soundconverter - en to fi translation catalogue (97 entries)

en: Sound Converter
fi: Äänitiedostojen muunnin

en: Audio Format Converter
fi: Äänitiedostojen muunnin

en: Converts audio files into other formats
fi: Muunna äänitiedostoja eri tiedostomuotoihin

en: GNOME-powered Sound Conversion
fi: Äänitiedostojen muunnin Gnomelle

en: Website
fi: Verkkosivusto

en: dialog1
fi: valintaikkuna1

en: Filter
fi: Suodatin

note: TODO: is this used ? TODO: add proper error management when an encoder cannot be created
en: Error
fi: Virhe

en: File exists already
fi: Tiedosto on jo olemassa

en: _Overwrite
fi: _Korvaa

en: _Skip
fi: O_hita

en: <big><b>File exists already</b></big>
fi: <big><b>Tiedosto on jo olemassa</b></big>

en: _Apply to entire queue
fi: _Toteuta koko jonoon

en: artist/album
fi: esittäjä/levy

en: artist - album
fi: esittäjä - levy

en: Very Low
fi: Erittäin matala

en: Low
fi: Matala

en: Normal
fi: Normaali

en: High
fi: Korkea

en: Very High
fi: Erittäin korkea

en: Insanely High
fi: Mielettömän korkea

en: 8 bits (very low quality)
fi: 8 bittiä (erittäin matala laatu)

en: 16 bits (default)
fi: 16 bittiä (oletus)

en: 32 bits
fi: 32 bittiä

en: Less (Faster)
fi: Vähemmän (nopeampi)

en: Default
fi: Oletus

en: Better (Slower)
fi: Parempi (hitaampi)

en: Constant (CBR)
fi: Tasainen (CBR)

en: Average (ABR)
fi: Keskiarvo (ABR)

en: Variable (VBR) - Best quality
fi: Vaihteleva (VBR) - Paras laatu

en: FLAC Lossless (.flac)
fi: FLAC - häviötön (.flac)

en: GNOME Audio Profile
fi: GNOME-ääniprofiili

en: track_number - track_title
fi: kappaleen_numero - kappaleen_nimi

en: track_title
fi: kappaleen_nimi

en: Preferences
fi: Asetukset

en: Same folder as the input file
fi: Samaan kansioon kuin lähdetiedosto

en: Choose...
fi: Valitse...

en: Into a specified folder
fi: Tiettyyn kansioon

en: Create subfolders:
fi: Luo alihakemistot:

en: Delete original file
fi: Poista alkuperäinen tiedosto

en: <b>Where to place results?</b>
fi: <b>Kohdekansio</b>

en: Filename pattern:
fi: Tiedostonimen kaava:

en: Replace all messy characters
fi: Korvaa kaikki sekavat kirjaimet

en: Remove all characters except letters, digits and ./_-
fi: Poista kaikki merkit lukuun ottamatta kirjaimia, numeroita ja merkkejä ./_-

en: <i>Example filename:</i>
fi: <i>Esimerkki tiedostonimestä:</i>

en: <b>How to name files?</b>
fi: <b>Tiedostojen nimeäminen</b>

en: Format:
fi: Muoto:

en: Quality:
fi: Laatu:

en: Use .oga extension
fi: Käytä .oga-tiedostopäätettä

en: Bitrate mode:
fi: Bittinopeuden tila:

en: Compression:
fi: Pakkaus:

en: Profile:
fi: Profiili:

en: <b>Type of result?</b>
fi: <b>Kohdemuoto</b>

en: Resample
fi: Tarkkuuden muutos

en: Force mono output
fi: Pakota mono -ulostulo

en: Limit number of parallel jobs
fi: Rinnakkaisten töiden enimmäismäärä

en: MP3 Encoder is not present.
fi: MP3-pakkaajaa ei löydy.

en: Read how to install
fi: Asennusohje

en: Where to place results?
fi: Kohdekansio

en: SoundConverter
fi: Äänenmuunnin

en: _File
fi: _Tiedosto

en: _Edit
fi: _Muokkaa

en: _Help
fi: _Ohje

en: _Add File
fi: _Lisää tiedosto

en: Add _Folder
fi: Lisää _kansio

en: Convert in batch mode, from command line, without a graphical user
     interface. You can use this from, say, shell scripts.
fi: Muunna erätilassa, komentoriviltä ilman graafista käyttöliittymää.
     Voit käyttää tätä esim. skriptien kanssa.

en: Be quiet. Don't write normal output, only errors.
fi: Hiljainen tila. Ei kirjoita normaalia tulostetta, vain virheet.

en: Displays additional debug information
fi: Näyttää ylimääräistä vianjäljitystietoa

en: Force number of concurrent conversions.
fi: Rajoita samanaikaisten muunnosten määrää.

en: Shows GStreamer Options
fi: Näyttää GStreamer-valinnat

en: 
    
    Error: %s
    %s
fi: 
    
    Virhe: %s
    %s

en: Plugin installation aborted.
fi: Liitännäisen asennus keskeytetty.

en: Cannot create '%s' folder.
fi: Hakemistoa "%s" ei voida luoda.

note: pass
en: GStreamer Error:
fi: GStreamer-virhe:

en: Conversion done in %s
fi: Muunnos valmistui ajassa %s

en: Unknown Album
fi: Tuntematon levy

en: Unknown Artist
fi: Tuntematon esittäjä

en: All files
fi: Kaikki tiedostot

en: 
    Error: %s
    %s
fi: 
    Virhe: %s
    %s

en: Same as input, but replacing the suffix
fi: Sama kuin lähdetiedosto, mutta muuta pääte

en: Same as input, but with an additional suffix
fi: Sama kuin lähdetiedosto, mutta lisää pääte

en: Track number - title
fi: Kappaleen numero - nimi

en: Track title
fi: Kappaleen nimi

en: Artist - title
fi: Esittäjä - kappale

en: Custom filename pattern
fi: Omavalintainen nimeämiskaava

en: artist-album
fi: esittäjä-levy

en: Available patterns:
fi: Käytettävissä olevat kaavat:

en: Into folder %s
fi: Kansioon %s

en: Target bitrate: %s
fi: Kohteen bittinopeus: %s

en: Open a file
fi: Avaa tiedosto

en: Add Folder...
fi: Lisää kansio...

en: Preparing conversion...
fi: Valmistaudutaan muunnokseen...

en: Converting
fi: Muunnetaan

en: Canceled
fi: Peruttu

en: Paused
fi: Keskeytetty

en: %d:%02d left
fi: %d:%02d jäljellä

en: Ready
fi: Valmis
