soundconverter - en to el translation catalogue (74 entries)

en: Sound Converter
el: Μετατροπέας Ηχου

en: Audio Format Converter
el: Μετατροπέας  Αρχείων Ηχου

en: Converts audio files into other formats
el: Μετατρέπει αρχεία ήχου σε άλλες μορφές

en: Website
el: Ιστοσελίδα

en: dialog1
el: διάλογος1

en: Filter
el: Φίλτρο

note: TODO: is this used ? TODO: add proper error management when an encoder cannot be created
en: Error
el: Σφάλμα

en: File exists already
el: Αρχείο ήδη υπάρχον

en: _Overwrite
el: _Αντικατάσταση

en: _Skip
el: Παράβλεψη

en: <big><b>File exists already</b></big>
el: <big><b>Αρχείο ήδη υπάρχον</b></big>

en: _Apply to entire queue
el: _Εφαρμογή σε ολόκληρη τη σειρά αναμονής

en: artist/album
el: καλλιτέχνης/άλμπουμ

en: artist - album
el: καλλιτέχνης - άλμπουμ

en: Very Low
el: Πολύ Χαμηλή

en: Low
el: Χαμηλή

en: Normal
el: Κανονική

en: High
el: Υψηλο

en: Very High
el: Πολύ υψηλή

en: Insanely High
el: Απίστευτα Υψηλή

en: 8 bits (very low quality)
el: 8 bits (πολύ χαμηλή ποιότητα)

en: 16 bits (default)
el: 16 bits (προεπιλογή)

en: Less (Faster)
el: Λιγότερη (Γρηγορότερη)

en: Default
el: Προεπιλογή

en: Better (Slower)
el: Καλύτερη (Πιο Αργή)

en: Constant (CBR)
el: Σταθερή (CBR)

en: Average (ABR)
el: Μέση (ABR)

en: Variable (VBR) - Best quality
el: Μεταβλητή (VBR) - Καλύτερη ποιότητα

en: FLAC Lossless (.flac)
el: FLAC Χωρίς απώλειες(.flac)

en: GNOME Audio Profile
el: Προφίλ Ήχου GNOME

en: track_number - track_title
el: αριθμός_κομματιού - τίτλος_κομματιού

en: track_title
el: τίτλος_κομματιού

en: Preferences
el: Προτιμήσεις

en: Same folder as the input file
el: Στον ίδιο φάκελο με το αρχικό αρχείο

en: Choose...
el: Επιλέξτε...

en: Into a specified folder
el: Σε προκαθορισμένο φάκελο

en: Create subfolders:
el: Δημιουργία υποφακέλων

en: Delete original file
el: Διαγραφή του πρωτότυπου αρχείου

en: <b>Where to place results?</b>
el: <b>Πού να βάλω τα αρχεία; </b>

en: Filename pattern:
el: Ονοματοδοσία αρχείου:

en: Replace all messy characters
el: Αντικατάσταση όλων των προβληματικών χαρακτήρων

en: <i>Example filename:</i>
el: <i>Παράδειγμα αρχείου:</i>

en: <b>How to name files?</b>
el: <b>Πως να ονομάσω τα αρχεία;</b>

en: Format:
el: Τύπος αρχείου

en: Quality:
el: Ποιότητα:

en: Use .oga extension
el: Χρήση επέκτασης .oga

en: Bitrate mode:
el: Είδος συμπίεσης

en: Compression:
el: Συμπίεση:

en: Profile:
el: Προφίλ:

en: <b>Type of result?</b>
el: <b>Είδος αρχείου εξόδου;</b>

en: MP3 Encoder is not present.
el: Κωδικοποιητής ΜΡ3 δεν υπάρχει.

en: Read how to install
el: Διαβάστε πώς να το εγκαταστήσετε

en: Where to place results?
el: Που να τοποθετήσω τα αρχεία εξόδου;

en: _Help
el: _Βοήθεια

en: _Add File
el: _Προσθήκη Αρχείου

en: Add _Folder
el: Προσθήκη_Φακέλου

en: Convert in batch mode, from command line, without a graphical user
     interface. You can use this from, say, shell scripts.
el: Μετατροπή από την γραμμή εντολών (κατάσταση  batch), χωρίς γραφικό περιβάλλον.
     Π.χ. για χρήση μέσω εντολών κελύφους.

en: Be quiet. Don't write normal output, only errors.
el: Ησυχία. Μη καταγράφεις το κανονικό αποτέλεσμα, μόνο λάθη.

en: 
    
    Error: %s
    %s
el: 
    
    Σφάλμα:%s
    %s

en: Cannot create '%s' folder.
el: Δεν μπορώ να δημιουργήσω τον φάκελο '%s' .

en: Same as input, but replacing the suffix
el: Το ίδιο όπως το αρχικό, αλλά με αντικατάσταση του επιθήματος

en: Same as input, but with an additional suffix
el: Το ίδιο όπως το αρχικό, αλλά με πρόσθετο επίθημα.

en: Track number - title
el: Αριθμός κομματιού - τίτλος

en: Artist - title
el: Καλλιτέχνης - τίτλος

en: Custom filename pattern
el: Προσαρμοσμένο όνομα αρχειου

en: artist-album
el: καλλιτέχνις-άλμπουμ

en: Into folder %s
el: Στον φάκελο %s

en: Target bitrate: %s
el: Επιθυμητή συμπίεση: %s

en: Add Folder...
el: Προσθήκη φακέλου...

en: Converting
el: Μετατρέπω

en: Canceled
el: Ακυρώθηκε

en: Paused
el: Σε παύση

en: %d:%02d left
el: %d:%02d απομένουν

en: Ready
el: Έτοιμο
