sound-juicer - en to sr translation catalogue (225 entries)

en: Sound Juicer
sr: Звуковник

en: CD ripper with a clean interface and simple preferences
sr: ЦД извлачивач са чистим сучељем и једноставним поставкама

en: Sound Juicer is a simple and clean CD ripping tool. It allows you to extract the audio from audio compact discs and convert them into audio files that your computer can understand and play. Sound Juicer can also play the audio tracks directly from the CD, allowing you to preview the CD before ripping it.
sr: Звуковник је једноставан и чист алат за извлачење ЦД-а. Омогућава вам да извучете звук са звучних дискова и да их претворите у звучне датотеке које ваш рачунар може да разуме и да пушта. Звуковник такође може да пушта звучне нумере непосредно са ЦД-а, омогућавајући вам да прегледате ЦД пре него што извучете његов садржај.

en: Sound Juicer is designed to be easy to use, and to work with little user intervention. When you start Sound Juicer, it will examine the CD in the drive and try to locate information about the audio tracks using the freely-available MusicBrainz service.
sr: Звуковник је осмишљен да буде лак за употребу, и да ради са незнатним мешањем корисника. Када покренете Звуковника, испитаће ЦД у уређају и покушаће да пронађе податке о звучним нумерама користећи бесплатно доступну услугу Мозгића музике.

note: This is a translatable version of project_group
en: The GNOME Project
sr: Гномов пројекат

en: Audio CD Extractor
sr: Извлачење ЦД звука

en: Copy music from your CDs
sr: Умножите музику са ваших ЦД-а

note: Translators: Search terms to find this application. Do NOT translate or localize the semicolons! The list MUST also end with a semicolon!
en: Ripper;
sr: цд;диск;музика;песма;извуци;извлачивач;

en: The CD to extract from
sr: ЦД за извлачење

en: Please note: Sound Juicer currently only handles real device names, no symlinks like e.g. /dev/cdrom. An empty key implicates that the system's default CD-ROM drive will be used.
sr: Напомена: Звуковник тренутно ради само са стварним називима уређаја, без симболичких веза као нпр. „/dev/cdrom“. Празан кључ подразумева коришћење системског основног ЦД-РОМ уређаја.

en: Whether to eject the CD when finished extracting
sr: Да ли да избаци ЦД када заврши извлачење

en: Whether to open the target directory when finished extracting
sr: Да ли да отвори циљни директоријум након завршеног извлачења

en: The URI to save the extracted music to
sr: Путања за чување извучене музике

en: The directory structure for the files
sr: Структура директоријума за датотеке

en: Format specifiers: %at - album title; %aT - album title (lowercase); %aa - album artist; %aA - album artist (lowercase); %as - album artist (sortable); %aS - album artist (sortable lowercase); %ac - album composer; %aC - album composer (lowercase); %ap - album composer (sortable); %aP - album composer (sortable lowercase); %ay - album year; %tt - track title; %tT - track title (lowercase); %ta - track artist; %tA - track artist (lowercase); %ts - track artist (sortable); %tS - track artist (sortable lowercase); %tc - track composer; %tC - track composer (lowercase); %tp - track composer (sortable); %tP - track composer (sortable lowercase).
sr: Одредници записа: %at — наслов албума; %aT — наслов албума (малим словима); %aa — извођач албума; %aA — извођач албума (малим словима); %as — извођач албума (за ређање); %aS — извођач албума (малим словима за ређање); %ac — композитор албума; %aC — композитор албума (малим словима); %ap — композитор албума (за ређање); %aP — композитор албума (малим словима за ређање); %ay — година албума; %tt — наслов нумере; %tT — наслов нумере (малим словима); %ta — извођач нумере; %tA — извођач нумере (малим словима); %ts — извођач нумере (за ређање); %tS — извођач нумере (малим словима за ређање); %tc — композитор нумере; %tC — композитор нумере (малим словима); %tp — композитор нумере (за ређање); %tP — композитор нумере (малим словима за ређање).

en: The name pattern for files
sr: Облик назива за датотеке

en: Do not specify an extension. Format specifiers: %at - album title; %aT - album title (lowercase); %aa - album artist; %aA - album artist (lowercase); %as - album artist (sortable); %aS - album artist (sortable lowercase); %ac - album composer; %aC - album composer (lowercase); %ap - album composer (sortable); %aP - album composer (sortable lowercase); %tn - track number (i.e 8); %tN - track number, zero padded (i.e 08); %tt - track title; %tT - track title (lowercase); %ta - track artist; %tA - track artist (lowercase); %ts - track artist (sortable); %tS - track artist (sortable lowercase); %tc - track composer; %tC - track composer (lowercase); %tp - track composer (sortable); %tP - track composer (sortable lowercase); %dn - disc and track number (i.e Disk 2 - 6, or 6); %dN - disc number, zero padded (i.e d02t06, or 06).
sr: Не наводи проширење. Одредници записа: %at — наслов албума; %aT — наслов албума (малим словима); %aa — извођач албума; %aA — извођач албума (малим словима); %as — извођач албума (за ређање); %aS — извођач албума (малим словима за ређање); %ac — композитор албума; %aC — композитор албума (малим словима); %ap — композитор албума (за ређање); %aP — композитор албума (малим словима за ређање); %tn — број нумере (нпр. 8); %tN — број нумере, са нулом испред (нпр. 08); %tt — наслов нумере; %tT — наслов нумере (малим словима); %ta — извођач нумере; %tA — извођач нумере (малим словима); %ts — извођач нумере (за ређање); %tS — извођач нумере (малим словима за ређање); %tc — композитор нумере; %tC — композитор нумере (малим словима); %tp — композитор нумере (за ређање); %tP — композитор нумере (малим словима за ређање); %dn — број диска и нумере, нумера допуњена нулом (нпр. Диск 2 — 06, или 06); %dN — збијени број диска и нумере, допуњено нулом (нпр д02т06, или 06).

en: The paranoia mode to use
sr: Режим параноје за употребу

en: Paranoia flags: disable; fragment; overlap; scratch; repair.
sr: Режим параноје: „disable“ (искључи); „fragment“ (део); „overlap“ (преклопи); „scratch“ (изгреби); „repair“ (поправи).

en: Whether to strip special characters from filenames
sr: Да ли да избаци посебне знаке из назива датотеке

en: If enabled, special characters such as space, wildcards and backslashes will be removed from the output filename.
sr: Ако је укључено, посебни знаци као што су размак, џокер знаци и обрнуте косе црте биће уклоњени из излазног назива датотеке.

en: Media type to encode to
sr: Врста медија у који вршити кодирање

en: The GStreamer media type to encode to.
sr: Врста медија Гстримера у који вршити кодирање.

en: Audio volume
sr: Јачина звука

en: Select Album
sr: Изаберите албум

en: _Select
sr: _Изабери

en: This CD could be more than one album. Please select which album it is.
sr: Овај ЦД може бити један од више албума. Испод изаберите који је то албум.

[ctx: shortcut window]
en: Disc
sr: Диск

[ctx: shortcut window]
en: Reread track names
sr: Поново чита називе песама

[ctx: shortcut window]
en: Eject disc
sr: Избацује диск

[ctx: shortcut window]
en: Toggle playback
sr: Започиње/паузира пуштање

[ctx: shortcut window]
en: Next track
sr: Следећа нумера

[ctx: shortcut window]
en: Previous track
sr: Претходна нумера

[ctx: shortcut window]
en: General
sr: Опште

[ctx: shortcut window]
en: Help
sr: Помоћ

[ctx: shortcut window]
en: Shortcuts help
sr: Помоћ за пречице

[ctx: shortcut window]
en: Quit
sr: Излази

[ctx: shortcut window]
en: Select all tracks
sr: Бира све нумере

[ctx: shortcut window]
en: Unselect all tracks
sr: Поништава избор свих нумера

en: _Edit Album
sr: _Уреди албум

en: _Reload Album
sr: _Освежи албум

en: _Year:
sr: _Година:

en: _Disc:
sr: _Диск:

en: _Title:
sr: _Наслов:

en: _Artist:
sr: _Извођач:

en: _Composer:
sr: _Композитор:

en: _Genre:
sr: _Жанр:

en: Duration:
sr: Трајање:

en: Tracks
sr: Нумере

en: _Play
sr: _Пусти

en: E_xtract
sr: Из_вуци

en: Track Progress
sr: Ток песме

en: Preferences
sr: Поставке

en: Device
sr: Уређај

en: CD _drive:
sr: ЦД _уређај:

en: _Eject after extracting tracks
sr: _Избаци након извлачења нумера

en: _Open music folder when finished
sr: _Отвори фасциклу музике када завршиш

en: Music Folder
sr: Фасцикла са музиком

en: _Folder:
sr: _Фасцикла:

en: Select A Folder
sr: Изаберите место

en: Track Names
sr: Називи песама

en: Folder hie_rarchy:
sr: _Хијерархија места:

en: File _name:
sr: _Назив датотеке:

en: _Strip special characters
sr: Остави само слова и б_ројеве

en: Format
sr: Запис

en: O_utput Format:
sr: _Излазни запис:

en: Re-read
sr: Поново прочитај

en: Duplicate
sr: Умножи диск

en: Eject
sr: Избаци

en: Open MusicBrainz
sr: Отвори Мозгић музике

en: Shortcuts
sr: Пречице

en: Help
sr: Помоћ

en: About Sound Juicer
sr: О Звуковнику

en: Quit
sr: Изађи

en: Could not create GStreamer CD reader
sr: Не могу да направим Гстримеров читач ЦД-а

en: Could not create GStreamer encoders for %s
sr: Не могу да направим Гстримерове кодере за „%s“

en: Could not create GStreamer file output
sr: Не могу да направим Гстримерову излазну датотеку

en: Could not link pipeline
sr: Не могу да увежем спојку

en: Could not get current track position
sr: Не могу да добавим положај текуће песме

en: Extractor object is not valid. This is bad, check your console for errors.
sr: Објекат за извлачење није одговарајући. То је лоше, потражите грешке у конзоли.

en: The plugin necessary for CD access was not found
sr: Нисам нашао прикључак неопходан за приступ ЦД-у

en: The plugin necessary for file access was not found
sr: Нисам нашао прикључак неопходан за приступ датотеци

note: FIXME: would be nicer to only check if "cdrom" is being probed, * but libbrasero doesn't seem to have an API for that
en: Cannot read CD: %s
sr: Не могу да читам ЦД: %s

en: Devices haven't been all probed yet
sr: Још нису испробани сви уређаји

en: Device ‘%s’ does not contain any media
sr: Уређај „%s“ не садржи ниједан медиј

en: Device ‘%s’ could not be opened. Check the access permissions on the device.
sr: Не могу да отворим уређај „%s“. Проверите овлашћења приступа за уређај.

en: Czechoslovakia
sr: Чехословачка

en: East Germany
sr: Источна Немачка

en: Europe
sr: Европа

en: Serbia and Montenegro
sr: Србија и Црна Гора

en: Soviet Union
sr: Совјетски Савез

en: Worldwide
sr: Читав свет

en: Yugoslavia
sr: Југославија

en: Cannot access CD
sr: Не могу да приступим диску

en: Unknown Title
sr: Непознат наслов

en: Unknown Artist
sr: Непознати извођач

en: Track %d
sr: Нумера %d

en: Cannot access CD: %s
sr: Не могу да приступим диску: %s

note: Translators: This string is used to build the composer tag when a track has composers and arrangers, or a composer and a mixture of arrangers, orchestrators and transcribers
en: %s arr. %s
sr: %s прир. %s

note: Translators: This string is used to build the composer tag when a track has composers and orchestrators
en: %s orch. %s
sr: %s орх. %s

note: Translators: This string is used to build the composer tag when a track has composers and transcribers
en: %s trans. %s
sr: %s преп. %s

note: Translators: This string is used to build the composer tag when a track has a mixture of arrangers, orchestrators and transcribers but no composers
en: arr. %s
sr: прир. %s

note: Translators: This string is used to build the composer tag when a track has orchestrators but no composer
en: orch. %s
sr: орх. %s

note: Translators: This string is used to build the composer tag when a track has a transcribers but no composer
en: trans. %s
sr: преп. %s

en: Unknown Album
sr: Непознат албум

en: Sound Juicer is free software; you can redistribute it and/or modify it under the terms of the GNU General Public License as published by the Free Software Foundation; either version 2 of the License, or (at your option) any later version.
sr: Звуковник је слободан софтвер; можете га расподељивати и/или мењати под условима Гнуове опште јавне дозволе како је објављује Задужбина слободног софтвера; било издања 2 те дозволе, или (према вашем нахођењу) било којег новијег издања.

en: Sound Juicer is distributed in the hope that it will be useful, but WITHOUT ANY WARRANTY; without even the implied warranty of MERCHANTABILITY or FITNESS FOR A PARTICULAR PURPOSE.  See the GNU General Public License for more details.
sr: Звуковник се расподељује у нади да ће бити од користи, али БЕЗ ИКАКВИХ ГАРАНЦИЈА; чак и без подразумеване гаранције ТРЖИШНЕ ВРЕДНОСТИ или ПРИЛАГОЂЕНОСТИ ОДРЕЂЕНОЈ НАМЕНИ.  Погледајте Гнуову општу јавну дозволу за више детаља.

en: You should have received a copy of the GNU General Public License along with Sound Juicer; if not, write to the Free Software Foundation, Inc., 51 Franklin Street, Fifth Floor, Boston, MA 02110-1301 USA
sr: Требало је да примите примерак Гнуове опште јавне дозволе уз Звуковник; ако нисте, пишите Задужбини слободног софтвера на адресу: „Free Software Foundation, Inc., 51 Franklin Street, Fifth Floor, Boston, MA 02110-1301 USA“

en: An Audio CD Extractor
sr: Извлачење ЦД звука

note: Translators: this string is a list of catalog number(s) used by the label(s) to identify the release
en: Catalog No.:  | Catalog Nos.:
sr[0]: Број каталога:
sr[1]: Бројеви каталога:
sr[2]: Бројеви каталога:
sr[3]: Број каталога:

note: Translators: this string appears when multiple CDs were found in musicbrainz online database, it corresponds to "Released: <country> in <year> on <label>"
en: Released: %s in %d on %s
sr: Издат: %s, %d, %s

note: Translators: this string appears when multiple CDs were found in musicbrainz online database, it corresponds to "Released: <country> on <label>"
en: Released: %s on %s
sr: Издат: %s, %s

note: Translators: this string appears when multiple CDs were found in musicbrainz online database, it corresponds to "Released: <country> in <year>"
en: Released: %s in %d
sr: Издат: %s, %d

note: Translators: this string appears when multiple CDs were found in musicbrainz online database, it corresponds to "Released: <country>"
en: Released: %s
sr: Издат: %s

note: Translators: this string appears when multiple CDs were found in musicbrainz online database, it corresponds to "Released in <year> on <label>"
en: Released in %d on %s
sr: Издат у %d, %s

note: Translators: this string appears when multiple CDs were found in musicbrainz online database, it corresponds to "Released in <year>"
en: Released in %d
sr: Издат %d.

note: Translators: this string appears when multiple CDs were found in musicbrainz online database, it corresponds to "Released on <label>"
en: Released on %s
sr: Издат %s

en: Release label, year & country unknown
sr: Натпис, година и држава издавања су непознати

note: Translators: this string identifies the number of the barcode printed on the release
en: Barcode:
sr: Тракасти код:

en:  (Disc %d/%d)
sr:  (Диск %d/%d)

en: Failed to get output format
sr: Не могу да добавим излазни формат

en: Name too long
sr: Назив је предугачак

en: A file with the same name exists
sr: Већ постоји датотека са овим називом

en: A file called ‘%s’ exists, size %s.
    Do you want to skip this track or overwrite it?
sr: Датотека са називом „%s“ постоји, величине %s kB.
    Да ли желите да прескочите ову песму или да је преснимите?

en: _Skip
sr: _Прескочи

en: S_kip All
sr: П_рескочи све

en: _Overwrite
sr: Пре_сними

en: Overwrite _All
sr: Пр_есними све

en: Failed to create output directory: %s
sr: Не могу да направим излазни директоријум: %s

en: Estimated time left: %d:%02d (at %0.1f×)
sr: Преостало процењено време: %d:%02d (при %0.1fx)

en: Estimated time left: unknown
sr: Преостало време: непознато

en: CD rip complete
sr: Завршено је извлачење звука

en: Sound Juicer could not extract this CD.
sr: Звуковник не може да извуче песме са овог диска.

en: Reason
sr: Разлог

note: Change the label to Stop while extracting
en: _Stop
sr: _Заустави

en: Extracting audio from CD
sr: Извлачим звук са ЦД-а

en: Unknown Composer
sr: Непознат композитор

en: Unknown Track
sr: Непозната нумера

en: Ambient
sr: Амбијентална

en: Blues
sr: Блуз

en: Classical
sr: Класична

en: Country
sr: Кантри

en: Dance
sr: Денс

en: Electronica
sr: Електронска

en: Folk
sr: Фолк

en: Funk
sr: Фанк

en: Jazz
sr: Џез

en: Latin
sr: Латино

en: Pop
sr: Поп

en: Rap
sr: Реп

en: Reggae
sr: Реге

en: Rock
sr: Рок

en: Soul
sr: Соул

en: Spoken Word
sr: Изговорена реч

en: Error while saving custom genre: %s
sr: Грешка при чувању произвољног жанра: %s

en: Could not start Sound Juicer
sr: Не могу да покренем Звуковник

en: Please consult the documentation for assistance.
sr: Погледајте документацију за помоћ.

en: You are currently extracting a CD. Do you want to quit now or continue?
sr: Ви тренутно извлачите са ЦД-а. Да ли желите да прекинете сада или да наставите?

en: _Quit
sr: _Изађи

en: _Continue
sr: _Настави

en: Select None
sr: Поништи избор

en: Select All
sr: Изабери све

en: (unknown)
sr: (непознато)

en: This album is not in the MusicBrainz database, please click ‘Edit Album’ to open your browser and edit it in MusicBrainz.
sr: Овај албум није у бази података Мозгића музике, притисните на „Уреди албум“ да отворите прегледника и да га уредите у Мозгићу музике.

en: Could not find %s by %s on MusicBrainz, please click ‘Edit Album’ to open your browser and edit it in MusicBrainz.
sr: Не могу да нађем „%s“ извођача %s на Мозгићу музике, притисните на „Уреди албум“ да отворите прегледника и да га уредите у Мозгићу музике.

en: Click ‘Reload’ to load the edited album details from MusicBrainz
sr: Притисните „Освежи“ да учитате појединости уређеног албума са Мозгића музике

en: Could not open URL
sr: Не могу да отворим адресу

en: Sound Juicer could not open the submission URL
sr: Звуковник не може да отвори приложену адресу

en: Could not duplicate disc
sr: Не могу да умножим диск

en: Sound Juicer could not duplicate the disc
sr: Звуковник не може да умножи тражени диск

en: Lieder
sr: Лиедер

en: Opera
sr: Опера

en: Chamber
sr: Камерна

en: Musical
sr: Мјузикл

en: Could not read the CD
sr: Не могу да читам ЦД

en: Sound Juicer could not read the track listing on this CD.
sr: Звуковник не може да чита списак песама са овог ЦД-а.

en: Sound Juicer could not use the CD-ROM device ‘%s’
sr: Звуковник не може да употреби ЦД уређај „%s“

en: HAL daemon may not be running.
sr: ХАЛ услуга можда није покренута.

