sound-juicer master - en to vi translation catalogue (219 entries)

en: CD ripper with a clean interface and simple preferences
vi: Ứng dụng trích âm thanh từ đĩa CD với giao diện gọn gàng và các tùy chọn đơn giản

en: Sound Juicer is a simple and clean CD ripping tool. It allows you to extract the audio from audio compact discs and convert them into audio files that your computer can understand and play. Sound Juicer can also play the audio tracks directly from the CD, allowing you to preview the CD before ripping it.
vi: Sound Juicer là công cụ trích bài hát từ đĩa CD đơn giản và sạch sẽ. Nó cho phép bạn trích âm thanh từ đĩa CD và chuyển đổi chúng thành các tập tin âm thanh cái mà máy tính của bạn có thể hiểu và phát được. Sound Juicer cũng có thể phát nhạc trực tiếp từ đĩa CD, cho phép bạn nghe thử trước khi muốn trích ra.

en: Sound Juicer is designed to be easy to use, and to work with little user intervention. When you start Sound Juicer, it will examine the CD in the drive and try to locate information about the audio tracks using the freely-available MusicBrainz service.
vi: Sound Juicer thiết kế hướng đến việc sử dụng dễ dàng và làm việc với ít sự can thiệp từ người dùng. Khi bạn khởi chạy Sound Juicer, nó sẽ phân tích đĩa CD trong ổ đĩa và cố định vị thông tin các rãnh âm thanh sử dụng dịch vụ sẵn có và miễn phí là MusicBrainz.

note: This is a translatable version of project_group
en: The GNOME Project
vi: Dự án GNOME

en: Audio CD Extractor
vi: Trích nhạc từ đĩa CD

en: Copy music from your CDs
vi: Sao chép phần nhạc từ đĩa CD của bạn

note: Translators: Search terms to find this application. Do NOT translate or localize the semicolons! The list MUST also end with a semicolon!
en: Ripper;
vi: Ripper;Trích;trich;

en: The CD to extract from
vi: Đĩa CD muốn rút trích ra

en: Please note: Sound Juicer currently only handles real device names, no symlinks like e.g. /dev/cdrom. An empty key implicates that the system's default CD-ROM drive will be used.
vi: Xin chú ý: Sound Juicer hiện tại chỉ có thể xử lý tên thiết bị thực, không hỗ trợ liên kết mềm kiểu như /dev/cdrom. Khóa trống rỗng sẽ ngầm định là sẽ dùng ổ đĩa CD-ROM mặc định của hệ thống.

en: Whether to eject the CD when finished extracting
vi: Có đẩy đĩa CD ra sau khi trích xong hay không

en: Whether to open the target directory when finished extracting
vi: Có nên mở thư mục đích khi trích xong hay không

en: The URI to save the extracted music to
vi: URI để lưu các bản nhạc trích vào đó

en: The directory structure for the files
vi: Cấu trúc thư mục cho tập tin

en: Format specifiers: %at - album title; %aT - album title (lowercase); %aa - album artist; %aA - album artist (lowercase); %as - album artist (sortable); %aS - album artist (sortable lowercase); %ac - album composer; %aC - album composer (lowercase); %ap - album composer (sortable); %aP - album composer (sortable lowercase); %ay - album year; %tt - track title; %tT - track title (lowercase); %ta - track artist; %tA - track artist (lowercase); %ts - track artist (sortable); %tS - track artist (sortable lowercase); %tc - track composer; %tC - track composer (lowercase); %tp - track composer (sortable); %tP - track composer (sortable lowercase).
vi: Đặc tả định dạng:
     %at	tên tập nhạc
     %aT	tên tập nhạc (chữ thường)
     %aa	nghệ sĩ tập nhạc
     %aA	nghệ sĩ tập nhạc (chữ thường)
     %as	nghệ sĩ tập nhạc (sắp xếp được)
     %aS	nghệ sĩ tập nhạc (chữ thường sắp xếp được)
     %ac	nhà soạn nhạc tập nhạc
     %aC	nhà soạn nhạc tập nhạc (chữ thường)
     %ap	nhà soạn nhạc tập nhạc (sắp xếp được)
     %aP	nhà soạn nhạc tập nhạc (chữ thường sắp xếp được)
     %ay	năm tập nhạc
     %tt	tên rãnh
     %tT	tên rãnh (chữ thường)
     %ta	nghệ sĩ rãnh
     %tA	nghệ sĩ rãnh (chữ thường)
     %ts	nghệ sĩ rãnh (sẵp xếp được)
     %tS	nghệ sĩ rãnh (chữ thường sắp xếp được)
     %tc	nhà soạn nhạc rãnh
     %tC	nhà soạn nhạc rãnh (chữ thường)
     %tp	nhà soạn nhạc rãnh (sắp xếp được)
     %tP	nhà soạn nhạc rãnh (chữ thường sắp xếp được)

en: The name pattern for files
vi: Mẫu tên cho tập tin

en: Do not specify an extension. Format specifiers: %at - album title; %aT - album title (lowercase); %aa - album artist; %aA - album artist (lowercase); %as - album artist (sortable); %aS - album artist (sortable lowercase); %ac - album composer; %aC - album composer (lowercase); %ap - album composer (sortable); %aP - album composer (sortable lowercase); %tn - track number (i.e 8); %tN - track number, zero padded (i.e 08); %tt - track title; %tT - track title (lowercase); %ta - track artist; %tA - track artist (lowercase); %ts - track artist (sortable); %tS - track artist (sortable lowercase); %tc - track composer; %tC - track composer (lowercase); %tp - track composer (sortable); %tP - track composer (sortable lowercase); %dn - disc and track number (i.e Disk 2 - 6, or 6); %dN - disc number, zero padded (i.e d02t06, or 06).
vi: Không ghi rõ phần mở rộng. Đặc tả định dạng:
     %at	tên tập nhạc
     %aT	tên tập nhạc (chữ thường)
     %aa	nghệ sĩ tập nhạc
     %aA	nghệ sĩ tập nhạc (chữ thường)
     %as	nghệ sĩ tập nhạc (sắp xếp được)
     %aS	nghệ sĩ tập nhạc (chữ thường sẵp xếp được)
     %ac	nhà soạn nhạc tập nhạc
     %aC	nhà soạn nhạc tập nhạc (chữ thường)
     %ap	nhà soạn nhạc tập nhạc (sắp xếp được)
     %aP	nhà soạn nhạc tập nhạc (chữ thường sẵp xếp được)
     %tn	số thứ tự rãnh (v.d. 8)
     %tN	số thứ tự rãnh (đệm số không, v.d. 08)
     %tt	tên rãnh
     %tT	tên rãnh (chữ thường)
     %ta	nghệ sĩ rãnh
     %tA	nghệ sĩ rãnh (chữ thường)
     %ts	nghệ sĩ rãnh (sẵp xếp được)
     %tS	nghệ sĩ rãnh (chữ thường sẵp xếp được)
     %tc	nhà soạn nhạc rãnh
     %tC	nhà soạn nhạc rãnh (chữ thường)
     %tp	nhà soạn nhạc rãnh (sắp xếp được)
     %tP	nhà soạn nhạc rãnh (chữ thường sắp xếp được)
     %dn	số thứ tự đĩa và rãnh (v.d. Đĩa 2 - 6, hay 6)
     %dN	số thứ tự đĩa và rãnh (đệm số không, v.d. d02t06 hay 06)

en: The paranoia mode to use
vi: Chế độ an toàn cần dùng

en: Paranoia flags: disable; fragment; overlap; scratch; repair.
vi: Cờ an toàn:
     * disable	tắt
     * fragment	phân mảnh
     * overlap	xếp chồng
     * scratch	xóa
     * repair	sửa chữa.

en: Whether to strip special characters from filenames
vi: Có nên gỡ bỏ kí tự đặc biệt ra khỏi tên tập tin

en: If enabled, special characters such as space, wildcards and backslashes will be removed from the output filename.
vi: Khi cho phép, sẽ loại bỏ mọi kí tự đặc biệt (như dấu cách, kí tự đại diện và dấu số ngược) ra khỏi tên tập tin đầu ra.

en: Media type to encode to
vi: Kiểu đa phương tiện đển mã hóa

en: The GStreamer media type to encode to.
vi: Kiểu đa phương tiện GStreamer để mà mã hóa thành.

en: Audio volume
vi: Âm lượng

en: Select Album
vi: Chọn tuyển tập

en: _Select
vi: _Chọn

en: This CD could be more than one album. Please select which album it is.
vi: Có lẽ đĩa CD này chứa nhiều tuyển tập. Hãy chọn tuyển tập.

[ctx: shortcut window]
en: Disc
vi: Đĩa

[ctx: shortcut window]
en: Reread track names
vi: Đọc lại tên rãnh

[ctx: shortcut window]
en: Eject disc
vi: Đẩy đĩa ra

[ctx: shortcut window]
en: Toggle playback
vi: Bật/tắt phát lại

[ctx: shortcut window]
en: Next track
vi: Rãnh kế

[ctx: shortcut window]
en: Previous track
vi: Rãnh trước

[ctx: shortcut window]
en: General
vi: Chung

[ctx: shortcut window]
en: Help
vi: Trợ giúp

[ctx: shortcut window]
en: Shortcuts help
vi: Trợ giúp phím tắt

[ctx: shortcut window]
en: Quit
vi: Thoát

[ctx: shortcut window]
en: Select all tracks
vi: Chọn mọi rãnh

[ctx: shortcut window]
en: Unselect all tracks
vi: Bỏ chọn mọi rãnh

en: _Edit Album
vi: _ Sửa tuyển tập

en: _Reload Album
vi: _Tải lại tuyển tập

en: _Year:
vi: _Năm:

en: _Disc:
vi: Đĩ_a:

en: _Title:
vi: _Tựa:

en: _Artist:
vi: Nghệ _sĩ:

en: _Composer:
vi: Nhà soạn nhạ_c:

en: _Genre:
vi: Thể l_oại:

en: Duration:
vi: Thời lượng:

en: Tracks
vi: Rãnh

en: _Play
vi: _Phát

en: E_xtract
vi: Lấ_y

en: Track Progress
vi: Diễn tiến rãnh

en: Preferences
vi: Cấu hình

en: Device
vi: Thiết bị

en: CD _drive:
vi: Ổ đĩa C_D:

en: _Eject after extracting tracks
vi: Đẩy _ra sau khi trích các rãnh

en: _Open music folder when finished
vi: _Mở thư mục nhạc khi hoàn tất

en: Music Folder
vi: Thư mục nhạc

en: _Folder:
vi: _Thư mục:

en: Select A Folder
vi: Chọn thư mục

en: Track Names
vi: Các tên rãnh

en: Folder hie_rarchy:
vi: Cấu trúc _thư mục:

en: File _name:
vi: _Tên tập tin:

en: _Strip special characters
vi: _Loại bỏ kí tự đặc biệt

en: Format
vi: Định dạng

en: O_utput Format:
vi: Định dạng đầu _ra:

en: Re-read
vi: Đọc lại đĩa

en: Duplicate
vi: Nhân đôi

en: Eject
vi: Đẩy ra

en: Open MusicBrainz
vi: Mở MusicBrainz

en: Shortcuts
vi: Phím tắt

en: Help
vi: Trợ giúp

en: About Sound Juicer
vi: Giới thiệu về Sound Juicer

en: Quit
vi: Thoát

en: Could not create GStreamer CD reader
vi: Không thể tạo bộ đọc đĩa CD kiểu GStreamer

en: Could not create GStreamer encoders for %s
vi: Không thể tạo bộ mã hóa kiểu GStreamer cho %s

en: Could not create GStreamer file output
vi: Không thể tạo tập tin đầu ra kiểu GStreamer

en: Could not link pipeline
vi: Không thể liên kết ống dẫn

en: Could not get current track position
vi: Không thể lấy vị trí rãnh hiện có

en: Extractor object is not valid. This is bad, check your console for errors.
vi: Đối tượng trích không hợp lệ. Đây vấn đề cần kiểm tra bằng dòng lệnh.

en: The plugin necessary for CD access was not found
vi: Không thấy trình bổ sung cho phép truy cập đĩa CD

en: The plugin necessary for file access was not found
vi: Không thấy trình bổ sung cho phép truy cập tập tin

note: FIXME: would be nicer to only check if "cdrom" is being probed, * but libbrasero doesn't seem to have an API for that
en: Cannot read CD: %s
vi: Không thể đọc đĩa CD: %s

en: Devices haven't been all probed yet
vi: Các thiết bị còn chưa được thăm dò

en: Device ‘%s’ does not contain any media
vi: Thiết bị “%s” không có vật chứa nào

en: Device ‘%s’ could not be opened. Check the access permissions on the device.
vi: Không thể mở thiết bị “%s”. Hãy kiểm tra quyền truy cập thiết bị này.

en: Czechoslovakia
vi: Séc và Slô-va-kia

en: East Germany
vi: Đông Đức

en: Europe
vi: Châu Âu

en: Serbia and Montenegro
vi: Séc-bi và Mông-tơ-nê-rô

en: Soviet Union
vi: Liên bang Sô Viết

en: Worldwide
vi: Toàn cầu

en: Cannot access CD
vi: Không thể truy cập đến đĩa CD

en: Unknown Title
vi: Chưa đặt tên

en: Unknown Artist
vi: Nghệ sĩ chưa biết

en: Track %d
vi: Rãnh %d

en: Cannot access CD: %s
vi: Không thể truy cập đến đĩa CD: %s

note: Translators: This string is used to build the composer tag when a track has composers and transcribers
en: %s trans. %s
vi: %s chbiên. %s

note: Translators: This string is used to build the composer tag when a track has a transcribers but no composer
en: trans. %s
vi: chbiên. %s

en: Unknown Album
vi: Tập nhạc lạ

en: Sound Juicer is free software; you can redistribute it and/or modify it under the terms of the GNU General Public License as published by the Free Software Foundation; either version 2 of the License, or (at your option) any later version.
vi: Sound Juicer là phần mềm tự do; bạn có thể phát hành lại nó và/hoặc sửa đổi nó theo các điều khoản của Giấy phép Công cộng GNU như được xuất bản bởi Tổ chức Phần mềm Tự do; hoặc phiên bản 2 của Giấy phép này, hoặc bất kì phiên bản sau nào (tùy ý).

en: Sound Juicer is distributed in the hope that it will be useful, but WITHOUT ANY WARRANTY; without even the implied warranty of MERCHANTABILITY or FITNESS FOR A PARTICULAR PURPOSE.  See the GNU General Public License for more details.
vi: Sound Juicer được phân phối với mong muốn nó sẽ là một phần mềm có ích, nhưng KHÔNG PHẢI CHỊU BẤT KÌ TRÁCH NHIỆM NÀO; thậm chí cả về KHẢ NĂNG BÁN LẠI hoặc PHÙ HỢP VỚI TỪNG MỤC ĐÍCH CỤ THỂ. Xem Giấy phép Công cộng GNU để biết thêm chi tiết.

en: You should have received a copy of the GNU General Public License along with Sound Juicer; if not, write to the Free Software Foundation, Inc., 51 Franklin Street, Fifth Floor, Boston, MA 02110-1301 USA
vi: Bạn đã nhận một bản sao của Giấy Phép Công Cộng GNU cùng với chương trình này; nếu không, hãy viết thư cho Tổ Chức Phần Mềm Tự Do,
    Free Software Foundation, Inc.,
    51 Franklin Street, Fifth Floor,
    Boston, MA  02110-1301, USA (Mỹ)

en: An Audio CD Extractor
vi: Bộ trích đĩa CD Âm thanh

note: Translators: this string is a list of catalog number(s) used by the label(s) to identify the release
en: Catalog No.:  | Catalog Nos.:
vi[0]: Thể loại số:

note: Translators: this string appears when multiple CDs were found in musicbrainz online database, it corresponds to "Released: <country> in <year> on <label>"
en: Released: %s in %d on %s
vi: Phát hành: %s năm %d trên %s

note: Translators: this string appears when multiple CDs were found in musicbrainz online database, it corresponds to "Released: <country> on <label>"
en: Released: %s on %s
vi: Phát hành: %s trên %s

note: Translators: this string appears when multiple CDs were found in musicbrainz online database, it corresponds to "Released: <country> in <year>"
en: Released: %s in %d
vi: Phát hành: %s năm %d

note: Translators: this string appears when multiple CDs were found in musicbrainz online database, it corresponds to "Released: <country>"
en: Released: %s
vi: Phát hành: %s

note: Translators: this string appears when multiple CDs were found in musicbrainz online database, it corresponds to "Released in <year> on <label>"
en: Released in %d on %s
vi: Phát hành năm %d trên %s

note: Translators: this string appears when multiple CDs were found in musicbrainz online database, it corresponds to "Released in <year>"
en: Released in %d
vi: Phát hành năm %d

note: Translators: this string appears when multiple CDs were found in musicbrainz online database, it corresponds to "Released on <label>"
en: Released on %s
vi: Phát hành trên %s

en: Release label, year & country unknown
vi: Chưa biết về nhãn phát hành, năm và quốc gia

note: Translators: this string identifies the number of the barcode printed on the release
en: Barcode:
vi: Mã vạch:

en:  (Disc %d/%d)
vi:  (Đĩa %d/%d)

en: Failed to get output format
vi: Gặp lỗi khi lấy định dạng kết xuất

en: Name too long
vi: Tên quá dài

en: A file with the same name exists
vi: Đã có tập tin có cùng tên

en: A file called ‘%s’ exists, size %s.
    Do you want to skip this track or overwrite it?
vi: Đã có một tập tin mang tên “%s”, kích cỡ %s.
    Ban có muốn bỏ qua rãnh này hay ghi đè lên nó không?

en: _Skip
vi: _Bỏ qua

en: S_kip All
vi: Bỏ _qua tất cả

en: _Overwrite
vi: _Ghi đè

en: Overwrite _All
vi: Ghi đè lên _tất cả

en: Failed to create output directory: %s
vi: Gặp lỗi khi tạo thư mục kết xuất: %s

en: Estimated time left: %d:%02d (at %0.1f×)
vi: Thời gian còn lại ước tính: %d:%02d (tại %0.1fx)

en: Estimated time left: unknown
vi: Thời gian còn lại ước tính: chưa biết

en: CD rip complete
vi: Hoàn tất trích đĩa CD

en: Sound Juicer could not extract this CD.
vi: Bộ Sound Juicer không thể trích đĩa CD này.

en: Reason
vi: Lý do

note: Change the label to Stop while extracting
en: _Stop
vi: _Dừng

en: Extracting audio from CD
vi: Đang trích nhạc từ đĩa CD

en: Unknown Composer
vi: Không biết nhà soạn nhạc

en: Unknown Track
vi: Rãnh chưa biết

en: Ambient
vi: Chung quanh

en: Blues
vi: Nhạc xanh

en: Classical
vi: Cổ điển

en: Country
vi: Đồng quê (Mỹ)

en: Dance
vi: Khiêu vũ

en: Electronica
vi: Điện tử

en: Folk
vi: Dân ca

en: Funk
vi: Sôi nổi

en: Jazz
vi: Ja

en: Latin
vi: La-tinh

en: Pop
vi: Póp

en: Rap
vi: Ráp

en: Reggae
vi: Nhịp mạnh

en: Rock
vi: Rốc

en: Soul
vi: Hồn

en: Spoken Word
vi: Từ nói

en: Error while saving custom genre: %s
vi: Gặp lỗi khi lưu thể loại tự chọn: %s

en: Could not start Sound Juicer
vi: Không thể khởi chạy trình Sound Juicer

en: Please consult the documentation for assistance.
vi: Hãy xem tài liệu hướng dẫn để nhận trợ giúp.

en: You are currently extracting a CD. Do you want to quit now or continue?
vi: Bạn đang trích một đĩa CD. Bạn muốn thoát ngay bây giờ hay tiếp tục?

en: _Quit
vi: T_hoát

en: _Continue
vi: _Tiếp tục

en: Select None
vi: Không chọn gì

en: Select All
vi: Chọn tất cả

en: (unknown)
vi: (không rõ)

en: This album is not in the MusicBrainz database, please click ‘Edit Album’ to open your browser and edit it in MusicBrainz.
vi: Tuyển tập này không trong cơ sở dữ liệu MusicBrainz, vui lòng bấm chọn “Sửa tuyển tập” để mở trình duyệt của bạn và sửa nó trong MusicBrainz.

en: Could not find %s by %s on MusicBrainz, please click ‘Edit Album’ to open your browser and edit it in MusicBrainz.
vi: Không thể tìm thấy %s bởi %s trên MusicBrainz, vui lòng bấm chọn “Sửa tuyển tập” để mở trình duyệt của bạn và sửa nó trong MusicBrainz.

en: Click ‘Reload’ to load the edited album details from MusicBrainz
vi: Bấm vào “Tải lại” để tải thông tin chi tiết về tuyển tập đã được sửa từ MusicBrainz

en: Could not open URL
vi: Không thể mở URL

en: Sound Juicer could not open the submission URL
vi: Sound Juicer không thể mở URL đệ trình

en: Could not duplicate disc
vi: Không thể nhân đôi đĩa

en: Sound Juicer could not duplicate the disc
vi: Trình Sound Juicer không thể nhân đôi đĩa

en: Lieder
vi: Ngâm thơ

en: Opera
vi: Ô-pê-ra

en: Chamber
vi: Thính phòng

en: Musical
vi: Ca kịch

en: Could not read the CD
vi: Không thể đọc đĩa CD

en: Sound Juicer could not read the track listing on this CD.
vi: Sound Juicer không thể đọc danh sách rãnh trên đĩa CD này.

en: Sound Juicer could not use the CD-ROM device ‘%s’
vi: Sound Juicer không thể sử dụng ổ đĩa CD-ROM “%s”

en: HAL daemon may not be running.
vi: Có lẽ trình dịch vụ HAL đang không được chạy.

en: Sound Juicer could not access the CD-ROM device ‘%s’
vi: Sound Juicer không thể truy cập ổ đĩa CD-ROM “%s”

en: No CD-ROM drives found
vi: Không tìm thấy ổ đĩa CD-ROM nào

en: Sound Juicer could not find any CD-ROM drives to read.
vi: Sound Juicer không thấy bất kì ổ CD-ROM nào để đọc.

en: The currently selected audio profile is not available on your installation.
vi: Hồ sơ âm thanh đang chọn không có trên máy.

en: _Change Profile
vi: _Chuyển hồ sơ

en: Unknown widget calling on_person_edit_changed.
vi: Không hiểu điều khiển nào đang gọi on_person_edit_changed.

en: Could not display help for Sound Juicer
    %s
vi: Không thể hiện trợ giúp Sound Juicer
    %s

en: Retrieving track listing…please wait.
vi: Đang lấy danh sách rãnh…hãy đợi một chút.

en: _Pause
vi: Tạm _dừng

en: Track
vi: Rãnh

en: Title
vi: Tên

en: Artist
vi: Nghệ sĩ

en: Composer
vi: Nhà soạn nhạc

en: Duration
vi: Thời lượng

en: Start extracting immediately
vi: Trích ngay lập tức

en: Start playing immediately
vi: Phát ngay lập tức

en: What CD device to read
vi: Thiết bị CD cần đọc

en: DEVICE
vi: THIẾT BỊ

en: URI to the CD device to read
vi: Địa chỉ URI tới ổ đĩa CD cần đọc

en: Error playing CD.
    
    Reason: %s
vi: Lỗi khi phát đĩa CD.
    
    Lý do: %s

en: Failed to create CD source element
vi: Gặp lỗi khi tạo phần tử nguồn CD

en: Seeking to %s
vi: Đang tìm kiếm %s

en: Album Artist, Album Title
vi: Nghệ sĩ tập nhạc, Tên tập nhạc

en: Album Artist (sortable), Album Title
vi: Nghệ sĩ tập nhạc (sắp xếp được), Tên tập nhạc

en: Track Artist, Album Title
vi: Nghệ sĩ rãnh, Tên tập nhạc

en: Track Artist (sortable), Album Title
vi: Nghệ sĩ rãnh (sắp xếp được), Tên tập nhạc

en: Album Title
vi: Tên tập nhạc

en: Album Artist
vi: Nghệ sĩ tập nhạc

en: Album Artist (sortable)
vi: Nghệ sĩ tập nhạc (sắp xếp được)

en: Album Artist - Album Title
vi: Nghệ sĩ tập nhạc — Tên tập nhạc

en: Album Artist (sortable) - Album Title
vi: Nghệ sĩ tập nhạc (sắp xếp được) — Tên tập nhạc

en: Album Composer, Album Title
vi: Nhà soạn nhạc tập nhạc, Tên tập nhạc

en: Album Composer (sortable), Album Title
vi: Nhà soạn nhạc tập nhạc (sắp xếp được), Tên tập nhạc

en: Track Composer, Album Title
vi: Nhà soạn nhạc rãnh nhạc, Tên tập nhạc

en: Track Composer (sortable), Album Title
vi: Nhà soạn nhạc rãnh nhạc (sắp xếp được), Tên tập nhạc

en: [none]
vi: [không]

en: Number - Title
vi: Số - Tên

en: Track Title
vi: Tên rãnh

en: Track Artist - Track Title
vi: Nghệ sĩ rãnh — Tên rãnh

en: Track Artist (sortable) - Track Title
vi: Nghệ sĩ rãnh (sắp xếp được) — Tên rãnh

en: Number. Track Artist - Track Title
vi: Số. Nghệ sĩ rãnh — Tên rãnh

note: {N_("Number. Track Artist (sortable) - Track Title"), "%tN. %ts - %tt"},
en: Number-Track Artist-Track Title (lowercase)
vi: Số — Nghệ sĩ rãnh — Tên rãnh (chữ thường)

note: {N_("Number-Track Artist (sortable)-Track Title (lowercase)"), "%tN-%tS-%tT"},
en: Track Composer - Track Artist - Track Title
vi: Nhà soạn nhạc rãnh — Nghệ sĩ rãnh — Tên rãnh

en: Track Composer (sortable) - Track Artist (sortable) - Track Title
vi: Nhà soạn nhạc rãnh (sắp xếp được) — Nghệ sĩ rãnh (sắp xếp được — Tên rãnh

en: Number. Track Composer - Track Artist - Track Title
vi: Số. Nhà soạn nhạc rãnh — Nghệ sĩ rãnh — Tên rãnh

en: Number-Track Composer-Track Artist-Track Title (lowercase)
vi: Số — Nhà soạn nhạc rãnh — Nghệ sĩ rãnh — Tên rãnh (chữ thường)

en: Example Path:
vi: Đường dẫn ví dụ:
