soundconverter - en to ca translation catalogue (95 entries)

en: Sound Converter
ca: Convertidor de so

en: Audio Format Converter
ca: Convertidor de formats d'àudio

en: Converts audio files into other formats
ca: Converteix fitxers d'àudio a altres formats

en: GNOME-powered Sound Conversion
ca: Conversió de so amb tecnologia GNOME

en: Website
ca: Lloc web

en: dialog1
ca: diàleg1

en: Filter
ca: Filtre

en: File exists already
ca: Ja existeix el fitxer

en: _Overwrite
ca: _Sobreescriu

en: _Skip
ca: _Omet

en: <big><b>File exists already</b></big>
ca: <big><b>Ja existeix el fitxer</b></big>

en: _Apply to entire queue
ca: _Aplicar a tota la cua

en: artist/album
ca: Artista/Àlbum

en: artist - album
ca: Artista - Àlbum

en: Very Low
ca: Molt baixa

en: Low
ca: Baixa

en: High
ca: Alta

en: Very High
ca: Molt alta

en: Insanely High
ca: Increïblement alta

en: 8 bits (very low quality)
ca: 8 bits (qualitat molt baixa)

en: 16 bits (default)
ca: 16 bits (per defecte)

en: Less (Faster)
ca: Baixa (més ràpida)

en: Default
ca: Per defecte

en: Better (Slower)
ca: Alta (més lenta)

en: Average (ABR)
ca: Mitjana (ABR)

en: Variable (VBR) - Best quality
ca: Variable (VBR) (millor qualitat)

en: FLAC Lossless (.flac)
ca: FLAC sense pèrdues (.flac)

en: GNOME Audio Profile
ca: Perfil d'àudio del GNOME

en: track_number - track_title
ca: Número - Títol

en: track_title
ca: Títol

en: Preferences
ca: Preferències

en: Same folder as the input file
ca: A la mateixa carpeta del fitxer d'entrada

en: Choose...
ca: Selecciona...

en: Into a specified folder
ca: A una carpeta especificada

en: Create subfolders:
ca: Crea subcarpetes:

en: Delete original file
ca: Suprimeix el fitxer original

en: <b>Where to place results?</b>
ca: <b>Ubicació dels fitxers de sortida</b>

en: Filename pattern:
ca: Patró per als noms de fitxer:

en: Replace all messy characters
ca: Substitueix tots els caràcters problemàtics

en: Remove all characters except letters, digits and ./_-
ca: Suprimeix tots els caràcters excepte lletres, dígits i ./_-

en: <i>Example filename:</i>
ca: <i>Exemple de nom de fitxer:</i>

en: <b>How to name files?</b>
ca: <b>Nom dels fitxers de sortida</b>

en: Quality:
ca: Qualitat:

en: Use .oga extension
ca: Utilitza l’extensió .oga

en: Bitrate mode:
ca: Taxa de bits:

en: Compression:
ca: Compressió:

en: Sample width:
ca: Amplada de la mostra:

en: Profile:
ca: Perfil:

en: gst-profile
ca: Perfil GST

en: <b>Type of result?</b>
ca: <b>Tipus dels fitxers de sortida</b>

en: Resample
ca: Torna a mostrejar

en: Force mono output
ca: Força la sortida a mono

en: Limit number of parallel jobs
ca: Limita el nombre de tasques paral·leles

en: MP3 Encoder is not present.
ca: El codificador MP3 no és present.

en: Read how to install
ca: Llegiu com instal·lar-lo

en: Where to place results?
ca: Ubicació dels fitxers de sortida

en: SoundConverter
ca: Convertidor de so

en: _File
ca: _Fitxer

en: _Edit
ca: _Edita

en: _Help
ca: _Ajuda

en: _Add File
ca: _Afegeix fitxers

en: Add _Folder
ca: Afegeix _carpetes

en: Convert in batch mode, from command line, without a graphical user
     interface. You can use this from, say, shell scripts.
ca: Fa la conversió en el mode de processament per lots, des de la línia d'ordres, sense interfície
     gràfica. Aquesta opció es pot utilitzar, per exemple, en scripts de l'intèrpret d'ordres.

en: Show tags for input files instead of converting them. This indicates 
     command line batch mode and disables the graphical user interface.
ca: Mostra les etiquetes dels fitxers d'entrada en lloc de fer la conversió. Activa el mode
     de processament per lots des de la línia d'ordres i desactiva la interfície gràfica.

en: Set the output MIME type for batch mode. The default is %s. Note that you probably want to set the output suffix as well.
ca: Estableix el tipus MIME de sortida per al mode de processament per lots. El tipus
     per defecte és %s. Probablement també voldreu establir el sufix de sortida.

en: Be quiet. Don't write normal output, only errors.
ca: Mode silenciós. Només mostra els errors.

en: Displays additional debug information
ca: Mostra informació de depuració addicional

en: Set the output filename suffix for batch mode.The default is %s . Note that the suffix does not affect
     the output MIME type.
ca: Estableix el sufix del nom de fitxer per al mode de processament per lots.  El sufix per defecte és %s.
     El sufix no afecta el tipus MIME de sortida.

en: Force number of concurrent conversions.
ca: Força el nombre de conversions simultànies.

en: Shows GStreamer Options
ca: Mostra les opcions del GStreamer

en: Plugin installation aborted.
ca: S'ha interromput la instal·lació del connector.

en: Cannot create '%s' folder.
ca: No es pot crear la carpeta «%s».

note: pass
en: GStreamer Error:
ca: Error del GStreamer:

en: Conversion done in %s
ca: Conversió feta en %s

en: Unknown Album
ca: Àlbum desconegut

en: Unknown Artist
ca: Artista desconegut

en: All files
ca: Tots els fitxers

en: Same as input, but replacing the suffix
ca: Igual que el d'entrada, però substituint l'extensió

en: Same as input, but with an additional suffix
ca: Igual que el d'entrada, però amb una extensió addicional

en: Track number - title
ca: Número de pista - Títol

en: Track title
ca: Títol de la pista

en: Artist - title
ca: Artista - Títol

en: Custom filename pattern
ca: Patró personalitzat per als noms de fitxer

en: artist-album
ca: Artista-Àlbum

en: Available patterns:
ca: Variables disponibles:

en: Into folder %s
ca: A la carpeta %s

en: Target bitrate: %s
ca: Taxa de bits objectiu: %s

en: Open a file
ca: Obre fitxers

en: Add Folder...
ca: Afegeix carpetes

en: Preparing conversion...
ca: S'està preparant la conversió...

en: Converting
ca: Conversió

en: Canceled
ca: Conversió cancel·lada

en: Paused
ca: En pausa

en: %d:%02d left
ca: Falten %d:%02d

en: Ready
ca: Preparat
