sound-juicer - en to xh translation catalogue (193 entries)

en: Extract music from your CDs
xh: Khupha umculo kwii-CD zakho

en: Sound Juicer CD Ripper
xh: IsiKrabalazisi se-CD esiyi-Sound Juicer

en: <b>Album Progress</b>
xh: <b>INkqubela ye-Albham</b>

en: <b>Artist:</b>
xh: <b>Imvumi:</b>

en: <b>Duration:</b>
xh: <b>Ixesha:</b>

en: <b>Genre:</b>
xh: <b>Uhlobo:</b>

en: <b>Music Folder</b>
xh: <b>IsiQulathi seefayili soMculo</b>

en: <b>Title:</b>
xh: <b>Isihloko:</b>

en: <b>Track Names</b>
xh: <b>Amagama eeNgoma</b>

en: <b>Track Progress</b>
xh: <b>INkqubela yeNgoma</b>

en: Estimated time left:
xh: Uqikelelo lwexesha elishiyekileyo:

en: Example Path:
xh: Umzekelo weNdlela:

en: Multiple Albums Found
xh: Ii-Albham eziNinzi eziFunyenweyo

en: Preferences
xh: Uluhlu lwezinto ezikhethwayo

en: Progress
xh: Inkqubela

en: Sound Juicer
xh: I-Sound Juicer

en: This CD could be more than one album. Please select which album it is below and press <i>Continue</i>.
xh: Le CD kusenokwenzeka ukuba ingaphezulu kwe-albham enye. Nceda khetha ukuba yeyiphi i-albham engezantsi uze ucofe <i>Qhubeka</i>.

en: Unknown
xh: Ayaziwa

en: _CD
xh: I-_CD

en: _Contents
xh: _Okuqulathiweyo

en: _Continue
xh: _Qhubeka

en: _Deselect All
xh: _Yeka ukukhetha Konke

en: _Edit
xh: _Hlela

en: _Eject when finished
xh: _Khupha xa ugqibile

en: _Extract
xh: _Khupha

en: _Help
xh: _Uncedo

en: _Re-read
xh: _Funda kwakhona

en: _Select All
xh: _Khetha Konke

en: _Strip special characters
xh: _Khulula iimpawu ezikhethekileyo

en: label
xh: ilebhile

en: %at -- album title %aT -- album title (lowercase) %aa -- album artist %aA -- album artist (lowercase) %tt -- track title %tT -- track title (lowercase) %ta -- track artist %tA -- track artist (lowercase)
xh: %at -- isihloko se-albham %aT -- isihloko se-albham (unobumba omncinci) %aa -- imvumi ye-albham %aA -- imvumi ye-albham (unobumba omncinci) %tt -- isihloko sengoma %tT -- isihloko sengoma (unobumba omncinci) %ta -- imvumi yengoma %tA -- imvumi yengoma (unobumba omncinci)

en: Audio Profile to encode with
xh: INkangeleko yeSandi emakunxulunyaniswe ngayo

en: Do not specify an extension. %at -- album title %aT -- album title (lowercase) %aa -- album artist %aA -- album artist (lowercase) %tn -- track number (i.e 8) %tN -- track number, zero padded (i.e 08) %tt -- track title %tT -- track title (lowercase) %ta -- track artist %tA -- track artist (lowercase)
xh: Sukuchaza isandiso. %at -- isihloko se-albham %aT -- isihloko se-albham (unobumba omncinci) %aa -- imvumi ye-albham %aA -- imvumi ye-albham (unobumba omncinci) %tn -- inombolo yengoma (i.e 8) %tN -- inombolo yengoma, ukongezwa kweenkcukacha okungekhoyo (i.e 08) %tt -- isihloko sengoma %tT -- isihloko sengoma (unobumba omncinci) %ta -- imvumi yengoma %tA -- imvumi yengoma (unobumba omncinci)

en: If enabled, special characters such as space, wildcards and backslashes will be removed from the output filename.
xh: Ukuba yenziwe yasebenza, iimpawu ezikhethekileyo ezinjengesithuba, ii-wildcards nee-slashe ezibheke emva ziza kususwa kwigama lefayili yeziphumo.

en: If specified, this value will override the default MusicBrainz server.
xh: Ukuba ichaziwe, eli xabiso liza kungananzi i-server ye-MusicBrainz emiselweyo.

en: If to strip special characters from filenames
xh: Ukuba kuza kukhutshwa iimpawu ezikhethekileyo kumagama eefayili

en: Paranoia mode, 3 settings: 0 (no paranoia), 4 (cdda2wav-style overlap checking) and 255 (full paranoia)
xh: Imo ye-Paranoia, 3 imimiselo: 0 (akukho paranoia), 4 (cdda2wav-ukukhangela kodidi okungenanayo) kunye 255 (paranoia ezeleyo)

en: The GNOME Audio Profile to encode the audio with.
xh: INkangeleko yeSandi ye-GNOME emakunxulunyaniswe enesandi ngayo.

en: The MusicBrainz server to use
xh: I-server i-Musicbrainz emayisetyenziswe

en: The directory structure for the files
xh: Isakhiwo sikavimba seefayili

en: The name pattern for files
xh: Ipateni yegama yeefayili

en: The paranoia mode to use
xh: Imo ye-paranoia emayisetyenziswe

en: Whether to eject the CD when finished extracting.
xh: Nokuba ngaba kukhutshwe i-CD xa kugqityiwe ukukhupha.

en: An Audio CD Extractor
xh: IsiKhuphi se-CD seneSandi

en: A file called '%s' exists, size %lu kB.
    Do you want to skip this track or overwrite it?
xh: Ifayili ebizwa '%s' ikhona, ubungakanani %lu kB.
    Ingaba ufuna ukuyitsiba le ngoma okanye ukusebenza phezu kwayo?

en: _Skip
xh: _Tsiba

en: _Overwrite
xh: _Bhala phezu kwayo

note: Display a nice dialog
en: Sound Juicer could not extract this CD.
    Reason: %s
xh: I-Sound Juicer ayikwazanga ukukhupha le CD.
    Isizathu: %s

en: Extracting '%s'
xh: Kukhutshwa '%s'

en: %d:%02d (at %0.1fx)
xh: i-%d:%02d (e %0.1fx)

en: Unknown (at 0.0x)
xh: Ayaziwa (e 0.0x)

note: TODO: need to have a better message here
en: The tracks have been copied successfully.
xh: Iingoma zikotshwe ngokuphumeleleyo.

en: _Eject
xh: _Khupha

en: GNOME Audio Profile
xh: INkangeleko yeneSandi ye-GNOME

en: The GNOME Audio Profile used for encoding audio
xh: INkangeleko yeneSandi ye-GNOME esetyenziselwa ukunxulumanisa isandi

en: Could not create GStreamer cdparanoia reader
xh: Akukwazekanga ukuyila eyokufundwa eyi-GStreamer cdparanoia

en: Could not create GStreamer encoder (%s)
xh: Akukwazekanga ukuyila isinxulumanisi i-GStreamer (%s)

en: Could not create GStreamer file output
xh: Akukwazekanga ukuyila isiphumo sefayili se-GStreamer

en: Could not get current track position
xh: Akukwazekanga ukufumana indawo yengoma ekhoyo

en: Extractor object is not valid. This is bad, check your console for errors.
xh: Into yokukhupha ayilunganga. Oku kubi, khangela isixhasi sakho ukulungiselela iimpazamo.

en: Could not seek to track
xh: Akukwazekanga ukufuna kwingoma

en: Could not get track start position
xh: Akukwazekanga ukufumana indawo yesiqalo yengoma

en: The plugin necessary for CD access was not found
xh: Ungeniso oluyimfuneko ekufumanekeni kwe-CD khange lufunyanwe

en: The plugin necessary for file access was not found
xh: Ungeniso oluyimfuneko ekufumanekeni kwefayili khange lufunyanwe

en: Blues
xh: I-Blues

en: Classic Rock
xh: I-Classic Rock

en: Country
xh: I-Country

en: Dance
xh: Umdaniso

en: Disco
xh: I-Disco

en: Funk
xh: I-Funk

en: Grunge
xh: I-Grunge

en: Hip-Hop
xh: I-Hip-Hop

en: Jazz
xh: I-Jazz

en: Metal
xh: I-Metal

en: New Age
xh: I-New Age

en: Oldies
xh: I-Oldies

en: Other
xh: Enye

en: Pop
xh: I-Pop

en: R&B
xh: I-R&B

en: Rap
xh: I-Rap

en: Reggae
xh: I-Reggae

en: Rock
xh: I-Rock

en: Techno
xh: I-Techno

en: Industrial
xh: I-Industrial

en: Alternative
xh: I-Alternative

en: Ska
xh: I-Ska

en: Death Metal
xh: I-Death Metal

en: Pranks
xh: I-Pranks

en: Soundtrack
xh: Ushicilelo lwesandi

en: Euro-Techno
xh: I-Euro-Techno

en: Ambient
xh: I-Ambient

en: Trip-Hop
xh: I-Trip-Hop

en: Vocal
xh: I-Vocal

en: Jazz+Funk
xh: I-Jazz+Funk

en: Fusion
xh: I-Fusion

en: Trance
xh: I-Trance

en: Classical
xh: I-Classical

en: Instrumental
xh: I-Instrumental

en: Acid
xh: I-Acid

en: House
xh: I-House

en: Game
xh: I-Game

en: Sound Clip
xh: I-Sound Clip

en: Gospel
xh: I-Gospel

en: Noise
xh: I-Noise

en: AlternRock
xh: I-AlternRock

en: Bass
xh: I-Bass

en: Soul
xh: I-Soul

en: Punk
xh: I-Punk

en: Space
xh: I-Space

en: Meditative
xh: I-Meditative

en: Instrumental Pop
xh: I-Instrumental Pop

en: Instrumental Rock
xh: I-Instrumental Rock

en: Ethnic
xh: I-Ethnic

en: Gothic
xh: I-Gothic

en: Darkwave
xh: I-Darkwave

en: Techno-Industrial
xh: I-Techno-Industrial

en: Electronic
xh: I-Electronic

en: Pop-Folk
xh: I-Pop-Folk

en: Eurodance
xh: I-Eurodance

en: Dream
xh: I-Dream

en: Southern Rock
xh: I-Southern Rock

en: Comedy
xh: I-Comedy

en: Cult
xh: I-Cult

en: Gangsta
xh: I-Gangsta

en: Top 40
xh: I-Top 40

en: Christian Rap
xh: I-Christian Rap

en: Pop/Funk
xh: I-Pop/Funk

en: Jungle
xh: I-Jungle

en: Native American
xh: I-Native American

en: Cabaret
xh: I-Cabaret

en: New Wave
xh: I-New Wave

en: Psychadelic
xh: I-Psychadelic

en: Rave
xh: I-Rave

en: Showtunes
xh: I-Showtunes

en: Trailer
xh: I-Trailer

en: Lo-Fi
xh: I-Lo-Fi

en: Tribal
xh: I-Tribal

en: Acid Punk
xh: I-Acid Punk

en: Acid Jazz
xh: I-Acid Jazz

en: Polka
xh: I-Polka

en: Retro
xh: I-Retro

en: Musical
xh: I-Musical

en: Rock & Roll
xh: I-Rock & Roll

en: Hard Rock
xh: I-Hard Rock

en: [unknown genre]
xh: [uhlobo olungaziwayo]

en: Could not start Sound Juicer
xh: Akukwazekanga ukuqalisa i-Sound Juicer

en: Reason
xh: Isizathu

en: Please consult the documentation for assistance.
xh: Nceda jonga amaxwebhu ukufumana uncedo.

en: You are currently extracting a CD. Do you want to quit now or continue?
xh: Ukhupha i-CD ngoku. Ufuna ukuphuma ngoku okanye ukuqhubeka?

en: (unknown)
xh: (ayaziwa)

en: Title
xh: Isihloko

en: Artist
xh: Imvumi

en: Could not read the CD
xh: Akukwazekanga ukufunda i-CD

en: Sound Juicer could not read the track listing on this CD.
xh: I-Sound Juicer ayikwazanga ukufunda uluhlu lweengoma kule CD.

note: Set statusbar message
en: Retrieving track listing...please wait.
xh: Ifumana kwakhona uluhlu lweengoma...nceda linda.

en: No CD-ROM drives found
xh: Akukho drayivi ye-CD-ROM ifunyenweyo

en: Sound Juicer could not find any CD-ROM drives to read.
xh: I-Sound Juicer ayikwazanga ukufumana naziphi na iidrayivi ze-CD-ROM emayizifunde.

en: Sound Juicer could not access the CD-ROM device '%s'
xh: I-Sound Juicer ayikwazanga ukufumana isixhobo se-CD-ROM '%s'

en: The currently selected audio profile is not available on your installation.
xh: Inkangeleko yenesandi ekhethwe ngoku ayikho kuseko-zixhobo lwakho.

en: _Change Profile
xh: _Tshintsha iNkangeleko

en: Unknown column %d was edited
xh: Ikholam engaziwayo %d ihleliwe

en: Could not display help for Sound Juicer
    %s
xh: Akukwazekanga ukubonisa uncedo lwe-Sound Juicer
    %s

en: Could not create GConf client.
xh: Akukwazekanga ukuyila umxhasi we-GConf.

en: Extract
xh: Khupha

en: Track
xh: Ingoma

en: Duration
xh: Ixesha

en: Cannot create MusicBrainz client
xh: Akukwazeki ukuyila umxhasi i-MusicBrainz

en: Cannot read CD: %s
xh: Akukwazeki ukufunda i-CD: %s

en: Unknown Artist
xh: Imvumi eNgaziwayo

en: Unknown Title
xh: IsiHloko esiNgaziwayo

en: Track %d
xh: Ingoma %d

en: MusicBrainz metadata object is not valid. This is bad, check your console for errors.
xh: Okwe-metadata MusicBrainz akulunganga. Oku kubi, khangela isixhasi sakho seempazamo.

en: Device '%s' does not contain a media
xh: Isixhobo '%s' asina-media

en: Device '%s' could not be opened. Check the access permissions on the device.
xh: Isixhobo '%s' asibanganakuvuleka. Khangela iimvume zokungena kwisixhobo.

en: This CD could not be queried: %s
xh: Le-CD ayikhange ibe nakubuzwa: %s

en: This CD was not found.
xh: Le CD ayikhange ifunyanwe.

en: Various
xh: Ezahluka-hlukeneyo

en: Incomplete metadata for this CD.
xh: I-metadata engaphelelelanga yale CD.

en: Could not create CD lookup thread
xh: Akukwazekanga ukuyila kwintambo yokufuna ye-CD

en: Album Artist, Album Title
xh: Imvumi ye-Albham, isiHloko se-Albham

en: Track Artist, Album Title
xh: Imvumi yeNgoma, isiHloko se-Albham

en: Album Title
xh: IsiHloko se-Albham

en: Album Artist
xh: Imvumi ye-Albham

en: Album Artist - Album Title
xh: Imvumi ye-Albham - isiHloko se-Albham

en: [none]
xh: [nanye]

en: Number - Title
xh: INombolo - isiHloko

en: Track Title
xh: IsiHloko seNgoma

en: Track Artist - Track Title
xh: Imvumi yeNgoma - isiHloko seNgoma

en: Number. Track Artist - Track Title
xh: INombolo. Imvumi yeNgoma- isiHloko seNgoma

en: Number-Track Artist-Track Title (lowercase)
xh: INombolo-iMvumi yeNgoma-isiHloko seNgoma (unobumba omncinci)

en: Track Artist
xh: Imvumi yeNgoma

en: Could not create directory %s: %s
xh: Akukwazekanga ukuyila uvimba weefayili %s: %s

en: Could not eject the CD
xh: Akukwazekanga ukukhupha i-CD