en: Sound Juicer could not access the CD-ROM device ‘%s’
sr: Звуковник не може да приступи ЦД уређају „%s“

en: No CD-ROM drives found
sr: Није пронађен ниједан ЦД уређај

en: Sound Juicer could not find any CD-ROM drives to read.
sr: Звуковник не може да пронађе ниједан ЦД уређај за читање.

en: The currently selected audio profile is not available on your installation.
sr: Тренутно изабрани звучни профил није доступан на вашем систему.

en: _Change Profile
sr: _Измени профил

en: Unknown widget calling on_person_edit_changed.
sr: Непознат позив елемента на измењеном уређивању особе.

en: Could not display help for Sound Juicer
    %s
sr: Не могу да прикажем помоћ за Звуковник
    %s

en: Retrieving track listing…please wait.
sr: Преузимам списак песама…причекајте малко.

en: _Pause
sr: _Застани

en: Track
sr: Нумера

en: Title
sr: Наслов

en: Artist
sr: Извођач

en: Composer
sr: Композитор

en: Duration
sr: Трајање

en: Start extracting immediately
sr: Одмах почиње са извлачењем песама

en: Start playing immediately
sr: Одмах пушта песму

en: What CD device to read
sr: Који ће ЦД уређај да чита

en: DEVICE
sr: УРЕЂАЈ

en: URI to the CD device to read
sr: Адреса до ЦД уређаја за читање

en: Error playing CD.
    
    Reason: %s
sr: Грешка при пуштању ЦД-а.
    
    Разлог: %s

en: Failed to create CD source element
sr: Не могу да направим елемент изворног ЦД-а

en: Seeking to %s
sr: Премотавам на „%s“

en: Album Artist, Album Title
sr: Извођач албума, Наслов албума

en: Album Artist (sortable), Album Title
sr: Извођач албума (може се поређати), Наслов албума

en: Track Artist, Album Title
sr: Извођач песме, Наслов албума

en: Track Artist (sortable), Album Title
sr: Извођач песме (може се поређати), Наслов албума

en: Album Title
sr: Наслов албума

en: Album Artist
sr: Извођач

en: Album Artist (sortable)
sr: Извођач (може се поређати)

en: Album Artist - Album Title
sr: Извођач — Наслов албума

en: Album Artist (sortable) - Album Title
sr: Извођач (може се поређати) — Наслов албума

en: Album Composer, Album Title
sr: Композитор — Наслов албума

en: Album Composer (sortable), Album Title
sr: Композитор (за ређање) — Наслов албума

en: Track Composer, Album Title
sr: Композитор нумере — Наслов албума

en: Track Composer (sortable), Album Title
sr: Композитор нумере (за ређање) — Наслов албума

en: [none]
sr: [ништа]

en: Number - Title
sr: Број — Наслов

en: Track Title
sr: Наслов песме

en: Track Artist - Track Title
sr: Извођач песме — Наслов песме

en: Track Artist (sortable) - Track Title
sr: Извођач песме (може се поређати) — Наслов песме

en: Number. Track Artist - Track Title
sr: Број. Извођач песме — Наслов песме

note: {N_("Number. Track Artist (sortable) - Track Title"), "%tN. %ts - %tt"},
en: Number-Track Artist-Track Title (lowercase)
sr: Број нумере — Извођач песме — Наслов песме

note: {N_("Number-Track Artist (sortable)-Track Title (lowercase)"), "%tN-%tS-%tT"},
en: Track Composer - Track Artist - Track Title
sr: Композитор — Извођач песме — Наслов песме

en: Track Composer (sortable) - Track Artist (sortable) - Track Title
sr: Композитор (за ређање) — Извођач песме (за ређање) — Наслов песме

en: Number. Track Composer - Track Artist - Track Title
sr: Број. Композитор — Извођач песме — Наслов песме

en: Number-Track Composer-Track Artist-Track Title (lowercase)
sr: Број—Композитор—Извођач песме—Наслов песме (малим словима)

en: Example Path:
sr: Пример путање:
