM device ‘%s’
sk: Programu Sound Juicer sa nepodarilo pristupovať k mechanike CD-ROM „%s“

en: No CD-ROM drives found
sk: Nenašla sa žiadna mechanika CD

en: Sound Juicer could not find any CD-ROM drives to read.
sk: Programu Sound Juicer sa nepodarilo nájsť žiadnu mechaniku CD na čítanie.

en: The currently selected audio profile is not available on your installation.
sk: Aktuálne zvolený profil zvuku nie je vo vašej inštalácii k dispozícii.

en: _Change Profile
sk: _Zmeniť profil

en: Unknown widget calling on_person_edit_changed.
sk: Neznámy widget pri volaní on_person_edit_changed.

en: Could not display help for Sound Juicer
    %s
sk: Nepodarilo sa zobraziť pomocníka pre program Sound Juicer
    %s

en: Retrieving track listing…please wait.
sk: Získava sa zoznam stôp…Prosím, čakajte.

en: _Pause
sk: _Pozastaviť

en: Track
sk: Stopa

en: Title
sk: Názov

en: Artist
sk: Interpret

en: Composer
sk: Skladateľ

en: Duration
sk: Trvanie

en: Start extracting immediately
sk: Začne extrahovanie ihneď

en: Start playing immediately
sk: Začne prehrávanie ihneď

en: What CD device to read
sk: Určuje mechaniku CD, z ktorej sa má čítať

en: DEVICE
sk: ZARIADENIE

en: URI to the CD device to read
sk: URI medhaniky CD, z ktorej sa má čítať

en: Error playing CD.
    
    Reason: %s
sk: Chyba pri prehrávaní CD.
    
    Dôvod: %s

en: Failed to create CD source element
sk: Nepodarilo sa vytvoriť prvok zdroja CD

en: Seeking to %s
sk: Posun na %s

en: Album Artist, Album Title
sk: Interpret albumu, názov albumu

en: Album Artist (sortable), Album Title
sk: Interpret albumu (zoraditeľný), názov albumu

en: Track Artist, Album Title
sk: Interpret stopy, názov albumu

en: Track Artist (sortable), Album Title
sk: Interpret stopy (zoraditeľný), názov albumu

en: Album Title
sk: Názov albumu

en: Album Artist
sk: Interpret albumu

en: Album Artist (sortable)
sk: Interpret albumu (zoraditeľný)

en: Album Artist - Album Title
sk: Interpret albumu - názov albumu

en: Album Artist (sortable) - Album Title
sk: Interpret albumu (zoraditeľný) - názov albumu

en: Album Composer, Album Title
sk: Skladateľ albumu, názov albumu

en: Album Composer (sortable), Album Title
sk: Skladateľ albumu (zoraditeľný), názov albumu

en: Track Composer, Album Title
sk: Skladateľ stopy, názov albumu

en: Track Composer (sortable), Album Title
sk: Skladateľ stopy (zoraditeľný), názov albumu

en: [none]
sk: [žiadna]

en: Number - Title
sk: Číslo - názov

en: Track Title
sk: Názov stopy

en: Track Artist - Track Title
sk: Interpret albumu - Názov stopy

en: Track Artist (sortable) - Track Title
sk: Interpret albumu (zoraditeľný) - Názov stopy

en: Number. Track Artist - Track Title
sk: Číslo. Interpret albumu - Názov stopy

note: {N_("Number. Track Artist (sortable) - Track Title"), "%tN. %ts - %tt"},
en: Number-Track Artist-Track Title (lowercase)
sk: Číslo-Interpret stopy-Názov stopy (malými písmenami)

note: {N_("Number-Track Artist (sortable)-Track Title (lowercase)"), "%tN-%tS-%tT"},
en: Track Composer - Track Artist - Track Title
sk: Skladateľ stopy - Interpret stopy - Názov stopy

en: Track Composer (sortable) - Track Artist (sortable) - Track Title
sk: Skladateľ albumu (zoraditeľný) - Interpret stopy (zoraditeľný) - Názov stopy

en: Number. Track Composer - Track Artist - Track Title
sk: Číslo. Skladateľ stopy - Interpret stopy - Názov stopy

en: Number-Track Composer-Track Artist-Track Title (lowercase)
sk: Číslo-Skladateľ stopy-Interpret stopy-Názov stopy (malými písmenami)

en: Example Path:
sk: Príklad cesty:
