soundconverter - en to he translation catalogue (50 entries)

en: Sound Converter
he: ממיר סאונד

en: Audio Format Converter
he: ממיר פורמטים של אודיו

en: dialog1
he: דיאלוג1

en: Filter
he: פילטר

note: TODO: is this used ? TODO: add proper error management when an encoder cannot be created
en: Error
he: שגיאה

en: File exists already
he: קובץ כבר קיים

en: _Overwrite
he: _דרוס

en: _Skip
he: _דלג

en: <big><b>File exists already</b></big>
he: <big><b>קובץ כבר קיים</b></big>

en: _Apply to entire queue
he: _החל על כל התור

en: artist/album
he: אומן/אלבום

en: artist - album
he: אמן - אלבום

en: Preferences
he: העדפות

en: Choose...
he: בחר...

en: Into a specified folder
he: לתוך תיקייה מסוימת

en: Create subfolders:
he: צור תת-תיקיות:

en: Delete original file
he: מחק את הקובץ המקורי

en: <b>Where to place results?</b>
he: <b>היכן לשים את התוצאה?</b>

en: Filename pattern:
he: תבנית שם קובץ:

en: Replace all messy characters
he: הסר את כל התווים הבעייתיים

en: <i>Example filename:</i>
he: <i>דוגמא לשם קובץ:</i>

en: <b>How to name files?</b>
he: <b>איך לקרוא לקבצים?</b>

en: Format:
he: פורמט:

en: Quality:
he: איכות:

en: Bitrate mode:
he: מצב דגימה(bitrate):

en: <b>Type of result?</b>
he: <b>סוג התוצאה?</b>

en: MP3 Encoder is not present.
he: מקודד MP3 לא נמצא.

en: Read how to install
he: קרא כיצד להתקין

en: Where to place results?
he: היכן לשים את התוצאה

en: SoundConverter
he: ממיר סאונד

en: _Add File
he: _הוסף קובץ

en: Add _Folder
he: הוסף _תיקייה

en: Convert in batch mode, from command line, without a graphical user
     interface. You can use this from, say, shell scripts.
he: המר באצווה, משורת הפקודה, ללא ממשק משתמש
    טוב לשימוש, למשל, מסקריפט.

en: Be quiet. Don't write normal output, only errors.
he: מצב שקט. אל תכתוב פלט רגיל, רק שגיאות.

en: 
    
    Error: %s
    %s
he: 
    
    שגיאה: %s
    %s

en: Cannot create '%s' folder.
he: לא יכול לייצר את התיקייה '%s'

en: Same as input, but replacing the suffix
he: כמו המקור, רק עם שינוי הסיומת

en: Same as input, but with an additional suffix
he: כמו המקור, רק עם סיומת נוספת

en: Track number - title
he: מספר הרצועה - כותרת

en: Artist - title
he: אומן - כותרת

en: Custom filename pattern
he: תבנית שם קובץ מותאמת אישית

en: artist-album
he: אומן-אלבום

en: Into folder %s
he: לתוך תיקייה %s

en: Target bitrate: %s
he: קצב סיביות היעד: %s

en: Add Folder...
he: הוסף תיקייה...

en: Converting
he: ממיר

en: Canceled
he: בוטל

en: Paused
he: מושהה

en: %d:%02d left
he: %d:%02d נותרו

en: Ready
he: מוכן
