sound-juicer - en to pl translation catalogue (204 entries)

en: The CD to extract from
pl: Płyta CD, z której zgrywać

en: Please note: Sound Juicer currently only handles real device names, no symlinks like e.g. /dev/cdrom. An empty key implicates that the system's default CD-ROM drive will be used.
pl: Proszę zauważyć: program Sound Juicer obecnie obsługuje tylko prawdziwe nazwy urządzeń, a nie dowiązania symboliczne takie jak na przykład /dev/cdrom. Pusty klucz oznacza, że zostanie użyty domyślny napęd CD-ROM systemu.

en: Whether to eject the CD when finished extracting
pl: Określa, czy wysunąć płytę CD po ukończeniu zgrywania

en: Whether to open the target directory when finished extracting
pl: Określa, czy otworzyć katalog docelowy po ukończeniu zgrywania

en: The URI to save the extracted music to
pl: Adres URI, do którego zapisać zgraną muzykę

en: The directory structure for the files
pl: Struktura katalogów dla plików

en: Format specifiers: %at - album title; %aT - album title (lowercase); %aa - album artist; %aA - album artist (lowercase); %as - album artist (sortable); %aS - album artist (sortable lowercase); %ac - album composer; %aC - album composer (lowercase); %ap - album composer (sortable); %aP - album composer (sortable lowercase); %ay - album year; %tt - track title; %tT - track title (lowercase); %ta - track artist; %tA - track artist (lowercase); %ts - track artist (sortable); %tS - track artist (sortable lowercase); %tc - track composer; %tC - track composer (lowercase); %tp - track composer (sortable); %tP - track composer (sortable lowercase).
pl: Określenie formatu: %at — tytuł albumu %aT — tytuł albumu (małymi literami) %aa — wykonawca albumu %aA — wykonawca albumu (małymi literami) %as — wykonawca albumu (do sortowania) %aS — wykonawca albumu (do sortowania małymi literami) %ac — kompozytor albumu %aC — kompozytor albumu (małymi literami) %ap — kompozytor albumu (do sortowania) %aP — kompozytor albumu (do sortowania małymi literami) %ay — rok albumu %tt — tytuł ścieżki %tT — tytuł ścieżki (małymi literami) %ta — wykonawca ścieżki %tA — wykonawca ścieżki (małymi literami) %ts — wykonawca ścieżki (do sortowania) %tS — wykonawca ścieżki (do sortowania małymi literami) %tc — kompozytor ścieżki %tC — kompozytor ścieżki (małymi literami) %tp — kompozytor ścieżki (do sortowania) %tP — kompozytor ścieżki (do sortowania małymi literami).

en: The name pattern for files
pl: Wzór nazwy dla plików

en: Do not specify an extension. Format specifiers: %at - album title; %aT - album title (lowercase); %aa - album artist; %aA - album artist (lowercase); %as - album artist (sortable); %aS - album artist (sortable lowercase); %ac - album composer; %aC - album composer (lowercase); %ap - album composer (sortable); %aP - album composer (sortable lowercase); %tn - track number (i.e 8); %tN - track number, zero padded (i.e 08); %tt - track title; %tT - track title (lowercase); %ta - track artist; %tA - track artist (lowercase); %ts - track artist (sortable); %tS - track artist (sortable lowercase); %tc - track composer; %tC - track composer (lowercase); %tp - track composer (sortable); %tP - track composer (sortable lowercase); %dn - disc and track number (i.e Disk 2 - 6, or 6); %dN - disc number, zero padded (i.e d02t06, or 06).
pl: Bez określania rozszerzenia. Określenie formatu: %at — tytuł albumu %aT — tytuł albumu (małymi literami) %aa — wykonawca albumu %aA — wykonawca albumu (małymi literami) %as — wykonawca albumu (do sortowania) %aS — wykonawca albumu (do sortowania małymi literami) %ac — kompozytor albumu %aC — kompozytor albumu (małymi literami) %ap — kompozytor albumu (do sortowania) %aP — kompozytor albumu (do sortowania małymi literami) %tn — numer ścieżki (np. 8) %tN — numer ścieżki, uzupełniany zerem (np. 08) %tt — tytuł ścieżki %tT — tytuł ścieżki (małymi literami) %ta — wykonawca ścieżki %tA — wykonawca ścieżki (małymi literami) %ts — wykonawca ścieżki (do sortowania) %tS — wykonawca ścieżki (do sortowania małymi literami) %tc — kompozytor ścieżki %tC — kompozytor ścieżki (małymi literami) %tp — kompozytor ścieżki (do sortowania) %tP — kompozytor ścieżki (do sortowania małymi literami) %dn — numer płyty i ścieżki (np. Płyta 2 — 6 lub 6) %dN — numer płyty, uzupełniany zerem (np. d02t06 lub 06).

en: The paranoia mode to use
pl: Używany tryb programu paranoia

en: Paranoia flags: disable; fragment; overlap; scratch; repair.
pl: Tryb paranoia: „disable” (wyłączone); „fragment” (fragment); „overlap” (nakładanie); „scratch” (zadrapanie); „repair” (naprawa).

en: Whether to strip special characters from filenames
pl: Określa, czy usuwać specjalne znaki z nazw plików

en: If enabled, special characters such as space, wildcards and backslashes will be removed from the output filename.
pl: Określa, czy specjalne znaki takie jak spacje, wzorce nazw oraz ukośniki odwrotne będą usuwane z nazwy pliku wyjściowego.

en: Media type to encode to
pl: Typ multimediów, do którego kodować

en: The GStreamer media type to encode to.
pl: Typ multimediów biblioteki GStreamer, do którego kodować.

en: Audio volume
pl: Głośność dźwięku

en: Audio CD Extractor
pl: Zgrywanie płyt CD-Audio

en: Copy music from your CDs
pl: Kopiowanie muzyki z płyt CD

en: CD ripper with a clean interface and simple preferences
pl: Program do zgrywania płyt CD o prostym interfejsie i niewielu preferencjach

en: Sound Juicer is a simple and clean CD ripping tool. It allows you to extract the audio from audio compact discs and convert them into audio files that your computer can understand and play. Sound Juicer can also play the audio tracks directly from the CD, allowing you to preview the CD before ripping it.
pl: Sound Juicer jest prostym i łatwym w użyciu programem do zgrywania płyt CD. Umożliwia on zgrywanie ścieżek dźwiękowych z płyt kompaktowych i konwertowanie ich na pliki dźwiękowe, które można odtwarzać na komputerze. Sound Juicer może także odtwarzać muzykę prosto z płyty CD, umożliwiając jej przejrzenie przed zgraniem.

en: Sound Juicer is designed to be easy to use, and to work with little user intervention. When you start Sound Juicer, it will examine the CD in the drive and try to locate information about the audio tracks using the freely-available MusicBrainz service.
pl: Program Sound Juicer został zaprojektowany tak, aby był łatwy w użyciu i nie potrzebował za dużej uwagi użytkownika. Po jego uruchomieniu, zbada on płytę w napędzie i spróbuje znaleźć o niej informacje w bazie danych MusicBrainz.

note: This is a translatable version of project_group
en: The GNOME Project
pl: Projekt GNOME

en: Select Album
pl: Wybór albumu

en: _Select
pl: _Wybierz

en: This CD could be more than one album. Please select which album it is.
pl: Ta płyta CD może być więcej niż jednym albumem. Proszę wybrać, który to album.

en: _Edit Album
pl: _Modyfikuj album

en: _Reload Album
pl: _Ponownie wczytaj album

en: _Year:
pl: _Rok:

en: _Disc:
pl: _Płyta:

en: _Title:
pl: _Tytuł:

en: _Artist:
pl: Wykon_awca:

en: _Composer:
pl: _Kompozytor:

en: _Genre:
pl: _Gatunek:

en: Duration:
pl: Czas trwania:

en: Tracks
pl: Ścieżki

en: _Play
pl: _Odtwarzaj

en: E_xtract
pl: _Zgraj

en: Track Progress
pl: Postęp ścieżek

en: Preferences
pl: Preferencje

en: Device
pl: Urządzenie

en: CD _drive:
pl: Napę_d CD:

en: _Eject after extracting tracks
pl: _Wysunięcie po zgraniu ścieżek

en: _Open music folder when finished
pl: _Otwarcie katalogu z muzyką po ukończeniu

en: Music Folder
pl: Katalog muzyki

en: _Folder:
pl: _Katalog:

en: Select A Folder
pl: Wybór katalogu

en: Track Names
pl: Nazwy ścieżek

en: Folder hie_rarchy:
pl: _Hierarchia katalogów:

en: File _name:
pl: _Nazwa pliku:

en: _Strip special characters
pl: _Usuwanie znaków specjalnych

en: O_utput Format:
pl: _Format wyjściowy:

en: Re-read
pl: Odczytaj ponownie

en: Duplicate
pl: Skopiuj

en: Eject
pl: Wysuń

en: Open MusicBrainz
pl: Otwórz serwis MusicBrainz

en: Shortcuts
pl: Skróty

en: Help
pl: Pomoc

en: About Sound Juicer
pl: O programie

en: Quit
pl: Zakończ

[ctx: shortcut window]
en: Disc
pl: Płyta

[ctx: shortcut window]
en: Reread track names
pl: Ponowne odczytanie nazw ścieżek

[ctx: shortcut window]
en: Eject disc
pl: Wysunięcie płyty

[ctx: shortcut window]
en: Toggle playback
pl: Przełączenie odtwarzania

[ctx: shortcut window]
en: Next track
pl: Następna ścieżka

[ctx: shortcut window]
en: Previous track
pl: Poprzednia ścieżka

[ctx: shortcut window]
en: General
pl: Ogólne

[ctx: shortcut window]
en: Help
pl: Pomoc

[ctx: shortcut window]
en: Shortcuts help
pl: Pomoc skrótów

[ctx: shortcut window]
en: Quit
pl: Zakończenie działania

[ctx: shortcut window]
en: Select all tracks
pl: Zaznaczenie wszystkich ścieżek

[ctx: shortcut window]
en: Unselect all tracks
pl: Odznaczenie wszystkich ścieżek

en: Could not create GStreamer CD reader
pl: Nie można utworzyć czytnika CD biblioteki GStreamer

en: Could not create GStreamer encoders for %s
pl: Nie można utworzyć kodera biblioteki GStreamer dla %s

en: Could not create GStreamer file output
pl: Nie można utworzyć wyjścia plikowego biblioteki GStreamer

en: Could not link pipeline
pl: Nie można dowiązać potoku

en: Could not get current track position
pl: Nie można pobrać bieżącej pozycji ścieżki

en: Extractor object is not valid. This is bad, check your console for errors.
pl: Obiekt programu ekstrakcyjnego nie jest prawidłowy. Proszę sprawdzić konsolę w celu rozpoznania błędów.

en: The plugin necessary for CD access was not found
pl: Nie odnaleziono wtyczki umożliwiającej dostęp do płyty CD

en: The plugin necessary for file access was not found
pl: Nie odnaleziono wtyczki umożliwiającej dostęp do pliku

note: FIXME: would be nicer to only check if "cdrom" is being probed, * but libbrasero doesn't seem to have an API for that
en: Cannot read CD: %s
pl: Nie można odczytać płyty CD: %s

en: Devices haven't been all probed yet
pl: Nie wykryto jeszcze wszystkich urządzeń

en: Device ‘%s’ does not contain any media
pl: Urządzenie „%s” nie zawiera nośnika

en: Device ‘%s’ could not be opened. Check the access permissions on the device.
pl: Nie można otworzyć urządzenia „%s”. Proszę sprawdzić uprawnienia do dostępu do tego urządzenia.

en: Czechoslovakia
pl: Czechosłowacja

en: East Germany
pl: Niemiecka Republika Demokratyczna

en: Europe
pl: Europa

en: Serbia and Montenegro
pl: Serbia i Czarnogóra

en: Soviet Union
pl: Związek Radziecki

en: Worldwide
pl: Świat

en: Yugoslavia
pl: Jugosławia

en: Cannot access CD
pl: Nie można uzyskać dostępu do płyty CD

en: Unknown Title
pl: Nieznany tytuł

en: Unknown Artist
pl: Nieznany wykonawca

en: Track %d
pl: %d. ścieżka

en: Cannot access CD: %s
pl: Nie można uzyskać dostępu do płyty CD: %s

note: Translators: This string is used to build the composer tag when a track has composers and arrangers, or a composer and a mixture of arrangers, orchestrators and transcribers
en: %s arr. %s
pl: %s ar. %s

note: Translators: This string is used to build the composer tag when a track has composers and orchestrators
en: %s orch. %s
pl: %s ork. %s

note: Translators: This string is used to build the composer tag when a track has a mixture of arrangers, orchestrators and transcribers but no composers
en: arr. %s
pl: ar. %s

note: Translators: This string is used to build the composer tag when a track has orchestrators but no composer
en: orch. %s
pl: ork. %s

en: Unknown Album
pl: Nieznany album

en: Sound Juicer is free software; you can redistribute it and/or modify it under the terms of the GNU General Public License as published by the Free Software Foundation; either version 2 of the License, or (at your option) any later version.
pl: Program Sound Juicer jest wolnym oprogramowaniem; można go rozprowadzać dalej i/lub modyfikować na warunkach Powszechnej Licencji Publicznej GNU, wydanej przez Fundację Wolnego Oprogramowania (Free Software Foundation) — według wersji drugiej tej Licencji lub którejś z późniejszych wersji.

en: Sound Juicer is distributed in the hope that it will be useful, but WITHOUT ANY WARRANTY; without even the implied warranty of MERCHANTABILITY or FITNESS FOR A PARTICULAR PURPOSE.  See the GNU General Public License for more details.
pl: Program Sound Juicer rozpowszechniany jest z nadzieją, iż będzie on użyteczny — jednak BEZ JAKIEJKOLWIEK GWARANCJI, nawet domyślnej gwarancji PRZYDATNOŚCI HANDLOWEJ albo PRZYDATNOŚCI DO OKREŚLONYCH ZASTOSOWAŃ. W celu uzyskania bliższych informacji należy zapoznać się z Powszechną Licencją Publiczną GNU.

en: You should have received a copy of the GNU General Public License along with Sound Juicer; if not, write to the Free Software Foundation, Inc., 51 Franklin Street, Fifth Floor, Boston, MA 02110-1301 USA
pl: Z pewnością wraz z programem Sound Juicer dostarczono także egzemplarz Powszechnej Licencji Publicznej GNU (GNU General Public License); jeśli nie — proszę napisać do Free Software Foundation, Inc., 51 Franklin Street, Fifth Floor, Boston, MA 02110-1301, USA.

en: An Audio CD Extractor
pl: Program zgrywający dźwiękowe płyty CD

note: Translators: this string is a list of catalog number(s) used by the label(s) to identify the release
en: Catalog No.:  | Catalog Nos.:
pl[0]: Numer katalogowy:
pl[1]: Numery katalogowe:
pl[2]: Numery katalogowe:

note: Translators: this string appears when multiple CDs were found in musicbrainz online database, it corresponds to "Released: <country> in <year> on <label>"
en: Released: %s in %d on %s
pl: Wydano w: %s w %d roku w wytwórni %s

note: Translators: this string appears when multiple CDs were found in musicbrainz online database, it corresponds to "Released: <country> on <label>"
en: Released: %s on %s
pl: Wydano w: %s w wytwórni %s

note: Translators: this string appears when multiple CDs were found in musicbrainz online database, it corresponds to "Released: <country> in <year>"
en: Released: %s in %d
pl: Wydano w: %s w %d roku

note: Translators: this string appears when multiple CDs were found in musicbrainz online database, it corresponds to "Released: <country>"
en: Released: %s
pl: Wydano w: %s

note: Translators: this string appears when multiple CDs were found in musicbrainz online database, it corresponds to "Released in <year> on <label>"
en: Released in %d on %s
pl: Wydano w %d roku w wytwórni %s

note: Translators: this string appears when multiple CDs were found in musicbrainz online database, it corresponds to "Released in <year>"
en: Released in %d
pl: Wydano w %d roku

note: Translators: this string appears when multiple CDs were found in musicbrainz online database, it corresponds to "Released on <label>"
en: Released on %s
pl: Wydano w wytwórni %s

en: Release label, year & country unknown
pl: Wytwórnia, rok i kraj wydania są nieznane

note: Translators: this string identifies the number of the barcode printed on the release
en: Barcode:
pl: Kod kreskowy:

en:  (Disc %d/%d)
pl:  (płyta %d/%d)

en: Failed to get output format
pl: Pobranie formatu wyjściowego się nie powiodło

en: Name too long
pl: Nazwa jest za długa

en: A file with the same name exists
pl: Istnieje plik o tej samej nazwie

en: A file called ‘%s’ exists, size %s.
    Do you want to skip this track or overwrite it?
pl: Plik o nazwie „%s” istnieje, rozmiar %s.
    Pominąć tę ścieżkę, czy ją zastąpić?

en: _Skip
pl: _Pomiń

en: S_kip All
pl: Pomiń _wszystkie

en: _Overwrite
pl: _Zastąp

en: Overwrite _All
pl: Z_astąp wszystkie

en: Failed to create output directory: %s
pl: Utworzenie katalogu wyjściowego się nie powiodło: %s

en: Estimated time left: %d:%02d (at %0.1f×)
pl: Przewidywany pozostały czas: %d∶%02d (prędkość %0.1f×)

en: Estimated time left: unknown
pl: Przewidywany pozostały czas: nieznany

en: CD rip complete
pl: Zgranie płyty CD się powiodło

en: Sound Juicer could not extract this CD.
pl: Program Sound Juicer nie mógł zgrać danych z tej płyty CD.

en: Reason
pl: Powód

note: Change the label to Stop while extracting
en: _Stop
pl: _Zatrzymaj

en: Extracting audio from CD
pl: Zgrywanie dźwięku z płyt CD

en: Unknown Composer
pl: Nieznany kompozytor

en: Unknown Track
pl: Nieznana ścieżka

en: Classical
pl: Klasyczna

en: Electronica
pl: Elektroniczna

en: Spoken Word
pl: Płyta mówiona

en: Error while saving custom genre: %s
pl: Błąd podczas zapisywania własnego gatunku: %s

en: Could not start Sound Juicer
pl: Nie można uruchomić programu Sound Juicer

en: Please consult the documentation for assistance.
pl: Dokumentacja zawiera więcej informacji.

en: You are currently extracting a CD. Do you want to quit now or continue?
pl: Obecnie zgrywane są dane z płyty CD. Przerwać czy kontynuować?

en: _Quit
pl: Za_kończ

en: _Continue
pl: _Kontynuuj

en: Select None
pl: Odznacz wszystko

en: Select All
pl: Zaznacz wszystko

en: (unknown)
pl: (nieznany)

en: This album is not in the MusicBrainz database, please click ‘Edit Album’ to open your browser and edit it in MusicBrainz.
pl: Tego albumu nie ma w bazie danych MusicBrainz. Proszę kliknąć „Modyfikuj album”, aby otworzyć przeglądarkę i zmodyfikować go w serwisie MusicBrainz.

en: Could not find %s by %s on MusicBrainz, please click ‘Edit Album’ to open your browser and edit it in MusicBrainz.
pl: Nie można odnaleźć albumu %s autorstwa %s w serwisie MusicBrainz. Proszę kliknąć „Modyfikuj album”, aby otworzyć przeglądarkę i zmodyfikować go w serwisie MusicBrainz.

en: Click ‘Reload’ to load the edited album details from MusicBrainz
pl: Kliknięcie „Ponownie wczytaj album” wczyta zmodyfikowane informacje o albumie z serwisu MusicBrainz

en: Could not open URL
pl: Nie można otworzyć adresu URL

en: Sound Juicer could not open the submission URL
pl: Program Sound Juicer nie może otworzyć adresu URL wysyłki

en: Could not duplicate disc
pl: Nie można skopiować płyty CD

en: Sound Juicer could not duplicate the disc
pl: Program Sound Juicer nie mógł skopiować tej płyty

en: Chamber
pl: Kameralna

en: Could not read the CD
pl: Nie można odczytać płyty CD

en: Sound Juicer could not read the track listing on this CD.
pl: Program Sound Juicer nie może odczytać ścieżki wypisanej na tej płycie CD.

en: Sound Juicer could not use the CD-ROM device ‘%s’
pl: Program Sound Juicer nie może uzyskać dostępu do napędu CD-ROM „%s”

en: HAL daemon may not be running.
pl: Usługa HAL może nie być uruchomiona.

en: Sound Juicer could not access the CD-ROM device ‘%s’
pl: Program Sound Juicer nie może uzyskać dostępu do napędu CD-ROM „%s”

en: No CD-ROM drives found
pl: Nie odnaleziono żadnego napędu CD-ROM

en: Sound Juicer could not find any CD-ROM drives to read.
pl: Program Sound Juicer nie może odnaleźć żadnego napędu CD-ROM do odczytu.

en: The currently selected audio profile is not available on your installation.
pl: Obecnie wybrany profil dźwiękowy jest niedostępny w bieżącej instalacji.

en: _Change Profile
pl: _Zmień profil

en: Unknown widget calling on_person_edit_changed.
pl: Nieznany widżet wywołujący „on_person_edit_changed”.

en: Could not display help for Sound Juicer
    %s
pl: Nie można wyświetlić pomocy programu Sound Juicer
    %s

en: Retrieving track listing…please wait.
pl: Pobieranie listy ścieżek… Proszę czekać.

en: _Pause
pl: _Wstrzymaj

en: Track
pl: Ścieżka

en: Title
pl: Tytuł

en: Artist
pl: Wykonawca

en: Composer
pl: Kompozytor

en: Duration
pl: Czas trwania

en: Start extracting immediately
pl: Rozpoczyna natychmiastowe zgrywanie

en: Start playing immediately
pl: Rozpoczyna natychmiastowe odtwarzanie

en: What CD device to read
pl: Określa urządzenie CD do odczytu

en: DEVICE
pl: URZĄDZENIE

en: URI to the CD device to read
pl: Adresu URI urządzenia CD do odczytu

en: Error playing CD.
    
    Reason: %s
pl: Błąd podczas odtwarzania CD.
    
    Powód: %s

en: Failed to create CD source element
pl: Utworzenie elementu źródłowego CD się nie powiodło

en: Seeking to %s
pl: Przechodzenie do %s

en: Album Artist, Album Title
pl: Wykonawca albumu, tytuł albumu

en: Album Artist (sortable), Album Title
pl: Wykonawca albumu (posortowane), tytuł albumu

en: Track Artist, Album Title
pl: Wykonawca ścieżki, tytuł albumu

en: Track Artist (sortable), Album Title
pl: Wykonawca ścieżki (posortowane), tytuł albumu

en: Album Title
pl: Tytuł albumu

en: Album Artist
pl: Wykonawca albumu

en: Album Artist (sortable)
pl: Wykonawca albumu (posortowane)

en: Album Artist - Album Title
pl: Wykonawca na albumie - Tytuł albumu

en: Album Artist (sortable) - Album Title
pl: Wykonawca albumu (posortowane) - Tytuł albumu

en: Album Composer, Album Title
pl: Kompozytor albumu, tytuł albumu

en: Album Composer (sortable), Album Title
pl: Kompozytor albumu (posortowane), tytuł albumu

en: Track Composer, Album Title
pl: Kompozytor ścieżki, tytuł albumu

en: Track Composer (sortable), Album Title
pl: Kompozytor ścieżki (posortowane), tytuł albumu

en: [none]
pl: [brak]

en: Number - Title
pl: Numer - Tytuł

en: Track Title
pl: Tytuł ścieżki

en: Track Artist - Track Title
pl: Wykonawca ścieżki - Tytuł ścieżki

en: Track Artist (sortable) - Track Title
pl: Wykonawca ścieżki (posortowane) - Tytuł ścieżki

en: Number. Track Artist - Track Title
pl: Numer. Wykonawca ścieżki - Tytuł ścieżki

note: {N_("Number. Track Artist (sortable) - Track Title"), "%tN. %ts - %tt"},
en: Number-Track Artist-Track Title (lowercase)
pl: Numer-wykonawca ścieżki-tytuł ścieżki (małymi literami)

note: {N_("Number-Track Artist (sortable)-Track Title (lowercase)"), "%tN-%tS-%tT"},
en: Track Composer - Track Artist - Track Title
pl: Kompozytor ścieżki - Wykonawca ścieżki - Tytuł ścieżki

en: Track Composer (sortable) - Track Artist (sortable) - Track Title
pl: Kompozytor ścieżki (posortowane) - Wykonawca ścieżki (posortowane) - Tytuł ścieżki

en: Number. Track Composer - Track Artist - Track Title
pl: Numer. Kompozytor ścieżki - Wykonawca ścieżki - Tytuł ścieżki

en: Number-Track Composer-Track Artist-Track Title (lowercase)
pl: Numer-kompozytor ścieżki-wykonawca ścieżki-tytuł ścieżki (małymi literami)

en: Example Path:
pl: Przykładowa ścieżka:
