sound-juicer - en to ug translation catalogue (173 entries)

en: Audio CD Extractor
ug: ئۈن CD دىن نەغمە ئايرىغۇچ

en: Copy music from your CDs
ug: CD دىن ناخشا-مۇزىكىلارنى كۆچۈرىدۇ

en: CD _drive:
ug: CD قوزغاتقۇچ(_D):

en: Device
ug: ئۈسكۈنە

en: Disc:
ug: دىسكا:

en: Duration:
ug: ۋاقتى:

en: E_ject
ug: چىقار(_J)

en: Edit _Profiles...
ug: Profiles تەھرىرلە(_P)...

en: File _name:
ug: ھۆججەت ئاتى(_N):

en: Folder hie_rarchy:
ug: قىسقۇچ قۇرۇلمىسى(_R):

en: Format
ug: فورمات

en: Multiple Albums Found
ug: ئالبومدىن بىرنەچچىسى تېپىلدى

en: Music Folder
ug: مۇزىكا قىسقۇچى

en: O_utput Format:
ug: چىقىرىش فورماتى(_U):

en: Preferences
ug: مايىللىق

en: Select A Folder
ug: قىسقۇچ تاللاش

en: Skip to the next track
ug: كېيىنكى نەغمىگە ئاتلايدۇ

en: Skip to the previous track
ug: ئالدىنقى نەغمىگە ئاتلايدۇ

en: This CD could be more than one album. Please select which album it is below and press <i>Continue</i>.
ug: مەزكۇر ئۈن CD دا بىر قانچە ئالبوم بار. تۆۋەندىكىلەردىن بىر ئالبوم تاللاپ <i>داۋاملاشتۇر</i> نى چېكىڭ

en: Track Names
ug: نەغمە ئاتى

en: Track Progress
ug: نەغمىنىڭ ئىلگىرىلىشى

en: Tracks
ug: نەغمىلەر

en: _Artist:
ug: ئورۇنلىغۇچى(_A):

en: _Continue
ug: داۋاملاشتۇر(_C)

en: _Deselect All
ug: ھېچنېمىنى تاللىما(_D)

en: _Disc
ug: دىسكا(_D)

en: _Duplicate Disc
ug: دىسكىنى كۆچۈر(_D)

en: _Edit
ug: تەھرىر(_E)

en: _Eject after extracting tracks
ug: نەغمىلەرنى ئايرىپ ئېلىپ بولغاندىن كېيىن دىسكىنى چىقار(_E)

en: _Folder:
ug: قىسقۇچ(_F):

en: _Genre:
ug: ئېقىم(_G):

en: _Help
ug: ياردەم(_H)

en: _Open music folder when finished
ug: تۈگىگەندە  مۇزىكا قىسقۇچىنى ئاچ(_O)

en: _Select All
ug: ھەممىنى تاللا(_S)

en: _Strip special characters
ug: ئالاھىدە ھەرپلەرنى تازىلىۋەت(_S)

en: _Submit Track Names...
ug: نەغمە ئاتىنى يوللا(_S)...

en: _Title:
ug: ماۋزۇ (_T):

en: _Year:
ug: يىل(_Y):

en: %at -- album title %aT -- album title (lowercase) %aa -- album artist %aA -- album artist (lowercase) %as -- album artist (sortable) %aS -- album artist (sortable lowercase) %ay -- album year %tt -- track title %tT -- track title (lowercase) %ta -- track artist %tA -- track artist (lowercase) %ts -- track artist (sortable) %tS -- track artist (sortable lowercase)
ug: %at -- ئالبوم ماۋزۇسى %aT -- ئالبوم ماۋزۇسى (كىچىك) %aa -- ئالبوم ئورۇنلىغۇچى %aA -- ئالبوم ئورۇنلىغۇچى (كىچىك) %as -- ئالبوم ئورۇنلىغۇچى (تەرتىپلىنىدۇ) %aS -- ئالبوم ئورۇنلىغۇچىسى (تەرتىپلىنىدۇ، كىچىك) %ay -- ئالبوم يىلى %tt --نەغمە ئاتى %tT -- نەغمە ئاتى  (كىچىك) %ta -- نەغمە ئورۇنلىغۇچى %tA -- نەغمە ئورۇنلىغۇچى (كىچىك) %ts -- نەغمە ئورۇنلىغۇچى (تەرتىپلىنىدۇ) %tS -- نەغمە ئورۇنلىغۇچى (تەرتىپلىنىدۇ، كىچىك)

en: Audio Profile with which to encode
ug: ئۈن Profile دا ئىشلىتىلىدىغان كودلاش ئۇسۇلى

en: Audio volume
ug: ئۈن ئاۋاز مىقدارى

en: Do not specify an extension. %at -- album title %aT -- album title (lowercase) %aa -- album artist %aA -- album artist (lowercase) %as -- album artist (sortable) %aS -- album artist (sortable lowercase) %tn -- track number (i.e 8) %tN -- track number, zero padded (i.e 08) %tt -- track title %tT -- track title (lowercase) %ta -- track artist %tA -- track artist (lowercase) %ts -- track artist (sortable) %tS -- track artist (sortable lowercase) %dn -- disc and track number (i.e Disk 2 - 6, or 6) %dN -- disc number, zero padded (i.e d02t06, or 06)
ug: كېڭەيتىلمە ئاتىنى كۆرسەتمە%at -- ئالبوم ماۋزۇسى %aT -- ئالبوم ماۋزۇسى (كىچىك) %aa -- ئالبوم ئورۇنلىغۇچى %aA -- ئالبوم ئورۇنلىغۇچى (كىچىك) %as -- ئالبوم ئورۇنلىغۇچى (تەرتىپلىنىدۇ) %aS -- ئالبوم ئورۇنلىغۇچى (تەرتىپلىنىدۇ، كىچىك) %tn -- نەغمە نومۇرى (i.e 8) %tN -- نەغمە نومۇرى (i.e 08) %tt --  نەغمە ئاتى %tT -- نەغمە ئاتى (كىچىك) %ta -- نەغمە ئورۇنلىغۇچى %tA --  نەغمە ئورۇنلىغۇچى (كىچىك) %ts --  نەغمە ئورۇنلىغۇچى(تەرتىپلىنىدۇ،) %tS -- نەغمە ئورۇنلىغۇچى(تەرتىپلىنىدۇ، كىچىك) %dn -- دىسكا ۋە نەغمە نومۇرى (i.e Disk 2 - 6 ياكى 6) %dN -- دىسكا ۋە نەغمە نومۇرىغا 0 قوشۇلغان (i.e d02t06 ياكى 06)

en: If enabled, special characters such as space, wildcards and backslashes will be removed from the output filename.
ug: ئەگەر ئىناۋەتلىك قىلىنسا، بوشلۇق ، wildcards، تەتۈر يانتۇ سىزىق قاتارلىق ئالاھىدە ھەرپلەر ھۆججەت ئاتىدىن سۈزۈۋېتىلىدۇ.

en: If specified, this value will override the default MusicBrainz server.
ug: ئەگەر ئىناۋەتلىك قىلىنسا، بۇ قىممەت كۆڭۈلدىكى MusicBrainz مۇلازىمېتىرنى قاپلىۋېتىدۇ.

en: If to strip special characters from filenames
ug: ھۆججەت ئاتىدىن ئالاھىدە ھەرپلەرنى سۈزۈش

en: Paranoia mode: 0) disable 2) fragment 4) overlap 8) scratch 16) repair 255) full
ug: Paranoia ھالىتى. قىممەتلەر: 0 (ئىناۋەتسىز)، 2 (fragment)، 4 (overlap)، 8 (scratch)، 16 (repair)، 255 (full)

en: The GNOME Audio Profile with which to encode.
ug: GNOME ئۈن Profile دا ئىشلىتىلىدىغان كودلاش ئۇسۇلى.

en: The MusicBrainz server to use
ug: ئىسلىتىدىغان MusicBrainz مۇلازىمېتىرى

en: The directory structure for the files
ug: ھۆججەتنىڭ مۇندەرىجە قۇرۇلمىسى

en: The name pattern for files
ug: ھۆججەت ئاتىنىڭ pattern ئى

en: The paranoia mode to use
ug: ئىشلىتىدىغان  Paranoia  نىڭ ھالىتى

en: Whether to eject the CD when finished extracting.
ug: ئايرىش تاماملانغاندا CD نى قوزغاتقۇچتىن چىقىرامدۇ يوق.

en: Whether to open the target directory when finished extracting.
ug: ئايرىش تاماملانغاندا نىشان مۇندەرىجىنى ئاچامدۇ يوق.

en: Audio Profile
ug: ئۈن Profile

en: The GNOME Audio Profile used for encoding audio
ug: ئۈن كودلاشتا ئىشلىتىلىدىغان GNOME ئۈن Profile

en: Paranoia Level
ug: Paranoia نىڭ دەرىجىسى

en: The paranoia level
ug: ئىشلىتىدىغان Paranoia نىڭ دەرىجىسى

en: device
ug: ئۈسكۈنە

en: The device
ug: ئۈسكۈنە

en: Could not create GStreamer CD reader
ug: GStreamer CD ئوقۇغۇچنى قۇرالمىدى

en: Could not create GStreamer encoders for %s
ug: %s ئۈچۈن ئىشلىتىدىغان GStreamer كودلىغۇچنى قۇرالمىدى

en: Could not create GStreamer file output
ug: GStreamer ھۆججەت چىقىرىشىنى قۇرالمىدى

en: Could not link pipeline
ug: قانالنى ئۇلىيالمىدى

en: Could not get current track position
ug: نەغمىنىڭ ھازىرقى ئورنىنى ئالالمىدى

en: Extractor object is not valid. This is bad, check your console for errors.
ug: ئايرىۋالىدىغان نەڭ مەۋجۇت ئەمەس. بۇنداق بولسا بولمايدۇ. console دىكى خاتالىق ئۇچۇرلىرىغا قاراڭ

en: The plugin necessary for CD access was not found
ug: CD نى زىيارەت قىلىشتا كېرەك بولىدىغان قىستۇرما تېپىلمىدى

en: The plugin necessary for file access was not found
ug: ھۆججەتنى زىيارەت قىلىشتا كېرەك بولىدىغان قىستۇرما تېپىلمىدى

en: Device '%s' does not contain any media
ug: ئۈسكىنە '%s' دا ھېچقانداق ۋاسىتە يوق

en: Device '%s' could not be opened. Check the access permissions on the device.
ug: ئۈسكىنە '%s' نى ئاچقىلى بولمىدى. ئۈسكىنىگە بولغان زىيارەت قىلىش ھوقۇقىنى تەكشۈرۈپ بېقىڭ.

en: Cannot read CD: %s
ug: CD نى ئوقۇيالمىدى: %s

en: Could not create CD lookup thread
ug: نەغمە CD نى كۆرىدىغان thread نى قۇرالمىدى

en: Cannot access CD
ug: CD نى زىيارەت قىلالمىدى

en: Unknown Title
ug: ناتونۇش نەغمە

en: Unknown Artist
ug: ناتونۇش ئورۇنلىغۇچى

en: Track %d
ug: نەغمە %d

en: Cannot access CD: %s
ug: CD نى زىيارەت قىلالمىدى: %s

en: The URI of the audio file
ug: ئۈن ھۆججىتىنىڭ URI ئى

en: Title
ug: ماۋزۇ

en: The title of the current stream.
ug: ھازىرقى ئېقىمنىڭ ماۋزۇسى

en: Artist
ug: ئورۇنلىغۇچى

en: The artist of the current stream.
ug: ھازىرقى ئېقىمنى ئورۇنلىغۇچى

en: Album
ug: ئالبوم

en: The album of the current stream.
ug: ھازىرقى ئېقىمنىڭ ئالبومى

en: Position
ug: ئورنى

en: The position in the current stream in seconds.
ug: قويۇلۇۋاتقان ئېقىمنىڭ ئورنى (سېكۇنت)

en: Duration
ug: ۋاقتى

en: The duration of the current stream in seconds.
ug: ھازىرقى ئېقىمنىڭ ئۇزۇنلۇقى (سېكۇنت)

en: Unknown Album
ug: نامەلۇم ئالبوم

en: GConf error: %s
ug: GConf خاتالىقى: %s

en: All further errors shown only on terminal.
ug: ھەممە خاتالىقلار تېرمىنالدىلا كۆرسىتىلىدۇ.

en: Sound Juicer is free software; you can redistribute it and/or modify it under the terms of the GNU General Public License as published by the Free Software Foundation; either version 2 of the License, or (at your option) any later version.
ug: Sound Juicer ئەركىن يۇمشاق دېتال؛ سىز ئەركىن يۇمشاق دېتال ۋەخپىسى تارقاتقان GNU ئادەتتىكى ئاممىۋى ئىجازەتنامە بويىچە ئۇنى قايتا تارقىتىپ ياكى ئۆزگەرتەلەيسىز؛ سىز شۇ ئىجازەت كېلىشىمىنىڭ ئىككىنچى نەشرى ياكى يۇقىرى نەشرىنى ئىشلەتسىڭىز بولىدۇ.

en: Sound Juicer is distributed in the hope that it will be useful, but WITHOUT ANY WARRANTY; without even the implied warranty of MERCHANTABILITY or FITNESS FOR A PARTICULAR PURPOSE.  See the GNU General Public License for more details.
ug: Sound Juicer  نى تارقىتىشتىكى مەقسەت سىزگە قۇلايلىق ئېلىپ كېلىش، ئەمما سودا ياكى باشقا ئالاھىدە قوللىنىشقا نىسبەتەن ھېچقانداق كاپالەت يوق. ھەمدە مۇئەييەن ئىشلىتىشتە سىز ئارزۇ قىلغان نەتىجىگە ئېرىشىشتە كاپالەتكە ئىگە ئەمەس. GNU ئادەتتىكى ئاممىۋى ئىجازەت كېلىشىمىنى كۆرۈپ تېخىمۇ كۆپ تەپسىلاتقا ئېرىشىڭ.

en: You should have received a copy of the GNU General Public License along with Sound Juicer; if not, write to the Free Software Foundation, Inc., 51 Franklin Street, Fifth Floor, Boston, MA 02110-1301 USA
ug: سىز Sound Juicer نى تاپشۇرۇۋېلىش بىلەن بىللە GNU ئادەتتىكى ئاممىۋى ئىجازەت كېلىشىمىدىن بىر نۇسخا تاپشۇرۇۋالىسىز؛ ئەگەر تاپشۇرۇۋالمىغان بولسىڭىز، ئەركىن يۇمشاق دېتال فوندىغا خەت يېزىڭ، مەنزىل: 51 Franklin Street, Fifth Floor, Boston, MA 02110-1301 USA

en: An Audio CD Extractor
ug: ئۈن CD دىن نەغمە ئايرىغۇچ

en: Failed to get output format
ug: چىقىرىش فورماتىغا ئېرىشىش مەغلۇپ بولدى

en: Name too long
ug: ئات بەك ئۇزۇن

note: TODO: find out why GTK+ needs this to work (see #364371)
en: Extract
ug: ئايرىش

en: A file with the same name exists
ug: ئوخشاش ئاتلىق  ھۆججەت مەۋجۇت

en: A file called '%s' exists, size %s.
    Do you want to skip this track or overwrite it?
ug: ھۆججەت '%s' مەۋجۇت (ئۇزۇنلۇقى: %s)。
    بۇ ناخشىنى ئۆتكۈزۈۋەتسۇنمۇ ياكى  قاپلىۋەتسۇنمۇ؟

en: _Skip
ug: ئۆتكۈزۈۋەت(_S)

en: S_kip All
ug: ھەممىدىن ئۆتكۈزۈۋەت(_K)

en: _Overwrite
ug: قاپلا(_O)

en: Overwrite _All
ug: ھەممىنى قاپلا(_A)

en: Failed to create output directory: %s
ug: چىقىرىش مۇندەرىجىسىنى قۇرۇش مەغلۇپ بولدى:%s

en: Estimated time left: %d:%02d (at %0.1f×)
ug: تەخمىنىي قالغان ۋاقىت: %d:%02d (at %0.1f×)

en: Estimated time left: unknown
ug: تەخمىنىي قالغان ۋاقىت: نامەلۇم

en: CD rip complete
ug: CD كۆچۈرۈش تامام

en: Sound Juicer could not extract this CD.
ug: Sound Juicer بۇ CD نى ئايرىيالمىدى.

en: Reason
ug: سەۋەب

note: Change the label to Stop while extracting TODO: find out why GTK+ needs this to work (see #364371)
en: Stop
ug: توختا

en: Extracting audio from CD
ug: CD دىن ئۈننى ئايرىيدۇ

en: Classical
ug: كلاسسىك

en: Dance
ug: ئۇسۇل

en: Folk
ug: خەلق كۈيلىرى

en: Jazz
ug: جاز

en: Latin
ug: لاتىنچە

en: Error while saving custom genre: %s
ug: ئۆزلەشتۈرۈلگەن ژانىرنى ساقلاشتا خاتالىق كۆرۈلدى. %s

en: E_xtract
ug: ئايرىپ ئېلىش(_X)

en: Could not start Sound Juicer
ug: Sound Juicer نى قوزغاتقىلى بولمىدى

en: Please consult the documentation for assistance.
ug: ياردەم ئۈچۈن چۈشەندۈرۈش ماتېرىيالىغا قاراڭ

en: You are currently extracting a CD. Do you want to quit now or continue?
ug: ھازىر CD دىن ئايرىۋاتىدۇ. چېكىنەمسىز ياكى داۋاملاشتۇرامسىز؟

en: (unknown)
ug: (ناتونۇش)

en: S_ubmit Album
ug: ئالبومنى يوللا(_U)

note: Translators: title, artist
en: Could not find %s by %s on MusicBrainz.
ug: MusicBrainz دىن %2$s نىڭ %1$s نى تاپقىلى بولمىدى.

en: You can improve the MusicBrainz database by adding this album.
ug: بۇ ئالبومنى MusicBrainz يوللاپ بەرسىڭىز، ئۇنىڭ سانداننىڭ ياخشىلىنىشىغا پايدىسى بار.

en: Could not read the CD
ug: CD نى ئوقۇيالمىدى

en: Sound Juicer could not read the track listing on this CD.
ug: مەزكۇر CD دىكى نەغمىلەرنى ئوقۇيالمىدى.

note: Set statusbar message
en: Retrieving track listing...please wait.
ug: نەغمىلەرنىڭ ھەممىسىنى ئوقۇشۇۋاتىدۇ...ئازراق ساقلاڭ

en: Sound Juicer could not use the CD-ROM device '%s'
ug: CD-ROM قوزغاتقۇچىسى '%s' نى ئىشلىتەلمىدى

en: HAL daemon may not be running.
ug: HAL daemon ئىجرا بولمىغاندەك تۇرىدۇ.

en: Sound Juicer could not access the CD-ROM device '%s'
ug: CD-ROM قوزغاتقۇچىسى '%s' نى زىيارەت قىلالمىدى

en: No CD-ROM drives found
ug: CD-ROM قوزغاتقۇچ تېپىلمىدى

en: Sound Juicer could not find any CD-ROM drives to read.
ug: Sound Juicer  ئوقۇيدىغان ھېچقانداق CD-ROM قوزغاتقۇچىنى تاپالمىدى.

en: The currently selected audio profile is not available on your installation.
ug: ھازىرقى تاللانغان ئۈن profile نى سىستېمىڭىزدا ئىشلەتكىلى بولمايدۇ.

en: _Change Profile
ug: profile ئۆزگەرت(_C)

en: Could not open URL
ug: URL نى ئاچقىلى بولمىدى

en: Sound Juicer could not open the submission URL
ug: Sound Juicer كۆرسىتىلگەن URL نى ئاچالمىدى

en: Unknown column %d was edited
ug: نامەلۇم مەزمۇن %d ئۆزگەرتىلدى

en: Could not display help for Sound Juicer
    %s
ug: Sound Juicer نىڭ ياردەم ھۆججىتىنى كۆرسىتەلمىدى
    %s

en: Could not duplicate disc
ug: دىسكىنى كۆپەيتكىلى بولمىدى

en: Sound Juicer could not duplicate the disc
ug: Sound Juicer بۇ دىسكىنى كۆپەيتەلمىدى

en: Start extracting immediately
ug: ھازىرلا مۇزىكىنى ئايرىپ چىقىدۇ

en: Start playing immediately
ug: ھازىرلار قويىدۇ

en: What CD device to read
ug: CD ئۈسكۈنىسى كۆرسىتىدۇ

en: DEVICE
ug: ئۈسكۈنە

en: URI to the CD device to read
ug: ئوقۇيدىغان CD ئۈسكۈنىسى ئىپادىلەيدىغان URI

en: - Extract music from your CDs
ug: - CD لىرىڭىزدىن مۇزىكىلارنى ئايرىپ چىقىدۇ

en: Could not create GConf client.
ug: GConf client نى قۇرغىلى بولمىدى.

en: Track
ug: نەغمە

en: Error playing CD.
    
    Reason: %s
ug: CD قويۇشتا خاتالىق كۆرۈلدى.
    
    سەۋەبى: %s

note: TODO: find out why GTK+ needs this to work (see #364371)
en: Play
ug: قوي

note: TODO: find out why GTK+ needs this to work (see #364371)
en: Pause
ug: ۋاقىتلىق توختاش

en: Failed to create CD source element
ug: CD مەنبە ئېلېمېنتنى قۇرۇش مەغلۇپ بولدى.

en: Failed to link pipeline
ug: قانالنى ئۇلاش مەغلۇپ بولدى

en: Failed to create audio output
ug: ئۈن چىقىرىشنى قۇرۇش مەغلۇپ بولدى

en: Seeking to %s
ug: %s نى ئىزدەۋاتىدۇ

en: Album Artist, Album Title
ug: ئالبومنىڭ ئورۇنلىغۇچى،  ئالبومنىڭ ئاتى

en: Album Artist (sortable), Album Title
ug: ئالبوم ئورۇنلىغۇچى(تەرتىپلىنىدۇ)، ئالبوم ئاتى

en: Track Artist, Album Title
ug: نەغمە ئورۇنلىغۇچى، رېلىس ماۋزۇسى

en: Track Artist (sortable), Album Title
ug: نەغمە ئورۇنلىغۇچى(تەرتىپلىنىدۇ)، ئالبوم ماۋزۇسى

en: Album Title
ug: ئالبوم ماۋزۇسى

en: Album Artist
ug: ئالبوم ئورۇنلىغۇچى

en: Album Artist (sortable)
ug: ئالبوم ئورۇنلىغۇچى(تەرتىپلىنىدۇ)

en: Album Artist - Album Title
ug: ئالبوم ئورۇنلىغۇچى - ئالبوم ئاتى

en: Album Artist (sortable) - Album Title
ug: ئالبوم ئورۇنلىغۇچى (تەرتىپلىنىدۇ) - ئالبوم ئاتى

en: [none]
ug: [يوق]

en: Number - Title
ug: نومۇر-ئاتى

en: Track Title
ug: نەغمە ئاتى

en: Track Artist - Track Title
ug: نەغمە ئورۇنلىغۇچى-نەغمە ئاتى

en: Track Artist (sortable) - Track Title
ug: نەغمە ئورۇنلىغۇچى(تەرتىپلىنىدۇ)-نەغمە ئاتى

en: Number. Track Artist - Track Title
ug: نومۇر.نەغمە ئورۇنلىغۇچى-نەغمە ئاتى

note: {N_("Number. Track Artist (sortable) - Track Title"), "%tN. %ts - %tt"},
en: Number-Track Artist-Track Title (lowercase)
ug: نومۇر-نەغمە ئورۇنلىغۇچى-نەغمە ئاتى(كىچىك يېزىلىش)

en: Example Path
ug: مىسال يول
