sound-juicer master - en to bg translation catalogue (185 entries)

en: Audio CD Extractor
bg: Извличане на музика от музикални дискове

en: Copy music from your CDs
bg: Извличане на музика от CD-та

en: CD _drive:
bg: CD _устройство:

en: Device
bg: устройство

en: Disc:
bg: Диск:

en: Duration:
bg: Продължителност:

en: E_ject
bg: Из_важдане

en: Edit _Profiles...
bg: _Редактиране на профилите…

en: File _name:
bg: _Файлово име:

en: Folder hie_rarchy:
bg: _Йерархия на папките:

en: Format
bg: Формат

en: Multiple Albums Found
bg: Открити са множество албуми

en: Music Folder
bg: Папка за музиката

en: O_utput Format:
bg: Из_ходен формат:

en: Preferences
bg: Настройки

en: Select A Folder
bg: Избор на папка

en: Skip to the next track
bg: Прескачане към следващата песен

en: Skip to the previous track
bg: Прескачане към предишната песен

en: This CD could be more than one album. Please select which album it is below and press <i>Continue</i>.
bg: Това CD вероятно съдържа някой от следните албуми. Изберете кой точно и натиснете <i>Продължаване</i>.

en: Track Names
bg: Имена на песните

en: Track Progress
bg: Напредък с песента

en: Tracks
bg: Песни

en: _Artist:
bg: _Изпълнител:

en: _Continue
bg: Про_дължаване

en: _Deselect All
bg: Пре_махване на избора от всички

en: _Disc
bg: _Диск

en: _Duplicate Disc
bg: _Копиране на диск

en: _Edit
bg: _Редактиране

en: _Eject after extracting tracks
bg: _Изваждане след извличането

en: _Folder:
bg: _Папка:

en: _Genre:
bg: _Жанр:

en: _Help
bg: Помо_щ

en: _Open music folder when finished
bg: _Отваряне на папката с музика след приключване

en: _Select All
bg: _Избиране на всичко

en: _Strip special characters
bg: Премахване на _специалните знаци

en: _Submit Track Names...
bg: Подаване на _имената…

en: _Title:
bg: _Заглавие:

en: _Year:
bg: _Година:

en: %at -- album title %aT -- album title (lowercase) %aa -- album artist %aA -- album artist (lowercase) %as -- album artist (sortable) %aS -- album artist (sortable lowercase) %ay -- album year %tt -- track title %tT -- track title (lowercase) %ta -- track artist %tA -- track artist (lowercase) %ts -- track artist (sortable) %tS -- track artist (sortable lowercase)
bg: %at — заглавие на албума, %aT — заглавие на албума (с малки букви), %aa — изпълнител на албума, %aA — изпълнител на албума (с малки букви), %as — изпълнител на албума (подредим), %aS — изпълнител на албума (подредим с малки букви), %ay — година на албума, %tt — име на песента, %tT — име на песента (с малки букви), %ta — изпълнител на песента, %tA — изпълнител на песента (с малки букви), %ts — изпълнител на песента (подредим), %tS — изпълнител на песента (подредим с малки букви)

en: Audio Profile with which to encode
bg: Аудио профил, с който да се кодира

en: Audio volume
bg: Сила на звука

en: Do not specify an extension. %at -- album title %aT -- album title (lowercase) %aa -- album artist %aA -- album artist (lowercase) %as -- album artist (sortable) %aS -- album artist (sortable lowercase) %tn -- track number (i.e 8) %tN -- track number, zero padded (i.e 08) %tt -- track title %tT -- track title (lowercase) %ta -- track artist %tA -- track artist (lowercase) %ts -- track artist (sortable) %tS -- track artist (sortable lowercase) %dn -- disc and track number (i.e Disk 2 - 6, or 6) %dN -- disc number, zero padded (i.e d02t06, or 06)
bg: Не задавайте файлово разширение. %at — заглавие на албума, %aT — заглавие на албума (с малки букви), %aa — изпълнител на албума, %aA — изпълнител на албума (с малки букви), %as — изпълнител на албума (подредим), %aS — изпълнител на албума (подредим с малки букви), %tn — номер на песента (напр. 8), %tN — номер на песента, с водеща нула (напр. 08), %tt — име на песента, %tT — име на песента (с малки букви), %ta —  изпълнител на песента, %tA — изпълнител на песента (с малки букви), %ts —  изпълнител на песента (подредим), %tS — изпълнител на песента (подредим с малки букви), %dn — номер на диска и песента (напр. Диск 2 — 6 или 6), %dN — номер на диска, с водеща нула (напр. d02t06 или 06)

en: If enabled, special characters such as space, wildcards and backslashes will be removed from the output filename.
bg: Ако е включено, специалните знаци като интервали, звездички, въпросителни и наклонени черти ще бъдат премахвани от изходното име на файловете.

en: If specified, this value will override the default MusicBrainz server.
bg: Ако се зададе, тази стойност ще надделее над стандартния сървър за MusicBrainz.

en: If to strip special characters from filenames
bg: Дали да се махат специалните знаци от файловите имена

en: Paranoia mode: 0) disable 2) fragment 4) overlap 8) scratch 16) repair 255) full
bg: Режим на Paranoia: „0“ — изключване, „2“ — частичен, „4“ — с припокриване, „8“ — при надраскване, „16“ — за поправка, „255“ — пълен

en: The GNOME Audio Profile with which to encode.
bg: Аудио профилът към GNOME, чрез който да бъде кодиран звук

en: The MusicBrainz server to use
bg: Сървър за MusicBrainz, който да се ползва

en: The directory structure for the files
bg: Структурата на папките за файловете

en: The name pattern for files
bg: Шаблон за имената на файловете

en: The paranoia mode to use
bg: Режимът на Paranoia, който да се използва

en: Whether to eject the CD when finished extracting.
bg: Дали дискът да бъде изваден след извличането.

en: Whether to open the target directory when finished extracting.
bg: Дали целевата папка да бъде отворена след извличането.

en: Audio Profile
bg: Аудио профил

en: The GNOME Audio Profile used for encoding audio
bg: Аудио профилът към GNOME, използван при кодиране на звук

en: Paranoia Level
bg: Ниво на Paranoia

en: The paranoia level
bg: Нивото на Paranoia

en: device
bg: устройство

en: The device
bg: Устройството

en: Could not create GStreamer CD reader
bg: Не може да се създаде четец на CD на GStreamer

en: Could not create GStreamer encoders for %s
bg: Не може да се създаде кодер на GStreamer за %s

en: Could not create GStreamer file output
bg: Не може да се създаде файлов изход на GStreamer

en: Could not link pipeline
bg: Не може да се осъществи връзка с конвейер

en: Could not get current track position
bg: Не може да се вземе текущата позиция на песента

en: Extractor object is not valid. This is bad, check your console for errors.
bg: Извличащият обект е неправилен. Това е много лошо, проверете си конзолата за грешки.

en: The plugin necessary for CD access was not found
bg: Приставката нужна за достъп до CD-то не беше открита

en: The plugin necessary for file access was not found
bg: Приставката нужна за достъп до файловете не беше открита

en: Device '%s' does not contain any media
bg: Устройството „%s“ не съдържа носител

en: Device '%s' could not be opened. Check the access permissions on the device.
bg: Устройството „%s“ не може да бъде отворено. Проверете правата за устройството.

en: Cannot read CD: %s
bg: Дискът не може да бъде прочетен: %s

en: Could not create CD lookup thread
bg: Нишката за преглед на CD-то не може да бъде създадена

en: Cannot access CD
bg: Дискът не може да бъде достъпен

en: Unknown Title
bg: Неизвестно заглавие

en: Unknown Artist
bg: Неизвестен изпълнител

en: Track %d
bg: Песен %d

en: Cannot access CD: %s
bg: Дискът не може да бъде достъпен: %s

en: URI
bg: Адрес

en: The URI of the audio file
bg: Адрес на аудио файла

en: Title
bg: Заглавие

en: The title of the current stream.
bg: Заглавие на текущия поток.

en: Artist
bg: Изпълнител

en: The artist of the current stream.
bg: Изпълнител на текущия поток.

en: Album
bg: Албум

en: The album of the current stream.
bg: Албумът на текущия поток.

en: Position
bg: Позиция.

en: The position in the current stream in seconds.
bg: Позиция в текущия поток в секунди.

en: Duration
bg: Продължителност

en: The duration of the current stream in seconds.
bg: Продължителност на текущия поток в секунди.

en: Unknown Album
bg: Неизвестен албум

en: GConf error: %s
bg: Грешка в GConf: %s

en: All further errors shown only on terminal.
bg: Всички следващи грешки се показват само на терминал.

en: Sound Juicer is free software; you can redistribute it and/or modify it under the terms of the GNU General Public License as published by the Free Software Foundation; either version 2 of the License, or (at your option) any later version.
bg: Тази програма (Sound Juicer) е свободен софтуер. Можете да я разпространявате и/или променяте под условията на Общия публичен лиценз на GNU (GNU GPL), както е публикуван от Фондацията за свободен софтуер — версия 2 на лиценза или (по ваше решение) по-късна версия.

en: Sound Juicer is distributed in the hope that it will be useful, but WITHOUT ANY WARRANTY; without even the implied warranty of MERCHANTABILITY or FITNESS FOR A PARTICULAR PURPOSE.  See the GNU General Public License for more details.
bg: Тази програма се разпространява с надеждата, че ще бъде полезна, но БЕЗ НИКАКВИ ГАРАНЦИИ, дори и косвените за ПРОДАЖБА или СЪОТВЕТСТВИЕ С КАКВАТО И ДА Е УПОТРЕБА. За подробности погледнете Общия публичен лиценз на GNU.

en: You should have received a copy of the GNU General Public License along with Sound Juicer; if not, write to the Free Software Foundation, Inc., 51 Franklin Street, Fifth Floor, Boston, MA 02110-1301 USA
bg: Трябва да сте получили копие от Общия публичен лиценз на GNU (GNU GPL) заедно с тази програма. Ако не сте, пишете до Free Software Foundation, Inc., 51 Franklin St, Fifth Floor, Boston, MA 02110-1301, USA.

en: An Audio CD Extractor
bg: Програма за извличане на музика от музикални дискове

en: Failed to get output format
bg: Изходният формат не може да бъде получен

en: Name too long
bg: Името е твърде дълго

note: TODO: find out why GTK+ needs this to work (see #364371)
en: Extract
bg: Извличане

en: A file with the same name exists
bg: Съществува файл със същото име

en: A file called '%s' exists, size %s.
    Do you want to skip this track or overwrite it?
bg: Файл с име „%s“ съществува, размер %s.
    Искате ли да пропуснете тази песен или да я презапишете?

en: _Skip
bg: _Пропускане

en: S_kip All
bg: Пропускане на _всички

en: _Overwrite
bg: Пре_записване

en: Overwrite _All
bg: Презаписване на _всички

en: Failed to create output directory: %s
bg: Целевата папка не може да бъде създадена: %s

en: Estimated time left: %d:%02d (at %0.1f×)
bg: Остават около %d:%02d (при %0.1f×)

en: Estimated time left: unknown
bg: Оставащо време: неизвестно

en: CD rip complete
bg: Извличането завърши

en: Sound Juicer could not extract this CD.
bg: Sound Juicer не може да извлече това CD.

en: Reason
bg: Причина

note: Change the label to Stop while extracting TODO: find out why GTK+ needs this to work (see #364371)
en: Stop
bg: Спиране

en: Extracting audio from CD
bg: Извличане на музика от CD

en: Ambient
bg: Ембиънт

en: Blues
bg: Блус

en: Classical
bg: Класика

en: Country
bg: Кънтри

en: Dance
bg: Денс

en: Electronica
bg: Електроника

en: Folk
bg: Фолк

en: Funk
bg: Фънк

en: Jazz
bg: Джаз

en: Latin
bg: Латино

en: Pop
bg: Поп

en: Rap
bg: Рап

en: Reggae
bg: Реге

en: Rock
bg: Рок

en: Soul
bg: Соул

en: Spoken Word
bg: Речитатив

en: Error while saving custom genre: %s
bg: Грешка при запазването на потребителски жанр: %s

en: E_xtract
bg: И_звличане

en: Could not start Sound Juicer
bg: Sound Juicer не може да се стартира

en: Please consult the documentation for assistance.
bg: Консултирайте се с ръководството на потребителя.

en: You are currently extracting a CD. Do you want to quit now or continue?
bg: В момента извличате диск. Искате в момента да спрете или да продължите?

en: (unknown)
bg: (непознат)

en: S_ubmit Album
bg: _Подаване на албум

note: Translators: title, artist
en: Could not find %s by %s on MusicBrainz.
bg: „%s“ от %s липсва в MusicBrainz.

en: You can improve the MusicBrainz database by adding this album.
bg: Можете да подобрите MusicBrainz, като добавите този албум.

en: Could not read the CD
bg: Дискът не може да бъде прочетен

en: Sound Juicer could not read the track listing on this CD.
bg: Sound Juicer не може да прочете списъка с песните от този диск.

note: Set statusbar message
en: Retrieving track listing...please wait.
bg: Получаване на списъка с песните…, изчакайте.

en: Sound Juicer could not use the CD-ROM device '%s'
bg: Sound Juicer не може да използва устройството за CD-ROM „%s“

en: HAL daemon may not be running.
bg: Възможно е демонът HAL да не работи.

en: Sound Juicer could not access the CD-ROM device '%s'
bg: Sound Juicer няма достъп до CD-ROM устройството „%s“

en: No CD-ROM drives found
bg: Няма открити CD-ROM устройства

en: Sound Juicer could not find any CD-ROM drives to read.
bg: Sound Juicer не може да открие CD-ROM устройство, от което да чете.

en: The currently selected audio profile is not available on your installation.
bg: Избраният аудио профил не е наличен на вашата инсталация.

en: _Change Profile
bg: _Промяна на профил

en: Could not open URL
bg: Адресът не може да бъде отворен

en: Sound Juicer could not open the submission URL
bg: Sound Juicer не може отвори адреса за подаване

en: Unknown column %d was edited
bg: Непознатата колона %d беше редактирана

en: Could not display help for Sound Juicer
    %s
bg: Помощта за Sound Juicer не може да бъде показана
    %s

en: Could not duplicate disc
bg: Дискът не може да бъде копиран

en: Sound Juicer could not duplicate the disc
bg: Sound Juicer не може копира диска

en: Start extracting immediately
bg: Незабавно стартиране на извличането

en: Start playing immediately
bg: Незабавно стартиране на слушането

en: What CD device to read
bg: Кое CD устройство да се чете

en: DEVICE
bg: УСТРОЙСТВО

en: URI to the CD device to read
bg: Адрес на устройството за CD-та

en: - Extract music from your CDs
bg: — извличане на музика от CD-та

en: Could not create GConf client.
bg: Не може да се създаде клиент за GConf.

en: Track
bg: Песен

en: Error playing CD.
    
    Reason: %s
bg: Грешка при пускането на CD.
    
    Причина: %s

note: TODO: find out why GTK+ needs this to work (see #364371)
en: Play
bg: Изпълнение

note: TODO: find out why GTK+ needs this to work (see #364371)
en: Pause
bg: Пауза

en: Failed to create CD source element
bg: Не може да се създаде източник от CD

en: Failed to link pipeline
bg: Не може да се осъществи връзка с конвейер

en: Failed to create audio output
bg: Не може да се създаде звуков изход

en: Seeking to %s
bg: Прескачане към %s

en: Album Artist, Album Title
bg: Изпълнител на албум, заглавие на албум

en: Album Artist (sortable), Album Title
bg: Изпълнител на албум (подредим), заглавие на албум

en: Track Artist, Album Title
bg: Изпълнител на песен, заглавие на албум

en: Track Artist (sortable), Album Title
bg: Изпълнител на песен (подредим), заглавие на албум

en: Album Title
bg: Заглавие на албума

en: Album Artist
bg: Изпълнител на албума

en: Album Artist (sortable)
bg: Изпълнител на албума (подредим)

en: Album Artist - Album Title
bg: Изпълнител на албума — заглавие на албума

en: Album Artist (sortable) - Album Title
bg: Изпълнител на албума (подредим) — заглавие на албума

en: [none]
bg: [няма]

en: Number - Title
bg: Номер — заглавие

en: Track Title
bg: Заглавие на песен

en: Track Artist - Track Title
bg: Изпълнител на песента — заглавие на песента

en: Track Artist (sortable) - Track Title
bg: Изпълнител на песента (подредим) — заглавие на песента

en: Number. Track Artist - Track Title
bg: Номер. изпълнител на песента — заглавие на песента

note: {N_("Number. Track Artist (sortable) - Track Title"), "%tN. %ts - %tt"},
en: Number-Track Artist-Track Title (lowercase)
bg: Номер — изпълнител на песента — заглавие на песента (само малки букви)

en: Example Path
bg: Примерен път
