sound-juicer master - en to sl translation catalogue (203 entries)

note: This is a translatable version of project_group
en: The GNOME Project
sl: Projekt GNOME

en: Audio CD Extractor
sl: Pretvornik zvočnih nosilcev CD

en: Copy music from your CDs
sl: Kopirajte glasbo s svojih zvočnih nosilcev CD.

note: Translators: Search terms to find this application. Do NOT translate or localize the semicolons! The list MUST also end with a semicolon!
en: Ripper;
sl: pretvornik;zvok;CD;nosilcev;prevajalnik;

en: Please note: Sound Juicer currently only handles real device names, no symlinks like e.g. /dev/cdrom. An empty key implicates that the system's default CD-ROM drive will be used.
sl: Opomba: Sound Juicer trenutno obravnava samo prava imena naprav, brez simboličnih povezav, kot so npr. /dev/cdrom. Prazen ključ pomeni, da bo uporabljen privzeti sistemski pogon CD-ROM.

en: The directory structure for the files
sl: Zgradba ravni map za datoteke

en: The name pattern for files
sl: Vzorec poimenovanja datotek

en: The paranoia mode to use
sl: Uporabljen način paranoja

en: Whether to strip special characters from filenames
sl: Ali želite črtati posebne znake iz imen datotek

en: If enabled, special characters such as space, wildcards and backslashes will be removed from the output filename.
sl: Izbrana možnost določa, da bodo posebni znaki kot so nadomestni znaki, leva poševnica in presledek odstranjeni iz imen datotek.

en: Media type to encode to
sl: Predstavna vrstza za kodiranje

en: The GStreamer media type to encode to.
sl: Predstavna vrsta GStreamer za kodiranje.

en: Audio volume
sl: Zvočna glasnost

en: Select Album
sl: Izbor albuma

en: _Select
sl: _Izbor

en: This CD could be more than one album. Please select which album it is.
sl: Na tem nosilcu je lahko več kot en album. Izberite pravi album spodaj.

[ctx: shortcut window]
en: Disc
sl: Disk

[ctx: shortcut window]
en: Reread track names
sl: Preberi imena posnetkov

[ctx: shortcut window]
en: Eject disc
sl: Izvrže disk

[ctx: shortcut window]
en: Toggle playback
sl: Preklopi predvajanja

[ctx: shortcut window]
en: Next track
sl: Skoči na naslednjo skladbo

[ctx: shortcut window]
en: Previous track
sl: Skoči na predhodno skladbo

[ctx: shortcut window]
en: General
sl: Splošno

[ctx: shortcut window]
en: Help
sl: Pokaže pomoč

[ctx: shortcut window]
en: Shortcuts help
sl: Pomoč o tipkovnih bližnjicah

[ctx: shortcut window]
en: Quit
sl: Konča program

[ctx: shortcut window]
en: Select all tracks
sl: Izbere vse posnetke

[ctx: shortcut window]
en: Unselect all tracks
sl: Prekliče izbor vseh skladb

en: _Edit Album
sl: _Uredi album

en: _Reload Album
sl: Pono_vno naloži album

en: _Year:
sl: _Leto:

en: _Disc:
sl: _Nosilec:

en: _Title:
sl: _Naslov:

en: _Artist:
sl: _Izvajalec:

en: _Composer:
sl: _Skladatelj:

en: _Genre:
sl: _Zvrst:

en: Duration:
sl: Trajanje:

en: Tracks
sl: Posnetki

en: _Play
sl: _Predvajaj

en: E_xtract
sl: P_retvori

en: Track Progress
sl: Napredek predvajana

en: Preferences
sl: Možnosti

en: Device
sl: Naprava

en: CD _drive:
sl: Pogon _CD:

en: _Eject after extracting tracks
sl: _Izvrzi po končani pretvorbi

en: _Open music folder when finished
sl: Ob zaključku _odpri mapo z glasbo

en: Music Folder
sl: Glasbena mapa

en: _Folder:
sl: _Mapa:

en: Select A Folder
sl: Izbor mape

en: Track Names
sl: Imena posnetkov

en: Folder hie_rarchy:
sl: Razvrstitev _ravni map:

en: File _name:
sl: Ime _datoteke:

en: _Strip special characters
sl: _Odstrani posebne znake

en: Format
sl: Oblika

en: O_utput Format:
sl: Izhodni _zapis:

en: Re-read
sl: Ponovno preberi

en: Duplicate
sl: Podvoji

en: Eject
sl: Izvrzi

en: Open MusicBrainz
sl: Odpri MusicBrainz

en: Shortcuts
sl: Tipkovne bližnjice

en: Help
sl: Pomoč

en: About Sound Juicer
sl: O programu

en: Quit
sl: Končaj

en: Could not create GStreamer CD reader
sl: Ni mogoče ustvariti bralnika nosilca GStreamer

en: Could not create GStreamer encoders for %s
sl: Ni mogoče ustvariti kodirnikov GStreamer za %s

en: Could not create GStreamer file output
sl: Ni mogoče ustvariti datoteke izpisa GStreamer

en: Could not link pipeline
sl: Ni mogoče povezati cevovoda

en: Could not get current track position
sl: Ni mogoče pridobiti trenutnega mesta posnetka

en: Extractor object is not valid. This is bad, check your console for errors.
sl: Predmet pretvornika ni veljaven. Preverite konzolo za napake.

en: The plugin necessary for CD access was not found
sl: Zahtevanega vstavka za dostop do nosilca CD ni mogoče najti.

en: The plugin necessary for file access was not found
sl: Zahtevanega vstavka za dostop do datotek ni mogoče najti.

note: FIXME: would be nicer to only check if "cdrom" is being probed, * but libbrasero doesn't seem to have an API for that
en: Cannot read CD: %s
sl: Ni mogoče prebrati nosilca: %s

en: Devices haven't been all probed yet
sl: Naprave še niso preučene

en: Device ‘%s’ does not contain any media
sl: Naprava »%s«' ne vsebuje predstavne vsebine

en: Device ‘%s’ could not be opened. Check the access permissions on the device.
sl: Naprave »%s« ni mogoče odpreti. Preverite dovoljenja za dostop do naprave.

en: Czechoslovakia
sl: Češkoslovaška

en: East Germany
sl: Vzhodna Nemčija

en: Europe
sl: Evropa

en: Serbia and Montenegro
sl: Srbija in Črna gora

en: Soviet Union
sl: Sovjetska zveza

en: Worldwide
sl: Cel svet

en: Yugoslavia
sl: Jugoslavija

en: Cannot access CD
sl: Ni mogoč dostop do nosilca CD

en: Unknown Title
sl: Neznan naslov

en: Unknown Artist
sl: Neznan izvajalec

en: Track %d
sl: Posnetek %d

en: Cannot access CD: %s
sl: Ni mogoč dostop do nosilca CD: %s

note: Translators: This string is used to build the composer tag when a track has composers and arrangers, or a composer and a mixture of arrangers, orchestrators and transcribers
en: %s arr. %s
sl: %s, aranž. %s

note: Translators: This string is used to build the composer tag when a track has composers and orchestrators
en: %s orch. %s
sl: %s, ork. %s

note: Translators: This string is used to build the composer tag when a track has composers and transcribers
en: %s trans. %s
sl: %s, trans. %s

note: Translators: This string is used to build the composer tag when a track has a mixture of arrangers, orchestrators and transcribers but no composers
en: arr. %s
sl: aranž. %s

note: Translators: This string is used to build the composer tag when a track has orchestrators but no composer
en: orch. %s
sl: ork. %s

en: Unknown Album
sl: Neznan album

en: Sound Juicer is free software; you can redistribute it and/or modify it under the terms of the GNU General Public License as published by the Free Software Foundation; either version 2 of the License, or (at your option) any later version.
sl: Sound Juicer je prosti program. Lahko ga razširjate in/ali spreminjate pod pogoji licence GNU General Public License kot jo je objavila organizacija Free Software Foundation; bodisi pod različico 2 ali (po vašem mnenju) katerokoli kasnejšo različico.

en: Sound Juicer is distributed in the hope that it will be useful, but WITHOUT ANY WARRANTY; without even the implied warranty of MERCHANTABILITY or FITNESS FOR A PARTICULAR PURPOSE.  See the GNU General Public License for more details.
sl: Sound Juicer se razširja v upanju, da bo koristen, vendar BREZ ZAGOTOVILA KAKRŠNEGAKOLI JAMSTVA; tudi brez posrednega jamstva CENOVNE VREDNOSTI ali PRIMERNOSTI ZA DOLOČENO UPORABO. Za več podrobnosti si oglejte GNU General Public License.

en: You should have received a copy of the GNU General Public License along with Sound Juicer; if not, write to the Free Software Foundation, Inc., 51 Franklin Street, Fifth Floor, Boston, MA 02110-1301 USA
sl: Skupaj s programom Sound Juicer bi morali prejeti kopijo licence GNU General Public License. Če je niste, pišite na Free Software Foundation, Inc., 51 Franklin Street, Fifth Floor, Boston, MA 02110-1301 USA

en: An Audio CD Extractor
sl: Pretvornik zvočnih nosilcev

note: Translators: this string is a list of catalog number(s) used by the label(s) to identify the release
en: Catalog No.:  | Catalog Nos.:
sl[0]: Kataloške številke:
sl[1]: Kataloška številka:
sl[2]: Kataloški številki:
sl[3]: Kataloška številka:

note: Translators: this string appears when multiple CDs were found in musicbrainz online database, it corresponds to "Released: <country> in <year> on <label>"
en: Released: %s in %d on %s
sl: Podatki objave: %s, %d na %s

note: Translators: this string appears when multiple CDs were found in musicbrainz online database, it corresponds to "Released: <country> on <label>"
en: Released: %s on %s
sl: Podatki objave: %s na %s

note: Translators: this string appears when multiple CDs were found in musicbrainz online database, it corresponds to "Released: <country> in <year>"
en: Released: %s in %d
sl: Podatki objave: %s, %d

note: Translators: this string appears when multiple CDs were found in musicbrainz online database, it corresponds to "Released: <country>"
en: Released: %s
sl: Podatki objave: %s

note: Translators: this string appears when multiple CDs were found in musicbrainz online database, it corresponds to "Released in <year> on <label>"
en: Released in %d on %s
sl: Objavljeno leta %d na %s

note: Translators: this string appears when multiple CDs were found in musicbrainz online database, it corresponds to "Released in <year>"
en: Released in %d
sl: Objavljeno leta %d

note: Translators: this string appears when multiple CDs were found in musicbrainz online database, it corresponds to "Released on <label>"
en: Released on %s
sl: Objavljeno na %s

en: Release label, year & country unknown
sl: Podatki objave niso znani

note: Translators: this string identifies the number of the barcode printed on the release
en: Barcode:
sl: Črtna koda:

en:  (Disc %d/%d)
sl:  (Disk %d/%d)

en: Failed to get output format
sl: Napaka med pridobivanjem zapisa odvoda

en: Name too long
sl: Ime je predolgo

en: A file with the same name exists
sl: Datoteka z enakim imenom že obstaja

en: A file called ‘%s’ exists, size %s.
    Do you want to skip this track or overwrite it?
sl: Datoteka z imenom »%s« velikosti %s že obstaja.
    Ali želite posnetek preskočiti ali prepisati?

en: _Skip
sl: Pre_skoči

en: S_kip All
sl: Pres_koči vse

en: _Overwrite
sl: _Prepiši

en: Overwrite _All
sl: Prepiši _vse

en: Failed to create output directory: %s
sl: Ni mogoče ustvariti mape odvoda: %s

en: Estimated time left: %d:%02d (at %0.1f×)
sl: Ocenjen čas: %d:%02d (pri %0.1f×)

en: Estimated time left: unknown
sl: Ocenjen čas: neznano

en: CD rip complete
sl: Pretvorba zvočnega nosilca je končana.

en: Sound Juicer could not extract this CD.
sl: S programom Sound Juicer ni mogoče pretvoriti tega nosilca.

en: Reason
sl: Vzrok

note: Change the label to Stop while extracting
en: _Stop
sl: _Zaustavi

en: Extracting audio from CD
sl: Pretvarjanje glasbe iz zvočnih nosilcev.

en: Unknown Composer
sl: Neznan skladatelj

en: Unknown Track
sl: Neznan posnetek

en: Ambient
sl: Ambientalna

en: Classical
sl: Klasična

en: Dance
sl: Plesna

en: Electronica
sl: Elektronska

en: Folk
sl: Narodna

en: Latin
sl: Latinska glasba

en: Spoken Word
sl: Govor

en: Error while saving custom genre: %s
sl: Napaka med shranjevanjem zvrsti po meri: %s

en: Could not start Sound Juicer
sl: Ni mogoče zagnati programa Sound Juicer

en: Please consult the documentation for assistance.
sl: Poglejte v dokumentacijo za pomoč.

en: You are currently extracting a CD. Do you want to quit now or continue?
sl: Trenutno se izvaja pretvarjate vsebine nosilca. Ali želite pretvarjanje končati ali nadaljevati?

en: _Quit
sl: _Končaj

en: _Continue
sl: _Nadaljuj

en: Select None
sl: Odstrani izbor

en: Select All
sl: Izberi vse

en: (unknown)
sl: (neznano)

en: This album is not in the MusicBrainz database, please click ‘Edit Album’ to open your browser and edit it in MusicBrainz.
sl: Ta album ni v zbirki podatkov MusicBrainz, kliknite »Uredi album« za odpiranje brskalnika in urejanje albuma v MusicBrainz.

en: Could not find %s by %s on MusicBrainz, please click ‘Edit Album’ to open your browser and edit it in MusicBrainz.
sl: Ni bilo mogoče najti %s (%s) na MusicBrainz, kliknite »Uredi album«, da odprete brskalnik in ga uredite v MusicBrainz.

en: Click ‘Reload’ to load the edited album details from MusicBrainz
sl: Če želite naložiti urejene podrobnosti albuma iz storitve MusicBrainz, kliknite »Ponovno naloži«

en: Could not open URL
sl: Ni mogoče odpreti naslova URL

en: Sound Juicer could not open the submission URL
sl: S programom Sound Juicer ni mogoče odpreti naslova URL objave

en: Could not duplicate disc
sl: Ni mogoče podvojiti diska

en: Sound Juicer could not duplicate the disc
sl: S programom Sound Juicer ni mogoče podvojiti diska.

en: Lieder
sl: Samospev

en: Chamber
sl: Komorna

en: Musical
sl: Muzikal

en: Could not read the CD
sl: Ni mogoče prebrati nosilca

en: Sound Juicer could not read the track listing on this CD.
sl: S programom Sound Juicer ni mogoče prebrati seznama posnetkov na tem nosilcu.

en: Sound Juicer could not use the CD-ROM device ‘%s’
sl: Program Sound Juicer ne more uporabiti naprave CD-ROM »%s«

en: HAL daemon may not be running.
sl: HAL ozadnji program morda ni zagnan.

en: Sound Juicer could not access the CD-ROM device ‘%s’
sl: Program Sound Juicer ne more dostopati do naprave CD-ROM »%s«

en: No CD-ROM drives found
sl: Ni mogoče najti pogona CD

en: Sound Juicer could not find any CD-ROM drives to read.
sl: Ni mogoče najti pogona CD za branje.

en: The currently selected audio profile is not available on your installation.
sl: Trenutno izbran zvočni profil ni razpoložljiv v trenutni namestitvi.

en: _Change Profile
sl: _Spremeni profil

en: Unknown widget calling on_person_edit_changed.
sl: Neznan gradnik kliče on_person_edit_changed.

en: Could not display help for Sound Juicer
    %s
sl: Ni mogoče pokazati pomoči programa Sound Juicer
    %s

en: Retrieving track listing…please wait.
sl: Pridobivanje seznama posnetkov ... počakajte.

en: _Pause
sl: _Premor

en: Track
sl: Posnetek

en: Title
sl: Naslov

en: Artist
sl: Izvajalec

en: Composer
sl: Skladatelj

en: Duration
sl: Trajanje

en: Start extracting immediately
sl: Takoj začni pretvarjanje

en: Start playing immediately
sl: Takoj začni predvajanje

en: What CD device to read
sl: Katero napravo je treba prebrati

en: DEVICE
sl: NAPRAVA

en: URI to the CD device to read
sl: Naslov URI do naprave pogona CD za branje

en: Error playing CD.
    
    Reason: %s
sl: Napaka med predvajanjem nosilca CD.
    
    Vzrok: %s

en: Failed to create CD source element
sl: Ni mogoče ustvariti izvornega predmeta CD.

en: Seeking to %s
sl: Iskanje %s

en: Album Artist, Album Title
sl: Izvajalec albuma, Naslov

en: Album Artist (sortable), Album Title
sl: Izvajalec albuma (razvrščen), Naslov albuma

en: Track Artist, Album Title
sl: Izvajalec posnetka, naslov albuma

en: Track Artist (sortable), Album Title
sl: Izvajalec posnetka (razvrščen), Naslov albuma

en: Album Title
sl: Naslov albuma

en: Album Artist
sl: Izvajalec albuma

en: Album Artist (sortable)
sl: Izvajalec albuma (razvrščen)

en: Album Artist - Album Title
sl: Izvajalec albuma - Naslov albuma

en: Album Artist (sortable) - Album Title
sl: Izvajalec albuma (razvrščen) - Naslov albuma

en: Album Composer, Album Title
sl: Skladatelj albuma, naslov albuma

en: Album Composer (sortable), Album Title
sl: Skladatelj albuma (razvrščen), naslov albuma

en: Track Composer, Album Title
sl: Skladatelj posnetka, naslov albuma

en: Track Composer (sortable), Album Title
sl: Skladatelj posnetka (razvrščen), naslov albuma

en: [none]
sl: [noben]

en: Number - Title
sl: Številka - Naslov

en: Track Title
sl: Naslov posnetka

en: Track Artist - Track Title
sl: Izvajalec posnetka - Naslov skladbe

en: Track Artist (sortable) - Track Title
sl: Izvajalec posnetka (razvrščen) - Naslov skladbe

en: Number. Track Artist - Track Title
sl: Številka. Izvajalec posnetka - Naslov posnetka

note: {N_("Number. Track Artist (sortable) - Track Title"), "%tN. %ts - %tt"},
en: Number-Track Artist-Track Title (lowercase)
sl: Številka-Izvajalec posnetka-Naslov posnetka (male črke)

note: {N_("Number-Track Artist (sortable)-Track Title (lowercase)"), "%tN-%tS-%tT"},
en: Track Composer - Track Artist - Track Title
sl: Skladatelj posnetka - izvajalec posnetka - naslov posnetka

en: Track Composer (sortable) - Track Artist (sortable) - Track Title
sl: Skladatelj posnetka (razvrščen) - izvajalec posnetka (razvrščen) - naslov skladbe

en: Number. Track Composer - Track Artist - Track Title
sl: Številka. Skladatelj posnetka - izvajalec posnetka - naslov posnetka

en: Number-Track Composer-Track Artist-Track Title (lowercase)
sl: Številka-skladatelj posnetka-izvajalec posnetka-naslov posnetka (male črke)

en: Example Path:
sl: Primer poti:
