sound-juicer - en to sr translation catalogue (221 entries)

en: The CD to extract from
sr: CD za izvlačenje

en: Please note: Sound Juicer currently only handles real device names, no symlinks like e.g. /dev/cdrom. An empty key implicates that the system's default CD-ROM drive will be used.
sr: Napomena: Zvukovnik trenutno radi samo sa stvarnim nazivima uređaja, bez simboličkih veza kao npr. „/dev/cdrom“. Prazan ključ podrazumeva korišćenje sistemskog osnovnog CD-ROM uređaja.

en: Whether to eject the CD when finished extracting
sr: Da li da izbaci CD kada završi izvlačenje

en: Whether to open the target directory when finished extracting
sr: Da li da otvori ciljni direktorijum nakon završenog izvlačenja

en: The URI to save the extracted music to
sr: Putanja za čuvanje izvučene muzike

en: The directory structure for the files
sr: Struktura direktorijuma za datoteke

en: Format specifiers: %at - album title; %aT - album title (lowercase); %aa - album artist; %aA - album artist (lowercase); %as - album artist (sortable); %aS - album artist (sortable lowercase); %ac - album composer; %aC - album composer (lowercase); %ap - album composer (sortable); %aP - album composer (sortable lowercase); %ay - album year; %tt - track title; %tT - track title (lowercase); %ta - track artist; %tA - track artist (lowercase); %ts - track artist (sortable); %tS - track artist (sortable lowercase); %tc - track composer; %tC - track composer (lowercase); %tp - track composer (sortable); %tP - track composer (sortable lowercase).
sr: Odrednici zapisa: %at — naslov albuma; %aT — naslov albuma (malim slovima); %aa — izvođač albuma; %aA — izvođač albuma (malim slovima); %as — izvođač albuma (za ređanje); %aS — izvođač albuma (malim slovima za ređanje); %ac — kompozitor albuma; %aC — kompozitor albuma (malim slovima); %ap — kompozitor albuma (za ređanje); %aP — kompozitor albuma (malim slovima za ređanje); %ay — godina albuma; %tt — naslov numere; %tT — naslov numere (malim slovima); %ta — izvođač numere; %tA — izvođač numere (malim slovima); %ts — izvođač numere (za ređanje); %tS — izvođač numere (malim slovima za ređanje); %tc — kompozitor numere; %tC — kompozitor numere (malim slovima); %tp — kompozitor numere (za ređanje); %tP — kompozitor numere (malim slovima za ređanje).

en: The name pattern for files
sr: Oblik naziva za datoteke

en: Do not specify an extension. Format specifiers: %at - album title; %aT - album title (lowercase); %aa - album artist; %aA - album artist (lowercase); %as - album artist (sortable); %aS - album artist (sortable lowercase); %ac - album composer; %aC - album composer (lowercase); %ap - album composer (sortable); %aP - album composer (sortable lowercase); %tn - track number (i.e 8); %tN - track number, zero padded (i.e 08); %tt - track title; %tT - track title (lowercase); %ta - track artist; %tA - track artist (lowercase); %ts - track artist (sortable); %tS - track artist (sortable lowercase); %tc - track composer; %tC - track composer (lowercase); %tp - track composer (sortable); %tP - track composer (sortable lowercase); %dn - disc and track number (i.e Disk 2 - 6, or 6); %dN - disc number, zero padded (i.e d02t06, or 06).
sr: Ne navodi proširenje. Odrednici zapisa: %at — naslov albuma; %aT — naslov albuma (malim slovima); %aa — izvođač albuma; %aA — izvođač albuma (malim slovima); %as — izvođač albuma (za ređanje); %aS — izvođač albuma (malim slovima za ređanje); %ac — kompozitor albuma; %aC — kompozitor albuma (malim slovima); %ap — kompozitor albuma (za ređanje); %aP — kompozitor albuma (malim slovima za ređanje); %tn — broj numere (npr. 8); %tN — broj numere, sa nulom ispred (npr. 08); %tt — naslov numere; %tT — naslov numere (malim slovima); %ta — izvođač numere; %tA — izvođač numere (malim slovima); %ts — izvođač numere (za ređanje); %tS — izvođač numere (malim slovima za ređanje); %tc — kompozitor numere; %tC — kompozitor numere (malim slovima); %tp — kompozitor numere (za ređanje); %tP — kompozitor numere (malim slovima za ređanje); %dn — broj diska i numere, numera dopunjena nulom (npr. Disk 2 — 06, ili 06); %dN — zbijeni broj diska i numere, dopunjeno nulom (npr d02t06, ili 06).

en: The paranoia mode to use
sr: Režim paranoje za upotrebu

en: Paranoia flags: disable; fragment; overlap; scratch; repair.
sr: Režim paranoje: „disable“ (isključi); „fragment“ (deo); „overlap“ (preklopi); „scratch“ (izgrebi); „repair“ (popravi).

en: Whether to strip special characters from filenames
sr: Da li da izbaci posebne znake iz naziva datoteke

en: If enabled, special characters such as space, wildcards and backslashes will be removed from the output filename.
sr: Ako je uključeno, posebni znaci kao što su razmak, džoker znaci i obrnute kose crte biće uklonjeni iz izlaznog naziva datoteke.

en: Media type to encode to
sr: Vrsta medija u koji vršiti kodiranje

en: The GStreamer media type to encode to.
sr: Vrsta medija Gstrimera u koji vršiti kodiranje.

en: Audio volume
sr: Jačina zvuka

en: Sound Juicer
sr: Zvukovnik

en: Audio CD Extractor
sr: Izvlačenje CD zvuka

en: Copy music from your CDs
sr: Umnožite muziku sa vaših CD-a

note: Translators: Search terms to find this application. Do NOT translate or localize the semicolons! The list MUST also end with a semicolon!
en: Ripper;
sr: cd;disk;muzika;pesma;izvuci;izvlačivač;

en: CD ripper with a clean interface and simple preferences
sr: CD izvlačivač sa čistim sučeljem i jednostavnim postavkama

en: Sound Juicer is a simple and clean CD ripping tool. It allows you to extract the audio from audio compact discs and convert them into audio files that your computer can understand and play. Sound Juicer can also play the audio tracks directly from the CD, allowing you to preview the CD before ripping it.
sr: Zvukovnik je jednostavan i čist alat za izvlačenje CD-a. Omogućava vam da izvučete zvuk sa zvučnih diskova i da ih pretvorite u zvučne datoteke koje vaš računar može da razume i da pušta. Zvukovnik takođe može da pušta zvučne numere neposredno sa CD-a, omogućavajući vam da pregledate CD pre nego što izvučete njegov sadržaj.

en: Sound Juicer is designed to be easy to use, and to work with little user intervention. When you start Sound Juicer, it will examine the CD in the drive and try to locate information about the audio tracks using the freely-available MusicBrainz service.
sr: Zvukovnik je osmišljen da bude lak za upotrebu, i da radi sa neznatnim mešanjem korisnika. Kada pokrenete Zvukovnika, ispitaće CD u uređaju i pokušaće da pronađe podatke o zvučnim numerama koristeći besplatno dostupnu uslugu Mozgića muzike.

note: This is a translatable version of project_group
en: The GNOME Project
sr: Gnomov projekat

en: Select Album
sr: Izaberite album

en: _Select
sr: _Izaberi

en: This CD could be more than one album. Please select which album it is.
sr: Ovaj CD može biti jedan od više albuma. Ispod izaberite koji je to album.

en: _Edit Album
sr: _Uredi album

en: _Reload Album
sr: _Osveži album

en: _Year:
sr: _Godina:

en: _Disc:
sr: _Disk:

en: _Title:
sr: _Naslov:

en: _Artist:
sr: _Izvođač:

en: _Composer:
sr: _Kompozitor:

en: _Genre:
sr: _Žanr:

en: Duration:
sr: Trajanje:

en: Tracks
sr: Numere

en: _Play
sr: _Pusti

en: E_xtract
sr: Iz_vuci

en: Track Progress
sr: Tok pesme

en: Preferences
sr: Postavke

en: Device
sr: Uređaj

en: CD _drive:
sr: CD _uređaj:

en: _Eject after extracting tracks
sr: _Izbaci nakon izvlačenja numera

en: _Open music folder when finished
sr: _Otvori fasciklu muzike kada završiš

en: Music Folder
sr: Fascikla sa muzikom

en: _Folder:
sr: _Fascikla:

en: Select A Folder
sr: Izaberite mesto

en: Track Names
sr: Nazivi pesama

en: Folder hie_rarchy:
sr: _Hijerarhija mesta:

en: File _name:
sr: _Naziv datoteke:

en: _Strip special characters
sr: Ostavi samo slova i b_rojeve

en: Format
sr: Zapis

en: O_utput Format:
sr: _Izlazni zapis:

en: Disc
sr: Disk

en: Re-read
sr: Ponovo pročitaj

en: Duplicate
sr: Umnoži disk

en: Eject
sr: Izbaci

en: Open MusicBrainz
sr: Otvori Mozgić muzike

en: Shortcuts
sr: Prečice

en: Help
sr: Pomoć

en: About
sr: O programu

en: Quit
sr: Izađi

[ctx: shortcut window]
en: Disc
sr: Disk

[ctx: shortcut window]
en: Reread track names
sr: Ponovo čita nazive pesama

[ctx: shortcut window]
en: Eject disc
sr: Izbacuje disk

[ctx: shortcut window]
en: Toggle playback
sr: Započinje/pauzira puštanje

[ctx: shortcut window]
en: Next track
sr: Sledeća numera

[ctx: shortcut window]
en: Previous track
sr: Prethodna numera

[ctx: shortcut window]
en: General
sr: Opšte

[ctx: shortcut window]
en: Help
sr: Pomoć

[ctx: shortcut window]
en: Shortcuts help
sr: Pomoć za prečice

[ctx: shortcut window]
en: Quit
sr: Izlazi

[ctx: shortcut window]
en: Select all tracks
sr: Bira sve numere

[ctx: shortcut window]
en: Unselect all tracks
sr: Poništava izbor svih numera

en: Could not create GStreamer CD reader
sr: Ne mogu da napravim Gstrimerov čitač CD-a

en: Could not create GStreamer encoders for %s
sr: Ne mogu da napravim Gstrimerove kodere za „%s“

en: Could not create GStreamer file output
sr: Ne mogu da napravim Gstrimerovu izlaznu datoteku

en: Could not link pipeline
sr: Ne mogu da uvežem spojku

en: Could not get current track position
sr: Ne mogu da dobavim položaj tekuće pesme

en: Extractor object is not valid. This is bad, check your console for errors.
sr: Objekat za izvlačenje nije odgovarajući. To je loše, potražite greške u konzoli.

en: The plugin necessary for CD access was not found
sr: Nisam našao priključak neophodan za pristup CD-u

en: The plugin necessary for file access was not found
sr: Nisam našao priključak neophodan za pristup datoteci

en: Cannot read CD: %s
sr: Ne mogu da čitam CD: %s

en: Devices haven't been all probed yet
sr: Još nisu isprobani svi uređaji

en: Device ‘%s’ does not contain any media
sr: Uređaj „%s“ ne sadrži nijedan medij

en: Device ‘%s’ could not be opened. Check the access permissions on the device.
sr: Ne mogu da otvorim uređaj „%s“. Proverite ovlašćenja pristupa za uređaj.

en: Czechoslovakia
sr: Čehoslovačka

en: East Germany
sr: Istočna Nemačka

en: Europe
sr: Evropa

en: Serbia and Montenegro
sr: Srbija i Crna Gora

en: Soviet Union
sr: Sovjetski Savez

en: Worldwide
sr: Čitav svet

en: Yugoslavia
sr: Jugoslavija

en: Cannot access CD
sr: Ne mogu da pristupim disku

en: Unknown Title
sr: Nepoznat naslov

en: Unknown Artist
sr: Nepoznati izvođač

en: Track %d
sr: Numera %d

en: Cannot access CD: %s
sr: Ne mogu da pristupim disku: %s

note: Translators: This string is used to build the composer tag when a track has composers and arrangers, or a composer and a mixture of arrangers, orchestrators and transcribers
en: %s arr. %s
sr: %s prir. %s

note: Translators: This string is used to build the composer tag when a track has composers and orchestrators
en: %s orch. %s
sr: %s orh. %s

note: Translators: This string is used to build the composer tag when a track has composers and transcribers
en: %s trans. %s
sr: %s prep. %s

note: Translators: This string is used to build the composer tag when a track has a mixture of arrangers, orchestrators and transcribers but no composers
en: arr. %s
sr: prir. %s

note: Translators: This string is used to build the composer tag when a track has orchestrators but no composer
en: orch. %s
sr: orh. %s

note: Translators: This string is used to build the composer tag when a track has a transcribers but no composer
en: trans. %s
sr: prep. %s

en: Unknown Album
sr: Nepoznat album

en: Sound Juicer is free software; you can redistribute it and/or modify it under the terms of the GNU General Public License as published by the Free Software Foundation; either version 2 of the License, or (at your option) any later version.
sr: Zvukovnik je slobodan softver; možete ga raspodeljivati i/ili menjati pod uslovima Gnuove opšte javne dozvole kako je objavljuje Zadužbina slobodnog softvera; bilo izdanja 2 te dozvole, ili (prema vašem nahođenju) bilo kojeg novijeg izdanja.

en: Sound Juicer is distributed in the hope that it will be useful, but WITHOUT ANY WARRANTY; without even the implied warranty of MERCHANTABILITY or FITNESS FOR A PARTICULAR PURPOSE.  See the GNU General Public License for more details.
sr: Zvukovnik se raspodeljuje u nadi da će biti od koristi, ali BEZ IKAKVIH GARANCIJA; čak i bez podrazumevane garancije TRŽIŠNE VREDNOSTI ili PRILAGOĐENOSTI ODREĐENOJ NAMENI.  Pogledajte Gnuovu opštu javnu dozvolu za više detalja.

en: You should have received a copy of the GNU General Public License along with Sound Juicer; if not, write to the Free Software Foundation, Inc., 51 Franklin Street, Fifth Floor, Boston, MA 02110-1301 USA
sr: Trebalo je da primite primerak Gnuove opšte javne dozvole uz Zvukovnik; ako niste, pišite Zadužbini slobodnog softvera na adresu: „Free Software Foundation, Inc., 51 Franklin Street, Fifth Floor, Boston, MA 02110-1301 USA“

en: An Audio CD Extractor
sr: Izvlačenje CD zvuka

note: Translators: this string is a list of catalog number(s) used by the label(s) to identify the release
en: Catalog No.:  | Catalog Nos.:
sr[0]: Broj kataloga:
sr[1]: Brojevi kataloga:
sr[2]: Brojevi kataloga:
sr[3]: Broj kataloga

note: Translators: this string appears when multiple CDs were found in musicbrainz online database, it corresponds to "Released: <country> in <year> on <label>"
en: Released: %s in %d on %s
sr: Izdat: %s, %d, %s

note: Translators: this string appears when multiple CDs were found in musicbrainz online database, it corresponds to "Released: <country> on <label>"
en: Released: %s on %s
sr: Izdat: %s, %s

note: Translators: this string appears when multiple CDs were found in musicbrainz online database, it corresponds to "Released: <country> in <year>"
en: Released: %s in %d
sr: Izdat: %s, %d

note: Translators: this string appears when multiple CDs were found in musicbrainz online database, it corresponds to "Released: <country>"
en: Released: %s
sr: Izdat: %s

note: Translators: this string appears when multiple CDs were found in musicbrainz online database, it corresponds to "Released in <year> on <label>"
en: Released in %d on %s
sr: Izdat u %d, %s

note: Translators: this string appears when multiple CDs were found in musicbrainz online database, it corresponds to "Released in <year>"
en: Released in %d
sr: Izdat %d.

note: Translators: this string appears when multiple CDs were found in musicbrainz online database, it corresponds to "Released on <label>"
en: Released on %s
sr: Izdat %s

en: Release label, year & country unknown
sr: Natpis, godina i država izdavanja su nepoznati

note: Translators: this string identifies the number of the barcode printed on the release
en: Barcode:
sr: Trakasti kod:

en:  (Disc %d/%d)
sr:  (Disk %d/%d)

en: Failed to get output format
sr: Ne mogu da dobavim izlazni format

en: Name too long
sr: Naziv je predugačak

en: A file with the same name exists
sr: Već postoji datoteka sa ovim nazivom

en: A file called ‘%s’ exists, size %s.
    Do you want to skip this track or overwrite it?
sr: Datoteka sa nazivom „%s“ postoji, veličine %s kB.
    Da li želite da preskočite ovu pesmu ili da je presnimite?

en: _Skip
sr: _Preskoči

en: S_kip All
sr: P_reskoči sve

en: _Overwrite
sr: Pre_snimi

en: Overwrite _All
sr: Pr_esnimi sve

en: Failed to create output directory: %s
sr: Ne mogu da napravim izlazni direktorijum: %s

en: Estimated time left: %d:%02d (at %0.1f×)
sr: Preostalo procenjeno vreme: %d:%02d (pri %0.1fx)

en: Estimated time left: unknown
sr: Preostalo vreme: nepoznato

en: CD rip complete
sr: Završeno je izvlačenje zvuka

en: Sound Juicer could not extract this CD.
sr: Zvukovnik ne može da izvuče pesme sa ovog diska.

en: Reason
sr: Razlog

en: _Stop
sr: _Zaustavi

en: Extracting audio from CD
sr: Izvlačim zvuk sa CD-a

en: Unknown Composer
sr: Nepoznat kompozitor

en: Unknown Track
sr: Nepoznata numera

en: Ambient
sr: Ambijentalna

en: Blues
sr: Bluz

en: Classical
sr: Klasična

en: Country
sr: Kantri

en: Dance
sr: Dens

en: Electronica
sr: Elektronska

en: Funk
sr: Fank

en: Jazz
sr: Džez

en: Latin
sr: Latino

en: Rap
sr: Rep

en: Reggae
sr: Rege

en: Rock
sr: Rok

en: Spoken Word
sr: Izgovorena reč

en: Error while saving custom genre: %s
sr: Greška pri čuvanju proizvoljnog žanra: %s

en: Could not start Sound Juicer
sr: Ne mogu da pokrenem Zvukovnik

en: Please consult the documentation for assistance.
sr: Pogledajte dokumentaciju za pomoć.

en: You are currently extracting a CD. Do you want to quit now or continue?
sr: Vi trenutno izvlačite sa CD-a.  Da li želite da prekinete sada ili da nastavite?

en: _Quit
sr: _Izađi

en: _Continue
sr: _Nastavi

en: Select None
sr: Poništi izbor

en: Select All
sr: Izaberi sve

en: (unknown)
sr: (nepoznato)

en: This album is not in the MusicBrainz database, please click ‘Edit Album’ to open your browser and edit it in MusicBrainz.
sr: Ovaj album nije u bazi podataka Mozgića muzike, pritisnite na „Uredi album“ da otvorite preglednika i da ga uredite u Mozgiću muzike.

en: Could not find %s by %s on MusicBrainz, please click ‘Edit Album’ to open your browser and edit it in MusicBrainz.
sr: Ne mogu da nađem „%s“ izvođača %s na Mozgiću muzike, pritisnite na „Uredi album“ da otvorite preglednika i da ga uredite u Mozgiću muzike.

en: Click ‘Reload’ to load the edited album details from MusicBrainz
sr: Pritisnite „Osveži“ da učitate pojedinosti uređenog albuma sa Mozgića muzike

en: Could not open URL
sr: Ne mogu da otvorim adresu

en: Sound Juicer could not open the submission URL
sr: Zvukovnik ne može da otvori priloženu adresu

en: Could not duplicate disc
sr: Ne mogu da umnožim disk

en: Sound Juicer could not duplicate the disc
sr: Zvukovnik ne može da umnoži traženi disk

en: Chamber
sr: Kamerna

en: Musical
sr: Mjuzikl

en: Could not read the CD
sr: Ne mogu da čitam CD

en: Sound Juicer could not read the track listing on this CD.
sr: Zvukovnik ne može da čita spisak pesama sa ovog CD-a.

en: Sound Juicer could not use the CD-ROM device ‘%s’
sr: Zvukovnik ne može da upotrebi CD uređaj „%s“

en: HAL daemon may not be running.
sr: HAL usluga možda nije pokrenuta.

en: Sound Juicer could not access the CD-ROM device ‘%s’
sr: Zvukovnik ne može da pristupi CD uređaju „%s“

en: No CD-ROM drives found
sr: Nije pronađen nijedan CD uređaj

en: Sound Juicer could not find any CD-ROM drives to read.
sr: Zvukovnik ne može da pronađe nijedan CD uređaj za čitanje.

en: The currently selected audio profile is not available on your installation.
sr: Trenutno izabrani zvučni profil nije dostupan na vašem sistemu.

en: _Change Profile
sr: _Izmeni profil

en: Unknown widget calling on_person_edit_changed.
sr: Nepoznat poziv elementa na izmenjenom uređivanju osobe.

en: Could not display help for Sound Juicer
    %s
sr: Ne mogu da prikažem pomoć za Zvukovnik
    %s

en: Retrieving track listing…please wait.
sr: Preuzimam spisak pesama…pričekajte malko.

en: _Pause
sr: _Zastani

en: Track
sr: Numera

en: Title
sr: Naslov

en: Artist
sr: Izvođač

en: Composer
sr: Kompozitor

en: Duration
sr: Trajanje

en: Start extracting immediately
sr: Odmah počinje sa izvlačenjem pesama

en: Start playing immediately
sr: Odmah pušta pesmu

en: What CD device to read
sr: Koji će CD uređaj da čita

en: DEVICE
sr: UREĐAJ

en: URI to the CD device to read
sr: Adresa do CD uređaja za čitanje

en: Error playing CD.
    
    Reason: %s
sr: Greška pri puštanju CD-a.
    
    Razlog: %s

en: Failed to create CD source element
sr: Ne mogu da napravim element izvornog CD-a

en: Seeking to %s
sr: Premotavam na „%s“

en: Album Artist, Album Title
sr: Izvođač albuma, Naslov albuma

en: Album Artist (sortable), Album Title
sr: Izvođač albuma (može se poređati), Naslov albuma

en: Track Artist, Album Title
sr: Izvođač pesme, Naslov albuma

en: Track Artist (sortable), Album Title
sr: Izvođač pesme (može se poređati), Naslov albuma

en: Album Title
sr: Naslov albuma

en: Album Artist
sr: Izvođač

en: Album Artist (sortable)
sr: Izvođač (može se poređati)

en: Album Artist - Album Title
sr: Izvođač — Naslov albuma

en: Album Artist (sortable) - Album Title
sr: Izvođač (može se poređati) — Naslov albuma

en: Album Composer, Album Title
sr: Kompozitor — Naslov albuma

en: Album Composer (sortable), Album Title
sr: Kompozitor (za ređanje) — Naslov albuma

en: Track Composer, Album Title
sr: Kompozitor numere — Naslov albuma

en: Track Composer (sortable), Album Title
sr: Kompozitor numere (za ređanje) — Naslov albuma

en: [none]
sr: [ništa]

en: Number - Title
sr: Broj — Naslov

en: Track Title
sr: Naslov pesme

en: Track Artist - Track Title
sr: Izvođač pesme — Naslov pesme

en: Track Artist (sortable) - Track Title
sr: Izvođač pesme (može se poređati) — Naslov pesme

en: Number. Track Artist - Track Title
sr: Broj. Izvođač pesme — Naslov pesme

en: Number-Track Artist-Track Title (lowercase)
sr: Broj numere — Izvođač pesme — Naslov pesme

en: Track Composer - Track Artist - Track Title
sr: Kompozitor — Izvođač pesme — Naslov pesme

en: Track Composer (sortable) - Track Artist (sortable) - Track Title
sr: Kompozitor (za ređanje) — Izvođač pesme (za ređanje) — Naslov pesme

en: Number. Track Composer - Track Artist - Track Title
sr: Broj. Kompozitor — Izvođač pesme — Naslov pesme

en: Number-Track Composer-Track Artist-Track Title (lowercase)
sr: Broj—Kompozitor—Izvođač pesme—Naslov pesme (malim slovima)

en: Example Path:
sr: Primer putanje:
