sound-juicer - en to tr translation catalogue (217 entries)

en: Sound Juicer
tr: Ses Sıkıcı

en: CD ripper with a clean interface and simple preferences
tr: Temiz arayüzlü ve basit seçenekli CD kopyalayıcısı

en: Sound Juicer is a simple and clean CD ripping tool. It allows you to extract the audio from audio compact discs and convert them into audio files that your computer can understand and play. Sound Juicer can also play the audio tracks directly from the CD, allowing you to preview the CD before ripping it.
tr: Ses Sıkıcı, basit ve temiz CD kopyalama aracıdır. Sesi ses CDʼlerinden aktarmanızı, bilgisayarınızın anlayabileceği ve çalabileceği ses dosyalarına çevirmenizi sağlar. Ses Sıkıcı, ses parçalarını doğrudan CDʼden çalmayı da sağlar böylece CDʼyi kopyalamadan önce önizlemenize izin verir.

en: Sound Juicer is designed to be easy to use, and to work with little user intervention. When you start Sound Juicer, it will examine the CD in the drive and try to locate information about the audio tracks using the freely-available MusicBrainz service.
tr: Ses Sıkıcı, kolay kullanım için tasarlanmıştır ve azıcık kullanıcı etkileşimiyle çalışır. Ses Sıkıcıʼyı çalıştırdığınızda sürücüdeki CDʼyi inceleyecek ve özgürce edinilebilen MusicBrainz hizmetini kullanarak ses parçaları hakkında bilgi edinmeyi deneyecektir.

note: This is a translatable version of project_group
en: The GNOME Project
tr: GNOME Projesi

en: Audio CD Extractor
tr: Ses CDʼsi Aktarıcı

en: Copy music from your CDs
tr: Müzik CDʼlerinizi kopyalayın

note: Translators: Search terms to find this application. Do NOT translate or localize the semicolons! The list MUST also end with a semicolon!
en: Ripper;
tr: Sökücü;Kopyalayıcı;

en: The CD to extract from
tr: Parça çıkartılacak CD

en: Please note: Sound Juicer currently only handles real device names, no symlinks like e.g. /dev/cdrom. An empty key implicates that the system's default CD-ROM drive will be used.
tr: Lütfen dikkat: Ses Sıkıcı şu an yalnızca gerçek aygıt adlarını destekler, örn. /dev/cdrom gibi simgesel bağlantılar olmamalı. Boş anahtar, sistem öntanımlı CD-ROM aygıtının kullanılacağını belirtir.

en: Whether to eject the CD when finished extracting
tr: Parça çıkarma bittiğinde CD çıkarılsın mı

en: Whether to open the target directory when finished extracting
tr: Parça çıkarma bittiğinde hedef dizin açılsın mı

en: The URI to save the extracted music to
tr: Çıkarılan müziğin kaydedileceği URI

en: The directory structure for the files
tr: Dosyalar için dizin yapısı

en: Format specifiers: %at - album title; %aT - album title (lowercase); %aa - album artist; %aA - album artist (lowercase); %as - album artist (sortable); %aS - album artist (sortable lowercase); %ac - album composer; %aC - album composer (lowercase); %ap - album composer (sortable); %aP - album composer (sortable lowercase); %ay - album year; %tt - track title; %tT - track title (lowercase); %ta - track artist; %tA - track artist (lowercase); %ts - track artist (sortable); %tS - track artist (sortable lowercase); %tc - track composer; %tC - track composer (lowercase); %tp - track composer (sortable); %tP - track composer (sortable lowercase).
tr: Biçim belirticiler: %at - albüm başlığı; %aT - album başlığı (küçük harf); %aa - albüm sanatçısı; %aA - albüm sanatçısı (küçük harf); %as - albüm sanatçısı (sıralanabilir); %aS - albüm sanatçısı (sıralanabilir küçük harf); %ac - albüm bestecisi; %aC - albüm bestecisi (küçük harf); %ap - albüm bestecisi (sıralanabilir); %aP - albüm bestecisi (sıralanabilir küçük harf); %ay - albüm yılı; %tt kayıt başlığı; %tT - kayıt başlığı (küçük harf); %ta - kayıt sanatçısı; %tA - kayıt sanatçısı (küçük harf); %ts - kayıt sanatçısı (sıralanabilir); %tS - kayıt sanatçısı (sıralanabilir küçük harf); %tc - kayıt bestecisi; %tC - kayıt bestecisi (küçük harf); %tp - kayıt bestecisi (sıralanabilir); %tP - kayıt bestecisi (sıralanabilir küçük harf).

en: The name pattern for files
tr: Dosyalar için adlandırma biçimi

en: Do not specify an extension. Format specifiers: %at - album title; %aT - album title (lowercase); %aa - album artist; %aA - album artist (lowercase); %as - album artist (sortable); %aS - album artist (sortable lowercase); %ac - album composer; %aC - album composer (lowercase); %ap - album composer (sortable); %aP - album composer (sortable lowercase); %tn - track number (i.e 8); %tN - track number, zero padded (i.e 08); %tt - track title; %tT - track title (lowercase); %ta - track artist; %tA - track artist (lowercase); %ts - track artist (sortable); %tS - track artist (sortable lowercase); %tc - track composer; %tC - track composer (lowercase); %tp - track composer (sortable); %tP - track composer (sortable lowercase); %dn - disc and track number (i.e Disk 2 - 6, or 6); %dN - disc number, zero padded (i.e d02t06, or 06).
tr: Bir uzantı belirtme. Biçim belirteçleri: %at - albüm adı; %aT - album adı (küçük harf); %aa - albüm sanatçısı; %aA - albüm sanatçısı (küçük harf); %as - albüm sanatçısı (sıralanabilir); %aS - albüm sanatçısı (sıralanabilir küçük harf); %tn - parça numarası (örn. 8); %tN - parça numarası, sıfırlı olarak (örn. 08); %tt - parça adı; %tT - parça adı (küçük harf); %ta - parça sanatçısı; %tA - parça sanatçısı (küçük harf); %ts - parça sanatçısı (sıralanabilir); %tS - parça sanatçısı (sıralanabilir küçük harf); %tc - parça bestecisi; %tC - kayıt bestecisi (küçük harf); %tp - kayıt bestecisi (sıralanabilir); %tP - kayıt bestecisi (sıralanabilir küçük harf); %dn - disk ve parça numarası (örn. Disk 2 - 6, veya 6); %dn - disk numarası, sıfır ile doldurulmuş (örn. d02t06, veya 06)

en: The paranoia mode to use
tr: Kullanılacak paranoya kipi

en: Paranoia flags: disable; fragment; overlap; scratch; repair.
tr: Paranoya bayrakları: disable (kapalı); fragment (parçacık); overlap (örtüşme); scratch (çizik); repair (onarım).

en: Whether to strip special characters from filenames
tr: Dosya adlarından özel karakterlerin çıkarılıp çıkarılmayacağı

en: If enabled, special characters such as space, wildcards and backslashes will be removed from the output filename.
tr: Seçilirse, çıktı dosya adındaki boşluk, maske karakterleri ve ters bölme işareti gibi özel karakterler çıkarılacaktır.

en: Media type to encode to
tr: Kodlanacak ortam türü

en: The GStreamer media type to encode to.
tr: Kodlanacak GStreamer ortam türü.

en: Audio volume
tr: Ses düzeyi

en: Select Album
tr: Albüm Seç

en: _Select
tr: _Seç

en: This CD could be more than one album. Please select which album it is.
tr: Bu CD birden çok albüm olabilir. Lütfen hangi albüm olduğunu seçin.

[ctx: shortcut window]
en: Disc
tr: Disk

[ctx: shortcut window]
en: Reread track names
tr: Parça adlarını yeniden oku

[ctx: shortcut window]
en: Eject disc
tr: Diski çıkar

[ctx: shortcut window]
en: Toggle playback
tr: Kayıttan yürütmeyi aç/kapat

[ctx: shortcut window]
en: Next track
tr: Sonraki parça

[ctx: shortcut window]
en: Previous track
tr: Önceki parça

[ctx: shortcut window]
en: General
tr: Genel

[ctx: shortcut window]
en: Help
tr: Yardım

[ctx: shortcut window]
en: Shortcuts help
tr: Kısayollar yardımı

[ctx: shortcut window]
en: Quit
tr: Çık

[ctx: shortcut window]
en: Select all tracks
tr: Tüm parçaları seç

[ctx: shortcut window]
en: Unselect all tracks
tr: Tüm parçaları seçim dışı bırak

en: _Edit Album
tr: _Albümü Düzenle

en: _Reload Album
tr: Albümü _Yeniden Yükle

en: _Year:
tr: _Yıl:

en: _Disc:
tr: _Disk:

en: _Title:
tr: _Başlık:

en: _Artist:
tr: S_anatçı:

en: _Composer:
tr: _Besteci:

en: _Genre:
tr: _Tarz:

en: Duration:
tr: Süre:

en: Tracks
tr: Parçalar

en: _Play
tr: _Çal

en: E_xtract
tr: A_ktar

en: Track Progress
tr: Parça İşleme Durumu

en: Preferences
tr: Tercihler

en: Device
tr: Aygıt

en: CD _drive:
tr: CD _sürücü:

en: _Eject after extracting tracks
tr: _Parçaları aktardıktan sonra diski çıkart

en: _Open music folder when finished
tr: _Bittiğinde müzik dizinini aç

en: Music Folder
tr: Müzik Klasörü

en: _Folder:
tr: _Dizin:

en: Select A Folder
tr: Dizin Seç

en: Track Names
tr: Parça Adları

en: Folder hie_rarchy:
tr: Dizin sı_radüzeni:

en: File _name:
tr: Dosya _adı:

en: _Strip special characters
tr: Özel karakterleri _sil

en: Format
tr: Biçim

en: O_utput Format:
tr: Çı_ktı Biçimi:

en: Re-read
tr: Yeniden oku

en: Duplicate
tr: Çiftle

en: Eject
tr: Çıkart

en: Open MusicBrainz
tr: MusicBrainzʼi Aç

en: Shortcuts
tr: Kısayollar

en: Help
tr: Yardım

en: About Sound Juicer
tr: Ses Sıkıcı Hakkında

en: Quit
tr: Çık

en: Could not create GStreamer CD reader
tr: GStreamer CD okuyucusu oluşturulamadı

en: Could not create GStreamer encoders for %s
tr: %s için GStreamer dönüştürücüleri oluşturulamadı

en: Could not create GStreamer file output
tr: GStreamer dosya çıktısı oluşturulamadı

en: Could not link pipeline
tr: Bağlantı hattı kurulamadı

en: Could not get current track position
tr: Geçerli parça konumu alınamadı

en: Extractor object is not valid. This is bad, check your console for errors.
tr: Aktarıcı nesnesi geçersiz. Uçbirimden hata iletilerine bakın.

en: The plugin necessary for CD access was not found
tr: CD erişimi için gerekli eklenti bulunamadı

en: The plugin necessary for file access was not found
tr: Dosya erişimi için gerekli eklenti bulunamadı

note: FIXME: would be nicer to only check if "cdrom" is being probed, * but libbrasero doesn't seem to have an API for that
en: Cannot read CD: %s
tr: CD okunamıyor: %s

en: Devices haven't been all probed yet
tr: Aygıtlar henüz tümüyle soruşturulmadı

en: Device ‘%s’ does not contain any media
tr: ‘%s’ aygıtında herhangi bir ortam yok

en: Device ‘%s’ could not be opened. Check the access permissions on the device.
tr: ‘%s’ aygıtı açılamadı. Aygıtın erişim izinlerini gözden geçirin.

en: Czechoslovakia
tr: Çekoslovakya

en: East Germany
tr: Doğu Almanya

en: Europe
tr: Avrupa

en: Serbia and Montenegro
tr: Sırbistan ve Karadağ

en: Soviet Union
tr: Sovyetler Birliği

en: Worldwide
tr: Dünya Geneli

en: Yugoslavia
tr: Yugoslavya

en: Cannot access CD
tr: CDʼye erişilemiyor

en: Unknown Title
tr: Bilinmeyen Parça Adı

en: Unknown Artist
tr: Bilinmeyen Sanatçı

en: Track %d
tr: Parça %d

en: Cannot access CD: %s
tr: CDʼye erişilemiyor: %s

note: Translators: This string is used to build the composer tag when a track has composers and arrangers, or a composer and a mixture of arrangers, orchestrators and transcribers
en: %s arr. %s
tr: %s aranj. %s

note: Translators: This string is used to build the composer tag when a track has composers and orchestrators
en: %s orch. %s
tr: %s düzn. %s

note: Translators: This string is used to build the composer tag when a track has composers and transcribers
en: %s trans. %s
tr: %s uyarl. %s

note: Translators: This string is used to build the composer tag when a track has a mixture of arrangers, orchestrators and transcribers but no composers
en: arr. %s
tr: aranj. %s

note: Translators: This string is used to build the composer tag when a track has orchestrators but no composer
en: orch. %s
tr: düzn. %s

note: Translators: This string is used to build the composer tag when a track has a transcribers but no composer
en: trans. %s
tr: uyarl. %s

en: Unknown Album
tr: Bilinmeyen Albüm

en: Sound Juicer is free software; you can redistribute it and/or modify it under the terms of the GNU General Public License as published by the Free Software Foundation; either version 2 of the License, or (at your option) any later version.
tr: Ses Sıkıcı, özgür yazılımdır. Free Software Foundation tarafından yayınlanmış olan GNU Genel Kamu Lisansıʼnın sürüm 2 ya da (isteğinize göre) daha yeni sürümleri ile belirlenen koşullar çerçevesinde bu yazılımı yeniden dağıtabilir, ve/veya üzerinde değişiklik yapabilirsiniz.

en: Sound Juicer is distributed in the hope that it will be useful, but WITHOUT ANY WARRANTY; without even the implied warranty of MERCHANTABILITY or FITNESS FOR A PARTICULAR PURPOSE.  See the GNU General Public License for more details.
tr: Ses Sıkıcı, kullanışlı olabileceği umuduyla dağıtılmaktadır, fakat hiçbir ticari ya da belli bir amaca uyacak güvenceyi içermez.  Ayrıntılar için GNU Genel Kamu Lisansıʼna bakınız.

en: You should have received a copy of the GNU General Public License along with Sound Juicer; if not, write to the Free Software Foundation, Inc., 51 Franklin Street, Fifth Floor, Boston, MA 02110-1301 USA
tr: Ses Sıkıcı, ile GNU Genel Kamu Lisansıʼnın bir kopyasını da edinmiş olmalısınız. Eğer mevcut değilse lütfen aşağıdaki adrese yazın:Free Software Foundation, Inc., 59 Temple Place, Suite 330, Boston, MA  02111-1307  USA

en: An Audio CD Extractor
tr: Ses CDʼsi Aktarıcı

note: Translators: this string is a list of catalog number(s) used by the label(s) to identify the release
en: Catalog No.:  | Catalog Nos.:
tr[0]: Katalog Nu.:

note: Translators: this string appears when multiple CDs were found in musicbrainz online database, it corresponds to "Released: <country> in <year> on <label>"
en: Released: %s in %d on %s
tr: Yayınlanma: %s %d yılında %s adıyla

note: Translators: this string appears when multiple CDs were found in musicbrainz online database, it corresponds to "Released: <country> on <label>"
en: Released: %s on %s
tr: Yayınlanma: %s %s adıyla

note: Translators: this string appears when multiple CDs were found in musicbrainz online database, it corresponds to "Released: <country> in <year>"
en: Released: %s in %d
tr: Yayınlanma: %s %d yılında

note: Translators: this string appears when multiple CDs were found in musicbrainz online database, it corresponds to "Released: <country>"
en: Released: %s
tr: Yayınlanma: %s

note: Translators: this string appears when multiple CDs were found in musicbrainz online database, it corresponds to "Released in <year> on <label>"
en: Released in %d on %s
tr: %d yılında %s adıyla yayınlandı

note: Translators: this string appears when multiple CDs were found in musicbrainz online database, it corresponds to "Released in <year>"
en: Released in %d
tr: %d de çıktı

note: Translators: this string appears when multiple CDs were found in musicbrainz online database, it corresponds to "Released on <label>"
en: Released on %s
tr: %s de yayınlandı

en: Release label, year & country unknown
tr: Yayın adı, yılı ve ülkesi bilinmiyor

note: Translators: this string identifies the number of the barcode printed on the release
en: Barcode:
tr: Barkod:

en:  (Disc %d/%d)
tr:  (Disk %d/%d)

en: Failed to get output format
tr: Çıktı biçimi alınamadı

en: Name too long
tr: Ad çok uzun

en: A file with the same name exists
tr: Aynı adda başka dosya var

en: A file called ‘%s’ exists, size %s.
    Do you want to skip this track or overwrite it?
tr: ‘%s’ adında, %s boyutunda dosya var.
    Bu parçayı atlamayı mı yoksa üzerine yazmayı mı istiyorsunuz?

en: _Skip
tr: _Atla

en: S_kip All
tr: Tümünü A_tla

en: _Overwrite
tr: Ü_stüne Yaz

en: Overwrite _All
tr: Tümünün Ü_stüne Yaz

en: Failed to create output directory: %s
tr: Çıktı dizini oluşturulamadı: %s

en: Estimated time left: %d:%02d (at %0.1f×)
tr: Öngörülen kalan süre: %d:%02d (%0.1fx)

en: Estimated time left: unknown
tr: Öngörülen kalan süre: bilinmiyor

en: CD rip complete
tr: CD aktarma başarılı

en: Sound Juicer could not extract this CD.
tr: Ses Sıkıcı, bu CDʼyi aktaramadı.

en: Reason
tr: Neden

note: Change the label to Stop while extracting
en: _Stop
tr: _Durdur

en: Extracting audio from CD
tr: CDʼden ses aktarılıyor

en: Unknown Composer
tr: Bilinmeyen Besteci

en: Unknown Track
tr: Bilinmeyen Parça

en: Ambient
tr: Ambiyans

en: Classical
tr: Klasik

en: Dance
tr: Dans

en: Electronica
tr: Elektronika

en: Folk
tr: Halk Müziği

en: Funk
tr: Fank

en: Jazz
tr: Caz

en: Reggae
tr: Reggi

en: Spoken Word
tr: Konuşma

en: Error while saving custom genre: %s
tr: Özel müzik türü kaydedilirken hata oluştu: %s

en: Could not start Sound Juicer
tr: Ses Sıkıcı başlatılamadı

en: Please consult the documentation for assistance.
tr: Yardım için lütfen belgelere göz atın.

en: You are currently extracting a CD. Do you want to quit now or continue?
tr: Şu anda CD aktarılıyor. Uygulamadan hemen çıkmak mı yoksa işlemi sürdürmek mi istiyorsunuz?

en: _Quit
tr: _Çık

en: _Continue
tr: _Sürdür

en: Select None
tr: Hiçbirini Seçme

en: Select All
tr: Tümünü Seç

en: (unknown)
tr: (bilinmiyor)

en: This album is not in the MusicBrainz database, please click ‘Edit Album’ to open your browser and edit it in MusicBrainz.
tr: Bu albüm MusicBrainz veri tabanında yok, tarayıcınızı açmak ve MusicBrainzʼde düzenlemek için ‘Albümü Düzenle’ye tıklayın.

en: Could not find %s by %s on MusicBrainz, please click ‘Edit Album’ to open your browser and edit it in MusicBrainz.
tr: MusicBrainzʼde %2$s eseri %1$s bulunamadı, tarayıcınızı açmak ve MusicBrainzʼde düzenlemek için ‘Albümü Düzenle’ye tıklayın.

en: Click ‘Reload’ to load the edited album details from MusicBrainz
tr: Düzenlenen albüm ayrıntılarını MusicBrainzʼden yüklemek için ‘Yeniden Yükle’ye tıklayın

en: Could not open URL
tr: URL açılamadı

en: Sound Juicer could not open the submission URL
tr: Ses Sıkıcı, gönderim için kullanılacak URLʼyi açamadı

en: Could not duplicate disc
tr: Disk kopyalanamadı

en: Sound Juicer could not duplicate the disc
tr: Ses Sıkıcı, diski kopyalayamadı

en: Lieder
tr: Alman Türküleri

en: Chamber
tr: Oda

en: Musical
tr: Müzikal

en: Could not read the CD
tr: CD okunamadı

en: Sound Juicer could not read the track listing on this CD.
tr: Ses Sıkıcı, bu CDʼdeki parça sıralamasını okuyamadı.

en: Sound Juicer could not use the CD-ROM device ‘%s’
tr: Ses Sıkıcı, ‘%s’ CD-ROM sürücüsünü kullanamadı

en: HAL daemon may not be running.
tr: HAL art alan hizmeti çalışmıyor olabilir.

en: Sound Juicer could not access the CD-ROM device ‘%s’
tr: Ses Sıkıcı, ‘%s’ CD-ROM sürücüsüne erişemedi

en: No CD-ROM drives found
tr: CD-ROM sürücüsü bulunamadı

en: Sound Juicer could not find any CD-ROM drives to read.
tr: Ses Sıkıcı, okunacak CD-ROM sürücüsü bulamadı.

en: The currently selected audio profile is not available on your installation.
tr: Seçilen ses profili kurulumunuzda yok.

en: _Change Profile
tr: _Profili Değiştir

en: Unknown widget calling on_person_edit_changed.
tr: Bilinmeyen parçacık on_person_edit_changed çağırdı.

en: Could not display help for Sound Juicer
    %s
tr: Ses Sıkıcı yardım dosyası görüntülenemedi
    %s

en: Retrieving track listing…please wait.
tr: Parça sıralaması alınıyor…lütfen bekleyin.

en: _Pause
tr: _Duraklat

en: Track
tr: Parça

en: Title
tr: Parça Adı

en: Artist
tr: Sanatçı

en: Composer
tr: Besteci

en: Duration
tr: Süre

en: Start extracting immediately
tr: Aktarmaya şimdi başla

en: Start playing immediately
tr: Çalmaya başla

en: What CD device to read
tr: Okunacak CD aygıtı

en: DEVICE
tr: AYGIT

en: URI to the CD device to read
tr: Okunacak CD aygıtı için URI

en: Error playing CD.
    
    Reason: %s
tr: CD çalarken hata. 
    
    Neden: %s

en: Failed to create CD source element
tr: CD kaynak ögesi oluşturulamadı

en: Seeking to %s
tr: %s parçasına geçiliyor

en: Album Artist, Album Title
tr: Albüm Sanatçısı, Albüm Adı

en: Album Artist (sortable), Album Title
tr: Albüm Sanatçısı (sıralanabilir), Albüm Adı

en: Track Artist, Album Title
tr: Parça Sanatçısı, Albüm Adı

en: Track Artist (sortable), Album Title
tr: Parça Sanatçısı (sıralanabilir), Albüm Adı

en: Album Title
tr: Albüm Adı

en: Album Artist
tr: Albüm Sanatçısı

en: Album Artist (sortable)
tr: Albüm Sanatçısı (sıralanabilir)

en: Album Artist - Album Title
tr: Albüm Sanatçısı - Albüm Adı

en: Album Artist (sortable) - Album Title
tr: Albüm Sanatçısı (sıralanabilir) - Albüm Adı

en: Album Composer, Album Title
tr: Albüm Bestecisi, Albüm Başlığı

en: Album Composer (sortable), Album Title
tr: Albüm Bestecisi (sıralanabilir), Albüm Başlığı

en: Track Composer, Album Title
tr: Kaydı Besteleyen, Albüm Başlığı

en: Track Composer (sortable), Album Title
tr: Kaydı Besteleyen (sıralanabilir), Albüm Başlığı

en: [none]
tr: [hiçbiri]

en: Number - Title
tr: Numara - Parça Adı

en: Track Title
tr: Parça Adı

en: Track Artist - Track Title
tr: Parça Sanatçısı - Parça Adı

en: Track Artist (sortable) - Track Title
tr: Parça Sanatçısı (sıralanabilir) - Parça Adı

en: Number. Track Artist - Track Title
tr: Numara. Parça Sanatçısı - Parça Adı

note: {N_("Number. Track Artist (sortable) - Track Title"), "%tN. %ts - %tt"},
en: Number-Track Artist-Track Title (lowercase)
tr: Numara-Parça Sanatçısı-Parça Adı (küçük harf)

note: {N_("Number-Track Artist (sortable)-Track Title (lowercase)"), "%tN-%tS-%tT"},
en: Track Composer - Track Artist - Track Title
tr: Kaydı Besteleyen - Kayıt Sanatçısı - Kayıt Başlığı

en: Track Composer (sortable) - Track Artist (sortable) - Track Title
tr: Kayıt Bestecisi (sıralanabilir) - Kayıt Sasnatçısı (sıralanabilir) - Kayıt Başlığı

en: Number. Track Composer - Track Artist - Track Title
tr: Numara. Kaydı Besteleyen - Kayıt Başlığı

en: Number-Track Composer-Track Artist-Track Title (lowercase)
tr: Numara-Kaydı Besteleyen-Kayıt Başlığı-Kayıt Başlığı (küçük harf)

en: Example Path:
tr: Örnek Yol:
