soundconverter - en to gl translation catalogue (97 entries)

en: Audio Format Converter
gl: Convertedor de formatos de son

en: Converts audio files into other formats
gl: Converte os ficheiros de son a outros formatos

en: GNOME-powered Sound Conversion
gl: Conversión de son desenvolvida por GNOME

en: Website
gl: Sitio web

en: dialog1
gl: diálogo1

en: Filter
gl: Filtro

note: TODO: is this used ? TODO: add proper error management when an encoder cannot be created
en: Error
gl: Produciuse un erro

en: File exists already
gl: O ficheiro xa existe

en: _Overwrite
gl: _Sobrescribir

en: _Skip
gl: _Omitir

en: <big><b>File exists already</b></big>
gl: <big><b>O ficheiro xa existe</b></big>

en: _Apply to entire queue
gl: _Aplicar a toda a cola

en: artist/album
gl: artista/álbum

en: artist - album
gl: artista - álbum

en: Very Low
gl: &Moi baixa

en: Low
gl: Baixa

en: High
gl: Alta

en: Very High
gl: Moi alta

en: Insanely High
gl: Altísima

en: 8 bits (very low quality)
gl: 8 bits (calidade moi baixa)

en: 16 bits (default)
gl: 16 bits (predeterminada)

en: Less (Faster)
gl: Menor (máis rápida)

en: Default
gl: Predeterminado

en: Better (Slower)
gl: Mellor (máis lenta)

en: Constant (CBR)
gl: Constante (CBR)

en: Average (ABR)
gl: Media (ABR)

en: Variable (VBR) - Best quality
gl: Variábel (VBR) - Mellor calidade

en: GNOME Audio Profile
gl: Perfil de son de GNOME

en: track_number - track_title
gl: número_da_pista - título_da_pista

en: track_title
gl: título_da_pista

en: Preferences
gl: Preferencias

en: Same folder as the input file
gl: O mesmo cartafol do ficheiro

en: Choose...
gl: Escoller...

en: Into a specified folder
gl: Nun cartafol especificado

en: Create subfolders:
gl: Crear subcartafoles:

en: Delete original file
gl: Eliminar o ficheiro orixinal

en: <b>Where to place results?</b>
gl: <b>Onde se deben localizar os resultados?</b>

en: Filename pattern:
gl: Modelo para os nomes de ficheiro:

en: Replace all messy characters
gl: Substituír os caracteres non aceptados

en: Remove all characters except letters, digits and ./_-
gl: Eliminar todos os caracteres excepto letras, díxitos e ./_-

en: <i>Example filename:</i>
gl: <i>Exemplo de nome de ficheiro:</i>

en: <b>How to name files?</b>
gl: <b>Como nomear os ficheiros?</b>

en: Format:
gl: Formato:

en: Quality:
gl: Calidade:

en: Use .oga extension
gl: Usar a extensión .oga

en: Bitrate mode:
gl: Taxa de bits:

en: Compression:
gl: Compresión:

en: Sample width:
gl: Largo da mostra:

en: Profile:
gl: Perfil:

en: gst-profile
gl: perfil-gst

en: <b>Type of result?</b>
gl: <b>Tipo de resultado?</b>

en: Resample
gl: Volver a mostrar

en: Force mono output
gl: Forzar a saída «mono»

en: Limit number of parallel jobs
gl: Número límite de tarefas paralelas

en: MP3 Encoder is not present.
gl: O codificador MP3 non está presente.

en: Read how to install
gl: Información para a instalación

en: Where to place results?
gl: Onde se deben localizar os resultados?

en: _File
gl: _Ficheiro

en: _Edit
gl: _Editar

en: _Help
gl: _Axuda

en: _Add File
gl: _Engadir un ficheiro

en: Add _Folder
gl: Engadir un _cartafol

en: Convert in batch mode, from command line, without a graphical user
     interface. You can use this from, say, shell scripts.
gl: Converter en modo por lotes desde a liña de ordes, sen modo gráfico
    de usuario. Pode usar isto, por exemplo, en scripts de consola.

en: Show tags for input files instead of converting them. This indicates 
     command line batch mode and disables the graphical user interface.
gl: Mostrar as etiquetas dos ficheiros de entrada no canto de convertelos. Isto indica
    o modo en lote de liña de ordes e desactiva a interface gráfica de usuario.

en: Set the output MIME type for batch mode. The default is %s. Note that you probably want to set the output suffix as well.
gl: Estabelecer o tipo MIME de saída para o modo en lote. O predefinido é %s. Observe que probabelmente tamén desexe estabelecer o sufixo de saída.

en: Be quiet. Don't write normal output, only errors.
gl: Silencioso. Mostrar unicamente os erros.

en: Displays additional debug information
gl: Mostra información adicional de depuración

en: Set the output filename suffix for batch mode.The default is %s . Note that the suffix does not affect
     the output MIME type.
gl: Estabelece o sufixo do nome do ficheiro de saída para o modo en lote. O predefinido é %s. Observe que o sufixo non afecta
    o tipo MIME de saída.

en: Force number of concurrent conversions.
gl: Forzar o número de conversións simultáneas

en: Shows GStreamer Options
gl: Mostrar as opcións de GStreamer

en: 
    
    Error: %s
    %s
gl: 
    
    Erro: %s
    %s

en: Plugin installation aborted.
gl: Cancelouse o plugin de instalación.

en: Cannot create '%s' folder.
gl: Non é posíbel crear o cartafol '%s'.

note: pass
en: GStreamer Error:
gl: Erro de GStreamer:

en: Conversion done in %s
gl: Conversión rematada en %s

en: Unknown Album
gl: Álbum descoñecido

en: Unknown Artist
gl: Artista descoñecido

en: All files
gl: Todos os ficheiros

en: 
    Error: %s
    %s
gl: 
    Erro: %s
    %s

en: Same as input, but replacing the suffix
gl: O mesmo nome de entrada pero substituíndo o sufixo

en: Same as input, but with an additional suffix
gl: O mesmo nome de entrada pero cun sufixo adicional

en: Track number - title
gl: Número da pista - título

en: Track title
gl: Título da pista

en: Artist - title
gl: Artista - título

en: Custom filename pattern
gl: Modelo personalizado para os nomes de ficheiro

en: artist-album
gl: artista-álbum

en: Available patterns:
gl: Patróns dispoñíbeis:

en: Into folder %s
gl: No cartafol %s

en: Target bitrate: %s
gl: Taxa de bits do resultado: %s

en: Open a file
gl: Abrir un ficheiro

en: Add Folder...
gl: Engadir un cartafol...

en: Preparing conversion...
gl: Preparando a conversión...

en: Converting
gl: Conversión en proceso

en: Canceled
gl: Cancelado

en: Paused
gl: Detido

en: %d:%02d left
gl: %d:%02d restantes

en: Ready
gl: Listo
